گلشن (اصفهان)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از گلشن (شهر))
گلشن
موسی آباد
کشور ایران
استاناصفهان
شهرستاندهاقان
بخشمرکزی
سال شهرشدن۱۳۸۹
مردم
جمعیت۵۰۵۸ نفر سال ۱۳۹۰[۱]
اطلاعات شهری
شهردارمهندس حسنعلی رضایی

گلشن شهری است که در سال ۱۳۸۹ بر پایه دستور دولت در بخش مرکزی شهرستان دهاقان در استان اصفهان از بهم پیوستن سه روستای موسی‌آباد، دولت‌آباد و مهدی‌آباد ایجاد شده‌است.[۲]این شهر نود و نهمین شهر استان اصفهان است. این شهر بعنوان قطب گلخانه سازی ایران شناخته میشود.

جمعیت[ویرایش]

جمعیت کل شهر گلشن بر اساس سرشماری نفوس و مسکن 1395 در ایران، 5437 نفر است که تعداد 2782 نفر آن را مردان و تعداد 2655 نفر آن را زنان در قالب 1736 خانوار با بُعد 3/1 تشکیل می‌دهند که نسبت جنسیِ 104/8 را نشان می‌دهد.[۳][۴]

منابع[ویرایش]

  1. «نتایج سرشماری سال ۱۳۹۰». معاونت برنامه‌ریزی استانداری خراسان جنوبی (به نقل از مرکز آمار ایران). ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲. بایگانی‌شده از اصلی در ۲ اکتبر ۲۰۱۲. دریافت‌شده در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲.
  2. «سه شهر جدید در استان‌های اصفهان و خوزستان تشکیل می‌شود». پایگاه اطلاع‌رسانی دولت. ۱۷ آبان ۱۳۸۹. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۸ اوت ۲۰۱۶. دریافت‌شده در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲.
  3. «جمعیت شهرها و آبادی‌های استان اصفهان براساس آخرین تقسیمات سیاسی در نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395». سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان.
  4. «نتایج مقدماتی سرشماری در شهرستان‌ها برحسب جنسیت در سطح بخش، شهر و دهستان در سرشماری نفوس و مسکن 1395». سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان.