سیاوش

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از سیاوش پسر کاووس)

رئیس سازمان جهانی کیوکوشین کاراته(wkfb) با صدور حکمی، سیاوش باران وند را به عنوان مشاور رسانه ای سازمان جهانی کیوکشین کاراته(wkfb) در ایران منصوب کرد. http://akhr.ir/9202766

سیاوش باران وند(بارانی منجزی) متولد ۱۳۶۲/۰۶/۱۰ شهرستان دارالمومنین و باستانی شوشتر از استان همیشه قهرمان خوزستان می باشند بعد از اتمام تحصیلات مقدماتی که با وجود سختی و تلاش زیاد به خاطر دوری از خانواده،مستقل بودن و شروع به کار از سنین پایین و مشکلات،موفق به دریافت دیپلم در رشته فنی وحرفه ای(متالورژی) شدند. همچنین با وجود علاقه زیاد در رشته های علوم انسانی،ورزشی،هنری و… موفق به دریافت حکم ها و مقام هایی در عرصه نویسندگی،خوشنویسی،سردبیر استان ها رسانه ذاکرنیوز (پایگاه سیاسی ایران) و سرپرست نمایندگی استان همیشه قهرمان خوزستان،صاحب امتیاز و مدیرمسئول رسانه سیاسی و فرهنگی ایران باران نیوز،فعال رسانه ای در سطح کشور،عضو انجمن علوم سیاسی ایران،عضو اصلی(مستقیم) خانه مطبوعات استان خوزستان،همکار ساختارسازی برنامه تلویزیونی افق ایران و همچنین همکار موسسه آموزشی و فرهنگی علم و معرفت(تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش) …شدند. اوایل سال ۱۳۸۴ بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی،در گروه ملی فولاد ایران(اهواز) مشغول به کار شدند و بعداز طی چندین سال،کارمند رسمی صنایع شدندولیکن به خاطرکمک به رفع مشکلات جامعه و بخشی از مردم با اصرار اطرافیان وارد عرصه سیاست و تحقیقات … شدند و بعد از کسب تجربیات در این زمینه ها توانستند به برخی اهداف دست یابند،وی دانش آموخته و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیاسی می باشند. درسال ۱۳۸۶ ازدواج کردند و حاصلش دو پسر به نام های محمدتقی و امیرعلی می باشند.

باران وند هم اکنون در حال کار برای بهتر شدن امور جامعه با ارائه طرح ها،پیشنهادات به برخی دوستان،مسئولین و مقامات مربوطه می باشند و همچنین ایشان تحلیلگر سیاسی و مدرس خصوصی در رشته های کارمند رسانه ای،خبرنگاری،مشاور برخی از مردم و مسئولین در زمینه های صنعت،سیاست،رسانه و مشاور رسانه ای سازمان جهانی کیوکوشین کاراته wkfb در ایران … می باشند به گفته ایشان جهت همکاری و مشاوره با سایر اقشار مردم کاملا آمادگی لازم را دارند.

http://akhr.ir/9202766
واژه‌شناسی[ویرایش]

قتل سیاوش

سیاوَرْشَنْ، به‌معنیِ «صاحبِ اسبِ نرِ سیاه»، در اوستا در یشت ۱۳.۱۳۲ به‌عنوان کَوی و سومین نامِ دربردارندهٔ اَشَوَن‌مرد ذکر شده است. تنها جزئیاتی که در اوستا آورده شده، این است که پسرش هَوسْرَوَ به‌خاطر قتل پدرش از فْرنگْرَسیَن انتقام گرفت. در آفَرینِ زرتشت، سیاوَرْشَنْ نمونهٔ یک مردِ زیباست. براساس متون پهلوی، او قلعهٔ کَنگ را ساخته است. طرح کلی داستانِ سیاوش و سودابه در بُنْدَهِشْن است: سیاوخش برای جنگ با افراسیاب به ترکستان رفت، اما به‌دلیل رفتار گناهکارانهٔ سودابه، به ایران بازنگشت. وی با یکی از دختران افراسیاب ازدواج کرد که کَیْ‌هُسْرُوی را از او داشت و در توران کشته شد. به‌گفتهٔ برآمدن شاه وَهْرامِ وَرْجاوَنْد در متون پهلوی، این رستم بود که انتقام سیاوخش را گرفت. این داستان توسط ثعالبی و فردوسی شرح داده شده‌است. همچنین مشاور افراسیاب پیران کسی است که سیاوش را به خُتَن می‌آورد و در آنجا سیاوش‌گرد می‌سازد. این روایت از ویژگی‌های بی‌شماری نیز برخوردار است که در داستان پسر اَشوکه، کوناله و پیدایش ختن نیز وجود دارد.[۱]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • Oktor Skjærvø, Prods (2000). "KAYĀNIĀN vi. Siiāuuaršan, Siyāwaxš, Siāvaš". Encyclopædia Iranica (به انگلیسی). Retrieved 27 April 2020.

پیوند به بیرون[ویرایش]