ویکی‌پدیا:درخواست محافظت صفحه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در این صفحه می‌توانید درخواست دهید که صفحه، مقاله، یا الگویی محافظت کامل، محافظت در برابر ایجاد (وپ:نمکنیمه‌محافظت، افزودن ویرایش‌های در حال انتظار، محافظت در برابر انتقال، محافظت در برابر بارگذاری یا از محافظت خارج شود. خواهش می‌کنیم ابتدا مقاله سیاست حفاظت صفحات را بخوانید. محافظت کامل وقتی انجام می‌شود که چندین کاربر در جنگ ویرایشی باشند و بخواهیم آن را متوقف کنیم یا از خرابکاری در الگوهای با درجه خطرپذیری بالا پیشگیری کنیم؛ نیمه محافظت وقتی انجام می‌شود که بخواهیم از خرابکاری کاربران ثبت نام نکرده یا تازه‌کار پیشگیری کنیم؛ محافظت در برابر انتقال وقتی انجام می‌شود که بخواهیم جنگ‌های واگردانی هنگام انتقال صفحات را متوقف کنیم.

پس از آن که صفحه‌ای محافظت شد در تاریخچه مقاله و سیاهه همراه با توضیح کوتاهی برای علت محافظت درج خواهد شد، و مقاله در سیاهه فهرست خواهد شد. بحث‌های بعدی باید در صفحه بحث مقاله حفاظت شده ادامه یابد. در هنگام محافظت کامل مقاله مدیران نباید به نسخه خاصی از مقاله واگردانی کنند، جز موارد خرابکاری آشکار.

رهنمودها

موارد زیر را هنگام ثبت درخواست‌ها در نظر داشته باشید:

 1. درخواست‌های خروج از محافظت را باید ابتدا با مدیر محافظت‌کننده مطرح کنید. اگر مدیر مربوط قادر به پاسخ‌گویی یا کاهش سطح حفاظت نبود آنگاه می‌توانید درخواست را در این صفحه فهرست کنید.
 2. درخواست خود اعم از محافظت یا خروج از محافظت را در پایین بخش مناسب و با استفاده از یک سربخش چهارخطه اضافه کنید. می‌توانید از نمونه‌ای که در پایین آمده به عنوان قالب استفاده کنید.
 3. اگر درخواست محافظت دارید نوع آن را (محافظت کامل، نیمه‌محافظت، یا محافظت در برابر انتقال) مشخص کنید و دلیل کوتاهی برای آن بنویسید.
 4. لطفاً بی‌دلیل برای درخواست خود زمان انقضا تعیین نکنید.
  • اگر لازم است صفحه‌ای برای مدت معینی محافظت شود آن را توضیح دهید، مثلاً محافظت از صفحهٔ بحث یک کاربر تا هنگامی که دسترسی آن کاربر قطع است.
  • اگر درخواست نیمه‌حفاظت‌شدن بی‌پایان دارید، آگاه باشید که چنین سطحی از حفاظت تنها برای مقالاتی اجرا می‌شود که همواره و در درازمدت درگیر خرابکاری بوده‌اند و همهٔ محافظت‌های دوره‌ای و پلکانی پیشین در حفظ مقاله ناکام مانده‌اند.
  • توجه داشته باشید که مدت حفاظت در برابر انتقال می‌تواند متفاوت از مدت حفاظت در برابر ویرایش باشد.
 5. مطالب خود را با درج ~~~~ در پایان آن امضا کنید.
 • نکته: این صفحه جای بحث راجع به موضوعات نامرتبط نیست. اگر درخواست حاوی مشاجره‌های طولانی باشد، از آن برای جنگ ویرایشی، مناقشه بر سر محتوا، حملهٔ شخصی یا بی‌نزاکتی استفاده شود، یا هر بحث نامرتبط دیگری داشته باشد، از این صفحه پاک خواهد شد.
نمونهٔ متن یک درخواست محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}

'''نیمه‌محافظت'''. به علت خرابکاری شدید IPها. ~~~~
نمونهٔ متن یک درخواست خروج از محافظت (اینجا)
=== عنوان‌صفحه ===
* {{پیوندهای دمص|عنوان‌صفحه}}

'''خروج از محافظت'''. نیاز به ویرایش. ~~~~درخواست‌های محافظت[ویرایش]

محتوای برگزیده[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

سپاس--Persia ☘ ‏۲۵ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۴۶ (UTC)

✓ محافظت کردم برای یک سال، اما دقیقا از سیاست کنونی در مورد محافظت مقالات پربیننده اگاه نیستم. اگر باید جور دیگری باشد خبر بدهید. Mardetanha (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۴۹ (UTC)
@Mardetanha: سلام. برای مقالات خوب و برگزیده بازبینی فعال می‌شود — Shawarsh (بحث) ‏۲۶ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۴۸ (UTC)
@Shawarsh: ممنونم، انجام شد. Mardetanha (بحث) ‏۲۶ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۴۱ (UTC)

قتل ساموئل پتی[ویرایش]

نیمه‌حفاظت: خرابکاری ادامه‌دار. MMjexDo (بحث) ‏۲۸ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۰۳ (UTC)

شهرستان قبادلی[ویرایش]

نیمه‌حفاظت موقت: خرابکاری ادامه‌دار – خرابکاری گسترده توسط پانترک ها. Cyrus (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۱۸ (UTC)

دو مقاله خوب[ویرایش]

نیازمند بازبینی. مقاله خوب. ٪ مرتضا (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۵۷ (UTC)

فهرست هندی‌های برنده جایزه نوبل[ویرایش]

نیازمند بازبینی. فهرست برگزیده. ٪ مرتضا (بحث) ‏۳۰ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۰۰ (UTC)

حمید خزاعی[ویرایش]

نیمه‌محافظت. ثبت فرد جدید. قبلا یه شخصی به نام حمید خزاعی بود که استاد دانشگاه بود و صفحه حذف شد و من الان میخوام یه شخص دیگه با همین نام بسازم که ایشون خواننده موسیقی سنتی ایرانی Samasarin (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۹ (UTC)

درخواست ویرایش صفحه‌های محافظت‌شده[ویرایش]