ویکی‌پدیا:درخواست محافظت صفحه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Skip to requests for protection
برو به فهرست مطالبدرخواست‌های محافظتدرخواست‌های خروج از محافظتدرخواست‌های ویرایش مهم

در این صفحه می‌توانید درخواست دهید که صفحه، مقاله، یا الگویی محافظت کامل، محافظت در برابر ایجاد (وپ:نمکنیمه‌محافظت، افزودن ویرایش‌های در حال انتظار، محافظت در برابر انتقال، محافظت در برابر بارگذاری یا از محافظت خارج شود. خواهش می‌کنیم ابتدا مقاله سیاست حفاظت صفحات را بخوانید. محافظت کامل وقتی انجام می‌شود که چندین کاربر در جنگ ویرایشی باشند و بخواهیم آن را متوقف کنیم یا از خرابکاری در الگوهای با درجه خطرپذیری بالا پیشگیری کنیم؛ نیمه محافظت وقتی انجام می‌شود که بخواهیم از خرابکاری کاربران ثبت نام نکرده یا تازه‌کار پیشگیری کنیم؛ محافظت در برابر انتقال وقتی انجام می‌شود که بخواهیم جنگ‌های واگردانی هنگام انتقال صفحات را متوقف کنیم.

پس از آن که صفحه‌ای محافظت شد در تاریخچه مقاله و سیاهه همراه با توضیح کوتاهی برای علت محافظت درج خواهد شد، و مقاله در سیاهه فهرست خواهد شد. بحث‌های بعدی باید در صفحه بحث مقاله حفاظت شده ادامه یابد. در هنگام محافظت کامل مقاله مدیران نباید به نسخه خاصی از مقاله واگردانی کنند، جز موارد خرابکاری آشکار.

رهنمودها

موارد زیر را هنگام ثبت درخواست‌ها در نظر داشته باشید:

 1. درخواست‌های خروج از محافظت را باید ابتدا با مدیر محافظت‌کننده مطرح کنید. اگر مدیر مربوط قادر به پاسخ‌گویی یا کاهش سطح حفاظت نبود آنگاه می‌توانید درخواست را در این صفحه فهرست کنید.
 2. درخواست خود اعم از محافظت یا خروج از محافظت را در پایین بخش مناسب و با استفاده از یک سربخش چهارخطه اضافه کنید. می‌توانید از نمونه‌ای که در پایین آمده به عنوان قالب استفاده کنید.
 3. اگر درخواست محافظت دارید نوع آن را (محافظت کامل، نیمه‌محافظت، یا محافظت در برابر انتقال) مشخص کنید و دلیل کوتاهی برای آن بنویسید.
 4. لطفاً بی‌دلیل برای درخواست خود زمان انقضا تعیین نکنید.
  • اگر لازم است صفحه‌ای برای مدت معینی محافظت شود آن را توضیح دهید، مثلاً محافظت از صفحهٔ بحث یک کاربر تا هنگامی که دسترسی آن کاربر قطع است.
  • اگر درخواست نیمه‌حفاظت‌شدن بی‌پایان دارید، آگاه باشید که چنین سطحی از حفاظت تنها برای مقالاتی اجرا می‌شود که همواره و در درازمدت درگیر خرابکاری بوده‌اند و همهٔ محافظت‌های دوره‌ای و پلکانی پیشین در حفظ مقاله ناکام مانده‌اند.
  • توجه داشته باشید که مدت حفاظت در برابر انتقال می‌تواند متفاوت از مدت حفاظت در برابر ویرایش باشد.
 5. مطالب خود را با درج ~~~~ در پایان آن امضا کنید.
 • نکته: این صفحه جای بحث راجع به موضوعات نامرتبط نیست. اگر درخواست حاوی مشاجره‌های طولانی باشد، از آن برای جنگ ویرایشی، مناقشه بر سر محتوا، حملهٔ شخصی یا بی‌نزاکتی استفاده شود، یا هر بحث نامرتبط دیگری داشته باشد، از این صفحه پاک خواهد شد.
نمونهٔ متن یک درخواست محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''نیمه‌محافظت'''. به علت خرابکاری شدید IPها. ~~~~
نمونهٔ متن یک درخواست خروج از محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''خروج از محافظت'''. نیاز به ویرایش. ~~~~


درخواست‌های محافظت[ویرایش]

علیرضا فولادی[ویرایش]

محافظت در برابر IPها به علت هجوم و خرابکاری شدید IPها در مقاله.باتشکر.A.M.Z.A بحث ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۲۹ (UTC)

درخواست‌های خروج از محافظت[ویرایش]

مردم فیلی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

لطفا امضا کنید - به دلیل منافشه درخواست ویرایش بدهید. خروج از محافظت ممکن نیست. – محمدحسینگفتمان ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۰۵ (UTC)

مردم فیلی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها)

مقاله مردم فیلی در بحث زبان و گویش دارای ایراد است. مقاله عامدانه محافظت شده است تا مطالب غیر واقعی گویش و زبان مردم فیلی باقی بمانند. اگر بحث مردم فیلی است بایستی اشاره شود که در عراق، ایلام، کرمانشاه و لرستان به چه گویشهایی صحبت می‌شود نه اینکه به صورت کلی نوشته شود زبان مردم فیلی خرم‌آبادی، چگینی و شوهانی است. اگر کردهای فیلی عراق و ایلام و کرمانشاه محاسبه شوند حدود ۴ میلیون نفر قطعاً جمعیت آنها از فیلی‌های لرستان بیشتر است نمی‌توان در مورد گویش آنها بی تفاوت بود. شما ترجیح می‌دهید گویش جمعیت اقلیت لرستانی که همان خرم‌آبادی و چگینی است و به زحمت بدون احتساب لکی به ۲ میلیون هم نمی رسه برای اکثریت کرمانشاهی، ایلامی و کردی فیلی عراق در نظر گرفته شود. زبان و گویش مردم فیلی عامدانه به دروغ خرم آبادی، چگینی و شوهانی نوشته شده است. در حالیکه در مقدمه صحبت از کردها و محکی‌های ایلام شده که اکثریت را تشکیل می‌دهند و کرد زبان هستند. اگر مهم نیست که عده‌ای فیلی‌ها را لر و عده‌ای فیلی‌ها را کرد خطاب کنند چرا شما ترجیح می‌دهید فیلی‌ها را با گویش لری خرم‌آبادی، چگینی و شوهانی معرفی کنید؟!! ظاهراً از اینکه اشاره کنید که ایلام، کرمانشاه و فیلی‌های عراق کردی صحبت می‌کنند واهمه دارید. علت مخفی سازی مقاله هم دروغ گویی شما در مورد گویش و زبان کردان فیلی است که علاقه دارید آنها را لر معرفی کنید در حالیکه می‌دانید لری صحبت نمی‌کنند. مقاله باید مستند و علمی باشد نه بر مبنای دروغ. بر مبنای دانشنامه ایرانیکا از ۲۰۰ سال قبل تاکنون منحصراً کلمه فیلی فقط جهت اشاره به کردهای پشتکوه یا ایلام بوده است نه چگینی یا خرم‌آبادی.

پیشنهاد می‌شود زبان و گویش مردم فیلی به صورت زیر اصلاح شود:

۱- فیلی‌های لرستان به گویش لری فیلی صحبت می‌کنند

۲- فیلی های ایلام، کرمانشاه و عراق به گویش کردی فیلی صحبت می‌کنند

درخواست‌های ویرایش در صفحهٔ محافظت شده[ویرایش]