ویکی‌پدیا:درخواست‌های ربات

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
میانبر:

این صفحه به عنوان صفحه‌ای برای درخواست انجام کارها توسط ربات‌ها و درخواست ایجاد یا بهود کار ربات‌ها و کدنویسی آن‌ها است. اگر سؤالی در مورد یک ربات خاص یا ویرایش نادرست آن دارید، به صفحهٔ بحث صاحب ربات یا تابلوی اعلانات ربات‌ها رجوع کنید.

پس از درخواست در این صفحه یک زیرصفحه، برای مثال ویکی‌پدیا:درخواست‌های ربات/ربات جستجوگر نیم‌فاصله، بسازید تا علاقه‌مندان بتوانند با مراجعه به آن زیرصفحه راحت‌تر و به صورت متمرکز به کار گروهی روی آن ربات پرداخت.


پروژه‌های پیشنهادی[ویرایش]

کمک کاربرها[ویرایش]

تمام موارد فوق نیاز به همکاری کاربرها در ترجمه نامها و تهیه موارد پایه‌ای هست در صورتی که کاربری علاقه به همکاری و گسترش مقاله‌های ویکی‌فا دارد می‌تواند با ذکر نام پروژه اعلام همکاری کند تا به کمک ربات داران پروژه انجام گیرد.

اعلام همکاری ربات داران[ویرایش]

رضا 1615 / ب ‏۱۶ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۱۳:۲۵ (UTC)

 • Z ‏۲۶ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۵۲ (UTC)
 • مواد شیمیایی با من:)امیرΣυζήτηση ‏۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۴:۲۹ (UTC)
 • شهرهای آسیا با من--Pesare amol (بحث) ‏۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۴:۵۸ (UTC)
 • بزودی ali ringo ☺☻ ‏۵ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۹:۲۹ (UTC)
 • پسر یاس بحث ‏۱۷ اوت ۲۰۱۲، ساعت ۰۱:۲۳ (UTC)
 • Fajr18 (بحث)۲۳ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۵۰ (ایران)
 • سفیدپر (بحث)۱۱ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۲۵ (ایران) ‏۳ اکتبر ۲۰۱۳، ساعت ۰۶:۵۵ (UTC)

اعلام همکاری کاربرها[ویرایش]

ربات برای مقالات ابهامزدایی[ویرایش]

طراحی رباتی که بر اساس مقالات زیر مجموعه مقاله ابهامزدایی به درون آن مقالات برود و بر اساس رده‌های موجود در آن مقالات مقاله ابهامزدایی را دسته بندی کند مثلا موسیقی در یک مجموعه - پزشکی مجموعه دیگر - مهندسی - اشخاص و... حتی بر اساس الگوهای استفاده شده یا جعبه‌های استفاده شده در مقالات هم می‌تواند تصمیم بگیرد. رضا 1615 / ب ‏۲۹ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۱۰:۲۰ (UTC)

پروژه پیشنهادی[ویرایش]

ایجاد نوشته‌های مربوط به رخدادهای یک کشور در یک سال، مانند en:1690 in Norway.

تعداد این دست نوشته‌ها بسیار بسیار زیاده و درصورتیکه دوستان ربات‌ران برای ایجاد اون‌ها اعلام آمادگی کنن می‌شه تحول بزرگی در تعداد نوشته‌ها ویکی‌فا ایجاد کرد. TruthPraiser (گفتگو) ۱۷ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۴۴ (ایران)

فکر نمی‌کنم بشود این مقالات را با روش فعلی ساخت. روش فعلی این است که اطلاعات الگوهای اطلاعات صفحه را ربات استخراج می‌کند، ربات آن را ترجمه یا به مترجم می‌دهد تا آن را ترجمه کند و متن مقاله را نیز با استفاده از اطلاعات جعبه اطلاعات می‌سازد. در حالی که وقایعی که در صفحهٔ یاد شده در در بالا گفته شده در الگوی جعبه اطلاعات بالای صفحه وجود ندارد. --Farbodebrahimi ☺Talk ‏۶ آوریل ۲۰۱۳، ساعت ۱۱:۴۴ (UTC)
خب، پس اگر به این طریق نشد حداقل اگر الگوها و رده‌های موردنیازشون ایجاد بشه خودم بصورت دستی هرچندتایی که تونستم رو می‌سازم. TruthPraiser (گفتگو) ۱۷ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۴۵ (ایران)
شما میتوانید بسازید، رده‌هایش را با ربات استخراج می کنیم و می‌سازیم جواد|بحث (۲۰ فروردین ۱۳۹۲ -- ۱۱:۰۰) ‏۹ آوریل ۲۰۱۳، ساعت ۰۶:۳۰ (UTC)
تشکر
TruthPraiser (گفتگو) ۲۰ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۰۳ (ایران)
لطفا بررسی کنید که این نوع قالب‌بندی برای کل نوشته درست هست که بقیه رو به همین صورت ایجاد کنم؟ (نروژ در سال ۹۵۵ (میلادی)) TruthPraiser (گفتگو) ۲۰ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۸ (ایران)

پاک کردن پرونده‌ها[ویرایش]

سلام خدمت ربات‌رانان گرامی. لطفا در مورد این ایده نظر بدید و در صورت تمایل اون رو پیاده‌سازی کنید:

 • رباتی که همه پرونده‌هایی که حق نشر دارند و توی هیچ مقاله‌ای استفاده نشدند رو پیدا کرده و بهشون برچسب حذف سریع بزنه. بر طبق معیارهای حذف سریع، پرونده‌های غیرآزادی که هفت روز توی هیچ مقاله‌ای استفاده نشدند باید حذف سریع بشن. من مطمئنم پرونده‌های این چنینی زیادی وجود داره.
 • رباتی که پرونده‌های غیرآزادی که توی بیش از یک مقاله استفاده شدند رو پیدا کنه و کاربر رو باخبر کنه. بر طبق معیارها، پرونده‌های غیرآزاد تنها برای اهداف خاصی قابل استفاده هستند، نه هر جایی و توی هر صفحه‌ای و تنها با هدف شناساندن و نقد کردن می‌شه از اون‌ها استفاده کرد. تازه حتی در اون صورت هم باید برای هر بار استفاده، یک فرم {{دلیل استفاده از اثر غیر آزاد}} مجزا پر کرد. بنابراین استفاده اینچنینی از یک پرونده غیرآزاد نقض آشکار حق تکثیر هست.

البته نمی‌دونم این ایده‌ها قابل پیاده‌سازی هستند یا نه، من با جزئیات فنی ربات‌ها توی ویکی‌پدیا آشنا نیستم. -- Bkouhi (بحث) ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۳:۲۶ (UTC)

قابل پیاده‌سازی هستند و فکر می‌کنم ربات‌هایی داشتیم که مشابه همین کار را می‌کردند.[۱] مدت زیادی از این درخواست گذشته، اگر هنوز نیاز احساس نیاز می‌شود و کد قبلی هم در دسترس نیست می‌توان رویش کرد. ‏Dalba ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۰۳ (UTC)

قیاس دو رده همسنگ[ویرایش]

برای ویکی‌پروژه مهندسی برق به یک مقایسه میان «رده:مهندسی برق» و رده همسنگ انگلیسی داریم. آیا امکان دارد یکی از ربات‌رانان گرامی رباتش را بنویسند؟

پیشنهاد خودم برای مقایسه به این صورت است: همه زیررده‌های مهندسی برق به صورت عنوان قرار بگیرند. و زیر عنوان تمام زیررده‌های عنوان بدون سلسله مراتب زیر آن قرار بگیرند.

==عنوان۱: زیررده اول مهندسی برق==

 • تعداد زیررده:
 • تعداد صفحه‌ها:
رده انگلیسی تعداد مقاله رده فارسی تعداد مقاله
زیررده ۱ مثال زیررده ۱ فا مثال
زیررده ۲ مثال زیررده ۲ فا مثال
زیررده ۳ مثال زیررده ۳ فا مثال

سپاس‌گزار--سفیدپر (بحث)۲۱ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۲۲:۵۲ (ایران) ‏۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۹:۲۲ (UTC)

@Sefid par: ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه مهندسی برق/مقالات را علی‌الحساب داشته باشید :)Yamaha5 (بحث) ‏۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۲۰:۰۹ (UTC)

کمک به‌آدم‌ها در صفحات بحث مقالات[ویرایش]

سلام خدمت ربات‌رانان گرامی. لطفا در مورد این ایده نظر بدید و در صورت تمایل اون رو پیاده‌سازی کنید:

[۲]

به نظر این ایده اگر بتواند به یک طریقی عملی بشود، کمک خیلی شایانی به بهبود فضای بحث مقالات، و دسترسی آسان‌تر به اوضاع مورد بحث در یک مقاله، و احتمالاً حل بیشتر مسایل محتوایی در بحث مقالات و در نتیجه کمک خیلی زیاد به مدیران و کاهش حجم کاری آنها می‌کند. البته لطفاً هر ایده و نقطه‌نظری برای تغییر و بهبود هم اگر دارید پیاده‌سازی کنید، تا این ایده هرچه بیشتر پخته‌تر و کاراتر و مفیدتر بشود. سپاس KhabarNegar خبرنگار ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۵۵ (UTC)

خیلی عجله دارید! اول بگذارید بحث کنیم که ایدهٔ شما دقیقاً چه فواید و مضراتی دارد، اگر موافقت حاصل شد بعد از ربات‌رانان درخواست کمک کنید ▬ حجت/بحث ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۵۵ (UTC)
همچنین اگر به توافق رسیدیم با کد جاوا اسکریپت راحت می توان آن را انجام داد و نیاز به ربات نیستYamaha5 (بحث) ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۵۸ (UTC)
مرسی که پاسخ دادید و درگیر ماجرا شدید، بحث‌ام جسارتاً بحث عجله اصلاً نیست. اگر ببینید بیشتر دوستان مجبور هستند بحث‌های نظرخواهی را در گوناگون انجام دهند تا بحث نمیرد و دو نفر پیدا شوند که پاسخ دهند، به همین خاطر برای آنکه من بحث را در قهوه‌خانه:ایده‌پردازی مطرح کردم، به تجربه دیده شده کمتر کسی محل می‌گذارد، به همین خاطر بدین جا آمدم تا از کسانی که مطلع‌تر هستند را بتوانم درگیر بحث کنم. در نتیجه ببخشید عجله نیست، مسلماً، سعی در جلب توجه گروهی فنی هست. وگرنه اگر هدف عجله بود که لینک به نظرخواهی نمی‌دادم. با تشکر از لطف‌شما KhabarNegar خبرنگار ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۴:۰۵ (UTC)

ترجمه بزرگراه های کانادا[ویرایش]

سلام خدمت ربات‌رانان گرامی. لطفا در صورت امکان بزرگراه های کانادا را به فارسی ترجمه کنید چند بزرگراه مثلا بزرگراه ۴۰۷ کانادا بصورت دستی ساخته شده است User-000 (بحث) ‏۲۱ مهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۳۳ (UTC)

غربال مقاله‌های بدون جعبهٔ اطلاعات[ویرایش]

سلام. آیا ممکن است یکی از دوستان مقالات موجود در فهرست بخش‌های ایران را غربال کند و آن‌هایی که جعبهٔ اطلاعات ندارند را در جایی فهرست کند؟ قصد دارم بدون جعبه‌ها را جعبه دهم و تمیزکاری کنم. درفش کاویانی (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۴۱ (UTC)

@درفش کاویانی: این فهرست بخش‌هایی را در بر دارد که درون نوشتارهایشان هیچ الگویی با عنوان «جعبه…» وجود ندارد. ممکن است خطا داشته باشد که در آن صورت عنوان مقاله و عنوان الگویی که جعبه محسوب می‌شود را ذکر کنید تا پرسمان مطابق آن اصلاح شود. ‏Dalba ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۴۱ (UTC)
@Dalba: ممنونم، خیلی لطف کردید. به‌زودی بررسی می‌کنم و خبر می‌دهم. ارادتمند درفش کاویانی (بحث) ‏۱۸ دسامبر ۲۰۱۵، ساعت ۲۳:۰۶ (UTC)

بروزرسانی خودکار صفحه‌های بحث[ویرایش]

سلام. در صفحه‌های بحث نوشتارها، دو نقیصه دیده می‌شود که نتیجهٔ عدم بروزرسانی آنها پس از ۱. انتقال، یا ۲. ساخت نوشتار در صفحه‌های تغییرمسیر، و یا ۳. انتقال یک نوشتار به صفحه‌های تغییرمسیر است.

 1. مشا (دماوند) به مشا منتقل شده، اما صفحهٔ بحث آن بجای اینکه همچون صفحهٔ مادر یک تغییرمسیر باشد، خود صفحه‌ای مستقل است که حتی دارای جعبهٔ ارزیابی‌درجه‌بندی‌ست (بحث:مشا (دماوند) و بحث:مشا).
 2. افسردگی (طی چند مرحله) به اختلال افسردگی اساسی منتقل شده و بجایش صفحهٔ ابهام‌زدایی ساخته شده، اما بحث:افسردگی همچنان به بحث:اختلال افسردگی اساسی تغییرمسیر دارد.
 3. ابراهیم‌آباد (سبزوار) به ابراهیم‌آباد (خوشاب) منتقل شده و سپس ابراهیم‌آباد (بخش ششتمد) به ابراهیم‌آباد (سبزوار) منتقل شده. در نتیجه اکنون بحث:ابراهیم‌آباد (سبزوار) به بحث:ابراهیم‌آباد (خوشاب) تغییرمسیر دارد.

دقت شود که صرفنظر از وجود بی‌نظمی اعصاب‌خردکن، این نقیصه باعث بوجود آمدن اشتباهات و سوءتفاهم‌ها هم خواهد شد: کاربری که می‌خواهد در صفحهٔ بحث یک نوشتار برای کاربری دیگر پیام بگذارد، پس از کلیک روی «بحث» بدون بررسی مجدد عنوان صفحه، به صفحه‌ای دیگر هدایت شده و پیام خود را در جای اشتباه می‌گذارد. همان اشتباهی که من کردم و از آن رو که بحث:شک به بحث:سوءظن تغییرمسیر داشت، پیام خود را در صفحهٔ اشتباه گذاشتم. آیا راه‌حلی برای حل رباتیک این مشکلات وجود دارد؟ ویکی‌های دیگر چه می‌کنند؟ سپاس. Saeidpourbabak (بحث) ‏۶ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۴۲ (UTC)

چند پرسمان مرتبط:
 1. مقاله‌های تغییرمسیری که بحثشان تغییرمسیر به جایی دیگر است. (۸۱۰ صفحه)
 2. مقاله‌های تغییرمسیری که بحثشان وجود دارد ولی تغییرمسیر نیست. (۲۶۱۵ صفحه)
 3. بحث‌هایی که تغییرمسیرند ولی مقاله‌شان تغییرمسیر نیست. (۶۷۷ صفحه)
در مورد ویکی‌های دیگر اطلاع ندارم ولی به نظر می‌آید که بشود در صفحه‌های موجود در فهرست شمارهٔ ۱ و ۳ [که آزاردهنده‌تر هم به نظر می‌رسند] به‌سادگی صفحهٔ تغییرمسیر را خالی کنیم تا دیگر تغییرمسیر نباشد. چنین رباتی را می‌توان طوری نوشت که به صورت دوره‌ای و تمام‌خودکار اجرا شود. ‏Dalba ‏۶ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۱۸ (UTC)
@Dalba: سلام و ممنون از اقدام. در مورد فهرست دوم، بله، به نظرم همینطور دست‌نخورده بماند بهتر است، چون صفحه‌های بحث تاریخچه دارند و حاوی مطالبی هستند که ممکن است روزی بدرد بخورد (بحث:آئین هندو). تنها اشکال این صفحه‌های بحث از نوع همان مثالی‌ست که نشان دادم: درجه‌بندی برای نوشتاری که وجود خارجی ندارد و تنها یک تغییرمسیر است.
برای بررسی فهرست‌ها سعی کردم دانلودشان کنم، ولی نتوانستم، پیام 502 Bad Gateway می‌دهد (شما می‌توانید؟ به فارسی بودن عنوان کوئری مربوط نمی‌شود؟). از آنجا که گاه تغییرمسیرها پیچیده می‌شوند، خواستم ببینم بهترین راه مواجهه با فهرست اول و سوم چیست. مثلاً اکنون احمد شاه و احمد شاه قاجار هر دو به احمدشاه قاجار تغییرمسیر دارند. از سوی دیگر بحث:احمد شاه و بحث:احمدشاه قاجار به بحث:احمد شاه قاجار تغییرمسیر دارند (عوض اینکه بحث:احمد شاه و بحث:احمد شاه قاجار به بحث:احمدشاه قاجار تغییرمسیر دهند). به عبارت دیگر بحث مرتبط با این پادشاه عوض اینکه در صفحهٔ بحث خود نوشتار باشد، در صفحهٔ بحث تغییرمسیری به این نوشتار است. حال اگر بحث‌های فهرست اول (شامل بحث:احمد شاه) را خالی یا حذف کنیم کار درستی‌ست و مشکلی پیش نمی‌آید، اما اگر صفحه‌های بحث فهرست سوم (شامل بحث:احمدشاه قاجار) را حذف کنیم، در مواردی عملاً پیوند بین نوشتارها و بحث‌هایشان را قطع کرده‌ایم (مثال نقض: تغییرمسیر بحث:آخرالزمان به بحث:آخرالزمان (ابهام‌زدایی)). بنابراین به نظرم فهرست سوم باید دستی بازبینی و غربال شود (پس متأسفانه ایدهٔ اجرای دوره‌ای و خودکار ربات منتفی می‌شود؟ از اینروست که مهم است بدانیم در ویکی‌های دیگر با آن حجم بالای مقاله و انتقال چه روشی را بکار می‌بندند). اگر پیشنهاد بهتری دارید یا موارد محتمل دیگری برای بروز اشتباه می‌بینید لطفاً بگویید. سپاس. Saeidpourbabak (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۵۹ (UTC)
سلام،
برای دانلودشان می‌توانید در همان صفحه‌ای که خطا می‌گیرید، عبارت ?download=true را از انتهای نشانی وب صفحه حذف کنید و نشانی جدید را با مرورگر فرابخوانید. مشکل را گزارش داده‌ام، ولی آن سامانه آنقدر باگِ گزارش‌شده دارد که شاید این بینشان گم شود.
به نکتهٔ خوبی در مورد فهرست سوم اشاره کردید. البته این طور نیست که دیگر نتوانیم با ربات کاری در مورد این بخش انجام دهیم؛ مثلاً ربات می‌تواند تاریخچه‌ها را نگاه کند، تاریخ‌ها را بررسی کند و خلاصه به هر شکلی شده شاید بتوان حداقل بخشی را با ربات حل کرد. ولی این می‌تواند کار خیلی پیچیده‌ای شود و شاید همان دستی انجام‌دادنش معقول‌تر تشخیص داده‌شود.
در مورد قابلیت ربات‌ها شاید این توضیح کمک کند که هرکاری که یک انسان بتواند پشت رایانه‌اش انجام دهد، ربات هم می‌تواند انجام دهد، فقط برای ربات باید کلیهٔ مراحل تصمیم‌گیری را بتوان از پیش تعیین کرد؛ و این تنها در مورد ربات‌های معمولی است، وارد مبحث هوش مصنوعی که معمولاً با پیچیدگی‌ها و کمی خطاهای اجتناب‌ناپذیر همراه است نمی‌شویم.
در مورد فهرست ۳: این ایده هست که ربات تلاش کند صفحهٔ بحث را برگرداند به کنار مقاله‌اش. اینکار به‌ویژه زمانی که صفحهٔ کناردستی بحث مقصد، به همان مقاله‌ای که بحثش تغییرمسیر بوده اشاره کند، کارِ کم‌اشتباهی به نظر می‌رسد. اگر ربات مدیر باشد حتی می‌تواند تاریخچه را بررسی کند و اگر تاریخچه تنها حاصل اصلاح تغییرمسیرهای دوتایی بود، حذف و انتقال را خودکار انجام دهد؛ و کارهایی از این قبیل... (البته این یک ایدهٔ خام است، باید به جوانبش بیشتر فکر کرد)
در مورد ویکی‌های دیگر: من همین سه پرسمان را برای ویکی انگلیسی هم اجرا کردم.[۳][۴][۵] عددهای 39715، 461893 و 13352 نشان می‌دهد که آن‌ها هم همین مشکل را دارند.
Dalba ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)
@Dalba:سلام دوباره. موفق به دانلود شدم. ممنون.
در مورد فهرست سوم، گام نخست برای سبک کردن فهرست می‌تواند این باشد که اگر صفحهٔ بحثِ مقصد خالی‌ست یا فقط حاوی درجه‌بندی‌ست (یعنی محتوای مفیدی ندارد، مانند بحث:اسیر (ابهام‌زدایی)، مقصد تغییرمسیر بحث:اسیر)، صفحهٔ بحث مبدأ حذف شود. موارد باقیمانده دو دسته خواهند بود: با فرض اینکه بحث:الف به بحث:ب تغییرمسیر دارد، یا ۱. الف و ب دو نوشتار مستقل هستند و یا ۲. صفحهٔ ب به نوشتار الف تغییرمسیر دارد (مثل مثال احمدشاه). راه حل اولی به نظرم فقط بررسی دستی‌ست (متوجه توضیحاتتان دربارهٔ قابلیت ربات هستم، ولی اینکه یک بحث از نظر موضوعی به کدامیک از دو نوشتار مربوط است قاعدتاً فقط از یک آدم برمی‌آید)، اما برای دومی همان راهی که شما پیشنهاد دادید خوب است. البته پیشنهادم این است ابتدا گام اول انجام شود ببینیم آیا فهرست باقیمانده آنقدر طویل هست که به زحمت نوشتن ربات بیارزد یا نه.
این از فهرست سوم. فهرست اول که تکلیفش معلوم است. در مورد فهرست دوم هم اگر این امکان باشد که صفحه‌های تغییرمسیری که بحث‌شان تنها حاوی درجه‌بندی‌ست حذف شوند خیلی خوب خواهد شد. حداقل ارزش تمیزکاری که دارد.
حس متناقصی‌ست که از اینکه آنها هم همین مشکل را با عمق بیشتر دارند خوشحال شویم یا ناراحت. سپاس Saeidpourbabak (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۳۱ (UTC)
با چارچوب کلی موافقم. ولی برای انجام حذف‌ها نیاز به یک ربات مدیر هست. ‏Dalba ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۱:۳۵ (UTC)
@Dalba: سلام. راه عملی‌اش چیست؟ یعنی باید از ربات‌های مدیر (الان نگاه کردم، دو تا بودند) درخواست کنیم یا راه دیگری دارد؟ Saeidpourbabak (بحث) ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۳۸ (UTC)
خیلی نگران این مرحله نباشید. یک نفر فرصت کند ربات را بنویسید؛ این قسمت را به هر شکلی شده حل می‌کنیم. مثلاً می‌شود با ربات معمولی به صفحه‌های مورد نظر برچسب حذف سریع بزنیم تا مدیران دیگر آن‌ها را حذف کنند. اما دوباره‌کاری و دردسر برای مدیران دارد. یا اینکه یک فهرست درست کنیم از صفحه‌هایی که باید حذف شوند. این دومی ممکن است کمی [خیلی کم] خطرناک باشد چون ممکن است صفحه‌ها تا زمان حذف تغییر کنند، ولی به هر حال ممکن است. راه‌های دیگری هم شاید باشد. ‏Dalba ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)
اگر کدش موجود باشد (مدتی است مشغلهٔ ذهنی امان کدنویسی نمی‌دهد) آنرا به عنوان ربات مدیر می‌رانم
همچنین به ویکی‌پدیا:نگهداری رباتیک ویکی‌پدیا کوئری‌ها را افزودم Yamaha5 (بحث) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۵۶ (UTC)

API change[ویرایش]

I noticed that you have been using http:// to access the API, rather than https:// This is going to break soon, because of changes to the API. You can find more information in this e-mail message. If you need help updating your code to use https:// , then you might be able to find some help at w:en:Wikipedia:Bot owners' noticeboard or on the mailing list. Good luck, Whatamidoing (WMF) (بحث) ‏۲۰ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۴۱ (UTC)

Last chance[ویرایش]

The API change is scheduled for tomorrow (less than 24 hours from now).

You can read the list of affected bots/script users at phab:T136674. If you need information to figure out which piece is using http://, then the devs can give you a user agent string and similar details from the logs. Tell me (or BBlack (WMF)) if you need more details about your bot or script.

Good luck, Whatamidoing (WMF) (بحث) ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۲۸ (UTC)

انهدام ۀ[ویرایش]

امیدوارم جای درست پست کرده باشم :) در آخرین (20160801) دامپ ویکی‌فا ۱۶٬۸۶۶ صفحه (مقاله، وپ، رده، درگاه، پرونده، الگو، راهنما) از نویسهٔ غیراستاندارد ۀ استفاده کرده‌اند که در برخی سیستم‌عامل‌ها ناجور نمایش می‌یابد. آیا به نظر شما تبدیل آن به نویسه‌های استاندارد هٔ به اندازهٔ کافی مفید است؟ 4nn1l2 (بحث) ‏۱۲ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۳۱ (UTC)