ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه مقاله‌ها برای ایجاد/میز کمک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
صفحهٔ اصلیصفحهٔ بحثدرخواست‌ها
ردهفهرست
ویترینارزیابیمشارکت‌کنندگان
بحث
راهنمای بازبینی
ابزار کمکی
درخواست
کمک
عملیات
انباشته‌ها

به میز کمک ویکی‌پروژهٔ مقاله‌ها برای ایجاد خوش‌آمدید

  • این صفحه تنها برای پرسش‌ها پیرامون درخواست ایجاد مقاله در ویکی‌پدیا است. آیا به جای درستی آمده‌اید؟
  • لطفاً برای حفظ امنیت خودتان نشانی ایمیل یا سایر اطلاعات ارتباطی خود را به دیگران ارائه ندهید. پاسخ‌ها در همین صفحه ارسال خواهند شد؛ ما قادر به ارائهٔ پاسخ از طریق ایمیل نیستیم.
  • لطفاً در نظر داشته‌باشید که ما همگی داوطلب هستیم و در پاره‌ای از اوقات، پاسخ دادن به پرسش شما ممکن است کمی زمان ببرد. از شکیبایی شما ممنونیم.
  • بازبینی‌کنندگان دارای حسن نیت در ویکی‌پروژهٔ مقاله‌ها برای ایجاد هرگز جهت ارسال یک پیش‌نویس به فضای نام مقاله‌ها، بهبود یک پیش‌نویس یا احیای یک مقالهٔ حذف‌شده از کسی درخواست پرداخت دستمزد نمی‌کنند. اگر کسی با شما تماس گرفت و چنین پیشنهادی ارائه کرد، لطفاً موضوع را در همین صفحهٔ راهنمایی گزارش کنید.
برای طرح پرسش جدید اینجا کلیک کنید.

یک بازبینی‌کننده به‌زودی پاسخ سؤال شما را در همین صفحه خواهد داد. لطفاً پس از طرح پرسش به‌طور مرتب به این صفحه سر بزنید.
بایگانی‌ها: ۱
رد شدن از محتوا تا پرسش‌های امروز · رد شدن از محتوا تا پایین صفحه · گفتگوهای بایگانی‌شدهبازبینی Web2020ir از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۲۰ مه ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۳۴:۴۷[ویرایش]


Web2020ir (بحث) ‏۲۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۳۴ (UTC)


از منابع درست استفاده شده است . صحیح می باشد لینک منابه هم درج شده است . راهنمایی میکنید چرا به پیش نویش منتقل شده است . با سپاس

@Web2020ir: سلام. توصیه می‌کنم ویکی‌پدیا:سرشناسی (افراد) را مطالعه کنید. شخص مورد نظر شما سرشناسی کافی برای داشتن مقاله در ویکی‌پدیا را ندارد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۱۰ (UTC)

بازبینی Sportre از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۲۱ مه ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۳:۲۹[ویرایش]


با سلام و خسته نباشید. تغییرات برای بازبینی صورت گرفته لطفا بررسی کنید.

Sportre (بحث) ‏۲۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۳ (UTC)

@Sportre: سلام. من مقالهٔ شما را به ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف ارسال کردم تا نظر سایر کاربران را هم بدانیم. دقت کنید که نتیجهٔ این نظرخواهی بر پایه تعداد آرا مشخص نمی‌شود و ماندن یا حذف مقاله بستگی به اجماع کاربران دارد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۴ (UTC)

بازبینی Alireza kkm از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۴ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۳۹:۲۹[ویرایش]


Alireza kkm (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۳۹ (UTC)

@Alireza kkm: سلام. در چه مورد نیاز به کمک دارید؟ {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۱۲ (UTC)

بازبینی Web2020ir از درخواست؛ ۶ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۴۸:۰۲[ویرایش]


سلام . من همه موارد را با دقت وارد کرده ام لطفا راهنمایی کنید که مقاله من چه ایرادی داره . از منابع درست استفاده کرده ام . نکات سرشناسی افراد را هم رعایت کرده ام . باید دیگر چکار کنم ؟ Web2020ir (بحث) ‏۶ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۴۸ (UTC)

@Web2020ir: سلام. بالاتر خدمت شما عرض کردم که کدام صفحه را باید مطالعه کنید (ویکی‌پدیا:سرشناسی (افراد)). شخص مورد نظر معیارهای سرشناسی را ندارد و نمی‌توانید دربارهٔ او مقاله بنویسید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۶ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۰۳ (UTC)

بازبینی Web2020ir از درخواست؛ ۷ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۱:۲۲[ویرایش]


من معیارهای سرشناسی افراد را رعایت کردم . شما در همین صفحه های ویکیپدیا فارسی افرادی رو میبیند که مدیر یه بخشی هستند و در ویکپدیا معرفی شده اند . این ضاوت شما منصفانه نیست . مثل این صفحه :عبدالمهدی نصیرزاده ، یا صفحه معرفی هوشنگ بازوند که فقط یک سمت دارند . مقاله ای که من نوشتم با منابع معتبر که این شخص دارای چندین جلد کتاب می باشد و از مدیران ممتاز کشور می باشد که یک دهه در کشورهای خارجی خدمت کرده است Web2020ir (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۱ (UTC)

@Web2020ir لطفاً با ذکر منبع دقیقاً مشخص کنید که کدام‌یک از معیارهای سرشناسی را دارد؟ خدمت کردن و کتاب نوشتن که معیار سرشناسی نیست. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۰ (UTC)

بازبینی Web2020ir از درخواست؛ ۸ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۴۴:۳۴[ویرایش]

از معیارهای سرشناسی پست مهمی که دارند . نجات جان ۵ کوهنورد گم شده در ارتفاعات اشترانکوه، نجات جان ٢ کوهنورد همدانی ،در گوگل هم سرچ کنید منابع کافی وجود دارد

Web2020ir (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۴۴ (UTC)

@Web2020ir این‌ها دقیقاً مصداق کدام معیار هستند؟ {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۸ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۰ (UTC)

بازبینی Web2020ir از درخواست؛ ۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۵۵:۲۲[ویرایش]

مواردی که بالا عرض کردم جز معیارهای سرشناس بودن و خاص بودن هست . پست مهمی که ایشان دارند جز سرشناس بودن هست . تمام موارد با منابع معتبر موجود هست . ضمنا در سوالات بالا من پرسیدم شما صفحه ویکیپدیا هوشنگ بازوند رو ببینید که معیار سرشناس بودن ایشان چی هست که تایید شده که بدون هیچ توضیحی ایشون در ویکیپدیا ثبت شده است ایشان هم پست دولتی دارند ولی ثبت شده اند . نمونه های زیادی هست . حالا من با این موارد کار ندارم ما میخوایم عدالت رعایت شود . از شما جناب جیپیوتر خواهش میکنم کمک کنید راهنمایی کنید که من باید چکار کنم. از پیگیری و پاسخگویی شما متشکرم . با تشکر. Web2020ir (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۵۵ (UTC)

@Web2020ir متوجه عرض بنده نشدید. دقیقاً کدام معیار؟ یکی از معیارهای رهنمود سرشناسی که در مورد ایشان صادق است را مشخص کنید، بعد منبعی ارائه دهید که سرشناسی طبق آن معیار را اثبات کند. دقت کنید که تعریف من و شما از مفهوم سرشناسی ممکن است با معیارهای ویکی‌پدیا متفاوت باشد. در اینجا معیارهای ویکی‌پدیا ملاک هستند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۰۶ (UTC)

بازبینی Web2020ir از درخواست؛ ۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۴۸:۴۷[ویرایش]

در قسمت توضیحات ویکیپدیا سرشناسی (افراد)در قسمت سیاسمتدارن قسمت1 و 4 توضیحات داده شده - و توضیحات آورده شده است سیاست‌مدارانی که در سطح بین‌المللی، ملی یا استانی منصوب یا انتخاب شده‌اند. از جمله اعضای هیئت دولت، وزرا و استانداران دارای سرشناسی هستند. با این حساب این مقاله آقای صارم رضایی که دارای سوابق معاونت امور بین الملل جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران، رئيس اداره عمليات بين المللی - معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعيت هلال احمر ایران و فعلا مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان می باشد، جز سیاستمدران می باشد و شامل شرایط سرشناسی ویکیپدیا می باشد. Web2020ir (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۴۸ (UTC)

@Web2020ir معیار ۴ که خیر. چون پوشش گسترده در منابع ملاک است که به‌جز اعلام خیر انتصاب (که کمکی به سرشناسی نمی‌کند) چیز دیگری ندیدم. معیار یک هم به‌نظر نمی‌رسد قابل احراز باشد. چرا که مدیریت یک سازمان محلی مانند هلال احمر استانی تنها در صورت وجود پوشش گسترده در منابع سرشناس محسوب می‌شود (معیار ۴). با این حال مقاله را به نظرخواهی می‌برم تا سایر کاربران هم نظر خود را اعلام کنند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۵۶ (UTC)

بازبینی 46.224.230.237 از درخواست؛ ۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۰۰:۳۶[ویرایش]

فرمودید که مدیریت یک سازمان محلی مانند هلال احمر استانی تنها در صورت وجود پوشش گسترده در منابع سرشناس محسوب می‌شود. خب پیشنهاد میکنم از گوگل سرچ کنید در بیش از هزار سایت اخبار صارم رضایی موجود هست و خبر این انتصاب در بیش از 100 ها سایت اطلاع رسانی شده است . ضمن اینکه در خصوص مورد اول سرشناسی ایشان پست مهم معاونت امورخارجه هلال احمر ایران را داشته اند . در گوگل سفرهای ایشان به کشورهای خارجی ایشان موجود هست و کارهای ایشان در خصوص سیل ویرانگر در مناطق لرستان سال 98-99 در خاطر ملت عزیز ایران باقی مانده است . من با توجه به توضیحات ویکیپدیا ایشان را واجد شرایط سرشناسی میدانم و قابل احراز هست . از جیپیوتر خواهشمندم با دقت بیشتری نگاه کنند و بنده را راهنمایی کند تا مقاله رو موثرتر ارئه دهم . با تشکر از لف و مساعدت شما 46.224.230.237 ‏۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۰۰ (UTC)

لطفاً منتظر نتیجهٔ نظرخواهی بمانید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۹ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۳۰ (UTC)