ویکی‌پدیا:تمیزکاری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تمیزکاری می‌تواند شامل ویکی‌سازی، گرفتن اشتباهات املایی، دستوری، تایپی، لحن نامناسب و منابع باشد. در واقع تمیزکاری، عبارت است پالایش یک متن از غلط‌های لغوی و دستوری و آرایش آن به رسایی در سبک شایع نگارش علمی. تکمیل محتوا و گسترش علمی مطلب بخشی از تمیزکاری نیست.[۱] ویکی‌پدیا از کمک همهٔ کاربران در ویرایش یا اصلاح هر صفحه‌ای در این فهرست دعوت می‌کند. خواهشمندیم به یاد داشته باشید که پس از تمیزکاری هر مقاله، برچسب تمیزکاریش را بردارید. همچنین خواهشمندیم آنچه انجام داده‌اید را در صفحهٔ بحث مقاله برای ارجاع دیگر کاربران ثبت کنید.

اگر از پیوند موجود در مقالهٔ خودتان که بدست کاربری دیگر برچسب {{تمیزکاری}} خورده به این صفحه آمده‌اید، به احتمال زیاد علتش این بوده که آن مقاله با استانداردهای ویکی‌پدیا در مورد محتوا یا سبک همخوانی ندارد. تلاش کنید با خواندن ویکی‌پدیا:راهنمایی برای نوشتن مقاله‌های بهتر استانداردهای ما را در مورد مقالهٔ خوب بشناسید. توصیه‌های آن صفحه باید به شما کمک کند بتوانید هر مقاله‌ای را به گونهٔ مؤثری تمیزکاری کنید.

ترجمه محیط مدیاویکی

برای ترجمهٔ محیط مدیاویکی (محیط ویکی‌پدیا و پروژه‌های خواهر) باید به https://translatewiki.net مراجعه کنید و در آنجا بعد از درخواست ویرایش به اینجا مراجعه کنید. در زیر تعدادی از مهم‌ترین زیرپروژه‌هایی که ترجمهٔ آنها برای ویکی‌پدیا مهم است فهرست شده‌اند.

  1. هستهٔ مدیاویکی
  2. آگاه‌سازی
  3. ویرایشگر دیداری
  4. پیام‌های مدیاویکی
  5. رابط موبایل
  6. اپلیکیشن موبایل

جستارهای وابسته

  1. فرهنگ نامهٔ طلوع مهر