ویکی‌پدیا:بررسی حذف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

با سلام و احترام.

در خواست بررسی حدف مراکز سمپاد بجنورد[ویرایش]

۲۹ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۲۲ کاربر:Ladsgroup صفحهٔ مرکز استعدادهای درخشان بجنورد را حذف کرد (م۷: عدم سرشناسی (توینکل))

این صفحه به دلیل عدم سرشناشی حدف شده اما بهتر است تعریف سرشناسی را مرور کرد سپس نسبت به حذف اقدام نمود و اگر به این موضوع آگاه هستید پس بهتر است موارد مشابه که مانند این مجموعه و چه بسا مدارس ثبت شده هم ویرایش نمایید. این بیان من شاید موجب حذف یا مسدود شدن حساب بنده شود اما این مهم را پر اهمیت تر میدانم

باز گردانی صفحه حامد جوادزاده[ویرایش]

سلام ، من صفحه حامد جوادزاده را با تغییراتی که به معرفی بیشتر ایشان می پردازد و همچنین اضافه کردن منابع خبری رسمی ویرایش کردم و این ویرایش همچنان ادامه پیدا خواهد کرد. این صفحه به دلیل سرشناس نبودن حذف شد این در حالی است که ایشان یکی از چهره های سرشناس رسانه هستند و بسیاری از اولین های رسانه توسط ایشان انجام شده. لطفا بازگردانی صفحه ی ایشان را بررسی کنید همزمان تغییرات بیشتری نیز در صفحه ایجاد خواهد شد. سپاس

حذف برچسب حذف زماندار مقاله دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل[ویرایش]

باسلام، من مقاله دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل را با توضیحات اولیه لازم و اصلاح و اضافه کردن منابع لازم ویرایش نمودم لطف برچسب حذف زماندار را بردارید.متشکرم متاسفانه صفحهٔ بحث کاربری که نامزد کرده وجود ندارد و یا حفاظت‌شده است و من نمی‌توانم با وی تماسی بگیرم.Mirisa56 (بحث) ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۳ (UTC)

پرویز کرمی[ویرایش]

با توجه به این که اجماع خاصی دربارهٔ سرشناسی ایشان وجود دارد، باز هم توسط مدیر مربوطه محافظت شده‌است. در صفحه مدیر مربوطه بحث شد اما پاسخی داده نشد. با توجه به سابقه و معیارهای سرشناسی ویکی‌پدیا خواهمشندست صفحه احیا شود تا مجدداً با توجه به مطالب موثق و منابع بهتر گسترش یابد. --Khorooshan (بحث) ‏۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۳ (UTC)

با سلام صفحه جناب نوید فرید هنوز احیا نشده‌است اگر نیاز به نظر مدیران دیگری نیز وجود دارد لطفاً مدبران دیگر نیز نظر خود را در خصوص سرشناسی اعلام نمایند و راهنمای بنده باشند. با تشکر Nedarousta (بحث) ‏۲ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۳۵ (UTC)

بازگرداندن صفحه رحمت‌الله صادقی از محافطت به صفحه اصلی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با توجه به بردن این صفحه به محافطت و پاسخ ندادن ویرایشگری که این صفحه را به محافطت برده و با توجه به مقایسه‌ها با صفحات موجود دیگر لطفا بررسی نمایید و مقاله را به صفحه اصلی بازگردانید. با سپاس فراوان — پیام امضانشدهٔ قبلی را Moeinmoalei (بحث • مشارکت‌ها) در تاریخ ‏۱۷ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۲۴‏ نوشته‌است.

Х موضوع مقاله، سرشناسی ندارد. — حجت/بحث ‏۱۷ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۳:۵۲ (UTC)

احیا صفحه نوید فرید[ویرایش]

Khabargozari mehr (بحث) موضوع مقالهسرشناسی دارد. [[بحث _ کاربر:Khabargozari mehr (بحث)|<sup<بحث>]]از سایتهای خبری ورزشی تابناک و مهر استفاده شد. عکس به همراه مطلب در مورد نوید فرید. توضیحات مطالب سایتها کاملاواضح است.

با تشکر بابت لطف و پیگیری شما لطفاً، خواهشمندم مقاله جناب نوید فرید احیا گردد. Nedarousta (بحث) ‏۲۱ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۴۱ (UTC)

درود، طبق نظر اکثر کارشناسان و ذکر تعداد زیادی از منابع داخلی و خارجی بسیار معتبر و همچنین نظر مدیر دوم، سرشناسی این مقاله به صورت قطعی احراز گردیده‌است اما هنوز مقاله احیا نشده. لطفا بررسی نمایید. با تشکرNedarousta (بحث) ‏۲۳ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۳ (UTC)

با سلام صفحه جناب فرید هنوز احیا نشده‌است اگر نیاز به نظر مدیران دیگری نیز وجود دارد لطفاً مدبران دیگر نیز نظر خود را در خصوص سرشناسی اعلام نمایند و راهنمای بنده باشند. با تشکر Nedarousta (بحث) ‏۲ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۳۴ (UTC)

سینه‌آزادی (Topfreedom)[ویرایش]

دلیل حذف به دست مدیر مهرنگار تکراری بودن با یک مقاله متفاوت اعلام شده. دوستدار ایران بزرگ ‏۱۷ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۳۸ (UTC)

@Mahdy Saffar: درود. مهرنگار (بحث) ‏۱۷ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۵۷ (UTC)

کارخانه چسب هل[ویرایش]

این صفحه به اتهام عدم اهمیت یا عدم سرشناسی حذف شده‌است. استدلال مدیر که کدامیک بود برای من روشن نشد. این مقاله قطعاً به ویرایش بیشتر نیاز دارد، و بنده روزانه یک ساعت ویرایش می‌کنم و این را بهبود می‌دادم. اما متأسفانه فرصت هم نمی‌دهند.

مکالمهٔ من با مدیر:

این مقاله امروز توسط شما به دلیل عدم وجود توضیح در مورد اهمیت آن حذف شد. خواهشمندم راهنمایی کنید که هنگام ایجاد یک مقالهٔ جدید، ادعای اهمیت را در کدام قسمت باید بنویسیم؟ علی‌الحساب در نظر داشته باشید که صنایع شیمیایی هل شرکتی با چندصد پرسنل و گردش مالی قابل توجه است که بنا به دلایلی به محل بحث و گفتگوی طبقات اجتماعی و یک موضوع ملی تبدیل شد. خبرگزاری‌هایی از جمله بی.بی. سی، صداوسیما، دویچه‌وله، منوتو و تابناک به آن پرداخته‌اند و ابعاد اجتماعی آن قدمی از اقدامات کوچک بسیار طبقهٔ متوسط برای ایجاد نهادهای اجتماعی پایین-به-بالا است. این صفحهٔ ویکی‌پدیا محل کسب اعتبار برای این شرکت یا مدیرعامل آن نیست. در حالی که شرکتهای بسیار کوچکتر بین‌المللی، افراد، تزهای دکترا، و بسیاری موارد دیگر در ویکی‌پدیای انگلیسی حاضر هستند تا حقایق جوامع و علوم را مکتوب کنند؛ بنابراین:

  1. با چه استدلالی، اهمیت این مقاله زیر سؤال رفته‌است؟
  2. برای ایجاد مقالات در آینده، چطور ادعای اهمیت کنم تا این مشکل پیش نیاید؟
  3. چطور می‌توانم برای برگشت این مقاله تلاش کنم؟
  4. به نظر می‌رسد حذف سریع و هرس کردن مقاله‌ها از فعالیت‌های مکرر شماست، در حالی که گاهی صحت عمل شما مورد بحث قرار می‌گیرد، و مانند مثال ولنجک، به «نظر» افراد بستگی دارد؛ بنابراین بهتر نیست به جای حذف، در صفحهٔ بحث، مطالبی اضافه کنید که برگردانندهٔ نظر شما باشد؟ توانایی شما به عنوان مدیر برای حذف مقاله‌ها به معنی لزوم انجام آن کار نیست.

(Makan.tayebi (بحث) ‏۲۱ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۳۲ (UTC)(

@Makan.tayebi:درود بر شما، وقتی دلیل حذف عدم توضیح در مورد اهمیت هست این یعنی مقاله شما وپ:سرشناسی را احراز نکرده‌است، در مقاله شما منابعی از بی‌بی‌سی یا دویچه وله یا بقیه ای که گفتین ندیدم و همچنین تبلیغاتی نوشته شده بود همچنین اینکه یک شرکت چندصد (حتی هزار) پرسنل هم داشته باشد دلیلی برداشتن صفحه در ویکی پیدیا نیست، لطفاً قبل از نوشتن مقاله ای تازه وپ:سرشناسی و وپ:سیاست حذف را بخوانید اگر سؤالی داشتید بفرمایید تا بیشتر راهنمایی کنم. نظر من برای حذف مقالات نظر شخصی خودم نیست بلکه رعایت سیاستهای بنیاد ویکی پدیاست، اینکه نظرخواهی برگزار می‌شود این بدین معنیست که ممکن است در تشخیص سیاست بنیاد در آن صفحه شک داشته باشم یا برایم کامل و واضح معلوم نباشد که از دیگر دوستان نظرخواهی می‌شود تا روشن شود؛ ولی در مواردی که اقدام به حذف می‌کنم تشخیص سیاست‌های بنیاد را بالای ۹۰ درصد می‌دانم، حال شما می‌توانید در وپ:بررسی حذف درخواست دهید تا مورد شما هم توسط یکی از مدیران بررسی و نتیجه اعلام شود. با احترام--یاس بحث ‏۲۲ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۴۱ (UTC)

اگر عجله نمی‌کردید و صفحهٔ بحث رو می‌خواندید، در صفحهٔ بحث تمامی لینک‌های ذکر شده و حتی بیشتر رو قرار داده بودم و نوشته بودم که اینها در ادامه باید اضافه شوند برای تکمیل! وپ:سیاست حذف هم به لطف شما خوانده‌ام. نوشتن حقایق تبلیغاتی نیست! در همان صفحه تصویری از پیغام هکر برای مدیرعامل نوشته شده‌است با اتهامات بسیار. این اتهامات در صفحه نوشته شده. این تبلیغاتی است؟ قراردادن لوگو و سال تأسیس تبلیغاتی است؟ یا نوشتن استان شرکت تبلیغاتی است؟ کدام قسمت تبلیغاتی است؟ تلفن تماس و سفارش نوشتم؟ پیشنهاد می‌دهم کمی ویکی‌پدیاهای زبان‌های دیگر را هم بخوانید.

شما عجله کردید، سؤال شمارهٔ ۲ مرا پاسخ ندادید، و در حالی که در مورد این مسئله و اخبار اجتماعی حول موضوع ناآگاه هستید، شکی به خود نمی‌دهید. اگر از این اخبار مطلع هستید ولی لینکهای مورد نظر در صفحه نیست، تذکر دهید، به بحث بروید، یا علامت بزنید که نیاز به تکمیل و منبع دارد. به این روش حذف سریع فقط سرخوردگی و اتلاف وقت درو می‌کنیم. شرکت‌های بزرگ اهمیت دارند. سایت دارند، مرجع دست دوم دارند، تأثیرات روزمره دارند، می‌توان از موفقیت یا شکست آنها نوشت، و آیندگان استفاده کنند. مگر اینکه شما علیه ثبت حقایق و تجربیات این مرز و بوم باشید، تا اهمیت آن مشخص نباشد. به علاوه این یکی شرکت در بحث‌های اجتماعی هم آمده، نه تنها یک شرکت است، بلکه با یک اتفاق عجین شده‌است.

«یک شرکت چندصد (حتی هزار) پرسنل هم داشته باشد دلیلی برداشتن صفحه در ویکی پیدیا نیست» متأسفانه از ناآگاهی عمیق شما در مورد جامعه، اقتصاد، و نحوهٔ زندگی مدرن حکایت دارد.

ضمناً با وجود تمام تجربهٔ شما لازم است تفاوت سرشناسی و اهمیت را یادآور شوم. شما اول به عدم اهمیت اشاره کردید، حالا مرا به سرشناسی ارجاع می‌دهید. لطفاً تصمیمتان را بگیرید که کدامیک دلیل حذف هست. (Makan.tayebi (بحث) ‏۲۲ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۰۹ (UTC))

خبر فوری (وب‌گاه)[ویرایش]

مقاله بدون هیچ گونه اخطار یا اعلام یا حذف زماندار، حذف و بسته شد. هیچ دلیلی برای حذف ارائه نگردید تا مشکلات مقالهاصلاح شود. لطفاً صفجه بازگردانی شود و در صورتی که مشکلی در صفحه وجود دارد اعلام بفرمایید تا مقاله اصلاح شود.

C kamrava (بحث) ‏۳۱ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۲ (UTC)

سلام درخواست بررسی مقاله بابک رهنما[ویرایش]

این مقاله حذف شده و به حذف اون اعتراض دارم لطفاً در صفحه تمرین من متن رو احیا کنید میخوام پس از بهبود منتشر کنم. Mohammadrajabloo (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۳۷ (UTC)

بررسی حذف مقاله نیلوفر مولائی[ویرایش]

درود، دلیل حذف را فقط «حذف صفحه بر اساس نظر خواهی» بیان کردن، نظر خواهی بر این اساس بنا شده بود که مقاله مشکلات نگارشی داشت و با کمبود منابع مواجه بود که در نتیجه سرشناسی مشخص نبود بعد از آن هم مشکلات نگارشی و الگوها و … رو درست کردم و هم منابع موثق اضافه شد به اضافهٔ صفحات ایشون در سوره و imdb … و درخواست بازبینی در بحث دادم اما بدون بازبینی حذف شد بر اساس نظرات در بحث لطفاً یک علت درست مطرح بفرمایید و از محافظت خارج نمایید تا بعد از رفع مشکل بتوانیم دوباره ایجاد صفحه بنماییم. تشکر Michael pk (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۴۴ (UTC)

درخواست بررسی حذف مقاله «شرکت تأمین سرمایه سپهر»[ویرایش]

با سلام، من مقاله شرکت تأمین سرمایه سپهر را با توضیحات اولیه لازم و اضافه کردن جعبه شرکت و ... ساختم اما کاربری با شناسهٔ Modern Sciences آن را بدون هیچ توضیحی حذف کرد. متاسفانه صفحهٔ بحث این کاربر هم حفاظت‌شده است و من نمی‌توانم با وی تماسی بگیرم. شرکت تامین سرمایه سپهر یکی از تنها ۹ شرکت تامین سرمایه ایران است و با توجه به حجم سرمایه و مالکان بسیار سرشناس و نقش مهمی که در بازار سرمایه ایران دارد به نظر من به میزان کافی سرشناس است که در ویکیپدیا صفحه داشته باشد. همچنین باید توجه شود که شرکت‌های مشابه همچون «شرکت تأمین سرمایه امین»، «تامین سرمایه نوین» و «تامین سرمایه بانک ملت» بر روی ویکیپدیا صفحه دارند. اگر شرکت تامین سرمایه سپهر غیرسرشناس تشخیص داده می‌شود چگونه است که باقی شرکت‌های مشابه که همگی در کنار شرکت سپهر حتی از مدت‌ها پیش در خود ویکیپدیا (مقاله: بانکداری سرمایه‌گذاری) فهرست شده‌اند سرشناس تشخیص داده شده‌اند. پیشنهاد من: یا صفحهٔ تامین سرمایهٔ سپهر را بازیابی نمایید یا صفحه تک تک بانک‌های سرمایه‌گذاری ایران را حذف کنید. (همچنین بنده تقریبا مطمئن هستم که کاربری که این اقدام را انجام داده هیچ گونه آشنایی با بانک‌های سرمایه‌گذاری ایران ندارد و صلاحیت تشخیص سرشناسی و غیرسرشناسی این نهاد مالی برعهده متخصصین است).

علاوه‌بر این: چنین سیاست دوگانه و نیز شیوهٔ برخورد با کاربران تازه‌وارد که بدون دادن هیچ‌گونه توضیح و حتی بدون امکان تماس با کاربری که عملی را انجام داده با مقاله‌هایشان که حاصل زمان شخصی‌شان است این گونه برخورد می‌شود بسیار نامناسب است و باعث بی‌انگیزگی کاربران تازه‌وارد برای ادامه همکاری با ویکیپدیا می‌شود. از مدیران محترم تقاضای پیگیری دارم. با سپاس --کاوشگری (بحث) ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۳۹ (UTC)

بررسی حذف مقاله میثم فرهمندیان[ویرایش]

درود، دلیل حذف را فقط «حذف صفحه بر اساس نظر خواهی» بیان کردن، نظر خواهی بر این اساس بنا شده بود که مقاله مشکلات نگارشی داشت و با کمبود منابع مواجه بود که در نتیجه سرشناسی مشخص نبود بعد از آن هم مشکلات نگارشی و الگوها و … رو درست کردم و هم منابع موثق اضافه شد به اضافهٔ کتابهای ایشان در انتشارات های معتبر و جوایزی که کسب کرده اند بر اساس منابع مکفی ...و درخواست بازبینی در بحث دادم اما بدون بازبینی حذف شد بر اساس نظرات در بحث لطفاً یک علت درست مطرح بفرمایید و از محافظت خارج نمایید تا بعد از رفع مشکل بتوانیم دوباره ایجاد صفحه بنماییم. تشکر کاربر:دادالوس (بحث کاربر:دادالوس) ‏6 فوریه 2018، ساعت 23:04 (UTC)

بررسی حذف مقاله بهرنگ تنکابنی[ویرایش]

با سلام
، بنده صفحه «بهرنگ تنکابنی» را براساس منابع مختلف که در مقاله به آن ارجاع داده شده است، در ویکی‌پدیا بارگزاری کرده و براساس پیشنهادهای وارده از سوی چند مدیر محترم درحال ویرایش و بهینه‌سازی مقاله بودم که مقاله به یکباره توسط مدیر (Mardetanha) حذف شد. در صورت امکان صفحه احیا شود که با راهنمایی مدیران و کاربران حرفه‌ای ویکی‌پدیا این صفحه به شکل مناسب و مطابق استانداردها به ویراست نهایی برسد. لازم به ذکر است بنده در ویکی‌نویسی بسیار تازه‌کار هستم و برای رسیدن به استانداردهای ویکی‌پدیا نیاز به راهنمایی دارم، قطعا حذف مقالات کمکی به بهبود روند ویکی‌نویسی کاربران جدید نمی‌کند. با سپاس از توجه شما Behrangtfn (بحث) ‏۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۲۳ (UTC)بهرنگ تنکابنی

بررسی حذف صفحه سهراب سیرت[ویرایش]

درود بر شما، لطفا صفحه سهراب سیرت را دوباره احیا کنید. او یک شاعر سرشناس در افغانستان و در میان دیگر فارسی زبانان هم مطرح است. صفحه‌اش دارای منابع معتبر هم بود اما بر اساس نظر سنجی حذف شد. نظرسنجی منصفانه نیست به دلیل این که افراد کمتری از شاعران و فعالان افغانستان در ویکی فعال هستند. نباید معیار را فقط ایران در نظر بگیرید. این خلاف قوانین بین المللی است و در صورت لزوم احتمال شکایت به مراحع بالاتر را بیشتر می کند.