ویکی‌پدیا:بررسی حذف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

تجدید نظر در حذف مقاله ی سید محمد باقر برقعی مدرس[ویرایش]

با سلام چندی پیش مقاله ی سید محمد باقر برقعی مدرس با وجود نظرات برخی کاربران مبنی بر ماندن مقاله و داشتن منابع متعدد حذف شده است. با توجه به اینکه اخیرا منابع بیشتری مبنی بر سرشناسی یافت شده است و صفحه ی انگلیسی مقاله نیز ایجاد شده است، تجدید نظر درباره ی حذف مقاله پیشنهاد می شود.

پیش نویس: سید طیب جزایری[ویرایش]

سلام. ، مقاله "پیش نویس: سید طیب جزایری" از ابتدا و بادقت فراوان بازنویسی شدو تلاش شد تا معیارهای سرشناسی کاملا رعایت شود. تقاضا دارم مطالعه کرده و آن را به فضای نام اصلی منتقل کنید. سپاسگزامSyedhamzehasani (بحث) ‏۱۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۱۳ (UTC)

تجدید نظر در حذف صفحه دکتر نادر هوشمندیار[ویرایش]

با سلام احتراما ایجاد صفحه دکتر نادر هوشمندیار از طرف اینجانب بابت شهرت ایشان در ایران می باشد . دکتر نادر هوشمندیار از شاگردان استاد صادق زیباکلام است که فعالیت اقتصادی دارد. مصاحبه های جنگجالی ایشان بارها و بارها از صدا و سیمای جمهوری اسلامی اسران خبرساز بوده است . ایشان از منتقدان سیاست های اقتصادی دولت قبل می باشند که حداقل هفته ای یک بار در روزنامه های داخل ایران نقد می کنند . لطفا درصورت امکان به سایت ایشان www.naderhoushmandyar.com و یا سایت youtube مراجعه نمایید .

بررسی حذف رویه‌ای برای استفاده توسط تمامی کاربران است که مایلند نتیجه رای‌گیری برای حذف یا حذف سریع را مورد تجدید نظر قرار دهند. به‌جز وقتی که:

 • موضوع را نزد کاربری که ورودی را حذف کرده برای بررسی بیشتر مطرح کرده‌اید و به نتیجه رسیده‌اید.
 • برای بحث بیشتر به وپ:تام مراجعه کرده‌اید و نتیجه مطلوب حاصل شده‌است.
 • مقرر شده‌است که فرد خاطی یا کاربر دیگری با توجه به نتیجه بحث‌های مطرح شده رفع ایراد کند.

== برای بررسی ==

علی سورنا[ویرایش]

دلیل محافظت شدن مقاله علی سورنا چیست؟!


یادم است نوژن اقبال شاکری را حذف کرده بود، الآن برایش کامنت گذاشتم اما نمی دانم نگاه خواهد کرد یا نه چون نوشته که پایان نامه دارد. هنگام حذف این صفحه، اعضای شورای شهرها سرشناس به حساب نمی آمدند. لذا نظرخواهی انجام شد و صفحه حذف شد. اما پس از آن قرار شد اعضای شورای شهرها سرشناس قلمداد شوند، لذا تمام اعضای شورای شهر تهران صفحه ای حتی بدون اصول ویکیپدیا دارند، الا این یک مورد. با تشکر Hassan98 (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۸:۴۴ (UTC)

ورودی هتل_های_زنجیره_ای_اسپیناس توسط کاربر:yamaha5 حذف شده و ایشان هیچ پاسخی به سوال علت حذف نداده اند.

ورودی های هتل_چمران_شیراز، هتل_های_زنجیره_ای_هیلتون، هتل_استقلال مقاله های تایید شده ای هستند که مشابه با مقاله ذکر شده می باشند و بدون توضیح و فقط به عنوان تبلیغ حذف شده است.

اوت ۲۰۰۶[ویرایش]

شماری از ورودی‌ها توسط کاربر:ظهیری[ویرایش]

ورودی‌های مختاری غزنوی، رشید رزاقی، سیدمحمود دعایی، یابندگان گیتا، نین جوتس، مهندسی سرامیک، تاق‌بستان، برخال کخ، دژ بابک خرمدین، عبدالکریم سروش، میرزا عبدالقادر بیدل، قطب شمال، ابررسانایی، و باب توسط کاربر:ظهیری حذف شده‌اند. دلیل ذکر شده «پایان مهلت» است. این توجیه خارج از رویه معمول است و در en:WP:CSD#Articles نیامده‌است.

تاریخچه تقاضا برای بررسی[ویرایش]
 • ۱۹ اوت:

الگوهای {{بدون منبع۲}} و {{کپی}} روش‌های جدیدی برای حذف ورودی‌ها نیستند. این موضوع به کرات در موقعیت‌های مختلف یادآوری شده‌است. لطفا تمامی مواردی که به این‌خاطر پاک شده‌اند را برگردانید و در آینده بیشتر دقت کنید. کاوه ب ۲۸ مرداد ۱۳۸۵ (۱۹-۰۸-۲۰۰۶)، ۱۸:۰۰

 • ۲۰ اوت:

فرقی ندارد، رویه جدیدی برای حذف نداریم. لطفا ورودی‌ها را احیا کنید و از یکی از روش‌های معمول استفاده کنید. کاوه ب ۲۹ مرداد ۱۳۸۵ (۲۰-۰۸-۲۰۰۶)، ۰۷:۴۶

 • ۲۱ اوت:

لطفا مواردی را که حذف کرده‌اید احیا کنید و از روش‌های معمول وارد شوید. کاوه ب ۳۰ مرداد ۱۳۸۵ (۲۱-۰۸-۲۰۰۶)، ۱۶:۴۹

ظاهرا آشنایی چندانی با رویه حذف مطالب ندارید. شما حق ندارید ورودی را خارج از رویه معمول حذف کنید، رویه حذف تبصره «مهلت‌دار» ندارد. در صورتی که کاربری به عمل شما اعتراض کرد باید بلافاصله و بدون بحث ورودی‌ها را برای مرور احیا کنید. سیستم ویکی‌پدیا «بزن و دررو» نیست، اگر حوصله یا توان دنبال کردن رویه صحیح را ندارید دلیلی ندارد از امکانات اضافی ارتقای دست‌رسی استفاده کنید. مسئولیت شما دنبال کردن بحث و رسیدن به نتیجه‌گیری مطلوب است، حتی اگر به زعم خودتان به این نتیجه‌گیری رسیده باشید. کاوه ب ۳۰ مرداد ۱۳۸۵ (۲۱-۰۸-۲۰۰۶)، ۱۷:۱۶ لطفا موضوع را لوث نکنید. شخص شما وظیفه دارید ورودی‌ها را برگردانید و برای تک‌تک رفرنس به رویه معمول حذف بیاورید. اگر گمان می‌کنید برای هر حذف توجیه کافی از آیین‌نامه وجود داشته بایستی این مهم را ثبت کنید، دانش شخصی کافی نیست. لطفا دستورهای پیرامون حذف "out of process" را در en:Wikipedia:Undeletion policy را بخوانید. به علاوه، همه کاربران می‌توانند برای بازرسی محتوی حذف شده (حتی اگر به ظاهر دلیل موجه داشته باشد) تقاضای احیا کنند. کاوه ب ۳۰ مرداد ۱۳۸۵ (۲۱-۰۸-۲۰۰۶)، ۱۷:۵۲

 • ۲۴ اوت:

لطفا ورودی‌هایی را که به بهانه «پایان مهلت» حذف کرده‌اید برای بازرسی احیا کنید و سپس برای تک‌تک دلیل حذف از آیین‌نامه بیاورید. تعلل در انجام وظایف تفویض شده توجیه منطقی ندارد، اگر توانایی یا حوصله پی‌گیری بحث و رسیدن به نتیجه‌گیری مطلوب را ندارید از امکانات اضافی ارتقای دست‌رسی استفاده نکنید. کاوه ب ۲ شهریور ۱۳۸۵ (۲۴-۰۸-۲۰۰۶)، ۲۱:۰۱

پی‌گیری بیشتر[ویرایش]

پس از سرباز زدن از تشریح دلیل حذف و احیای ورودی‌ها توسط کاربر، برای بررسی در وپ:تام تقاضا تکرار شد. نتیجه‌ای از این تقاضا حاصل نشده‌است.

توضیح بیشتر[ویرایش]

با توجه به مفاد en:WP:CSD#Articles و تصریح کاربر:ظهیری (موارد حذف شده با بررسی کامل از اولین نسخه تا بحال حذف شده‌اند) برداشت می‌شود که ورودی‌ها:

 1. بسیار کوتاه و بدون زمینه‌سازی بوده‌اند.
 2. به فارسی نبوده یا مناسب پروژه‌های موازی بوده‌اند.
 3. بدون محتوی بوده‌اند.
 4. پیش‌تر توسط رای‌گیری حذف شده‌اند.
 5. موضوع ورودی بی‌اهمیت بوده‌است.
 6. به صورت واضح ناقض حق تکثیر بوده‌اند و در ۴۸ ساعت پس از اضافه شدن این مهم مشخص شده‌است.

لطفا ورودی‌های یادشده را برای بازرسی احیا کنید و اگر مصداق یکی از موارد بالا هستند با ذکر دلیل این مهم را مشخص کنید.

ورودی‌های دیگر[ویرایش]

ورودی‌های بازیافت، اوژن پوتیه، دژ الموت، شهرستان قزوین، بازکوی، وزارت رفاه و تامین اجتماعی، سهراب دیبا، فلسفه تحلیلی، فرخی سیستانی، جواد خیابانی، سربازی، پارسیان، محسن دارینی، و ادکلن نیز بدون ذکر دلیل حذف شده‌اند و بایستی احیا شوند. کاوه ب ۱۳۸۵ (۲۸-۰۸-۲۰۰۶)، ۰۸:۵۸

بایگانی موارد اخیر[ویرایش]

{{داستان‌نویسان فارسی‌زبان}}[ویرایش]

@دالبا، Yamaha5:در اینجا تو آموزش مربوط به مقاله استاندارد از الگوی {{داستان‌نویسان فارسی‌زبان}} استفاده شده که طی فرآیند نظرخواهی برای حذف منجر به حذف شده. لطفا اون رو احیا کنید.--دوستدار ایران بزرگ ‏۲۴ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۱۶ (UTC)

در آموزش، آن الگو را با {{گستره زبان فارسی}} جایگزین کردم. ممنون از توجه شما. دالبا ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴/ ‏۲۴ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)

حذف مقاله «رضا قوامی‌پور» به دلیل عدم سرشناسی[ویرایش]

درود و خسته نباشید. همانطور که مستحظر هستید اخیرا مقاله ای با عنوان «رضا قوامی‌پور» جهت حذف برای نظرخواهی گذاشته شد که دلیل این کار هم عدم سرشناسی عنوان شد. همانطور که اساس مفاله های ویکی پدیا بر پایه منابع معرفی شده می باشد، ما نیز منابع معتبری نظیر پایگاه های خبری و تحلیلی و حتی وبسایت رسمی چشنواره که از جشنواره های مورد تأیید سازمان ملل متحد است را معرفی کردیم، حالا چون در ایران کسی به این موضوع نپرداخته و یا در مجله های علمی دنیا کسی از ایشان مصاحبه نکرده، اصل جشنواره که 47 کشور جهان با 1000 شرکت کننده با نظارت سازمان ملل متحد برگزار شد زیر سوال میرود و مدال ایشان که دارای اعتبار و ارزش زیادی بوده و از دانشگاه های مختلف جهان دعوت نامه رسمی برای ادامه تحصیل دارند، عدم سرشناسی است؟ واقعا نمیدانم چه دلیلی و چه منطقی باعث شده این جمع بندی انجام شود و مقاله به این سرعت حذف شود؟ موضوع وبلاگ نویسی که در مقاله ایشان ذکر شد شاید کار درستی نبود ولی به جهت آشنا شدن با رزومه و کارهای ایشان سعی بر این بوده که کارهایی که در بحث فناوری انجام داده اند را ذکر کنیم. امید است که با توضیحات ذکر شده دستور بر احیا مقاله فرمایید. با تشکر Angrysik (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۰۳ (UTC)

محمدرضا دادیزاده[ویرایش]

تقاضا دارم مقاله با عنوان محمدرضا دادی زاده را بازیابی کنید. من توضیحاتی را در مورد اینکه چرا این شخصیت اهمیت دارد، اضافه می کنم.

حذف مقالۀ ایجاد شده به اشتباه[ویرایش]

با عرض معذرت در حین انجام اولین ترجمه با نرم‎افزار ترجمۀ ویکی، به اشتباه مقالۀ Provincia de Sancti Spíritus را به جای مقالۀ استان سانکتی اسپیریتوس ایجاد کردم. اگر ممکن است Provincia de Sancti Spíritus را حذف کنید. از بابت این اشتباه عذرخواهی می‎کنم. آبی گپ ‏۲۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۰۳ (UTC)

درخواست بازیابی مقاله حذف شده[ویرایش]

تقاضا دارم مقاله با عنوان سید طیب جزایری را بازیابی کنید. من توضیحاتی را در مورد اینکه چرا این شخصیت اهمیت دارد، اضافه می کنم. Syedhamzehasani (بحث) ‏۳۱ دسامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۳۹ (UTC)

پیش‌نویس:سید طیب جزایری را ویرایش کنید؛ وقتی معیارهای وپ:سرشناسی را پیدا کرد، این‌جا اطلاع بدهید تا به فضای نام اصلی منتقل شود. — حجت/بحث ‏۳۱ دسامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۴۳ (UTC)

پرسش درباره علت حذف مقالۀ عالم آرای امینی[ویرایش]

سلام،ویکیپدیای پارسی به چه درد می خورد وقتی آثار فاخر ادبیات پارسی در آن جایی نداشته باشند؟ چرا از ابتدا(سه سال پیش) صفحه تاریخ عالم آرای امینی حذف شد و اکنون که دوباره ایجاد شده، باز هم حذف گردیده است!؟ آیا منتظرید ویکی به زبانهای دیگر مثلا انگلیسی یا عربی یا ترکی صفحه آن را بسازند، بعد ما کورکورانه از آنها تقلید کنیم!؟ Cyrous76 (بحث) ‏۱۹ آوریل ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

مقاله حامد داراب[ویرایش]

با سلام. متاسفانه به رغم وجود منابع متعدد از روزنامه هایی نظیر بهار. آرمان. اعتماد. شرق و ... و همچنین منابع متعدد از خبرگزاری هایی نظیر ایسنا. جماران. ایبنا. ایلنا و ... مقاله حامد داراب به دلیل عدم سرشناسی حرف شده است. قوانین عدم سرشناسی ویکیپدیا هرگز با این مقاله سنخیت نداشته و لازم به ذکر است. در نظرخواهی نخست این مقاله برای ماندن رای آورده بود. تقاضا دارم مقاله احیا شود. تا هم منابع جدید تری ارئه و هم منابع گذشته ویراست شوند. دميان(Demian) (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۴۶ (UTC)

سلیمی ومحقق[ویرایش]

سلام مقاله سید ابراهیم شاه سلیمی واسدالله محقق جهانی را که به صورت منظم تحریر شده است باز خوانی کرد ولطفاً مجدداً به صفحه اصلی انتقال دهید به امید که رسد روزی ودر سایه عدل گرگ گوید ندریم وبره گوید بچریم