ویکی‌پدیا:مقاله‌های درخواستی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این صفحه فهرستی‌است از مقالاتی که طبق نظر کاربران لازم است ایجاد شوند. دقت کنید مقالهٔ درخواستی شرایط سرشناسی در ویکی‌پدیا را داشته باشد. این فهرست ممکن است محبوب‌ترین و موردنیازترین مقالات نباشند. برای فهرست ویژهٔ پرپیوندترین صفحاتی که هنوز وجود ندارند، می‌توانید ویکی‌پدیا:مقاله‌های حیاتی را ببینید.

مقاله‌های مهم برای ویکی‌پدیای فارسی

مقاله‌های درخواستی امروز بر اساس مقاله موجود در ویکی‌پدیای انگلیسی

تادئو گادی ‏(en) • بویی تونگ فونگ ‏(en) • بحران اقتصادی بزرگ ‏(en) • سلطنت ودای ‏(en) • لوکوموتیو برقی ‏(en) • عدد برنولی ‏(en) • پروژه هومول ‏(en) • مامو وولده ‏(en) • فشار صوت ‏(en) • مارتن فن همسکرک ‏(en)

مقاله‌های ناموجود در یک محدوده جغرافیایی

به کمک این ابزار می‌توانید فهرستی از مقالات موجود در محدودهٔ ۶۰ کیلومتری برج میلاد که در ویکی‌پدیای انگلیسی موجودند ولی در ویکی‌پدیای فارسی نیستند، را مشاهده کنید و آنها را بسازید.

تغییر مختصات

با تغییر مختصات ۳۵٫۷۴۴۴۴۴٬۵۱٫۳۷۵ می‌توانید محدوده جغرافیای را تغییر دهید و با تغییر عدد ۶۰ بازهٔ محدوده را به کیلومتر مشخص کنید. برای یافتن مختصات شهر یا منطقه‌تان کافی است نام منطقه را در گوگل مپ جستجو کنید و در بالای مرورگر در نشانی اینترنتی بعد از @ مختصات مشخص شده‌است. مثلاً برای آرامگاه فردوسی مختصات جغرافیایی = ۳۶٫۴۸۶۱۱۲۳٬۵۹٫۵۱۷۴۸۹۲

مقاله‌های درخواستی کاربران

لطفاً در صورتی که از این صفحه برای شروع مقاله‌ای جدید استفاده می‌کنید، یادتان باشد که پس از ساختن مقاله، پیوند مربوط به آن را بردارید. ضمناً راه‌حل ساده‌تری هم وجود دارد.

به یاد داشته باشید بهترین کسی که می‌تواند مقاله موردعلاقه شما را آغاز کند خودتان هستید! کمی در منابع معتبر چاپی و اینترنتی تحقیق کنید، مقاله را آغاز کنید، و آن را به ویکی‌پدیا:مقالات مظلوم بیفزایید، شاید که کاربران دیگری هم علاقمند به گسترش آن بشوند.

بایگانی درخواست‌های انجام‌نشده (درخواست‌های انجام‌نشده هر چندماه یک‌بار بایگانی می‌شوند)

جوانسازی پوست با مزوتراپی (Mesotherapy)

مزوتراپی روش درمانی غیر جراحی است كه اولین بار در سال 1953 میلادی جهت درمان اختلالات عروقی و لنفاوی در فرانسه مورد استفاده قرار گرفت و در سالیان اخیر جهت درمان برخی از بیماریهای پوستی و مفصلی و در جوانسازی و زیبایی پوست و اخیرا جهت تخریب چربی و لاغری در کل دنیا استفاده می شود. اگر چه که هنوز مطالعات گسترده در مورد مزوتراپی انجام نشده است ولی در مطالعات محدود انجام شده، اثر بخشی خوبی در بیماران داشته و از لحاظ درمانی مقبولیت فراوانی داشته است. در مزوتراپی تزریق های متعدد زیر جلدی انجام می‌شود و از طریق آن‌، مقادیر بسیار کمی از ترکیبات حاوی داروها، هیالورونیک‌ اسید، ویتامین ها، هورمون ها، مواد مغذی، مواد معدنی، عصاره های گیاهی، آنتی بیوتیک ها و یا سایر عناصر فعال بيولوژيک در زیر پوست تزریق می‌شود. این تزریق‌ها در ناحیه میانی پوست (درم) در اطراف نواحی درمان انجام می شود و برای این کار از سوزن‌های بسیار باریک و ظریف استفاده می‌شود. مزوتراپی پوست صورت با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد و برای هر یک از اهداف درمانی، ترکیب مخصوصی تزریق می‌ شود. برای مثال برای جوانسازی پوست، ترکیبات مخصوص در اطراف چین و چروک‌ های صورت و گردن تزریق می‌شود. این مواد را می‌توان در پوست قفسه سینه و چروک‌ های پشت دست نیز تزریق کرد. مزوتراپی جوانسازی پوست را می‌توان به صورت دستی و با کمک سرنگ معمولی و یا با استفاده از دستگاه مخصوص مزوتراپی پوست و به صورت خودکار انجام داد. این درمان را می‌توان بر روی تمامی انواع پوست‌ها انجام داد. از این روش نه تنها برای درمان، بلکه برای پیشگیری از شکل ‌گیری چین و چروک‌های صورت نیز می‌توان استفاده کرد. لازم به ذکر است که برای کسب نتایج مطلوب درمانی، جلسات متعدد درمانی مورد نیاز می باشد.

مزوتراپی جهت درمان چه مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد؟

1) ریزش و نازکی مو

2) جوانسازی پوست

3) کاهش چین و چروک صورت، گردن و دست ها

4) سفت کردن پوست

5) آب شدن غبغب

6) ترک های پوست (استریا)

7) کاهش سلولیت cellulite عوارض جانبی:

درد كه با مصرف كرمهای بيحسی قبل از انجام مزوتراپی می توان از آن جلوگيری كرد. تورم، قرمزی و كبودی در محل تزریق كه كاملا موقتی است. عفونت پوستی اختلالات رنگدانه ای پوست واکنش های آلرژیک پانیکولیت.

منبع: www.yasima.ir

انجام‌شده

بایگانی درخواست‌های انجام شده (درخواست‌های انجام شده هرچندماه یکبار بایگانی می‌شوند)