ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

درخواست بازرسی کاربر مکانی است که کاربران درخواست بررسی آی‌پی کاربری را می‌نمایند که توسط بازرسان کاربر انجام می‌شود. برای آمار مربوط به بازرسی به این صفحه مراجعه کنید.

I قبل از بازرسی کاربر
II درخواست بازرسی


 • درخواست بازرسی را با ارائهٔ شواهد، به شکلی که در راهنمای درخواست بازرسی آمده مطرح کنید.
 • پس از ثبت درخواست، به ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر بروید و زیرصفحه‌ای که ایجاد کرده‌اید را در آن بگنجانید.
III پس از اعلام نتیجه
 • در مورد نتیجه بحث نکرده و درخواست بازنگری در بازرسی را نفرمایید.
 • از مدیران بخواهید تا در صورت وقوع تخلف کاربر را ببندند.Sadeqrashidi[ویرایش]

وضعیت:    منتظر تأیید منشی

دلیل درخواست: هر سه حساب، فعالیت مشترکی پیرامون مقاله یاشار سلطانی دارند. هنگامی که این مقاله به نبح برده شد، هر سه حساب در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه (حدود ۳ ساعت) در نظرخواهی مشارکت کرده و رأی به ماندن مقاله داده‌اند.[۱] [۲] [۳]
احتمال همزاد بودن حساب‌ها وجود دارد، به همین خاطر نمی‌توان با قاطعیت رأی به اردک بودنشان داد.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر Mahdi (28) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۲۸ (UTC)

سلام من حدود ۱۰۰ بار در ویکی ویرایش کرده ام و مشارکت من اتفاق تازه ای نیست Sadeqrashidi (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۱۰ (UTC)
زاپاس سوم افزوده شد. -- Mahdi (28) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۳۳ (UTC)

پارسا آملی[ویرایش]

وضعیت:    منتظر تأیید منشی

دلیل درخواست: این کاربر بجز مقالات والیبال به مقالات سینمایی مخصوصا کارگردان سینمای ایران علاقه مند است مورد آخرش مقاله عباس کیارستمی بود. همین وضعیت را نیز به همین سبک و سیاق در ویرایشاتش با حساب Irbox انجام می دهد

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر MSes T / C ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۴۲ (UTC)

خیال کنم بی‌راه نباشد. بسیار دور از ذهن است که یک کاربر تازه‌کار برخی چیزهای خاص را بداند و با سلیقه‌ای خاص و آشنا به سراغ مقالاتی خاص و آشنا برود و . . . تصادفاً در گفتگو در صفحات بحث، غیر از لحنی آشنا، تکیه‌کلامی خاص و آشنا هم داشته باشد: «بدبختانه و شوربختانه»! زیادی خاص و آشناست! با این همه اگر اشتباه می‌کنم، از کاربران پوزش می‌خواهم. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۵۸ (UTC)

شما یا خیلی بیکاری یا اینکه علم غیب دارید. شما که هستید؟ که باید به شما بگویم که هستم یا چه کسی نیستم؟ احترام خود را نگه دارید Irbox (بحث) ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۵۶ (UTC)

حدس بود. دیگر نیست. دیگر کمابیش بی‌گمان می‌توان گفت رفتار کاربر:Irbox انطباق دارد بر رفتار کاربر:پارسا آملی. (نمونهٔ بارزش ویرایش‌های اخیر کاربر در این صفحه: فروشنده (فیلم ۱۳۹۴)) انرژی و کلّه‌شقّی ستودنی، ولی نابلدی محتوایی و نیز سلیقه‌ای بسیار خاص. تقریباً دیگر شک ندارم. اخلاق این کاربر را دوست می‌دارم. سرشار از passion است. ولی بدجوری خرابکار است. انرژی فوق‌العاده‌اش می‌توانست صرف کار ویکی‌پدیایی سازنده بشود. حیف. (کاش می‌توانستم به دوستی این قدر پر از انرژی حالی کنم که اتّفاقاً ستایش از موضوعاتی که دوست می‌داریم در دانشنامه وارو عمل می‌کند.)

تقریباً همه ویرایش‌هایی که با نام کاربری جدید (Irbox) شده به نحوی خرابکارانه و در بهترین حالت نامناسب است و گرفتاری ما را در ویکی‌پدیا افزون می‌کند و دردسر می‌سازد و برگرداندنش وقت و انرژی می‌خواهد. ولی به هر حال این وبرایش‌ها ناشیانه نیست. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۲۶ (UTC)

دنیا در مجموع همیشه برعکس است مانند الان. بنده بعد از شش سال ویراش و ساخت بیش از چهارصد مقاله باید به شما نوپای تازه کارِ بیکار جواب پس دهم. من انرژی ام را خیلی وقت است که صرف کرده ام و حکم پدربزرگ را دارم. به هر صورت نه بنده با شما مشکلی دارم نه کسی با ویراش های بنده مشکلی. بهتر است شما هم به جای ایجاد مشکل در پی ساخت و ساز و همکاری باشید Irbox (بحث) ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)
Irbox جان، شما شش سال نیست که اینجایید. شما تازه اینجا آمده‌اید. شما اگر شش است که اینجایید، لابد می‌دانید که شش سال نیست که اینجایید، بلکه چند روز است! در این شش سال متوجّه شده‌اید که نباید شش سال باشد که اینجا بوده باشید! پس اگر شما شش سال است که اینجایید، نباید شش سال باشد که اینجایید! در شش سال آدم می‌آموزد که نباید شش سال باشد که اینجاست، در حالی که تازه اینجا آمده.
گذشته از شوخی، علی رغم این که خود هم می‌پذیرید که تقلّب کرده‌اید، من با تقلّب شما هم مشکل بزرگی ندارم. شور و شوق کم‌مانند شما را می‌ستایم. و دردم می‌گیرد که یک چنین شوقی از جایی نادرست و غیرویکی‌پدیایی سیراب است. متأسّفم. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۲:۳۹ (UTC)
ادبیات شما برگفته از استادتان مسعود کافه چیست!. عجیب نیست. در بالا که شش و شش بازی در آوردیدید منظورتان واضح نبود شاید یک قل دو قل بازی می کردید.! من در مجموع شوخی خاصی با شخصی یا جایی ندارم. شور و شوق بنده برای ساختن مقالات استاندارد به دور از نظرات دیکتاتورگونه برخی از کاربران و مدیران است. خودتان گفته اید شش شش شش. بنده شش شش شش سال است اینجا هستم و اگر خدا عمری دهد تا شصت سالگی هم خواهم ماند. خودتان هم میدانید تمام ویراش های بنده استاندارترین الزامات را در اختیار دارد و بنده آن را انجام میدهم مانند مقاله عباس کیارستمی که با تلاش های بنده و دیگر دوستان به یک مقاله درجه ارتقا پیدا کرد و با تلاش شما و برخی از دوستان دیگر مقاله به درجه سه به پایین آمد. به هر صورت بنده هم با شما مشکلی ندارم و مدعی هم نیستم. تازه آمدید سعی کنید سازنده باشید تا اینکه به فکر شال و یال و کوپا باشید. بنده هم نامزدی برای مدیریت شدم هم تمام دسترسی هارا داشتم یک روز میدادند دو روز بعد میگرفتند به دلیل اینکه با دیکتاتوری و قانون خود ساخته مخالف بودم هستم و خواهم بود. به هر صورت من میسازم میسازم و میسازم با این نام نشد با نام دیگر من فقط میسازم... Irbox (بحث) ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۴۷ (UTC)
 • شاید ویکی‌پدیا هم در برابر نیروی بی‌کران عشق چاره‌ای جز تسلیم ندارد! به هر حال این احساسات آتشین هم بخش و برخ برآیندِ دانشِ همگانی است که ویکی‌پدیا آینگی می‌کند. و شاید ناگزیر باشیم که گردن نهیم! (در صومعهٔ ویکی‌پدیا، این سخن یک جور کاتاریسم و فراتیچلی‌بازی به شمار خواهد آمد که اسقف‌های اعظم، مدیران ارجمند، را ناخوش خواهد آمد، و حق هم همین است.) ویکی‌پدیا هم یعنی کاربران همدیگر را لگام زنند و اضربوا رأی برأی و چیزی حاصل شود که ناگزیر آن را مقرون به صواب می‌دانیم. ولی براستی من نمی‌توانم با یک passion به این شدّت زور بیاورم! خدای ویکی به داد مدیران برساد! Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۵۴ (UTC)
@Sunfyre: به عنوان کسی که رفتار پارسا را می‌شناسد و اخیراً دسترسی او را بسته، نظر شما در اینجا چیست؟ آیا شباهت به حدی هست که بازرسی لازم باشد؟ — حجت/بحث ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۳۵ (UTC)
بله؛ شباهت‌های مشارکت محتواییش را دوستان گفتند؛ در زمینه مشارکت‌های غیر محتوایی این دو حساب اعتقاد شدید به دیکتاتوری مدیران دارند و بر شش سال سابقه مشارکتش نیز تکیه زیاد می‌کند.--آرمانب ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۴۲ (UTC)

یک خبر خوش[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    نیازی نیست

دلیل درخواست: رفتار مشابه در سوال نامرتبط و ناگهانی از گشت زنی فعال که توسط یک خبر خوش برای من و بانو مهرنگار اعمال شده بود از طرف کاربر جدید نیز در اینجا انجام شده. اسم عجیب و نامرسوم مشابه با رفتاری که پیش از این توسط فرهاد سر زده بود.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر محمدحسین ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۱۹ (UTC)

@MohammadtheEditor:با توجه به درخواستتان به نظر میرسد کاربر:Farhad2010 کاربر اصلی باشد؟--آرمانب ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۲۴ (UTC)
@Sunfyre: در اصل بله.به دلیل اینکه آخرین آیپی توسط یک خبر خوش استفاده شده و همچنین ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/اکتبر ۲۰۱۶/Farhad2010 قبلا استفاده شده این را ایجاد کردم. محمدحسین ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۳۹ (UTC)

نیاز به بازرسی نیست. متعلق بخودم است میتوانید حساب را ببندید.--پهلوانان نمی میرند (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۳۸ (UTC)

کاربر خود به زاپاس بودن غیر قانونی اعتراف کرد؛ اقدامات مدیریت هم انجام شده. — حجت/بحث ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۳۱ (UTC)

Rab.mj79[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

بازرسی انجام گردید و نتیجه آن عدم ارتباط میان کاربران بازرسی شده بود. – Sahehco / گفتگو ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۱۳ (UTC)

وضعیت:    انجام شد

دلیل درخواست: ایجاد توهم در پشتیبانی از یک دیدگاه با چندین رای مشابه در یک نظرخواهی

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر آتروپات (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۴۷ (UTC)

 • به چه دلیل فکر می‌کنید که این کاربران زاپاس (یا همزاد) هستند؟
 1. تمامی این حساب‌ها فقط در یک بحث و یک نظرخواهی شرکت کردند که آ‌ن‌هم در اینجا بوده است.
 2. رای تمامی حساب‌ها در یک محدوده زمانی کوتاه ثبت شده است. رای حساب‌های S.bakhshaei و Nasim1328 به فاصله ۱۵ دقیقه و ۲ حساب دیگر نیز به فاصله ۱۵ دقیقه می‌باشد.
 3. آخرین فعالیت ۴ حساب حدود ۲ ماه قبل بوده است و در هیچ نظرخواهی دیگری حتی نظرخواهی ویکی‌بانی دیگری که همزمان در حال برگزاری بود شرکت نکردند و ۳ حساب نیز بعد از مشارکت در این نظرخواهی دیگر ویرایش نداشتند.
 4. موضوعات ویرایشی ۳ حساب در یک رنج می‌باشد.
 5. ممکن است آی‌پی‌ها دقیقاً با کاربر اصلی یکسان نباشند ولی روش مشارکت این حساب‌ها نشانگر وپ:همزاد است.

اگر در همان زمان این درخواست مطرح نشد بدلیل عدم اطمینان و احتمال مشارکت این حساب‌ها در نظرخواهی‌های بعدی بود ولی با گذشت این مدت به این یقین رسیدم که ویرایش این ۳ حساب ادامه نداشته است.

در صورت منفی بودن عدم ارتباط این حساب‌ها با کاربر اصلی، امیدوارم این درخواست صرفاً به دلیل عضویت من در SWMT و پروژه دیده‌بانی برداشت شود نه چیز دیگری. با سپاس آتروپات (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۴۷ (UTC)

کاربر آخر و آی‌پی اردک هستند، ولی اگر آی‌پی بازرسی شود، احتمالا چند کاربر دیگر هم رو می‌شوند. دو کاربر S.bakhshaei و Nasim1328 با فاصله ۱۰ دقیقه در نظرخواهی شرکت کردند. احتمال این که با کاربر اصلی آشنا باشند، است، ولی نوع ویرایش و سبک نوشتنشان با هم فرق دارد و با کاربر اصلی تشابه ویرایش ندارند. من احتمال اینکه کاربران و آی‌پی ذکر شده با کاربر اصلی یکی باشند را رد می‌کنم. ولی درخواست بازرسی آی‌پی را دارم. احتمالا با کاربر سوم زاپاس یکی است و ممکن است چند زاپاس دیگر هم داشته باشد --پویان (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۵۳ (UTC)
 • نامرتبط هستند بر مبنای اطلاعات به‌دست آمده از بازرسی ارتباطی میان کاربرها یافت نگردید.--Sahehco / گفتگو ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)