بندر امام خمینی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
شهرستان بندر امام خمینی
کشور ایران
استانخوزستان
نام(های) دیگرسربندر
نام(های) پیشینبندر شاهپور
مردم
جمعیت۹۰٫۰۰۰ نفر (۱۳۹۸)
جغرافیای طبیعی
مساحت۱۰۴۱ هکتار
ارتفاع۲ متر
آب‌وهوا
میانگین دمای سالانهبین ۶ تا ۵۵ درجه
میانگین بارش سالانه۶۹٪ - ۱۵٪
روزهای یخبندان سالانه۰
اطلاعات شهری
پیش‌شمارهٔ تلفن۰۶۱
وبگاهhttps://bikport.pmo.ir
شناسهٔ ملی خودرو ایران ۲۴ ط
 ایران ۳۴ ط

شهرستان بندر امام خمینی (پیش‌تر بندر شاهپور،سربندر) یکی از بندرهای استان خوزستان ایران در خلیج فارس است. این بندر با داشتن ۳۸ اسکله فعال به طول ۷ کیلومتر، بزرگ‌ترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی و اداره گمرک استان خوزستان در این بندر واقع شده‌است. بندر امام‌خمینی در دوره پهلوی بندرشاهپور نام داشت برای توسعه صادرات و واردات ساخته شد و خیلی زود به قطب اقتصادی خوزستان تبدیل شد.

شهرستان بندر امام خمینی پس‌از بندر شهید رجایی بزرگترین بندر تجاری ایران است که آزادراه ۵ و راه‌آهن سراسری آن را به پایتخت پیوند می‌دهند. طول اسکلهٔ تجاری مجتمع بندری امام حدود هفت کیلومتر است و سالانه سی میلیون تن کالا را پذیرش می‌کند. از این رو از بزرگترین و مهم‌ترین پایانه تجارتی دریایی کشور است.[۱]

مشخصات[ویرایش]

مساحت: ۱۰۴۱ هکتار موقعیت: شمال غربی خلیج فارس ظرفیت پذیرش کالا: ۳۷ میلیون تن در سال مساحت انبارهای مسقف: ۵۲۲٫۰۰۰ متر مربع مساحت باراندازها: ۲٫۱۰۰٫۰۰۰ متر مربع ظرفیت ترمینال کانتینری ۷۰۰،000 TEU عمق اسکله‌ها ۵/۱۳ متر تعداد اسکله ۳۷ پست به طول ۷ کیلومتر طول خطوط داخلی راه‌آهن ۱۲۰ کیلومتر فاصله تا تهران ۹۵۰ کیلومتر فاصله تا مرکز استان (اهواز) ۱۰۰ کیلومتر فاصله تا مرکز شهر بندر امام خمینی ۱۰ کیلومتر فاصله تا فرودگاه اهواز ۱۱۰ کیلومتر فاصله تا فرودگاه آبادان ۱۰۰ کیلومتر فاصله تا فرودگاه ماهشهر ۱۰ کیلومتر

ویژگی‌های بندر امام خمینی[ویرایش]

نزدیک‌ترین بندر جنوبی به مراکز صنعتی و جمعیتی کشور کوتاهترین و مطمئن‌ترین پل ارتباطی با کشورهای عراق، ترکیه، حوزه قفقاز و اروپای شرقی بهره‌مند از پتانسیل‌های مناسب پسکرانه ای جاده ای، ریلی و هوایی اتصال به شبکه راه‌های اصلی ترانزیتی و راه‌آهن سراسری کشور نزدیکی به فرودگاه‌های بندرماهشهر، آبادان و اهواز مناسب‌ترین بندر کشور جهت ترانشیپ کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس برخورداری از پتانسیل‌های لازم به منظور توسعه صادرات مجدد کالا نقش مؤثر در اقتصاد ملی و تجارت خارجی به عنوان دومین بندر مهم کشور وجود ترمینال‌های اختصاصی، کانتینری، عمومی، فراورده‌های نفتی و مواد معدنی قابلیت تخلیه و بارگیری کشتی‌های کانتینری پست پاناماکس (نسل چهارم) و کشتی‌های با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته بندری و دریایی به منظور ارائه خدمات سریع و ایمن به کشتی و کالا برخورداری از سیستم تک پنجره (Single Window) به منظور ارائه خدمات متمرکز به مشتری برخورداری از سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) و سیستم بین‌المللی امنیت اطلاعات (ISMS) سیستم پرداخت الکترونیک از طریق سیستم (PSPOS) برخورداری از سامانه هوشمند حوالهٔ الکترونیکی کامیون (ETT)

تاریخچه[ویرایش]

همزمان با احداث راه‌آهن سراسری کشور در سال ۱۳۰۶ هجری شمسی، در تهران، و ادامه احداث راه‌آهن سراسری به جنوب کشور، دو پست اسکله چوبی در شمال غربی خلیج فارس و در انتهای آبراه خورموسی (با موقعیت جغرافیایی ۳۰ درجه و ۲۵ دقیقه شمالی و ۴۹ درجه و ۵ دقیقه شرقی) ساخته شد که پس از چندی بندر شاهپور نام گرفت.

از لحاظ تقسیمات کشوری این بندر به تصویب هیئت وزیران به بخش تبدیل شد. در آن زمان چون بندرخرمشهر و آبادان در راس صادرات و واردات کالا بودند و بندرشاهپور رونقی نداشت بنابراین در سال ۱۳۴۲ محمدرضا شاه برای رونق دادن به این بندر اعلام کرد که هر کس از این بندر کالا ترخیص کند، چهل درصد تخفیف مالیاتی دارد.

اهالی این منطقه که کارگران و بارکشان بندر و اصناف بودند، در جوار تأسیسات بندری در خانه‌های چوبی و حصیری زندگی می‌کردند. در سال ۱۳۵۲ محل سکونت آنان به منظور توسعه هرچه بیشتر بندر، از کنار اسکله‌ها به فاصله پانزده کیلومتری یعنی شهر کنونی سربندر و دیگر مکان‌ها انتقال یافت.

نام بندر شاهپور پس از پیروزی انقلاب اسلامی به بندر امام خمینی تغییر یافت که این تغییر نام در سال ۱۳۶۱ با تصویب هیئت وزیران، رسمیت یافت. بندر شاهپور به مجتمع بندری امام خمینی تغییر نام داد.البته بیشتر مردم خوزستان آن را به اسم سربندر میشناسند.با وقوع جنگ تحمیلی و کم‌رنگ شدن نقش صادرات و واردات بندرهای خرمشهر و آبادان و انتقال اداره کل از بندر خرمشهر به بندرامام، این بندر به مهم‌ترین مرکز ورود و خروج کالا تبدیل شد.

مجتمع بندری امام خمینی در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق اراضی مجاور، هم‌اکنون با بالغ بر یازده هزار هکتار مساحت، بزرگ‌ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور را تشکیل می‌دهد و با بیش از ۳۵ درصد از کل تجارت دریایی کشور، یکی از مهم‌ترین قطب‌های حمل و نقل منطقه‌ای است و نوید توسعه‌ای پایدار را برای منطقه از طریق صنعت حمل و نقل می‌دهد.

موقعیت جغرافیایی[ویرایش]

شهرستان بندر امام خمینی در محدوده جغرافیایی شهرستان بندرماهشهر و در جنوب غربی و بخش جلگه‌ای استان خوزستان قرار دارد که در طول جغرافیایی ۴۹ درجه و ۸ دقیقه شرقی و عرض جغرافیایی ۳۰ درجه و ۳۳ دقیقه شمالی به فاصله ۸۵ کیلومتری شرق آبادان و ۸ کیلومتری غرب بندرماهشهر و ۹۰ کیلومتری شهر اهواز واقع شده‌است. بندر امام خمینی از شرق به بخش مرکزی بندر ماهشهر با فاصله ۸کیلومتری، از جنوب به خورموسی و از شمال به شهر سربندر در فاصله ۳۰ کیلومتری از شمال به رودخانه جراحی محدود می‌شود. از ویژگی‌های اقلیمی آن قرارگیری در سرزمین پرفراز و نشیب ساحلی دریا است که عمق آب ساحل خلیج فارس با این سرزمین به استثناء پیش رفتگی خورموسی کم بوده و از محل راس در امتداد جنوب شرقی امتداد یافته‌است.

جغرافیای طبیعی[ویرایش]

این بندر دارای ویژگی آب و هوایی متأثر از آب و هوای نیمه استوایی گرم و مرطوب بوده و دارای اقلیم فراخشک گرم می‌باشد. این منطقه همانند سایر مناطق ساحلی خلیج فارس دارای میزان بارندگی نسبتاً کم و رطوبت نسبی زیاد در هوا می‌باشد. دمای آن تقریباً همیشه بالای صفر درجه سانتیگراد است.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

بندرامام خمینی

شهرداری بندر امام خمینی

اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان

  1. «بندر ماهشهر | خوزستان». بایگانی‌شده از اصلی در ۲۹ مه ۲۰۰۹. دریافت‌شده در ۴ ژوئیه ۲۰۰۹.

الگو:شهرهای دارای راه‌آهن