ویکی‌پدیا:گزیدن فهرست‌های برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Symbol star - candidate.svg

اینجا پیرامون کیفیت فهرست‌ها جهت مشخص‌کردن آن‌ها به عنوان فهرست برگزیده نظرخواهی و بحث می‌شود. فهرست‌های برگزیده فهرست‌هایی هستند که معیارهای تعیین‌شده را دارا باشند.

نامزدکنندگان باید به ایرادات واردشده از جانب منتقدان با رعایت وپ:نزاکت و بدون تأخیر آنچنانی پاسخ دهند. بنابراین لازم است نامزدکننده از موضوعات پیرامون آن فهرست اطلاعات کافی داشته باشد.

لطفاً صفحه‌های نظرخواهی‌ها را بخش‌بندی نکنید. اگر خیلی نیاز است، پررنگ کنید. صفحه را به بخش‌های موافق و مخالف تقسیم مکنید. اینجا جای نظرخواهی و بحث است نه رأی‌گیری.

محتواهای برگزیده:


نامزدکردن فهرست

  • الگوی {{برگزیدگی فهرست}} را در صفحهٔ بحث فهرست قرار دهید و آنچه الگو می‌گوید را انجام دهید.

شرکت در نظرخواهی

  • برای شرکت در نظرخواهی کنونی روی پیوند «ویرایش» کنار هر عنوان کلیک کنید. لطفاً نزاکت و فرهنگ شهروندی را رعایت کنید. از نظرات سازندهٔ کاربران استقبال می‌شود.
  • اگر فقط می‌خواهید نظرتان را بگویید، بنویسید *'''نظر''' و در ادامه‌اش نظرتان را ذکر کنید.
  • اگر موافقید، بنویسید *'''موافق''' و در ادامه‌اش دلیل موافقت را ذکر کنید. دقت کنید که اینجا رأی‌گیری نیست. از دید جمع‌بندی‌کننده، نظراتی که فهرست را نقد کرده باشند باارزش‌ترند تا رأی‌های صِرف.
  • اگر مخالفید، بنویسید *'''مخالف''' و در ادامه‌اش دلیل مخالفت را ذکر کنید. نظرهای مخالف بدون ذکرکردن دلیل هنگام جمع‌بندی خط‌زده خواهند شد. اگر نظرتان عوض شد، نظر پیشین را حذف نکنید؛ خط بزنید (به صورت <s> ... </s>).
  • نامزدکننده پس از رفع هر مورد خواسته‌شده باید پایین آن نظر ذکر کند که رفع شده‌است. نظرات را دستکاری و یا تکه‌تکه نکنید. پس از رفع ایرادهای کاربر مخالف یا نظردهنده، اگر کاربر دوباره به صفحهٔ نظرخواهی سر نزد، از وی بخواهید تا حضور پیدا کند و اگر خواست، در رأیش تجدیدنظر کند.
  • صفحه‌های نظرخواهی‌ها را بخش‌بندی نکنید. اگر نیاز شد، متن را پررنگ کنید.

جمع‌بندی نظرخواهی

نظرخواهی‌ها معمولاً پس از حداقل ۷ روز جمع‌بندی و بسته می‌شوند. آنگاه در صورت اجماع بر روی برگزیدگی فهرست، الگوی {{فهرست برگزیده}} در صفحه فهرست قرار می‌گیرد و نام فهرست به فهرست‌های برگزیده اضافه می‌شود و اگر اجماع حاصل نشد، بدون احتساب این مرحله، مراحل بعدی به صورت مشترک انجام می‌شود. برای صفحه نظرخواهی برگزیدگی فهرست، استفاده از عبارت {{بسته}}{{برگزیده شد}}~~~~ برای نامزد موفق و استفاده از عبارت {{بسته}}{{برگزیده نشد}}~~~~ برای نامزد ناموفق، لازم است. الگوی {{برگزیدگی فهرست}} از صفحه بحث فهرست برداشته می‌شود و بجای آن یکی از دو الگوی {{پیشینه برگزیدگی فهرست}} (برای نظرخواهی موفق) و {{پیشینه عدم برگزیدگی فهرست}} (برای نظرخواهی ناموفق) قرار می‌گیرد و صفحه نامزدی (رای‌گیری) در بایگانی ثبت می‌شود. نام کاربری که مشارکت عمده‌ای در ساخت فهرست و برگزیدگی آن داشته‌است، به اینجا اضافه خواهد شد و نشان مشارکت‌کننده برگزیده به وی اعطا می‌شود. همچنین برای موارد موفق در ویکی‌داده بایستی برگزیده بودن فهرست تیک بخورد.

نظرخواهی‌های کنونی[ویرایش]

فهرست پادشاهان گورکانی هند (ویرایش • تاریخچه • بحث • پی‌گیری)

  • تقدیم به دوستان. --محک 📞 ‏۱۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۲۱ (UTC)

جایزه اسکار بهترین کارگردانی[ویرایش]

جایزه اسکار بهترین کارگردانی (ویرایش • تاریخچه • بحث • پی‌گیری)

نامزدکننده: سلام، این فهرست را نیز گسترش دادم، به نظرم اکنون معیار های برگزیدگی را دارد، پیشاپیش ار نظرات شما سپاس گذارم. Yousefi 1234 (بحث • مشارکت‌ها) ‏۱۲ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۰۰ (UTC)

فهرست فرماندهان ایرانی جنگ ایران و عراق[ویرایش]

فهرست فرماندهان ایرانی جنگ ایران و عراق (ویرایش • تاریخچه • بحث • پی‌گیری) -- Benyamin-ln (بحث) ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، ساعت ۱۹:۲۸ (ایران) ‏۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۸ (UTC)

  • لطفاً نگاهی به نسخه عربی بیاندازید. با تصاویر و جزئیات هرآنچه بیشتر، می‌توان فهرست را غنی‌تر کرد. --محک 📞 ‏۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۴۳ (UTC)
@محک: سلام. ممنونم که مطالعه کردید. به نظرتان برای تمام افراد درون فهرست، پرتره‌ای می‌توان یافت که بتوان در ویکی‌پدیا بارگذاری کرد؟ من فکر می‌کنم پاسخ به این سؤال منفی باشد. تنها برای چند تایشان وجود دارد و اکثرا مشکل حق تکثیر دارند. برای برخی نیز کلا تصویری در اینترنت یافت نمی‌شود به همین دلیل تصمیم گرفتم پارامتر تصویر را نگذارم تا فهرست، یکدست و شکیل باشد. اگر می‌بینید مقاله عربی برای تمام فهرستش تصویر گذاشته، به دلیل این است که اعضای فهرست سلیقه‌ای انتخاب شده‌اند (مثلا سردار سلیمانی در دوران جنگ، فرمانده لشکر بوده و جزو فرماندهان ارشد نبوده است) با این حال باز هم برای تصاویر مناسب جستجو خواهم کرد و اطلاع خواهم داد.
جزئیات را خواهم افزود. Benyamin-ln (بحث) ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، ساعت ۲۲:۵۸ (ایران) ‏۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۸ (UTC)

مشکل حق تکثیر تصاویر[ویرایش]

@محک: سلام. تعداد زیادی تصویر در انبار بارگذاری کردم تا در فهرست استفاده کنم اما فوراً یک نفر آمد و همه بارگذاری‌های مرا برچسب حذف زد! این چه فضای بی‌اعتمادی‌ای است که در انبار وجود دارد؟ می‌توانید مشکل تصاویر را حل کنید؟ Benyamin-ln (بحث) ۲۳ مرداد ۱۳۹۷، ساعت ۲۳:۱۰ (ایران) ‏۱۴ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۰ (UTC)
جناب @4nn1l2: آشنایی بیشتری با مجوزها و روند کامنز دارند. فور جان مسئلتاٌ 😊 --محک 📞 ‏۱۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۴۱ (UTC)
عکس‌های ایرانی ۳۰ سال پس از تاریخ انتشار در مالکیت عموم قرار می‌گیرند. حرفشان این است که این عکس‌ها دقیقاً کی و کجا منتشر شده‌اند؟ مثلاً اگر مجله یا روزنامه بوده، نام روزنامه/مجله، شمارهٔ دوره، تاریخ چاپ و ... را در قسمت منبع بگذارید. آن موقع اینترنت نبوده و انتشار اینترنتی بی‌معنا به نظر می‌رسد. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۰۹ (UTC)
@4nn1l2: یعنی هیچ راه دیگری راه ندارد؟ مثلا انتقال از انبار به ویکی‌فا؟ تقریباً برای هیچکدام نمی‌توان ۳۰ سال را ثابت کرد. (نه فقط این عکس، بلکه برای اکثر تصاویر موجود در ویکی‌فا در این حوزه) Benyamin-ln (بحث) ۲۵ مرداد ۱۳۹۷، ساعت ۰۲:۰۳ (ایران) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۳ (UTC)
نه متأسفانه. بدبیاری آوردید. اکثر تصاویر قدیمی ایرانی با همین برچسب PD-Iran آپلود می‌شوند و کسی هم کاری به کارشان ندارد. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۳۱ (UTC)
این چنین تغییری دادم. امیدوارم بیخیال شود چون من تصاویر دیگری که آن شرایط را داشته باشد، نیافتم. Benyamin-ln (بحث) ۲۵ مرداد ۱۳۹۷، ساعت ۱۳:۵۶ (ایران) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۲۶ (UTC)
شاید جواب بدهد! بهتر بود PD-Iran را نگه می‌داشتید؛ PD-ineligible برای یک عکس بدجور جلب توجه می‌کند. آن را معمولاً برای طراحی‌های ساده یا اشکال هندسی ساده و ... به کار می‌برند. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۷ (UTC)
الان خبر خوش این که کلاً به من گیر دادن و لابد به زودی، علاوه بر حذف تمام عکس‌هایی که من بارگذاری کرده‌ام، قطع دسترسی هم میشم :)))
@محک: من در زمینه تصاویر فهرست، کاری از دستم برنمیاد و همان طور که می‌بینید توی انبار همه تصاویر من را یکجا نامزد حذف کردند. برای برگزیدگی این فهرست، اگر راه دیگه‌ای به نظرتان می‌رسد انجام بدم… Benyamin-ln (بحث) ۲۵ مرداد ۱۳۹۷، ساعت ۱۵:۴۷ (ایران) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۷ (UTC)
موافق فهرست به نظرم هر چیزی که لازمه رو داره.
درباره اون درخواست حذف هم حالا اشکالی نداره :))) ولی حتماً دلایلتون رو به انگلیسی بنویسید، ان‌شالله که بی‌خیال بشن. --محک 📞 ‏۱۶ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۲ (UTC)

فهرست افتخارات باشگاه فوتبال استقلال تهران[ویرایش]

فهرست افتخارات باشگاه فوتبال استقلال تهران (ویرایش • تاریخچه • بحث • پی‌گیری) -- وحید (بحث) ‏۲۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۴ (UTC)

با درود، چون در عنوان این صفحه واژه فهرست به کار رفته به نظرم باید اینجا برای برگزیدگی بررسی بشه. فهرست کوتاه و موجزی هست که تمامی اطلاعات لازم در مورد افتخارات و قهرمانی‌های استقلال را منتقل می‌کنه. ارادتمند--وحید (بحث) ‏۳۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

  • @Vathlu: سلام، ابتدا این فهرست را با فهرست آمار و رکوردهای باشگاه فوتبال استقلال تهران یکی کنید، چون افتخارات باشگاه نیز جزو رکورد ها و آمارش حساب میشود. همچنین در تمام مقاله های انگلیسی records and statistics ذکر شده که در این ها Honours نیز گنجانده شده اند. بعد ازین فهرست را برای برگزیدگی نامزد کنید تا مراحل طی شوند. با سپاس از مشارکتتان.میم ‏۱۱ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۴ (UTC)
با سلام، راستش من می‌خواستم هر دو صفحه رو برای برگزیدگی نامزد کنم اول هم این رو انتخاب کردم چون آمار بازدید نسبتا بالایی داره. بله می‌دونم که در ویکی انگلیسی اکثرا افتخارات یک بخشی از آمار و رکوردهاست اما صفحاتی هم هستند که فقط مخصوص افتخارات باشگاه‌ها باشند مثل این یکی و در ویکی‌پدیا فارسی هم حداقل باشگاه‌های اصلی ایران همگی صفحه افتخارات جداگانه دارند. ارادتمند--وحید (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۰ (UTC)

فهرست ترانه‌های ضبط‌شده توسط کیتی پری[ویرایش]

فهرست ترانه‌های ضبط‌شده توسط کیتی پری (ویرایش • تاریخچه • بحث • پی‌گیری)

نامزدکننده: Ahmadrizo (بحث • مشارکت‌ها) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۳۲ (UTC)

فهرست به نظرم همه معیارهای لازم برای برگزیدگی رو داره. مقدمه جامعه و شامل همه موارد قابل توجه جدولها میشه. مرتب‌سازی بر اساس موضوع هم که هست. چنتا تصویر مناسب هم از همکارهای کیتی دیده میشه. تموم آهنگهای کیتی تا الان توی جدول هستن. به نظرم ارزششو داره. ممنون از نظر دادنتون.

قسمت منابع مشکل داره
بخش آغازین بدون منبع هست--اهورا ♠ ‏۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۰ (UTC)

یک ستون برای عنوان انگلیسی اضافه کنید. مثلا ترانه‌های یوروویژن را ببینید. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۵ (UTC)

ترانه‌شناسی کیتی پری[ویرایش]

ترانه‌شناسی کیتی پری (ویرایش • تاریخچه • بحث • پی‌گیری)

نامزدکننده: Ahmadrizo (بحث • مشارکت‌ها) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۳۲ (UTC)

فهرست به نظرم همه معیارهای لازم برای برگزیدگی رو داره. مقدمه جامعه و شامل همه موارد قابل توجه جدولها میشه. متأسفانه امکان مرتبسازی بر اساس موضوع متفاوتی وجود نداره و فقط باید به همین صورت باشه. در مورد تصویر هم به جز اون اولی تصویری مناسب موضوع ندیدم که استفاده بشه. تموم آلبومها و تک‌آهنگهای کیتی تا الان توی جدولها هستن و حداکثر سعیمو کردم که از واژه‌های فارسی و آشنا برای ایرانیها و فارسی‌زبانها استفاده کنم. به نظرم ارزششو داره. ممنون از نظر دادنتون.

در حال انجام... و اصلاح. مهدی صفار ۱۴ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۲۰:۰۰ (ایران) ‏۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۳۰ (UTC)
بخش آغازین فهرست هیچ منبعی داره!
در بخش > آلبوم‌های استودیویی>گواهی‌نامه‌ها لینک‌های قرمز رو بردارید.
denotes items which were not released in that country or failed to chart --- ترجمه نشده زیر جدول تک آهنگ‌ها
قسمت پانویس باید ترجمه نشده!

با سپاس--اهورا ♠ ‏۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۳۳ (UTC)