تافتون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
تافتون
Taftan nan 01.jpg
نام(های) دیگر Taftoon
نوع نان
خاستگاه ایران
ترکیبات اصلی آرد، زعفران، هل
  پرونده‌های رسانه‌ای مربوط به تافتون در ویکی‌انبار 
پخت نان تافتون به شیوه سنتی در ماسوله

نان تافتون یا تافتان نان تردی است که از خمیر فطیر یا خمیر «کم ورآمده» پخته می‌شود.

نان تافتون،نان سنتی مسطحی است که از آرد معمولی (سبوس گرفته ) و آرد ستاره به نسبت لازم، آب، نمک، مخمر صنعتی و یا خمیر ترش طی فرآیندهاي تخمیر تهیه شده و پس از شکل دهی به صورت خاص خود برروي سطح داغ پخته می شود . نان تافتون در گذشته بی نمک پخت می شد و به عنوان نان رژیمی براي بیماران داراي فشار خون مورد استفاده بوده است.

شکل ظاهر ي نان تافتون: قرص نان تافتون به شکل دا يره به قطر تقريبي 40 سانتي متر به ضخامت 3 الي 4 ميلي مترو به منظور پخت کامل و رسيدن حرارت به سطح دايره شکلي نان، سوراخ هايي را روي آن با پنجه دست ياچرخ دنده ايجاد مي کنند و معمولا در دو نوع تنور سنتي و دستگاهي و با اندازه هاي کوچک و بزرگ پخت مي شود.

مواد لازم نان تافتون: مخلوطی از آرد کامل، آرد ستاره و مایه صنعتی یا خمیر ترشی که قبلاً توسط نانوا تهیه گردیده ومقداري در حدود 200 گرم شیره خرما در هر 10 کیلوگرم آرد و افزودنی هاي مجاز ا ست . خمیر را پس از به هم زدن با دست و یا همزن به صورت چانه هاي 420 الی 500 گرمی در آورده و ضمن پهن و یکنواخت کردن خمیر توسط وردنه با د نده هاي مخصوص فلزي سوراخ سوراخ نموده و به کمک همان بالشتک (ناونده )به دیواره تنور چسبانده می شود.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Taftan (bread)»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۷ اکتبر ۲۰۱۵).