شکر پنیر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

شکرپنیر محصولی است که از تغلیظ مخلوط شکر و آب تولید شده و همچنین طعم دهنده‌های طبیعی مانند پودر هل، پودر نارگیل و… به آن افزوده می‌گردد و سوغات شیرین بجنورد است. اما در دهه ی اخیر با توجه به تولیدات انبوه کارخانه های شهر های دیگر از جمله مشهد ، گرگان و... این محصول از انحصار بجنورد خارج شده است .

شکر پنیر نوعی از شیرینی جات بجنورد و اصفهان است. شکر پنیر ترکیبی از آب وشکر است که می‌گذارند جوش بیاید؛ و به درجه ای از قوام برسد. وقتی آماده شد بر روی سنگ بار آن را پهن می‌کنند وآنرا مرتب دو نفر از دو طرف می‌کشند تا قرمزی شکر به سفیدی مبدل شود. بعد آن را می‌برند با قیچی تا به صورت گرد وچهار گوش شود. بعد آن را در بین آرد می‌ریزند تا رس کند و برا ی خوشمزه شدن آن به آن انواع اسانس مثل هل وپرتقال می‌زنند.[۱]

شکر پنیر نام یکی از غذاهای شیرازی است و طرز تهیه آن به این صورت است که برای تهیه آن به شکر، آب، کرم ترنر و آرد احتیاج است.

فرق بین شکر پنیر و آبنبات[ویرایش]

در بعضی از شهرها همانند بجنورد به شکر پنیر ، آبنبات می‌گویند. حال آن که این دو با هم متفاوتند. آبنبات از شکر خالص ساخته می‌شود و شکر پنیر را علاوه بر شکر از آرد برنج با آرد گندم درست می‌کنند.

آماده سازی شکر پنیر[ویرایش]

پس از مهیا کردن خمیر شکر پنیر آن را از قالب‌‌های مخصوص و در اندازه‌های ۲ سانتی‌متر مکعبی عبور داده و پس از خشک شدن در کمتر از یک‌ساعت در پاکتهای پلاستیکی نیم تا یک کیلوگرمی بسته‌‌بندی و به‌بازار عرضه می‌کنند.

منابع[ویرایش]