رامشیر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
رامشیر
رامشیر
کشور ایران
استانخوزستان
شهرستانرامشیر
بخشمرکزی
نام(های) پیشینخلف آباد
مردم
جمعیت۲۵٬۰۰۹ نفر سال ۱۳۹۵[۱]
اطلاعات شهری
شهرداررستم گردونی
ره‌آوردگندم، هندوانه، بامیه، صنایع دستی
پیش‌شمارهٔ تلفن۰۶۱۴۳۵۹

رامشیر یکی از شهرهای استان خوزستان است . این شهر در استان خوزستان است که از شمال با اهواز و از جنوب با امیدیه مجاورت دارد. این شهر در ۳۵ کیلومتری ماهشهر و ۴۵ کیلومتری رامهرمز است؛ کار بیشتر مردم آن کشاورزی و همچنین زبان بیشتر مردم این شهر عربی است. نام واقعی این شهر (خلف آباد می باشد) که پس از آن به رامشیر تغییر یافت. بخشی از این شهر در حوزه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و بخشی دیگر آن در حوزه مسئولیت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون است که این دو شرکت بزرگ نفتی زیرمجموعه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به شمار می‌روند؛ همچنین این شهر دارای میادین نفت و گاز بسیار زیادی است و نقش به سزایی در صادرات نفت و گاز دارد

پیشه بیشتر مردم آن کشاورزی است و رودخانه جراحی از کنار شهر می‌گذرد. محصولات کشاورزی شهرستان رامشیر عبارت‌اند از جو، گندم، صیفی‌جات. اماکن دیدنی این شهر : این شهر هیچ گونه اماکن تفریحی و دیدنی ندارد !

منابع[ویرایش]

  1. «نتایج سرشماری سال ۱۳۹۰». معاونت برنامه‌ریزی استانداری خراسان جنوبی (به نقل از مرکز آمار ایران). ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲. بایگانی‌شده از اصلی در ۲ اکتبر ۲۰۱۲. دریافت‌شده در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲.