ویکی‌پدیا:درخواست محافظت صفحه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Skip to requests for protection
برو به فهرست مطالبدرخواست‌های محافظتدرخواست‌های خروج از محافظتدرخواست‌های ویرایش مهم

در این صفحه می‌توانید درخواست دهید که صفحه، مقاله، یا الگویی محافظت کامل، محافظت در برابر ایجاد (وپ:نمکنیمه‌محافظت، افزودن ویرایش‌های در حال انتظار، محافظت در برابر انتقال، محافظت در برابر بارگذاری یا از محافظت خارج شود. خواهش می‌کنیم ابتدا مقاله سیاست حفاظت صفحات را بخوانید. محافظت کامل وقتی انجام می‌شود که چندین کاربر در جنگ ویرایشی باشند و بخواهیم آن را متوقف کنیم یا از خرابکاری در الگوهای با درجه خطرپذیری بالا پیشگیری کنیم؛ نیمه محافظت وقتی انجام می‌شود که بخواهیم از خرابکاری کاربران ثبت نام نکرده یا تازه‌کار پیشگیری کنیم؛ محافظت در برابر انتقال وقتی انجام می‌شود که بخواهیم جنگ‌های واگردانی هنگام انتقال صفحات را متوقف کنیم.

پس از آن که صفحه‌ای محافظت شد در تاریخچه مقاله و سیاهه همراه با توضیح کوتاهی برای علت محافظت درج خواهد شد، و مقاله در سیاهه فهرست خواهد شد. بحث‌های بعدی باید در صفحه بحث مقاله حفاظت شده ادامه یابد. در هنگام محافظت کامل مقاله مدیران نباید به نسخه خاصی از مقاله واگردانی کنند، جز موارد خرابکاری آشکار.

رهنمودها

موارد زیر را هنگام ثبت درخواست‌ها در نظر داشته باشید:

 1. درخواست‌های خروج از محافظت را باید ابتدا با مدیر محافظت‌کننده مطرح کنید. اگر مدیر مربوط قادر به پاسخ‌گویی یا کاهش سطح حفاظت نبود آنگاه می‌توانید درخواست را در این صفحه فهرست کنید.
 2. درخواست خود اعم از محافظت یا خروج از محافظت را در پایین بخش مناسب و با استفاده از یک سربخش چهارخطه اضافه کنید. می‌توانید از نمونه‌ای که در پایین آمده به عنوان قالب استفاده کنید.
 3. اگر درخواست محافظت دارید نوع آن را (محافظت کامل، نیمه‌محافظت، یا محافظت در برابر انتقال) مشخص کنید و دلیل کوتاهی برای آن بنویسید.
 4. لطفاً بی‌دلیل برای درخواست خود زمان انقضا تعیین نکنید.
  • اگر لازم است صفحه‌ای برای مدت معینی محافظت شود آن را توضیح دهید، مثلاً محافظت از صفحهٔ بحث یک کاربر تا هنگامی که دسترسی آن کاربر قطع است.
  • اگر درخواست نیمه‌حفاظت‌شدن بی‌پایان دارید، آگاه باشید که چنین سطحی از حفاظت تنها برای مقالاتی اجرا می‌شود که همواره و در درازمدت درگیر خرابکاری بوده‌اند و همهٔ محافظت‌های دوره‌ای و پلکانی پیشین در حفظ مقاله ناکام مانده‌اند.
  • توجه داشته باشید که مدت حفاظت در برابر انتقال می‌تواند متفاوت از مدت حفاظت در برابر ویرایش باشد.
 5. مطالب خود را با درج ~~~~ در پایان آن امضا کنید.
 • نکته: این صفحه جای بحث راجع به موضوعات نامرتبط نیست. اگر درخواست حاوی مشاجره‌های طولانی باشد، از آن برای جنگ ویرایشی، مناقشه بر سر محتوا، حملهٔ شخصی یا بی‌نزاکتی استفاده شود، یا هر بحث نامرتبط دیگری داشته باشد، از این صفحه پاک خواهد شد.
نمونهٔ متن یک درخواست محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''نیمه‌محافظت'''. به علت خرابکاری شدید IPها. ~~~~
نمونهٔ متن یک درخواست خروج از محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}
'''خروج از محافظت'''. نیاز به ویرایش. ~~~~درخواست‌های محافظت[ویرایش]

سلجوقیان[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
رد شد – شمار خرابکاری‌های اخیر حفاظت را توجیه نمی‌کند. Behzad39 (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۴۸ (UTC)

سلجوقیان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) بی‌پایان محافظت در برابر آی‌پی: خرابکاری گسترده – درخواست فعال کردن بازبینی تا برای انتشار مطلب نیاز به تایید گشت‌زنان باشد. خرابکاری روی این مقاله همیشگی بوده و کاربران تازه‌وارد و IP ها ویرایش سازنده بسیار اندکی انجام می‌دهند. Mazandar (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۲۰ (UTC)

@Behzad39: وجداناً اصلاً نگاهی به تاریخچه مقاله انداختید؟ -- Mazandar (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۵۹ (UTC)
@Mazandar:بله، پس فکر کردید همینطوری درخواست را رد کردم؟؟--Behzad39 (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۰۰ (UTC)
دقت نکردید! از سال ۲۰۰۸ یا حتی قبل‌تر تمام ویرایش‌های IP و کاربران تازه‌کار خرابکاری و ناسازنده بوده و واگردانی شده. اگر می‌توانید چند ویرایش سازنده از IPها در این چند سال اخیر نشان دهید ببینیم. متوجه نمی‌شوم مدیران اینجا مقاله‌ای که نباید محافظت کنند را محافظت می‌کنند، آنهایی که باید محافظت شوند را همینجوری سرخود رد می‌کنند! -- Mazandar (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۰۶ (UTC)

تیلور سوئیفت[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
یک هفته در سطح تایید شده آرتا * ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۳ (UTC)

تیلور سوئیفت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) موقت محافظت در برابر آی‌پی. Aliresajavann (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۲ (UTC)

درخواست‌های خروج از محافظت[ویرایش]

مهرزاد خواجه امیری[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

{{مهرزاد_خواجه_امیری}} خروج از محافظت. نیاز به ویرایش.--Mostafa.miri65 (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۵۹ (UTC)

Х @Mostafa.miri65: این صفحه طبق از طریق نظرخواهی حذف شده لذا برای ایجاد آن باید باز هم از طریق نظرخواهی احیا شود. با مدیری که حذف کرده تماس بگیرید راهنمایی می‌کند — حجت/بحث ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۲ (UTC)

زدبازی[ویرایش]

خروج از محافظت. نیاز به ویرایش. Hesariafshar (بحث) ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۳۰ (UTC)

محمد در کتاب مقدس[ویرایش]

خروج از محافظت. در صفحۀ محمد در کتاب مقدس، از تشابه اسمی "رسالۀ برنابا(Epistle of Barnabas)" با "انجیل برنابا(Gospel of Barnabas)" سو استفاده شده، و برای تاریخی نشان دادن کتاب انجیل برنابا در نقل قول ها از محققان، در ترجمه به فارسی، به جای کلمۀ رساله، از کلمۀ انجیل استفاده شده است! همچنین در این صفحه از کتاب مقدس نقل قول های ناقص صورت گرفته و نویسنده با استعمال واژه های جنجالی، ذهن خواننده را تشویش کرده و علیه خود کتاب مقدس از آن استفاده می کند و متن کاملاً یک طرفه و با اشتباهات عمدی همراه است. با این وجود، کاربر MohammadtheEditor و Modern Science ، تمام ویرایش های اصلاحی را واگردانی و صفحه را حفاظت کرده اند.Aufklärer - Revealer (بحث) ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۴۷ (UTC)

درخواست‌های ویرایش در صفحهٔ محافظت شده[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

علی اصغر زارعان[ویرایش]

خروج از محافظت. نیاز به ویرایش عناوین اولیه. Mriraniirani (بحث) با تشکر Mriraniirani (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۴۲ (UTC)