ویکی‌پدیا:درخواست محافظت صفحه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Skip to requests for protection
برو به فهرست مطالبدرخواست‌های محافظتدرخواست‌های خروج از محافظتدرخواست‌های ویرایش مهم

در این صفحه می‌توانید درخواست دهید که صفحه، مقاله، یا الگویی محافظت کامل، محافظت در برابر ایجاد (وپ:نمکنیمه‌محافظت، افزودن ویرایش‌های در حال انتظار، محافظت در برابر انتقال، محافظت در برابر بارگذاری یا از محافظت خارج شود. خواهش می‌کنیم ابتدا مقاله سیاست حفاظت صفحات را بخوانید. محافظت کامل وقتی انجام می‌شود که چندین کاربر در جنگ ویرایشی باشند و بخواهیم آن را متوقف کنیم یا از خرابکاری در الگوهای با درجه خطرپذیری بالا پیشگیری کنیم؛ نیمه محافظت وقتی انجام می‌شود که بخواهیم از خرابکاری کاربران ثبت نام نکرده یا تازه‌کار پیشگیری کنیم؛ محافظت در برابر انتقال وقتی انجام می‌شود که بخواهیم جنگ‌های واگردانی هنگام انتقال صفحات را متوقف کنیم.

پس از آن که صفحه‌ای محافظت شد در تاریخچه مقاله و سیاهه همراه با توضیح کوتاهی برای علت محافظت درج خواهد شد، و مقاله در سیاهه فهرست خواهد شد. بحث‌های بعدی باید در صفحه بحث مقاله حفاظت شده ادامه یابد. در هنگام محافظت کامل مقاله مدیران نباید به نسخه خاصی از مقاله واگردانی کنند، جز موارد خرابکاری آشکار.

رهنمودها

موارد زیر را هنگام ثبت درخواست‌ها در نظر داشته باشید:

 1. درخواست‌های خروج از محافظت را باید ابتدا با مدیر محافظت‌کننده مطرح کنید. اگر مدیر مربوط قادر به پاسخ‌گویی یا کاهش سطح حفاظت نبود آنگاه می‌توانید درخواست را در این صفحه فهرست کنید.
 2. درخواست خود اعم از محافظت یا خروج از محافظت را در پایین بخش مناسب و با استفاده از یک سربخش چهارخطه اضافه کنید. می‌توانید از نمونه‌ای که در پایین آمده به عنوان قالب استفاده کنید.
 3. اگر درخواست محافظت دارید نوع آن را (محافظت کامل، نیمه‌محافظت، یا محافظت در برابر انتقال) مشخص کنید و دلیل کوتاهی برای آن بنویسید.
 4. لطفاً بی‌دلیل برای درخواست خود زمان انقضا تعیین نکنید.
  • اگر لازم است صفحه‌ای برای مدت معینی محافظت شود آن را توضیح دهید، مثلاً محافظت از صفحهٔ بحث یک کاربر تا هنگامی که دسترسی آن کاربر قطع است.
  • اگر درخواست نیمه‌حفاظت‌شدن بی‌پایان دارید، آگاه باشید که چنین سطحی از حفاظت تنها برای مقالاتی اجرا می‌شود که همواره و در درازمدت درگیر خرابکاری بوده‌اند و همهٔ محافظت‌های دوره‌ای و پلکانی پیشین در حفظ مقاله ناکام مانده‌اند.
  • توجه داشته باشید که مدت حفاظت در برابر انتقال می‌تواند متفاوت از مدت حفاظت در برابر ویرایش باشد.
 5. مطالب خود را با درج ~~~~ در پایان آن امضا کنید.
 • نکته: این صفحه جای بحث راجع به موضوعات نامرتبط نیست. اگر درخواست حاوی مشاجره‌های طولانی باشد، از آن برای جنگ ویرایشی، مناقشه بر سر محتوا، حملهٔ شخصی یا بی‌نزاکتی استفاده شود، یا هر بحث نامرتبط دیگری داشته باشد، از این صفحه پاک خواهد شد.
نمونهٔ متن یک درخواست محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''نیمه‌محافظت'''. به علت خرابکاری شدید IPها. ~~~~
نمونهٔ متن یک درخواست خروج از محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''خروج از محافظت'''. نیاز به ویرایش. ~~~~درخواست‌های محافظت[ویرایش]

الگو:همجنس‌گرایی-خرد[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام، در صورت امکان الگو:همجنس‌گرایی-خرد به دلیل احتمال بالای خرابکاری از ویرایش آی‌پی‌ها محافظت شود. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۴۶ (UTC)

رد شد – صفحه‌ها به صورت پیشگیرانه محافظت نمی‌شوند. سلام بر دوست خوبم، راستش طبق قانون نمی‌توان به صورت پیشگیرانه این کار را انجام داد واگرنه شما امر بفرماییدBehzad39 (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۴۴ (UTC)

محمود صادقی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود، لطفا صفحه محمود صادقی را به دلیل سیاسی بودن موضوع و حذف وقایع مستند تحت نیمه‌محافظت قرار دهید. متشکرم Alireza.jahani (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۴۷ (UTC)

رد شد – شمار خرابکاری‌های اخیر حفاظت را توجیه نمی‌کند. Behzad39 (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۴۴ (UTC)

خلیج گرگان[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
نیمه محافظت به مدت یک هفته Behzad39 (بحث) ‏۳ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

خلیج گرگان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) موقت محافظت کامل: Content dispute/edit warring – جنگ ویرایشی و اختلاف محتوایی. Mahdi 28 ‏۳ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۰:۱۵ (UTC)

نیمه‌حفاظت شد استاد گرامی خودتان هم که می‌توانید محافظت کنید(به مدت یک هفته نیمه محافظت)Behzad39 (بحث) ‏۳ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۱۸ (UTC)
درود بهزاد گرامی، برای محافظت کامل (در سطح مدیران) درخواست دادم. زیرا کاربران درگیر، «کابر تأیید شده» هستند و «نیمه محافظت» فایده‌ای ندارد. -- Mahdi 28 ‏۳ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)

درخواست‌های خروج از محافظت[ویرایش]

درخواست‌های ویرایش در صفحهٔ محافظت شده[ویرایش]