ویکی‌پدیا:مقاله‌های درخواستی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این صفحه فهرستی‌است از مقالاتی که طبق نظر کاربران لازم است ایجاد شوند. دقت کنید مقالهٔ درخواستی شرایط سرشناسی در ویکی‌پدیا را داشته باشد. این فهرست ممکن است محبوب‌ترین و موردنیازترین مقالات نباشند. برای فهرست ویژهٔ پرپیوندترین صفحاتی که هنوز وجود ندارند، می‌توانید ویکی‌پدیا:مقاله‌های حیاتی را ببینید.

مقاله‌های مهم برای ویکی‌پدیای فارسی

مقاله‌های درخواستی امروز بر اساس مقاله موجود در ویکی‌پدیای انگلیسی

جنگ در دنباس ‏(en) • اصل ماخ ‏(en) • زهکشی فاضلاب ‏(en) • تاریخ کلیسای کاتولیک ‏(en) • نظام تجاری تک‌بندری ‏(en) • پیوستگی یکنواخت ‏(en) • همگونی ‏(en)

مقاله‌های ناموجود در یک محدوده جغرافیایی

به کمک این ابزار می‌توانید فهرستی از مقالات موجود در محدودهٔ ۶۰ کیلومتری برج میلاد که در ویکی‌پدیای انگلیسی موجودند ولی در ویکی‌پدیای فارسی نیستند، را مشاهده کنید و آنها را بسازید.

تغییر مختصات

با تغییر مختصات ۳۵٫۷۴۴۴۴۴٬۵۱٫۳۷۵ می‌توانید محدوده جغرافیای را تغییر دهید و با تغییر عدد ۶۰ بازهٔ محدوده را به کیلومتر مشخص کنید. برای یافتن مختصات شهر یا منطقه‌تان کافی است نام منطقه را در گوگل مپ جستجو کنید و در بالای مرورگر در نشانی اینترنتی بعد از @ مختصات مشخص شده‌است. مثلاً برای آرامگاه فردوسی مختصات جغرافیایی = ۳۶٫۴۸۶۱۱۲۳٬۵۹٫۵۱۷۴۸۹۲

مقاله‌های درخواستی کاربران

لطفاً در صورتی که از این صفحه برای شروع مقاله‌ای جدید استفاده می‌کنید، یادتان باشد که پس از ساختن مقاله، پیوند مربوط به آن را بردارید. ضمناً راه‌حل ساده‌تری هم وجود دارد.

به یاد داشته باشید بهترین کسی که می‌تواند مقاله موردعلاقه شما را آغاز کند خودتان هستید! کمی در منابع معتبر چاپی و اینترنتی تحقیق کنید، مقاله را آغاز کنید، و آن را به ویکی‌پدیا:مقالات مظلوم بیفزایید، شاید که کاربران دیگری هم علاقمند به گسترش آن بشوند.

بایگانی درخواست‌های انجام‌نشده (درخواست‌های انجام‌نشده هر چندماه یک‌بار بایگانی می‌شوند)

== حمیدرضا شرفی ==

حمیدرضا شرفی(متولد 13 شهریور 1357) که با نام حمید شرفی شناخته‌شده، بازیکن اسبق فوتبال و مربی فوتبال ایرانی است. او در دوران فوتبال حرفه‌ای 22 سالهٔ خود از سال 1371 تا 1392، سابقهٔ بازی در باشگاه‌های استقلال تهران،سایپا،استیل‌آذین،مس کرمان،آلومینیم هرمزگان،آلومینیم اراک،شهرداری اراک،صبا باتری،هما،فجر سپاه و ... را دارد.

وی در دوران بازی به‌عنوان یک پلی میکر دریبل‌زن شناخته می‌شد.گلها و پاس گلهای وی از اصلی ترین دلایل صعود تیمهای مس کرمان،استیل آذین و آلومینیم هرمزگان از لیگ 1 به لیگ برتر کشور بود و این امر او را یکی از بهترین و پر طرفدارترین بازیکنان آن روزهای فوتبال لیگ 1 نموده بود.

همراهی تیم راه آهن و همکاری با تیمهای کرمانی از فعالیتهای دوران مربیگری او به شمار می آید

ef></ref>https://www.photoaman.com> ref></ref>http://ffiri.ir>

ref></ref>www.fartakvarzeshi.com> 
ref></ref>https://iranleague.ir>

انجام‌شده

بایگانی درخواست‌های انجام شده (درخواست‌های انجام شده هرچندماه یکبار بایگانی می‌شوند)