ویکی‌پدیا:درخواست محافظت صفحه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Skip to requests for protection
برو به فهرست مطالبدرخواست‌های محافظتدرخواست‌های خروج از محافظتدرخواست‌های ویرایش در صفحهٔ محافظت شده

در این صفحه می‌توانید درخواست دهید که صفحه، مقاله، یا الگویی محافظت کامل، محافظت در برابر ایجاد (وپ:نمکنیمه‌محافظت، افزودن ویرایش‌های در حال انتظار، محافظت در برابر انتقال، محافظت در برابر بارگذاری یا از محافظت خارج شود. خواهش می‌کنیم ابتدا مقاله سیاست حفاظت صفحات را بخوانید. محافظت کامل وقتی انجام می‌شود که چندین کاربر در جنگ ویرایشی باشند و بخواهیم آن را متوقف کنیم یا از خرابکاری در الگوهای با درجه خطرپذیری بالا پیشگیری کنیم؛ نیمه محافظت وقتی انجام می‌شود که بخواهیم از خرابکاری کاربران ثبت نام نکرده یا تازه‌کار پیشگیری کنیم؛ محافظت در برابر انتقال وقتی انجام می‌شود که بخواهیم جنگ‌های واگردانی هنگام انتقال صفحات را متوقف کنیم.

پس از آن که صفحه‌ای محافظت شد در تاریخچه مقاله و سیاهه همراه با توضیح کوتاهی برای علت محافظت درج خواهد شد، و مقاله در سیاهه فهرست خواهد شد. بحث‌های بعدی باید در صفحه بحث مقاله حفاظت شده ادامه یابد. در هنگام محافظت کامل مقاله مدیران نباید به نسخه خاصی از مقاله واگردانی کنند، جز موارد خرابکاری آشکار.

رهنمودها

موارد زیر را هنگام ثبت درخواست‌ها در نظر داشته باشید:

 1. درخواست‌های خروج از محافظت را باید ابتدا با مدیر محافظت‌کننده مطرح کنید. اگر مدیر مربوط قادر به پاسخ‌گویی یا کاهش سطح حفاظت نبود آنگاه می‌توانید درخواست را در این صفحه فهرست کنید.
 2. درخواست خود اعم از محافظت یا خروج از محافظت را در پایین بخش مناسب و با استفاده از یک سربخش چهارخطه اضافه کنید. می‌توانید از نمونه‌ای که در پایین آمده به عنوان قالب استفاده کنید.
 3. اگر درخواست محافظت دارید نوع آن را (محافظت کامل، نیمه‌محافظت، یا محافظت در برابر انتقال) مشخص کنید و دلیل کوتاهی برای آن بنویسید.
 4. لطفاً بی‌دلیل برای درخواست خود زمان انقضا تعیین نکنید.
  • اگر لازم است صفحه‌ای برای مدت معینی محافظت شود آن را توضیح دهید، مثلاً محافظت از صفحهٔ بحث یک کاربر تا هنگامی که دسترسی آن کاربر قطع است.
  • اگر درخواست نیمه‌حفاظت‌شدن بی‌پایان دارید، آگاه باشید که چنین سطحی از حفاظت تنها برای مقالاتی اجرا می‌شود که همواره و در درازمدت درگیر خرابکاری بوده‌اند و همهٔ محافظت‌های دوره‌ای و پلکانی پیشین در حفظ مقاله ناکام مانده‌اند.
  • توجه داشته باشید که مدت حفاظت در برابر انتقال می‌تواند متفاوت از مدت حفاظت در برابر ویرایش باشد.
 5. مطالب خود را با درج ~~~~ در پایان آن امضا کنید.
 • نکته: این صفحه جای بحث راجع به موضوعات نامرتبط نیست. اگر درخواست حاوی مشاجره‌های طولانی باشد، از آن برای جنگ ویرایشی، مناقشه بر سر محتوا، حملهٔ شخصی یا بی‌نزاکتی استفاده شود، یا هر بحث نامرتبط دیگری داشته باشد، از این صفحه پاک خواهد شد.
نمونهٔ متن یک درخواست محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''نیمه‌محافظت'''. به علت خرابکاری شدید IPها. ~~~~
نمونهٔ متن یک درخواست خروج از محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''خروج از محافظت'''. نیاز به ویرایش. ~~~~درخواست‌های محافظت[ویرایش]

طایفه قراچه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

حفاظت در برابر ایجاد. با سلام و خسته نباشید صفحه محافظت شود، دو بار هم صفحه حذف شده و باز هم ایجاد شده و همچنان فاقد سرشناسی است، درخواست حذف صفحه و محافظت دارم. مصطفی۲۰ (بحث) ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۲۳ (UTC)

✓ ImanFakhriTalk ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۶ (UTC)

فهرست بازی‌های شهرآورد تهران[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

نیمه‌محافظت. به علت خرابکاری شدید IPها. قبلاً هم برای مدت کوتاهی محافظت شده بود اما خرابکاری‌ها ادامه‌دار هست. با سپاس وحید (بحث) ‏۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۴۵ (UTC)

✓ به مدت ۱ ماه محافظت شد. ImanFakhriTalk ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۴۹ (UTC)

زبان لارستانی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

زبان لارستانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) موقت محافظت در برابر آی‌پی: خرابکاری گسترده – بازگردانی صفحه‌ای که طبق مباحث مطرح‌شده، ادغام شده است. Mahdifattahi (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۲۸ (UTC)

@Mahdifattahi: سلام. اگر ممکن است، لطف می‌کنید به بحث/اجماع/نظرخواهی (یا هر فرایند مربوط دیگر) پیوند بدهید؟ خیلی ممنون. احمدگفتگو ‏۱۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۵ (UTC)
@Ahmad252: سلام. بله البته. بحث:زبان اچمی. ضمنا از آنجایی که ویرایش‌های خرابکارانه توسط کاربر در حال انجام است، لذا درخواست می‌شود سطح حفاظت به کامل ارتقا پیدا کند. با تشکر. Mahdifattahi (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۰۸ (UTC)
در انتظار کنش مدیریتی با توجه به آنچه بالا گفته شد. احمدگفتگو ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۱ (UTC)
✓ انجام شد. ImanFakhriTalk ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۴۷ (UTC)

درخواست‌های خروج از محافظت[ویرایش]

درخواست‌های ویرایش در صفحهٔ محافظت شده[ویرایش]