نبات

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

نبات نوعی قند است که از نیشکر به‌دست می‌آید.[۱] نبات، نسل قدیم آبنبات‌های امروزی است. یکی از پرمصرف‌ترین انواع نبات، نبات چوبی و نبات شاخه است. اغلب از شاخه نبات برای تزیین سفره‌های عقد و هفت سین و از نبات چوب دار برای شیرین کردن چای و نوشیدنی‌های گیاهی استفاده می‌شود.

نبات؛ سوغات شهرکرد[ویرایش]

با بهره‌برداری از بزرگترین کارخانه پولکی و نبات کشور در شهرکرد، سالانه ۸۰۰ تن به تولید پولکی و نبات این استان افزوده شد. هم اکنون سالانه ۸ هزار و ۸۰۰ تن پولکی و نبات در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود که این میزان تولید، سالانه بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال گردش مالی دارد.

سالانه ۲ هزار و ۴۰۰ تن از محصولات پولکی و نبات چهارمحال و بختیاری به کشور های تاجیکستان، کویت و امارات متحده عربی صادر می شود که این مقدار صادرات، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار در آمد ارزی برای استان دارد.

برای ساخت بزرگترین کارگاه تولید پولکی و نبات غرب کشور با هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا، ۸ میلیارد ریال از محل بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است. حذف استفاده از شعله مستقیم و جایگزینی بخار پز از مزایای صنعتی کردن کارگاههای پولکی و نبات استان است. هم اکنون ۶۰۰نفر در دو کارگاه صنعتی و ۱۴۰ کارگاه سنتی پولکی و نبات در چهارمحال و بختیاری مشغول فعالیت‌اند و سالانه ۳هزار و ۶۰۰ تن از تولیدات پولکی و نبات استان چهارمحال و بختیاری به ۱۵ استان کشور ارسال می‌شود.[۲]

طرز تهیه[ویرایش]

برای تهیه آن ابتدا شکر را در آب جوش حل می‌کنند تا محلول فوق‌اشباع درست شود. سپس نخی در آب آویزان کرده و می‌گذراند تا خنک شود و بلور تشکیل شود. نبات، نسل قدیم آبنبات‌های امروزی است. یکی از پرمصرف‌ترین انواع نبات، نبات چوبی و نبات شاخه است. اغلب از شاخه نبات برای تزیین سفره‌های عقد و هفت سین و از نبات چوب دار برای شیرین کردن چای و نوشیدنی‌های گیاهی استفاده می‌شود.


نبات‌داغ[ویرایش]

نبات‌داغ یعنی نباتی را در آب داغ حل کنند یا نباتی که در آب جوشان اندازند و برای درمان نفخ و دل‌درد به بیمار خورانند.[۳]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. فرهنگ معین نوشته محمد معین (مالکیت عمومی) نشر سرایش
  2. «پولکی شهرکرد».
  3. فرهنگ دهخدا