دانشگاه علوم پزشکی زنجان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دانشگاه علوم پزشکی زنجان
تأسیس ۱۳۶۶
نوع سراسری (دولتی)
رئیس دکتربیگلری
هیئت علمی ۱۶۲
کارمندان ۵۳۵۶
مکان زنجان ایران پرچم ایران
وب‌گاه www.zums.ac.ir

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در تیر سال ۱۳۶۶ به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی در زنجان تصویب شد و در سال ۱۳۷۳ با سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان استان ادغام شده و بعنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان شناخته شد. این دانشگاه طبق رتبه بندی وزارت بهداشت دررتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی ایران از نظر معیار کل دررتبهٔ ۹ قرارگرفت همچنین دانشکده پزشکی این دانشگاه رتبهٔ ۱۱ را در معیار آموزشی کسب کرد.

مجموعه دانشگاه[ویرایش]

دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای هفت حوزه‌است که عبارتند از: پشتیبانی، بهداشتی، درمان، غذاودارو، دانشجویی و فرهنگی، پژوهشی، آموزشی. همچنین دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای شش دانشکده‌است که عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری ومامائی، پیراپزشکی، بهداشت.

پورتال کنفرانسها و همایشهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان[ویرایش]

معرفی پورتال: پورتال کنفرانسها و همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، پایگاهی برای مدیریت متمرکز رویدادهای علمی این دانشگاه است. در این پایگاه علاوه بر معرفی کنفرانسها، کلیه فرایندهای مربوط به برگزاری همایش، از فراخوان، دریافت آثار، داوری تا تعریف کارگاه‌های آموزشی، ثبت نام و اعلام نتایح و داوری، همه به صورت آنلاین و مجازی انجام می‌شود.

منابع[ویرایش]