ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی

پرش به ناوبری پرش به جستجو

دربارهٔ این تالار

به ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی خوش‌آمدید!
  • این صفحه، تنها برای سؤالات پیرامون چگونگی استفاده از ویکی‌پدیاست.
  • اگر سؤالتان فنّی نیست و دربارهٔ موضوع‌های علمی‌است، آن را در پرسش‌های متفرقه بپرسید یا از جعبهٔ جستجوی زیر استفاده کنید.
  • برای امنیت خودتان، لطفاً جزئیات تماس و ایمیل‌تان را در اینجا ننویسید. پاسخ‌هایتان تنها در این صفحه نوشته می‌شوند؛ ما از فرستادن پاسخ به ایمیل شما معذوریم.
جستجو یا مطالعهٔ پرسش‌های رایج:
جستجو در بایگانی‌های درخواست راهنمایی:
رد کردن تا پایان · بحث‌های بایگانی‌شده · راهنمای پاسخ‌دادن
بایگانی‌ها:۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۳۲، ۳۳، ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷، ۳۸، ۳۹، ۴۰


گفتگوهای پشین در تاریخ ۲۰۱۶-۰۳-۱۱ در ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی/بایگانی 1 بایگانی شده‌اند.

91.251.238.126 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. با تشکر از ویکی پدیا. من اسمم محمد جواد محمدی است بدون پسوند یا پیشوند.کارم سینماست بازیگری و تدوین.رزومه خوبی هم دارم.سریالهایی چون رهایی و کیمیا و... و فیلم سینمایی اتاق تاریک... میخواستم صفحه ویکی پدیای خودم رو بسازم اما دیدم که از قبل کسی با این اسم صفحه ساخته و حالا هرکار میکنم ویکی پدیا اجازه نمیده صفحه با اسمم بسازم.میخوام ببینم باید چیکار کنم چون خیلیا اسمم و جست و جو کردن و دیدن ویکی پدیا اون شخص و آورده.ممنون میشم راهنمایی کنید.

این پست توسط Gharouni پنهان شد (تاریخچه)
Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. امیدوارم برگردید اینجا را بخوانید. اولا اطلاعات خصوصی خود را اینجا نگذارید. کسی تماس نخواهد گرفت. قبل از هرچیز یک حساب کاربری بسازید و ایمیل خود را آنجا وارد کنید. اینگونه میشود با شما تماس گرفت. خارج از اینجا خیر. در ثانی این صفحه که فرمودید کجاست؟ من پیدا نکردم. یکی هست با این نام که ورزشکار است. سوم اینکه در ویکیپدیا کسی نمیتواند در مورد خودش مقاله بنویسد. اگر یک هنرمند شرایط مورد قبول ویکیپدیا را داشته باشد فردی پیدا میشود و برایش مقاله میسازد. مثلا فردین خودش نیامد مقاله در مورد خودش بنویسد. دیگران نوشتند چون فردین انقدر شناخته شده بود بیرون از ویکیپدیا که فردی تصمیم گرفت اینجا هم برایش مقاله بسازد هرچند فردین لازم نداشت برای شناخته شدنش اینجا مقاله داشته باشد. حال شما نیز با توجه به رزومه پربارتان اگر بی نیاز از وجود مقاله در ویکیپدیا باشید چون بیرون از ویکیپدیا شناخته شده هستید شاید روزی من یا دیگری تصمیم بگیریم در موردتان مقاله بنویسیم. کار سختی نیست چون اینقدر شناخته شده هستید که یافتن منبع معتبر در موردتان آسان است و میتوان اطلاعات لازم را یافت و با منبع معتبر نگاشت. به هر حال اگر لینک آن مقاله که دوستانتان گشتند و ویکیپدیا آورده بدهید من میتوانم ببینم موضوع چه بوده. اگر لازم بود با هم درستش میکنیم. دیگر اینکه هرکس اینجا مقاله بسازد صاحبش نیست. فرض کنیم کاربر X در مورد شما مقاله نوشته خوب دستش درد نکند کمک بزرگی کرده چون اگر خودتان مینوشتید حتما حذف میشد. مهم نیست کی مقاله را ساخته مهم این است که کسی ساخته و شرایطش را داشته مقاله که بماند.

پاسخ به «هم اسم»
Sabamehriranian (بحثمشارکت‌ها)

متن معرفی شرکتی رو نوشتم و با هشدار حذف سریع روبرو شدم. لطفا کمک کنید

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. مقاله چون تبلیغاتی بود حذف شد. ویکیپدیا جای تبلیغات نیست. در صفحه بحث تان چند یادداشت بسیار مهم در مورد دلایل حذف و اگر بخواهید مقاله ایجاد کنید چه کنید گذاشتم. حتما به دقت بخوانید و پس از استفاده از آنها از ویرایش در ویکیپدیا لذت ببرید.

Sabamehriranian (بحثمشارکت‌ها)

خیلی ممنون از توضیحاتتون.با این محیط کافی آشنایی ندارم

پاسخ به «حذف صفحه و متن»
Rezaeimsn (بحثمشارکت‌ها)

سلام

چطور میشه یه انتشارات رو بدون اینکه تبلیغ بشه معرفی کرد؟

با تشکر

رضایی ~~~~

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. مقاله شما نیاز به بازنویسی داشت تا از حالت تبلیغات دراید. چند یادداشت مهم در صفحه بحث تان هست حتما آنها را بخوانید متوجه عرضم میشوید. نگاهی به این چند نمونه بیندازید. انتشارات نیل

انتشارات نیلا انتشارات اساطیر سپس اگر گمان میکنید مقاله شما شرایط ماندن در ویکیپدیا را دارد در صفحه تمرینتان (با افزودن منابع معتبر و مستقل با توجه به مقوله سرشناسی و بدور از هرگونه هدف تبلیغاتی) آن را ایجاد کنید و خبر کنید تا بررسی شود. توجه فرمایید که ویکیپدیا دانشنامه است یعنی محلی برای گردآوری دانسته ها برای دسترسی سریعتر و دریافت اطلاعات و رجوع به منابع موجود. ویکی صرفا جای معرفی موسسسات یا افراد نیست. انتشارات مورد نظر شما باید انقدر شناخته شده باشد که نیازی به ویکیپدیا برای شناخته شدن یا بیشتر شناخته شدن نداشته باشد.

Rezaeimsn (بحثمشارکت‌ها)

معنی کلمه «آگراف» رو در صفحه تمرین نوشتم آیا میتونم اسم کتاب انتشارات مربوطه را در قسمت منبع ذکر کنم یا خیر؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)
Rezaeimsn (بحثمشارکت‌ها)

چطور میشه صفحه تمرین رو به عنوان مقاله منتشر کرد؟ البته اگه ایرادی توش نیست


Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

اگر بررسی شد و مناسب تشخیص داده شد از طریق انتقال به فضای نام منتشر میگردد. باید یک کاربر با سابقه انجام دهد. اگر ویرایشهایتان کم باشد سیستم اجازه نمیدهد. وقتی ایجاد کردید بخواهید بررسی شود اگر صلاح بود منتقل میکنند.

پاسخ به «معرفی»
Nimamehrgan (بحثمشارکت‌ها)

با درود، صفحه‌ی امین حبیبی تحت محافظت قرار گرفت. برای باز کردن صفحه با مدیری کهصفحه را محافظت کرده صحبت کردم و قرار شد یک صفحه‌ی تازه بسازم و نظرخواهی بگیرم. در نظرخواهی قرار شد صفحه بماند. اما همچنان صفحه تحت محافظت است و نمی‌شود هیچ‌جوری صفحه‌ی امین حبیبی را دوباره تصحیح یا ایجاد کرد. قدم بعدی چیست؟ چطور صفحه را از محافظت بیرون بیاورم.؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

کاربر:Sunfyre: صفحه برای حذف نامزد شده بود. نتیجهٔ بحث که در تاریخ ‏۷ دسامبر ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۷ (UTC) جمع‌بندی شد چنین بود: بماند. در صفحه تمرین بماند.

Sunfyre (بحثمشارکت‌ها)

نتیجه نظرخواهی چنین بود.

پاسخ به «از محافظت درآوردن صفحه‌ی محافظت شده»
این پست توسط Gholaghabijan پنهان شد (تاریخچه)
پاسخ به «تغییر نام جستار متاتئوری»
عارون (بحثمشارکت‌ها)

سلام دوستان. هر کسی وقت و حوصله داشت، لطفا به مقاله عظمت بازیافته منبع اضافه کنه. با تشکر.

مریم نایبی (بحثمشارکت‌ها)

برای ثبت بیوگرافی یک ورزشکار قهرمان ملی در ویکی پدیا باید دقیقا چه فرم هائی رو پر کرد ؟اکانت ویکی پدیا ساختم ولی خب آموزش های تصویریش هم برام مفید نبود

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. فرم خاصی لازم نیست. در بالای همین صفحه در قسمت جستجو نام ایشان را وارد کنید اگر از قبل مقاله داشته باشد که هیچ میتوانید روی لینکش کلیک کنید و مقاله را بخوانید یا ویرایش کنید با کلیک روی ویرایش مقاله را ویرایش و سپس ذخیره کنید. اگر مقاله نباشد قرمز نشان داده میشود و میپرسد اگر میخواهید آن را ایجاد کنید که در این صورت روی لینک قرمز کلیک کنید و مطالب را درج کنید و سپس ذخیره کنید. اما قبل از هرچیز تمامی یادداشتهایی که در صفحه بحث تان هست را بخوبی بخوانید. اگر ایشان خارج از ویکیپدیا شناخته شده نیستند و منابع معتبری بطور مستقل به ایشان نپرداخته باشد مقاله حذف میشود. هرگاه مطالب را خواندید و قانع شدید که باید مقاله را ایجاد کنید ابتدا در صفحه تمرینتان ایجادش کنید و منابع معتبر به آن بیفزائید و اینجا خبر دهید بررسی کنم.

پاسخ به «ثبت بیوگرافی»
محمدی میثم (بحثمشارکت‌ها)

من یک صفحه برای شخصی ایجاد کردم که در زمینه سینما فعالیت دارد، اما حذف میشود؟ آیا شرایط خاصی وجود دارد؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. بله شرایط بسیار خاصی وجود دارد. چند توضیح مفید در صفحه بحث تان گذاشتم آنها را بخوانید متوجه میشوید که شرایط چیست. بطور خلاصه اگر شرایط سرشناسی شامل حال ایشان شود و منابع معتبر به ایشان پرداخته باشند اینجا هم میتواند مقاله داشته باشد. برای تمرین صفحات مورد علاقه خود را ویرایش تکمیل و بهسازی کنید یا مقالات دیگری با توجه به سیاستها و رهنمودهای یادداشت شده در صفحه بحث تان ایجاد کنید و ببینید که ماندگار هستند و لذت ببرید.

پاسخ به «حذف صفحه شخصی»
نای و نی (بحثمشارکت‌ها)

سلام ما صفحه ای به این شکل uupload.ir/files/qmzd_222.png ایجاد کردیم ولی حذف شد، متاسفانه متوجه نمیشم مشکل کجاست که برای ساختن مجدد صفحه اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

پاسخ به «حذف صفحه خواننده مسعود نولاو»
Gholaghabijan (بحثمشارکت‌ها)

درود

مشکل ارجاع دوباره در یادکردها ناشی از چیست؟ نمونه فروغ فرخزاد. (شماره شش)

چپ‌چین/ راست‌چین هم مشکل مضاعف در ارجاع و شناسایی و چاره مشکل هستند.