ویکی‌پدیا:درخواست انتقال

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

بایگانی: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱ (بایگانی پیشین: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰)


بحث:ستردگی ← بحث:واروخوانه[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

محل درست صفحهٔ بحث. Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۰ (UTC)

مخالف وقتی معادل در ادبیات داریم این عمل نادرست است کلمه قلب مستوی " حذف" معادل و اسم درست است. از ابتدا هم این تغییر به ستردگی نادرست بوده Hootandolati(بحث) «یکشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ساعت ۰۲:۴۶ (ایران)» ‏۱۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۱۶ (UTC)
@Hootandolati: سلام. این یکی را دیگر اصلاً متوجه نشدم. لطفاً مطلب را بار دیگر با جمله‌بندی جدید بگویید تا متوجه منظورتان شوم. ممنون. Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۸ (UTC)
کلمه حذف صحیح است. اشتباه نوشتاری از من بود. برابر نهاد حذف را جناب کزازی ستردگی گذاشته اند. Hootandolati(بحث) «یکشنبه،۲۸ آبان ۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۱۴ (ایران)» ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۴ (UTC)

بحث:آستانه ← بحث:آستانا[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

محل درست صفحهٔ بحث. Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۵ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۱۸ (UTC)

برای کدام عنوان نادست است برای تمامی موارد مثلاً شهر استانا اشرفیه !!!! Hootandolati(بحث) «یکشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ساعت ۰۲:۴۷ (ایران)» ‏۱۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۱۷ (UTC)
@Hootandolati: سلام. منظورتان را متوجه نشدم ولی اینجا هم داستان همان است. نوشتار آستانه (قزاقستان) قبلاً در عنوان آستانا بوده، بعد کاربری در صفحهٔ بحث گفته‌اند عنوان «آستانا» درست نیست و باید «آستانه» شود. خب چنین مطلبی جایش در همان بحث «آستانا» است نه صفحهٔ ابهام‌زدایی آستانه. Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۶ (UTC)
@Saeidpourbabak: درود. جناب پوربابک برای پایتخت قزاقستان کلمه رایج کدام است آستانا یا آستانه !!!! پایتخت این کشور در ایران آستانه خوانده می‌شود به اخبار مندرج در تارنمای وزارت خارجه نگاه کنید. در خبرگزاری ایسنا و ایرنا هم همین‌طور. مانند بِیچینگ و پکن است البته خفیف تر Hootandolati(بحث) «یکشنبه،۲۸ آبان ۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۲۳ (ایران)» ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۳ (UTC)
@Hootandolati: سلام. آستانه رایج است.
حالا شما به پرسش من پاسخ دهید: فرض کنید من نوشتاری دربارهٔ شهر «مشهد» را در عنوان «مشّد» می‌سازم. بعد کاربران به صفحهٔ «بحث:مشّد» می‌آیند و می‌گویند: «آخه مشتی، اسمش مشهد است نه مشّد.» بعد به این توافق می‌رسیم که «مشّد» را به عنوان صحیح «مشهد» منتقل کنیم و در جریان این انتقال «بحث:مشّد» هم همراه نوشتارش به «بحث:مشهد» منتقل می‌شود. حال پرسش من این است: آیا بحثی که ابتدا در صفحهٔ «بحث:مشّد» انجام شده (و شامل بحث دربارهٔ نادرستی این عنوان است) باید در «بحث:مشهد» باشد یا «بحث:مشّد»؟ Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۱۵ (UTC)
 :::@Saeidpourbabak: درود و عرض ادب مجدد. جسارتا این بیان شما مغلطه است. مفروض و مفهوم غلط را نمی توان به عنوان مفروض و مفهوم برای استثنا و ذکر مثال و بعد تعمیم به کل بکار برد. قبلا هم در این موضوع بارها گپ و گفت شده است. نه این اولین بار است و قاعدتا نه آخرین بار. همانند برخی نظرات و پیشنهادات فرهنگستان زبان فارسی است که که در جامعه کاربردی نداشته است. Hootandolati(بحث) «یکشنبه،۲۸ آبان ۱۳۹۶، ساعت ۱۸:۴۸ (ایران)» ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۸ (UTC)
درخواست برای انتقال فضای نام بحث مقاله است و نه فضای نام مقاله، قبلا نام مقاله منتقل شده است.--SunfyreT ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۳ (UTC)
@Sunfyre: گرامی درود. بحث بر سر این است که مبدا صفحه درست است و مقصد نادرست. اگر صفحه بحث آستانا که نادرست است دارای متن است می تواند بصورت بایگانی با ایجاد یک میانبر در بالای صفحه بحث در صفحه درست بحث آستانه بیاید. وقتی صفحه آستانا تغییر پیدا کرده دلیلی بر حفظ بحث آستانا وجود ندارد.
  • البته در اینجا این بحث بصورت مفصل شده‌ که نشانگر نظرات متنافر فی مابین است. Hootandolati(بحث) «جمعه،۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۱۹:۳۹ (ایران)» ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۹ (UTC)

بحث:خداناباور ← بحث:ناخداباور[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

محل درست صفحهٔ بحث. Saeidpourbabak (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۱۸ (UTC)

  • مخالف-اصرار شما وقتی بحث اصلی بنام خداناباوری برای حفظ این عنوان را درک نمی‌کنم. فکر کنم این امر نادرست که صفحات اشتباه باید حفظ شوند امری ناصحیح است.
  • در این مورد یا موارد مشابه شما صفحه نادرست بحث را می‌خواهید بجای صفحه اصلی یا در کنارش حفظ کنید. اگر صفحه بحث اولیه دارای مطلب باشد می‌تواند به عنوان بایگانی در صفحات اصلی بحث با یک میانبر بماند اگر هم مطلبی ندارد که باقی ماندنش معنی ندارد. بجز اصرار به تعدد صفحات یا باقی ماندن یک صفحه نادرست.
  • البته در اینجا این بحث بصورت مفصل شده‌ که نشانگر نظرات متنافر فی مابین است. Hootandolati(بحث) «جمعه،۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۱۹:۳۶ (ایران)» ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۶ (UTC)

قرآن و معجزه‌ها ← قرآن و معجزات[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

جا افتاده تر است. Masood L (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۲ (UTC)

زبرجد هندی ← توپاز[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

زبرجد نام جواهر الیوین است که یک سیلیکات از کانی‌های ماگمایی است و هیچ ربطی به توپاز ندارد اما موقع انتقال ص به نام "توپاز" با پیامِ ’صفحه‌ای با این نام از قبل وجود دارد‘ مواجه شدم و انتقال انجام نشد. Bi-on-ic (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۰۸ (UTC)

فهرست آثار احمد شاملو ← کتاب‌شناسی احمد شاملو[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

دلایلش در صفحهٔ بحث اوّلی گفته شده که لازم است همراه خود صفحه منتقل شود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۲ (UTC)

فرقه تفکر نو ← اندیشه نو[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

نام و برابر پارسی درست New Thought

Bi-on-ic (بحث) ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۴۰ (UTC)

@Bi-on-ic: درود؛ منبعی برای اثبات برگردان «اندیشه نو» در اینجا یا متن مقاله ذکر کنید؟--SunfyreT ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۹ (UTC)

الاسلام (نشریه) ← الاسلام[ویرایش]

وضعیت:    منتظر بررسی

تنها کاربرد. اگر ترجیح بر این است که تاریخچهٔ فعلی الاسلام حفظ شود، عنوان دو نوشتار عوض شود (طی ۳ انتقال). Saeidpourbabak (بحث) ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۴۱ (UTC)

@Saeidpourbabak: درود؛ هرچه با خودم کلنجار رفتم متوجه جمله دومتان نشدم، مگر با یک بار انتقال و احیای تاریخچه مشکل حل نمیشود؟--SunfyreT ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۴ (UTC)
@Sunfyre: سلام. والا اینی که شما می‌گویید را من نمی‌دانم، چرا که از آنچه در فرآیند انتقال و احیاء رخ می‌دهد آگاه نیستم. مراد من این بود که در پایان کار بجای اینکه صفحهٔ تغییرمسیر «الاسلام (نشریه)» فقط یک ردیف تاریخچه داشته باشد، حاوی تاریخچهٔ «الاسلام» فعلی باشد (آغازش ‏۵ مرداد ۱۳۹۰، ساعت ۱۱:۴۳‏ Sahehco) و برای این کار به نظرم رسید باید در ۳ مرحله و با انتقال به یک صفحهٔ موقت سوم کار انجام گیرد (الاسلام (نشریه) ← موقت، الاسلام ← الاسلام (نشریه)، موقت ← الاسلام). اگر چنین نیست و راه سرراست‌تری وجود دارد که چه بهتر. Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۳۰ (UTC)
همان روند ادغام است.--SunfyreT ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۶ (UTC)