ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

خالی کردن کاشه برای تازه کردن صفحه

به تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت دیوان‌سالاران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

اختیارات دیوان‌سالاران استفاده از این صفحه
  • درخواست‌های جدید را در پایین این صفحه اضافه کنید.
  • مطالب خود را با درج علامت "~~~~" در پایان آن بنویسید، اگر چنین کنید به طور خودکار امضای شما به همراه تاریخ نوشته خواهد شد.
آنچه جایش اینجا نیست
  1. این صفحه جای شکایت از مدیران ویکی‌پدیا نیست، دیوانسالاران مافوق مدیران نیستند.
  2. برای پس دادن دسترسی دیوان‌سالاری باید در فراویکی درخواست داده شود.
  3. برای تغییرنام کاربری باید به ویژه:درخواست ادغام کاربر سراسری مراجعه کنید.
  4. برای درخواست دسترسی ویرایشگر الگو باید به ویکی‌پدیا:درخواست برای دسترسی/ویرایشگر الگو مراجعه کنید.
  5. برای درخواست نظر سوم باید به وپ:نظر سوم مراجعه کنید.
بایگانی‌ها

۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲
نام[ویرایش]

درود می‌دانم اینجا جایش نیست ولی در قسمت درخواست ادغام کاربر سراسری با پیام خطا مواجه می‌شوم، چرا؟ برای تغییر نام به ahur --اهورا ♠ ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۷ (UTC)

چه خطایی؟ — حجت/بحث ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۹ (UTC)
"نام کاربری در حال حاضر در استفاده استفاده است. لطفاً نام دیگری برگزینید." که ندیدم کسی استفاده کنه و اینکه پیام خطا هم نیاز به ویرایش داره :) --اهورا ♠ ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۵۸ (UTC)
@Ahura21: اینجا را ببینید. چون ویرایشی نداشته‌است، احتمالاً قابل غصب باشد. مایل بودید، بفرمایید تا راهنمایی‌تان کنم. — آرش۲۲ شهریور ۱۳۹۸/ ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۳۱ (UTC)
بله اگر لطف کنید :) --اهورا ♠ ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۳۸ (UTC)
در m:usurp باید درخواست کنید. — حجت/بحث ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۵۳ (UTC)
سپاس--اهورا ♠ ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۸ (UTC)

درخواست دسترسی ویرایشگر پالایه ویرایش برای Ahmad252 (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • اختیارات • آمار  • آمار پیشرفته)[ویرایش]

عرض سلام و خسته نباشید.

یک دسترسی وجود دارد، با نام ویرایشگران پالایه خرابکاری، که دیوان‌سالاران ویکی‌پدیای فارسی قادر به اعطای آن هستند. من زمانی پیشنهاد دادم که ویکی‌بانان هم، مثل مدیران، به سیاهه‌های پالایه‌های مخفی دسترسی پیدا کنند؛ منتهی با این پیشنهاد موافقت نشد. بعدش هم این را طرح کردیم که گروه پالایه‌یاران (en:WP:EFH) به ویکی‌پدیای فارسی اضافه شود که پالایه را می‌بینند ولی قادر به ویرایش آن نیستند، ولی با توجه به این که گستره ویکی‌فا اندک است، این پیشنهاد هم مقبول واقع نشد.

بر اساس ویژه:اختیارات گروه‌های کاربری، ویرایشگران پالایه خرابکاری توسط دیوان‌سالاران تعیین شده و دارای نه اختیار هستند. یک تعدادی از این اختیارات نظارتی است و یک تعدادی هم ویرایشی (یعنی با تعدادی، اطلاعات را می‌بینند و با تعداد دیگری پالایه‌ها را ویرایش می‌کنند). دلیل درخواست من برای این دسترسی، در حال حاضر، کمتر روی وجهه ویرایشی متمرکز است (چون هنوز با پالایه‌ها کار نکرده‌ام و تسلطم رویشان زیاد نیست) و بیشتر روی جنبه نظارتی‌اش است. دلایلی که این دسترسی را درخواست می‌کنم، در زیر هستند:

  • به مسائل فنی علاقه دارم و فکر می‌کنم که می‌توانم نوشتن و ویرایش پالایه را بیاموزم. تعدادی از راهنماهای مربوط را در mw:Extension:AbuseFilter خوانده‌ام و تعدادی را هم در حال مطالعه هستم؛ مخصوصاً mw:Extension:AbuseFilter/Rules format که مستقیماً مربوط می‌شود به پالایه‌نویسی.
  • مهم‌ترین دلیل منشی بازرسی (البته در حال حاضر آزمایشی) هستم و اصلاً یکی از کاربردهای دسترسی پالایه‌یاران در ویکی انگلیسی، برای منشیان بازرسی غیرمدیر است: بر اساس en:WP:SPI/C، سه منشی بازرسی غیرمدیر وجود دارند که هر سه آن‌ها در هنگام منشی‌گری این دسترسی را دریافت کرده‌اند. دسترسی به سیاهه‌های مخفی، برای منشیان بازرسی نیاز است؛ چرا که می‌بایست در تأیید/رد درخواست‌های حساس بازرسی، به تمام اطلاعات موجود در خصوص یک حساب دسترسی داشته باشند. همچنین، سیاهه‌های پالایه اطلاعات زیادی در خصوص پرونده می‌دهند (مثلاً در ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/ArmanAfifeh و ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/Ghazalsafari، بخشی از شواهد به‌وسیله سیاهه‌های پالایه به‌دست آمد). مخصوصاً در خصوص پالایه‌های مربوط به کاربران اخلال‌گر (مثل Farhad2010)، این دسترسی لازم می‌شود.
  • از ویکی‌بانان فعال در مبارزه با اخلال‌گرانی همچون Farhad2010 بوده‌ام. اخیراً متوجه شدم یک پالایه زاپاس‌های او و افرادی مثل جواد رمضانی شوراب را می‌بندد. برای تأیید کنش‌های پالایه و بررسی نیاز به بازرسی در این موارد هم باز به این دسترسی نیاز دارم.

این را هم بگویم که تعمداً تا پایان دمش صبر نکردم.

با احترام، احمدگفتگو ‏۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۳۵ (UTC)

جمع‌بندی[ویرایش]

با توجه به پایان یافتن مهلت نظرخواهی، از دیوان‌سالاران گرامی درخواست می‌شود ویکی‌پدیا:درخواست‌های مدیر شدن/Ahmad252 را جمع‌بندی نمایند. ارادتمند. ‎محمدحسین ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۵۱ (UTC)