ویکی‌پدیا:فضای نام ویکی‌پدیا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
فضاهای نام موضوع فضاهای نام بحث
0 مقاله بحث 1
2 کاربر بحث کاربر 3
4 ویکی‌پدیا بحث ویکی‌پدیا 5
6 پرونده بحث پرونده 7
8 مدیاویکی بحث مدیاویکی 9
10 الگو بحث الگو 11
12 راهنما بحث راهنما 13
14 رده بحث رده 15
100 درگاه بحث درگاه 101
118 پیش‌نویس بحث پیش‌نویس 119
446 Education Program Education Program talk 447
828 پودمان بحث پودمان 829
2300 [[ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه ابزارها|]] 2301
2302 [[ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه ابزارها|]] 2303
2600 مبحث
-1 صفحه‌های ویژه
-2 مدیا

فضای نام ویکی‌پدیا یا فضای نام پروژه، فضای نامی است که از صفحات مدیریتی با اطلاعات یا بحث دربارهٔ ویکی‌پدیا تشکیل شده‌است. صفحات در این فضای نام همیشه دارای پیشوند ویکی‌پدیا: هستند. همچنین می‌توانید با کوته‌نوشت وپ: یا پیشوند استاندارد (برای هر سایت مدیاویکی) Project: به آنها دسترسی پیدا کنید. شماره فضای نام آن چهار (۴) است.

صفحه‌های داخل فضای نام پروژه

صفحه‌های سیاست‌ها و رهنمودها

صفحه‌های چگونه انجام دادن و اطلاعات

صفحه‌های آموزشی و آموزنده معمولاً توسط جامعه ویرایش می‌شوند. در حالی که خود سیاست‌ها و رهنمودها نیستند، اما برای تکمیل یا شفاف‌سازی رهنمودها، سیاست‌ها، یا سایر فرایندها و شیوه‌های ویکی‌پدیا که هنجارهای مشترک هستند، طراحی شده‌اند. در جایی که صفحه‌های انشا از طریق دیدگاه‌ها توصیه یا نظراتی ارائه می‌دهند، صفحات اطلاعاتی باید بی‌طرفانه اطلاعات فنی یا واقعی دربارهٔ ویکی‌پدیا را تکمیل یا شفاف‌سازی کنند. در مقایسه با سیاست‌ها و رهنمودها، صفحات اطلاعاتی، مانند صفحات انشا، وضعیت محدودی دارند و می‌توانند سطوح مختلفی از اجماع و بررسی را منعکس کنند. این صفحات معمولاً با {{صفحه اطلاعات}}، {{چگونه‌های ویکی‌پدیا}} یا {{مکمل}}[الف] علامت‌گذاری می‌شوند.

یادداشت‌ها

  1. الگوی {{مکمل}} مورد استفاده برای «انشاهای توضیحی» به عنوان یک بنر «مکمل» جداگانه برای صفحات مشتق شده از گفتگوهای بهبود خط مشی در نظر گرفته شده‌است. این الگو یک «وضعیت بالاتر» را در جامعه برای یک انشا نشان نمی‌دهد، اما برای نشان دادن اینکه انشای مورد نظر از پذیرش گسترده‌ای برای پیوند از صفحه سیاست یا رهنمود مذکور برخوردار است استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به الگو:مکمل مراجعه کنید.

منابع