یخ در بهشت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

یخ در بهشت[ویرایش]

این دسر در سال ١٧٦٨ میلادی در اصفهان توسط شخصی ناشناس کشف شد که اکنون در دنیا خواهان بسیار زیادی دارد که آن را به نام فراپر یا فراپ ([[Frappe]]) میشناسند .

یخ‌دربهشت[ویرایش]

یخ‌دربهشت از انواع دسرهای ایرانی است که در تهیه آن از آردبرنج استفاده می‌شود. شکر، شیر، هل و گلاب[۱]، مغز پسته کوبیده و زعفران ساییده مواد لازم برای تهیه آن است.

طرز تهیه یخ‌دربهشت[ویرایش]

آردبرنج را در آب سرد حل می‌کنند سپس از صافی می‌گذرانند و نیم ساعت روی آتش ملایم می‌جوشانند. با کاردک چوبی هم می‌زنند. سپس شیر را اضافه می‌کنند و ۱۵ دقیقه دیگر می‌پزند. شکر و هل و گلاب اضافه می‌کنند و هم می‌زنند تا حل شود. وقتی که مایه سفت شد آن را برمی‌دارند و در یک ظرف تخت یا چند پیاله می‌ریزند تا خنک شود. سپس روی آن را با مغز پسته کوبیده و محلول زعفران آرایش می‌کنند و در یخچال می‌گذارند تا ببندد. گاهی یخ‌دربهشت را زرد درست می‌کنند، برای این کار زعفران را با شکر و گلاب به آن می‌زنند.

پانویس[ویرایش]

  1. هل و گلاب ترکیب است از شیرۀ هل با گلاب. دانه هل را با پوست می‌کوبند و در نیم پیمانه آب روی آتش می‌جوشانند تا مقدار آب به یک دوم برسد. سپس این شیره را با نیم پیمانه گلاب مخلوط می‌کنند.

منابع[ویرایش]

دریابندری، نجف با همکاری فهیمه راستکار، کتاب مستطاب آشپزی از سیر تا پیاز، تهران: نشر کارنامه، تابستان ۱۳۸۴. جلد دوم، ص۱۵۵۲.