رائلیان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

رائلیان نام یک دین، فلسفه و جنبش نوینی است که درسال ۱۹۷۳ توسط کلود وریلهون ناشر مجلات اتوموبیل رانی در فرانسه شکل گرفت. رائلیان بر این باورند که موجودات فرازمینی در ساختار دی ان ای موجوداتی مثل شامپانزه و یا میمون تغییراتی ایجاد کرده اند که به انسان تبدیل شده اند و تا زمانی که انسان به درک این علم نرسیده خود را برای عام نمایان نمیکنند موجوداتی دانشمند با اندام لاغر و البته با جمجمه کشیده که در بسیار از مکانهای باستانی به وضوح تصویرشان کشیده شده که توسط سفینه‌های فضایی که ما آن‌ها را اشیاء پرنده ناشناخته (UFO) می‌دانیم به روی زمین آمده و از طریق علم ژنتیک حیات را بر روی کره زمین خلق کرده‌اند. بنابر این باور این موجودات در طول تاریخ توسط انسان های زیادی رویت شده و حتی با آنان روابطی نیز داشتند. و در حقیقت این موجودات منشا تمام ادیان و کتب مذهبی اند که آنان بدین طریق و به واسطه ی پیامبران تعالیم کامل انسانی,اخلاقی و شناختی نسبت به زندگی و جهان را به انسان دادند و در کتب و روایات مذهبی به وضوح میتوان اشاراتی به آنها را یافت.

در فصل اول کتاب عهد عتیق: "در آغاز الوهیم زمین و آسمانها را خلق کردند" کتاب پیدایش1:1 درنسخه ی اصلی کتاب که به زبان عبری ست کلمه ی الوهیم آمده که این کلمه را به کلمه ی مفرد خدا ترجمه میکنند درحالی که ممکن است الوهیم کلمه ی جمع و معنی "کسانی که از آسمان آمدند" و مفرد آن "الوها" بدهد.

ابدیت[ویرایش]

اعتقاد رائلیان نسبت به کاینات و گذر زمان، تداعی مفهوم ابدیت است. بدین معنی که در بُعد زمان ابتدایی وجود ندارد و انتهایی هم وجود نخواهد داشت. بلکه فقط مانند یک حلقهٔ زنجیر، سهیم در گذر زمان هستیرازمینیم. بینهایت از دید مکان نیز بدین معنی است که هرچه از بُعد مکان حاضر به ابعاد بالاتر یا پایینتر، یا به اصطلاح دیگر، به ترتیب، به سوی ابعاد کیهانی و اتمی سیر نگرش داشته باشیم به انتها یا ابتدایی ملموس نخواهیم رسید.

پیامبر[ویرایش]

بنا بر ادعای کلود وریلهون، پیامبر این جنبش، در ۱۳ دسامبر سال ۱۹۷۳ در منطقهٔ کلرموند فراند در مرکز فرانسه به مدت شش روز متوالی با یک الوها ملاقات کرد و پیام‌هایی را که شامل حقیقت خلقت حیات روی کرهٔ زمین بود را دریافت کرد.[۱] نسخهٔ فارسی این کتاب در پانویس موجود است.[۲]

الوهیم از کلود وریلهون (که از سوی الوهیم رائل خوانده شد) درخواست ساخت سفارتی را کردند که به‌طور مستقیم با بشر تماس بگیرند و خود را معرفی کنند.

آنها معتقدند کلیه ادیانی مثل یهودیت، مسیحیت، اسلام و بودایی توسط الوهیم برای تکامل بشر به پیامبران داده شده‌است. شبیه‌ترین کتاب به آموزه‌های این جنبش کتاب زهیر در آیین کابالا (تفسیر عهد عتیق) است.

کلود وریلهون در ششم اگوست سال ۲۰۱۵، در یک سخنرانی به اخباری محرمانه دربارهٔ سیاست‌های پشت پردهٔ دولت‌های زمین، که از سوی الوهیم از طریق تله پاتی به دست او رسیده بود خبر داد.[۳]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «نسخه آرشیو شده». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۸. دریافت‌شده در ۱ آوریل ۲۰۱۷.
  2. «نسخه ی فارسی کتاب پیام طراحان». بایگانی‌شده از اصلی در ۳۰ مارس ۲۰۱۵. دریافت‌شده در ۱۹ مارس ۲۰۱۵.
  3. http://www.elohimleaks.org

پیوند به بیرون[ویرایش]

سایت رسمی رائلیان به زبان فارسی