ویکی‌پدیا:درخواست محافظت صفحه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در این صفحه می‌توانید درخواست دهید که صفحه، مقاله، یا الگویی محافظت کامل، محافظت در برابر ایجاد (وپ:نمکنیمه‌محافظت، افزودن ویرایش‌های در حال انتظار، محافظت در برابر انتقال، محافظت در برابر بارگذاری یا از محافظت خارج شود. خواهش می‌کنیم ابتدا مقاله سیاست حفاظت صفحات را بخوانید. محافظت کامل وقتی انجام می‌شود که چندین کاربر در جنگ ویرایشی باشند و بخواهیم آن را متوقف کنیم یا از خرابکاری در الگوهای با درجه خطرپذیری بالا پیشگیری کنیم؛ نیمه محافظت وقتی انجام می‌شود که بخواهیم از خرابکاری کاربران ثبت نام نکرده یا تازه‌کار پیشگیری کنیم؛ محافظت در برابر انتقال وقتی انجام می‌شود که بخواهیم جنگ‌های واگردانی هنگام انتقال صفحات را متوقف کنیم.

پس از آن که صفحه‌ای محافظت شد در تاریخچه مقاله و سیاهه همراه با توضیح کوتاهی برای علت محافظت درج خواهد شد، و مقاله در سیاهه فهرست خواهد شد. بحث‌های بعدی باید در صفحه بحث مقاله حفاظت شده ادامه یابد. در هنگام محافظت کامل مقاله مدیران نباید به نسخه خاصی از مقاله واگردانی کنند، جز موارد خرابکاری آشکار.

رهنمودها

موارد زیر را هنگام ثبت درخواست‌ها در نظر داشته باشید:

 1. درخواست‌های خروج از محافظت را باید ابتدا با مدیر محافظت‌کننده مطرح کنید. اگر مدیر مربوط قادر به پاسخ‌گویی یا کاهش سطح حفاظت نبود آنگاه می‌توانید درخواست را در این صفحه فهرست کنید.
 2. درخواست خود اعم از محافظت یا خروج از محافظت را در پایین بخش مناسب و با استفاده از یک سربخش چهارخطه اضافه کنید. می‌توانید از نمونه‌ای که در پایین آمده به عنوان قالب استفاده کنید.
 3. اگر درخواست محافظت دارید نوع آن را (محافظت کامل، نیمه‌محافظت، یا محافظت در برابر انتقال) مشخص کنید و دلیل کوتاهی برای آن بنویسید.
 4. لطفاً بی‌دلیل برای درخواست خود زمان انقضا تعیین نکنید.
  • اگر لازم است صفحه‌ای برای مدت معینی محافظت شود آن را توضیح دهید، مثلاً محافظت از صفحهٔ بحث یک کاربر تا هنگامی که دسترسی آن کاربر قطع است.
  • اگر درخواست نیمه‌حفاظت‌شدن بی‌پایان دارید، آگاه باشید که چنین سطحی از حفاظت تنها برای مقالاتی اجرا می‌شود که همواره و در درازمدت درگیر خرابکاری بوده‌اند و همهٔ محافظت‌های دوره‌ای و پلکانی پیشین در حفظ مقاله ناکام مانده‌اند.
  • توجه داشته باشید که مدت حفاظت در برابر انتقال می‌تواند متفاوت از مدت حفاظت در برابر ویرایش باشد.
 5. مطالب خود را با درج ~~~~ در پایان آن امضا کنید.
 • نکته: این صفحه جای بحث راجع به موضوعات نامرتبط نیست. اگر درخواست حاوی مشاجره‌های طولانی باشد، از آن برای جنگ ویرایشی، مناقشه بر سر محتوا، حملهٔ شخصی یا بی‌نزاکتی استفاده شود، یا هر بحث نامرتبط دیگری داشته باشد، از این صفحه پاک خواهد شد.
نمونهٔ متن یک درخواست محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}

'''نیمه‌محافظت'''. به علت خرابکاری شدید IPها. ~~~~
نمونهٔ متن یک درخواست خروج از محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}

'''خروج از محافظت'''. نیاز به ویرایش. ~~~~درخواست‌های محافظت[ویرایش]

مخالفان جمهوری اسلامی ایران[ویرایش]

نیمه‌حفاظت: خرابکاری ادامه‌دار. — Shawarsh (بحث) ‏۱۸ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۴۷ (UTC)[پاسخ]

درود بر گرامی Shawarsh ضمن سپاس از زحمات و گزارش موضوع در فعلا یک هفته اقدام نمودم تا مدیران گرامی بررسی و در صورت صلاحدید افزایش مدت بفرمایند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۹ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۹ (UTC)[پاسخ]

قتل غزاله شکور[ویرایش]

نیمه‌حفاظت موقت: خرابکاری ادامه‌دار – بابت داغ بودن خبر احتمالا تا یک هفته اینده جستار هدف ویرایش های مکرر احساسی قرار خواهد گرفت، الان هم از صبح ۵ ۶ بار خنثی سازی صورت گرفته، قبل نابودی تاریخچه بهتر است مدتی حفاظت شود. MAX گفتگو ۳ آذر ۱۴۰۰، ساعت ۱۶:۳۷ (ایران) ‏۲۴ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۰۷ (UTC)[پاسخ]

بیت‌کوین[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

نیمه‌حفاظت: خرابکاری ادامه‌دار – مقاله پربازدید در معرض خرابکاری. Asadbeglarei را هم بی‌پایان ببندید. — Shawarsh (بحث) ‏۲۶ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۲۱ (UTC)[پاسخ]

Х درود، بررسی شد، کاربر مزبور بعد از ۱ روز قطع دسترسی دیگر ادیتی نداشته، بنابراین نیاز به حفاظت از صفحه و کنش مدیریتی نیست. در صورت تکرار اطلاع دهید. کوروش تهرانی (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۳ (UTC)[پاسخ]

فهرست میراث جهانی در عراق[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

نیازمند بازبینی فهرست برگزیده. چیپس‌باماست ‏۲۹ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۱۸ (UTC)[پاسخ]

✓ ImanFakhriTalk ‏۲۹ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۱۱ (UTC)[پاسخ]

ترکیب تیم‌های جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۹[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

نیمه‌حفاظت: خرابکاری ادامه‌دار. Khasanpoor4 (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۳۶ (UTC)[پاسخ]

Х در تاریخچهٔ مقاله، ویرایش/ویرایش‌های غیرسازنده‌ای که نیازمند محافظت باشد، مشاهده نشد. Q2020 (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۲۶ (UTC)[پاسخ]

نایف اکرد[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

حفاظت کامل بی‌پایان. Khasanpoor4 (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۵۹ (UTC)[پاسخ]

Х با بررسی تاریخچه، این مقاله نیازی به محافظت ندارد. Q2020 (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۵ (UTC)[پاسخ]

تیم ملی فوتبال عربستان سعودی[ویرایش]

نیمه‌حفاظت: خرابکاری ادامه‌دار – خرابکاری‌های پی در پی. Khasanpoor4 (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۹ (UTC)[پاسخ]

درخواست‌های خروج از محافظت[ویرایش]

کاربر: تیرتاوافن[ویرایش]

سلام من درخواست دارم که صفحه صدیقه مظاهری از حالت محافظت خارج شود. من این صفحه را ناتمام نوشته بودم و حالا کاملش کردم و میخواهم حالا مطالب خود را در آن صفحه بنویسم.

خروج از محافظت. تیرتاوافن (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۴۰ (UTC)[پاسخ]

درخواست ویرایش صفحه‌های محافظت‌شده[ویرایش]