ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

خالی کردن کاشه برای تازه کردن صفحه

به تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت دیوان‌سالاران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

اختیارات دیوان‌سالاران استفاده از این صفحه
  • درخواست‌های جدید را در پایین این صفحه اضافه کنید.
  • مطالب خود را با درج علامت "~~~~" در پایان آن بنویسید، اگر چنین کنید به طور خودکار امضای شما به همراه تاریخ نوشته خواهد شد.
آنچه جایش اینجا نیست
  1. این صفحه جای شکایت از مدیران ویکی‌پدیا نیست، دیوانسالاران مافوق مدیران نیستند.
  2. برای پس دادن دسترسی دیوان‌سالاری باید در فراویکی درخواست داده شود.
  3. برای تغییرنام کاربری باید به ویژه:درخواست ادغام کاربر سراسری مراجعه کنید.
  4. برای درخواست دسترسی ویرایشگر الگو باید به ویکی‌پدیا:درخواست برای دسترسی/ویرایشگر الگو مراجعه کنید.
  5. برای درخواست نظر سوم باید به وپ:نظر سوم مراجعه کنید.
بایگانی‌ها

۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲
محتویات

پرچم OTRS[ویرایش]

لطفاً پرچم را از کسانی که عضو نیستند حذف کنید [۱]. کامنت مدیر پرکار اوتی‌آراس [۲] را ببینید. در کل بهتر است این پرچم را به کسی ندهید. ندیده‌ام در هیچ ویکی‌ای این پرچم بی‌خاصیت را به کاربران بدهند. قبلاً هم گفته بودم ولی التفاتی نشد. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۰۹ (UTC)

با شما موافق هستم. به نظرتان پرچم را از همه بگیریم یا فقط غیر فعال‌ها ؟ Mardetanha (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۲ (UTC)
به نظرم بهتر است از همه بگیرید. ولی از آنهایی که عضو نیستند حتماً بگیرید. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۹ (UTC)
باشد اگر مخالفتی نباشد فردا دسترسی را از همه میگیرم. Mardetanha (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۲ (UTC)
پس کمی بحث و گفتگو فعلا پرچم اعضای غیر فعال را گرفتم و به کسانی که عضو otrs بوند و پرچم نداشتند پرچم را اعطا کردم. لطفا شما هم بررسی بفرمایید Mardetanha (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۳۰ (UTC)
به عنوان یکی از اعضای نسبتاً فعال گروه داوطلبان پاسخگویی (OTRS) باید عرض کنم که داشتن پرچم در ویکی برای خودم هیچ اهمیت یا فایده‌ای ندارد و تنها فایده‌ای که در داشتنش می‌بینم این است که (۱) اگر کاربری دنبال یک داوطلب پاسخگویی در ویکی‌پدیای فارسی می‌گردد، بتواند با کمک فهرست کاربران پیدایمان کند و (۲) اگر کسی می‌خواهد داوطلب بشود ولی تعداد داوطلبان موجود روی علاقه‌اش تأثیر می‌گذارد (مثلاً فقط وقتی می‌خواهد نامزد بشود که بداند خیلی کار روی زمین مانده و عدهٔ زیادی نیستند که پاسخگو باشند)، این را با توجه به همان فهرست بتواند تخمین بزند.
لذا اگر این دو فایده، به اندازهٔ کافی مهم نیستند با گرفتن پرچم از خودم و/یا تمام اعضای فعلی مخالفتی ندارم. اما به نظر خودم ضرر پرچم اشتباهی داشتن یک عضو قبلی این قدر کم است که بیلان ضرر و فایده به سمت فایده می‌چربد. — حجت/بحث ‏۱۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۲۸ (UTC)
به مردتنها: این کاربران دسترسی به info-fa دارند ولی پرچم ندارند:
به حجت: این دو فایده‌ای که برشمردید خوب است، ولی به شرط اینکه اطلاعات درست به کاربر بدهد. من دیده‌ام که همین پرچم‌ها برخی کاربران را به‌اشتباه انداخته، مثلاً سراغ کسی رفته و کمک خواسته که دیگر عضو نیست (اتلاف وقت هر دو) یا سراغ یک عضو واقعی رفته‌اند و به او گفته‌اند که عضو نیستی [۳]؛ یا از آن طرف ممکن است منجر به برآوردهای غلط شود (زیاد/کافی پنداشتن تعداد داوطلبان در حالی که تعدادشان زیاد/کافی نیست).
فهرست کامل و به‌روز داوطلبان در متا در دسترس همگان است: m:OTRS/Users
یک مورد دیگر هم که دیده‌ام، برخورد حاکی از تعجب ویکی‌مدین‌های سایر جوامع (به‌جز فارسی‌زبان) است. چون ندیده‌ام در سایر ویکی‌ها این پرچم را به کسی بدهند و احتمالاً ویکی فارسی یک استثناست. دیده‌ام که کاربری پرسیده آیا ویکی فارسی اوتی‌آراس مخصوص خودش را دارد؟ [۴]
به همین دلیل فکر می‌کنم که بهتر است ویکی فارسی هم همرنگ جماعت باشد. با این همه، با یک فهرست به‌روز (اقلاً ماهی یک بار به‌روزرسانی شود) نیز می‌توانم کنار بیایم. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۱۸ (UTC)
با علم به این مواردی که گفتید شاید بشود گفت که توازن هزینه-فایده، به سمت فایده نمی‌چربد. همچنان که بالاتر عرض کردم مشکلی با پرچم‌زدایی از حساب خودم و/یا سایر اعضای گروه ندارم. — حجت/بحث ‏۱۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۲۱ (UTC)