ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات منابع معتبر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

در این صفحه کاربران می‌توانند در مورد اینکه آیا یک منبع معتبر است پرسش کنند، و کاربرانی علاقمند به موضوع منبع دهی به پاسخ به پرسش‌ها می‌پردازند.

رهنمودی که بیش از همه به موضوع اینکه آیا یک منبع قابل اعتماد هست یا نه ویکی‌پدیا:منابع معتبر می‌باشد. سیاست‌هایی که بصورت مستقیم به بحث مربوط می‌شوند ویکی‌پدیا: دیدگاه بی‌طرف، ویکی‌پدیا:تحقیق دست‌اول ممنوع و ویکی‌پدیا:اثبات‌پذیری هستند. برای پرسش درباره سیاست‌های منبع دهی مستقیماً به این صفحه بحث بروید.

اگر پرسش شما درباره این است که آیا مطالبی تحقیق دست اول به حساب می‌آیند یا نه، لطفاً از ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات تحقيق دست اول استفاده کنید.

دقت کنید که این صفحه محلی برای بحث‌های کلی، یا اختلافات محتوایی نیست. در اینجا بحث مشخصاً درباره منابع باید باشد، و نه مقاله‌ها. پرسش‌های کلی راجع به اینکه «کدام منابع در فلان مقاله قابل اعتماد هستند» ممکن است فرای قلمرو این صفحه باشد، و باید در صفحه بحث مربوطه مورد بحث قرار بگیرد.

لطفاً موضوع‌های جدید را در بخش جدیدی مطرح نمایید. هنگامی که موضوعی حل شد به آن برچسب {{شد}} بزنید.


تلوزیون من و تو[ویرایش]

ایا با توجه به اینکه تلوزیون من و تو فاقد سردبیر یا خبرنگار سیاسی برجسته یا حتی نیمه برجسته ( مثل بی بی سی فارسی ) هست و عمده برنامه های ان نیز سرگرمی است بعنوان منبع در مقالات تاریخی قابل استفاده است ؟ Khobi1396 (بحث) ‏۱۶ ژوئن ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۳۵ (UTC)

سلام. در مقالات تاریخی حتی بی بی سی هم خیلی قابل استناد نیست. سردبیر سیاسی به کار مقالات سیاسی معاصر می آید نه مقالات تاریخی. در مقالات تاریخی ما سراغ منابع آکادمیک که اساتید تاریخ می نویسند می رویم.--سید (بحث) ‏۱۶ ژوئن ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۱۸ (UTC)


ممنون از پاسخ پس مطالبی که با استناد به این منبع دوزاری در مقلاله اعدام رندانیان در سال 1368 چپانده شده قابل حذف است؟ Khobi1396 (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۴۹ (UTC)
@Khobi1396: اگر مطلبی است که در منابع دیگر هم آورده شده است اما در اینجا منبع ندارد فقط برچسب [نیازمند منبع] بزنید، اما اگر صرفا مبتنی بر تلویزیون من و تو باشد، می شود حذفش کرد.--سید (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۳۵ (UTC)
اگر نقل خبر است می توانید خبر را نقل کنید ولی مستندات این شبکه عموما دارای رفرنس مناسب نمی باشد. Hootandolati(بحث) «سه‌شنبه،۲۷ تیر ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۴۹ (ایران)» ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۱۹ (UTC)

عیسی قائدرحمت[ویرایش]

درود. دوستان آیا کتاب لرهای فیلی در استانهای لرستان – ایلام و کرمانشاه معتبر است؟ ایشان نویسندهٔ یک نشریه اینترنتی به نام لور هستند که البته اصلاً دیدگاه یک طرفه ندارد. --– Hossein Iran « بحث » ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۳۳ (UTC)