برف و شیره

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 

برف و شیره[۱] یا برف قیفی نوعی پی‌خوراک از یخ تراشیده شده یا یخی است که معمولاً در مخروط‌های کاغذی یا فنجان های فوم سرو می شود. [۲] اگر در قیف باشد، معمولاً به آن «برف قیفی» می گویند. این دسر از خرده‌های یخ تشکیل شده است که روی آن شربتی طعم دار می‌ریزند.

کامیون فروش برف قیفی در آریزونا، با تصویر غیر رسمی از میکی ماوس و مینی ماوس که روی در نقاشی شده است، و تصویر غیر رسمی ماریو در گوشه سمت راست بالا نقاشی شده است.

انقلاب صنعتی[ویرایش]

در دهه 1850، انقلاب صنعتی آمریکا یخ را به صورت تجاری در ایالات متحده در دسترس قرار داد. سردخانه‌ها در نیویورک معمولاً به ایالت هایی مانند فلوریدا یخ می فروختند. برای انتقال یخ به فلوریدا، سردخانه‌ها واگنی با قطعه بزرگی از یخی را به جنوب می فرستادند. مسیر فلوریدا درست از بالتیمور می گذرد، که بچه ها آنجا به سمت واگن می دویدند و کمی یخ می خواستند. طولی نکشید که مادران با پیش بینی اینکه فرزندانشان مقداری یخ بگیرند، شروع به ساختن طعم دهنده کردند. اولین طعمی که زنان درست کردند هنوز طعم محبوب بالتیمور است: کاسترد تخم مرغ. کاستارد تخم مرغ طعمی ساده بود زیرا تنها مواد تشکیل دهنده آن تخم مرغ، وانیل و شکر بود. [۳]

همچنین ببینید[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. لغت‌نامه پیشرو آریانپور.
  2. "Carnival Scenes". St. Petersburg Independent. 26 October 1968. p. 6. Retrieved 30 November 2011.
  3. Gienow, Michelle. “Cold Comfort: On the Cultural Significance of the Snowball in Baltimore” City Paper. September 18, 1996. Retrieved January 20, 2011.

الگو:Ice-based snacks