ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

درخواست بازرسی کاربر مکانی است که کاربران درخواست بررسی آی‌پی کاربری را می‌نمایند که توسط بازرسان کاربر انجام می‌شود. برای آمار مربوط به بازرسی به این صفحه مراجعه کنید.

I قبل از بازرسی کاربر
II درخواست بازرسی


III پس از اعلام نتیجه
  • در مورد نتیجه بحث نکرده و درخواست بازنگری در بازرسی را نفرمایید.
  • از مدیران بخواهید تا در صورت وقوع تخلف کاربر را ببندند.


Soltanizarandi

وضعیت:    منتظر تأیید منشی

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: کاربر مدتی است که منابع دست اول خود را به مقالات اضافه نموده (۱، ۲، ۳، ۴، ۵) یا مقالات فله ای حاصل از نوشته‌های خود را در ویکی‌پدیا با منبع خود می‌گذارد، بعد از تذکرهایی که توسط کاربران و مدیران به ایشان داده می شود، با یک حساب کاربری دیگری (فرضیه) اقدام به اضافه نمودن مجدد همان منابع (۱، ۲) می‌نماید، کاربر اصلی در ‏۹ مهٔ ۲۰۱۷ اینجا برچسب حذف سریع بر روی یکی از مقالات (سلیمان نارویی) می‌زند که از نظر شغلی با وی همکار است (تضاد منافع) که برچسب توسط ایستاده در شب به علت نداشتن معیارهای حذف سریع برداشته می‌شود. فرضیه وقتی شدت می‌گیرد که مقاله مورد نظر امروز به نبح می‌رود و کاربر اصلی در اینجا در آن نظر به حذفش می‌دهد. جالب تر آن که دو دقیقه بعد همان کاربر دوم اینجا نظر به حذف می‌دهد و با زیرکی نظر خود را در وسط نبح مذکور درج می‌کند.

از آنجا که کاربر زاپاس تنها سه ویرایش داشته و مستقیم وارد بحث اضافه نمودن منبع شده و امروز در نبح رای داده جالب است که پالایه خرابکاری Atiyyejafarzade , Soltanizarandi را نیز مشاهده نمائیم تا کلیه روزهایی که هر دو حاضر بوده‌اند و در یک ساعت خاص مشاهده شود

از آنجا که فرضیه زاپاس بازی وجود دارد و هم در نبح با هر دو حساب کاربری مشارکت نموده خواهشمند است بررسی صورت پذیرد.
شواهد نقض سیاست: مشارکت در نبح و درج تحقیق دست‌اول در مقالات با دو حساب اصلی و زاپاس

زاپاس‌های احتمالی


با تشکر AFlorence (بحث) ‏۱۹ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۱:۵۹ (UTC)

Nersy

وضعیت:    منتظر تأیید منشی

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن:دست خط و اُلگویِ رفتاریِ مشابه. باقیِ موارد را درصورتِ نیاز با ایمیل در اختیارِ بازرسان قرار خواهم داد.
شواهد نقض سیاست: دورزدنِ قطعِ دسترسی

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر مانی بختیار (بحث) ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۴۸ (UTC)

@Mani-bakhtiar: لطفاً شواهد را با ایمیل به من بفرستید. با دو بازرس دیگر نیز به اشتراک خواهم گذاشت. — حجت/بحث ‏۴ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۵۴ (UTC)
@آذرین: شما کاربر:parsian Poems را از کجا می‌شناسید؟ چنین برداشتی از کاربری با ۵۰۰ ویرایش کمی عجیب است. --مانی بختیار (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۳ (UTC)
احتیاج به تعجب ندارد و کار سختی نیست، هر کاربری با چند ده ویرایش می‌تواند بفهمد! برایم سؤال شد و خواستم ببینم با چه برداشتی کاربر:Persianpoets را به کاربر:Nersy ربط دادید، به اینجا رسیدم. آذرین (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۱۰ (UTC)
آذرین: پاسخ تان قابلِ پیش بینی بود و شخصاً انتظارِ پاسخِ هیجان انگیزتری را از شما داشتم. / باور کنید هم تعجب دارد و هم کارِ سختی است؛ حداقل از دیدِ من. البته بنده قصد ندارم شما را بازرسی یا قضاوت کنم. شما هم با چنین بازرسی‌ای باید خوشحال شوید. --مانی بختیار (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۲۶ (UTC)
والله از شما چه پنهان قبلاً کاربران ویکی‌پدیا خیلی پوست کلفت‌تر و با ظرفیت بالا بودند و می‌شد پاسخ را هیجان‌انگیز و حتی داغ داد ولی این روزها بیشتر حساس و زودرنج شده‌اند و نمی‌توان پاسخ زیاد هیجان‌انگیز داد! چون بلافاصله از طرف کاربر مخاطب و دیگر داعیان مدافع حمل بر پیوند به وپ‌های گوناگون نیت یابی، آزار و اذیت و… با اندازه‌های کمی تا قسمتی می‌شود و بنده فعلاً حوصله پاسخ دادن و سر و کله زدن در جهت توضیح که بالله اینگونه نبوده ندارم و ترجیح می‌دهم در حد نیاز و ملایم باشد تا آش نخورده و دهان سوخته نشوم، برای همین هم ویرایش قبلی‌ام را خنثی کردم تا بهانه‌ای دست کمین کنندگان ندهم.

به هر حال من از اوایل سال ۲۰۰۴ در اینجا ویرایش می‌کنم و بعدها به دلایل مسایل امنیتی و مشکلات شخصی که برایم پیش آمد ترجیح دادم که زین پس به صورت ناشناس و بدون هیچ دسترسی خاصی باشم و شاید زمانی که امیدوارم نه چندان دور باشد با تغییر اساسی در ساختار کشوری! بتوان پرده از چهره آذرین و یا شوکران پرداشت، دوستان بسیاری در این سالیان داشتم و دارم که متأسفانه امروزه نمی‌توانم حتی به صورت گمنام برایشان درودی بفرستم. این اطمینان را هم محض اطلاع به بازرسان بدهم که دو حساب فعلی من هیچ ارتباطی با موارد مطرح شده ندارد و هیچ قطع دسترسی و کوچکترین محدودیتی هم در این سالیان نداشتم که حالا بخواهم آن را دور بزنم.

به هر حال با تجربه‌ای که دارم می‌توان گفت نبض ویکی‌پدیا در دستم است و می‌توانم درجه حرارت هر کاربری را حدس بزنم که تا چه میزان می‌شود با وی وارد مباحث داغ و جدی شد، البته منظورم از نسبت‌های بالا شما نیستید و کلی عرض کردم که اوضاع فعلاً اینگونه است ولی در صورت تمایل کاربر و عدم دخالت دیگران می‌شود پاسخ‌های شوک برانگیز و حتی سوزان! هم داد. آذرین (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۵۴ (UTC)

 :) دمت گرم.. حالا چرا با آدی. دیِ تازه کارانه و به این شکل؟! من دارم برنامه‌ریزی می‌کنم که شما بتوانید با همان آی. دیِ خودتان ویرایش کنید. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۴ (UTC)
پ. ن: البته منظورم از «برنامه‌ریزی» این تاپیک نیست. قصد دارم یک گفت و گو با مدیران را آغاز کنم که اگر بشود با آی. دیِ خودتان برگردید. یا هر آی. دیِ دیگری که مایل باشید. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۹ (UTC)

درود. فعلاً شواهدی ارائه نشده‌است که بتوان بازرسی را انجام داد. کاربران می‌توانند زاپاس‌های قانونی داشته‌باشند و آن را اعلام نکنند تا زمانی که تخطی از وپ:زاپاس رخ ندهد مشکلی وجود ندارد. :)امیرΣυζήτηση ‏۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۱:۳۵ (UTC)

با درود به کاربران و بازرسانِ گرامی و سپاس از زحماتِ شما؛ الان دارم موارد را آماده می‌کنم و فردا انشالله با نامه به جنابِ حجت می‌فرستم تا به دوستان نیز برسانند. البته بنده انتظارِ همکاریِ بیشتری از ایشان داشتم تا نیاز به بازرسی نشود و پیشنهادِ گفت و گو با مدیران را نیز به ایشان داده بودم اما رفتارهایِ دیگری در پیش گرفتند. امیدوارم حُسنِ نیّتِ بنده در این جریان را درک کنند و ناراحت نباشند. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۰۲ (UTC)

موفق باشید، با چند روز وقتی که برای آماده کردن شواهد و اسناد محرمانه گذاشتید یقیناً باید چیزی را هم از قلم نینداخته باشید.

ولی سوای از بحث بازرسی من اصلاً متوجه منظور شما از آی. دی و برنامه‌ریزی و گفتگو با مدیران و از این حرفا نشدم!

من به دلایلی که اهمیت آن برای خودم مفهوم و مهم است در چارچوب قوانین ویکی مایل هستم فعلاً تا زمانی نامعلوم که خود مناسب ببینم با حساب جایگزین و مشروع ویرایش کنم تا هویت و حریم شخصی من در فضای مجازی حفظ شود، از شما و دیگران هم انتظار ندارم تا وضعیت من را درک کنید چون هر کس شرایط خود را بهتر می‌داند و نمی‌توانید جای من باشید، حال شما از گفتگویی سخن می‌گویید که من بتوانم با آیدی اصلی ویرایش کنم! مگر حساب اصلی من بسته است و یا محدودیتی برای ویرایش دارد که شما بخواهید برایش برنامه‌ریزی کنید و یا مثلاً ضمانتش کنید؟

من در هر لحظه که اراده کنم می‌توانم با حساب اصلی و یا قدیمی ترم ویرایش کنم و از نظر قوانین ویکی‌پدیا کوچکترین مشکلی ندارم ولی از نظر کسانی که خارج از محیط ویکی‌پدیا و فضای مجازی و جامعه در کمین هستند و دنبال بهانه می‌گردند مشکل بسیاری ممکن است بوجود آید برای همین به سری که درد نمی‌کند دستمال نمی‌بندم. آذرین (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۱ (UTC)

از بابت بازرسان هم هیچ نگرانی ندارم و اطمینان خاطر دارم اگر در راستای داشتن دسترسی به ابزار بازرسی زمانی در مورد شخص من به اطلاعاتی دست بیابند محرمانگی را حفظ می‌کنند. آذرین (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۱ (UTC)

شما هم موفق باشی. محرمانه است تا این موضوع هم به کلاسِ آموزشی برایِ "زاپاس بازان" تبدیل نشود و راهکارِ جدید نشان ندهد و هم موضوعاتِ محرمانه ای در خود دارد. شما ناراحتش نباش و عجله هم نکن. بعداً معلوم می شود "متوجه منظور من نشدی" یا موضوع، چیزِ دیگری بوده است. همچنین بعداً معلوم می شود "در چارچوب قوانین ویکی" فعالیّت کرده ای یا نه. و همچنین بعداً معلوم می شود که زاپاس بازی ای که داری می کنی به دلیلِ "محرمانگی" بوده است یا نه.
حقیقتش بنده با این مفهوم که: «کاربران می‌توانند زاپاس‌های قانونی داشته‌باشند و آن را اعلام نکنند تا زمانی که تخطی از وپ:زاپاس رخ ندهد مشکلی وجود ندارد.» مشکل دارم و به نظرم با توجه به شرایطِ فرهنگی ای که داریم، منصفانه نیست. منصفانه نیست که عدّه‌ای با دست آویز کردنِ محرمانگی، حسابِ اصلی را در آبنمک بخوابانند برایِ روزِ مبادا و بعد بیایند با حسابِ دمِ دستیِ خود با بهانه هایِ واهی و غیرِ منصفانه، به ویرایش و اخلال در دانشنامه بپردازند. باید میانِ کسانی که با یک حساب ویرایش می‌کنند و زاپاس بازانی که حسابِ اصلیِ خود را خوابانده‌اند یا اصلاً اجازهٔ ویرایش ندارند، تفاوتِ منصفانه قائل شد. از نظرِ من؛ کسی که ممکن است آنقدر مشکلِ امنیتی داشته باشد که نتواند حتی با نامِ فِیک ویرایش کند، همان بهتر که برود دنبالِ کارش و برایِ دانشنامه هم دردسر درست نکند. وپ:جسارت خوب است اما هنگامی که با شهامت هم همراه شود. وگرنه منصفانه نیست و فقط یک دستاویز است./ من این موضوع را می خواهم به نظرِ عمومِ جامعه ی ویکی نویس مان بگذارم. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۰ (UTC)
این قدر نظرم نظرم نکنید، مشکلات شما با قوانین موجود به خودتان مربوط است. از کاربری که مدتی هم دسترسی مدیریت داشته انتظار می‌رود که کلمه به کلمه استدلالش بر اساس سیاست‌ها و رهنمودهایی باشد که در مدت ۱۲ سال توسط اجماع عده کثیری پیر و جوان که شب و روز وقت ارزشمند خود را پای این دانشنامه نهادند و تدوین کردند سخن بگوید نه بر پایه نظرات و آرزوهای خودش!
خدا را شکر که ما در اینجا بر اساس این قوانین مشارکت می‌کنیم وگرنه سنگ روی سنگ بند نمی‌شد، بعد از جمع‌بندی این بازرسی که نتیجه آن حداقل برای خودم مشخص است باید به اتهامات اخلال و این که باید پی کارم بروم یا نه نیز باید پاسخگو باشید، شما وقتی هنوز نتیجه بازرسی مشخص نشده بر اساس چه سیاستی حساب بنده را اخلال گر جمع‌بندی می‌کنید؟ بهتر بود قبل از بیان نظرات خود به تاریخچه مشارکت‌های مفید و سازنده من با ایجاد محتوا در زمینه فضای مقاله، الگو، رده، نبح و فضاهای دیگر نگاهی می‌انداختید بعد این اتهام را وارد می‌کردید، من دیگر این بحث را در اینجا ادامه نمی‌دهم، الباقی باشد پس از اتمام بازرسی در جای خودش و در فضایی دیگر. آذرین (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۰ (UTC)

بحث‌های بین خودتان را جای دیگر حل کنید. اینجا جایش نیست. صفحه قفل شد تا هیچ‌کدامتان نتوانید ویرایش کنید.

@Mani-bakhtiar: لطفاً شواهد را با ایمیل بفرستید. هنوز چیزی دست من نرسیده — حجت/بحث ‏۸ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۳۵ (UTC)

پهلوون شهرگرگها

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: فعّال شدن پس از بسته شدنِ Iranaz و حسابِ اصلی و نیز پس از این درخواست در وپ:تام./ کاربر:Iranaz و کاربر:Wiki center مربوط به یک کاربر هستند. هر دو حسابِ کاربر:پهلوون شهرگرگها و کاربر:Wiki center به فاصلهٔ یک روز از هم ایجاد شده‌اند.۱، ۲ / هم اکنون Iranaz به عنوانِ یک حسابِ جدا از پ.ش.گرگها فعال است و جدا از آن پنداشته می شود./ +
شواهد نقض سیاست: دورزدنِ قطعِ دسترسی و ایجاد توهم در پشتیبانی از یک دیدگاه

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر مانی بختیار (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۹ (UTC)

بنده خدا فکر میکند در دنیا تنها یک نفر با عقاید و شیوه اش مخالف است! خب کاربر behzad39 و آذرین را هم که اینجا باهات درگیر بودند [۱] مینوشتی! ایضا آرمان را ٬ بازرسی انجام شود ببینیم چه اتفاقی می افتد.علی مکریانی (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۹ (UTC)

بازرسان برای بازرسی باید دلایل قانع کننده داشته باشند ولی طی دو ماه اخیر چندین بار همین کاربران غیر از مکریانی را بازرسی کرده اند و در مقابل کسی به تخلفات آشکار و عجیب این لر بختیاری رسیدگی نمی کند که آشکارا دارد از خرابکاران پان لر حمایت می کند و دوستانشم اکثرا زاپاسی و اردکی و...از آب در آمدند همین جناب مانی بختیار حتی در همین صفحه هم دروغ نوشته و گفته فعال شدن حساب بعد از قطع دسترسی و دور زدن قطع دسترسی ولی من سرچ کردم خلاف اینرا دیدم!5.221.196.46 ‏۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۲ (UTC)

همون رو بگو منظورش کدام دور زدن قطع دسترسیت پهلوون شهر گرگها که بعد از قطع دسترسی iranaz ویرایشی نداشته و حساب خودش هم ظاهرا باز بوده٬ من هم که از قبل از قطع دسترسی او در حال ویرایش بودم!علی مکریانی (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)

جالب اینجاست خود ایشان همین اخیرا درخواست مشابه را داده بود[۲] که نتیجه اش این شد[۳] چنانچه میبینید گروه پهلوون شهر گرگها با گروه iranaz متفاوت و غیر یکسان بودند!علی مکریانی (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۰ (UTC)
دلیل عصبانیت مانی بختیار را اگر دوست دارید بدانید،به این بحث ایشان در تام و نتیجه ی نهایی آن نگاهی بندازید[۴] و دلیل این درخواست هم در اینجاو آخر سر هم در تام مشخص شد حق با کی بوده!کسانی که جعل منابع و خرابکاریشان اینگونه در تام توسط سه تا از مدیران اثبات شد ضرورت بیشتری برای بازرسی دارند!92.114.72.78 ‏۱۲ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۰۵ (UTC)
ضرورت بازرسی را بررسی می‌کنیم و اگر لازم بود انجام می‌دهیم. فعلاً ویرایش بیشتری نکنید. — حجت/بحث ‏۱۰ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۴۳ (UTC)

کاربر:Mani-bakhtiar بازرسی انجام شد و بعد از مشورت با دیگر بازرسان نتیجه به این صورت است.

کاربر:Iranaz و کاربر:پهلوون شهرگرگها شبیه هستند و بسته شدن باید منوط به شباهت‌های رفتاری داشته‌باشد.
کاربر:علی مکریانی با این دو کاربر نامرتبط هستند.
بازرسی IP به جز در موارد خاص (که این جزوش نیست) انجام نمی‌شود. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۳ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۶ (UTC)

@Ladsgroup: با سلام. با توجه به زاپاس هایی که در گذشته در ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/ژوئن ۲۰۱۷/پهلوون شهرگرگها مشخص شدند. پهلوون شهرگرگها و Iranaz شباهت ویرایشی زیادی دارند. برای مثال این دو ویرایش [۵]، [۶]، این دو ویرایش [۷] ،[۸] و این دو ویرایش [۹]، [۱۰] همچنین مشارکت های یکسان این دو کاربر و زاپاس هایشان در بحث های مقالات مانند مشارکت های Wiki center، مشارکت های بنیامین آتان یابو (زاپاس های Iranaz )، مشارکت های زانای دیانا و مشارکت های دنیای دیانا (زاپاس های پهلوون شهرگرگها). احتمالاً خودتان ابزار هایی برای بررسی شباهت های ویرایشی این دو کاربر و زاپاس هایشان دارید احمد گراوند (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)

در ردای بازرس کاربر، اینکه این دو شباهت رفتاری دارند یا نه به من مرتبط نیست و باید مدیری که درخواست داده یا بررسی می‌کند آن را به کار ببندد. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۸ (UTC)
با توجه به اینکه جناب مانی بختیار به درخواست خودشان دیگر مسئولیت مدیریت را ندارند، بنده از جناب @Sharaky: می خواهم لطفاً این را بررسی کنید شما در جریان بازرسی قبلی بوده اید. لطفاً شباهت این دو کاربر و زاپاس هایشان را بررسی کنید احمد گراوند (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۴۹ (UTC)
درود احمد گراوند گرامی،
صرف شبیه بودن دو کاربر، دلیل بر یکی بودنشان نیست.-- آرتا ... ‏۱۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۵ (UTC)
اگر شباهت، به معنای همسو بودن دیدگاه کاربرها باشد به شکلی که معنای همزاد بودن بدهد، حتی اگر بازرسی رابطه‌ای نشان ندهد کماکان سوء استفاده از چند حساب کاربری محسوب خواهد شد. تشخیص با کاربر:Sharakyحجت/بحث ‏۱۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۴۳ (UTC)

@Sharaky: با سلام. درخواست من از شما بر مبنای گفته جناب امیر بود که موضوع شباهت رفتاری را مطرح کردند. اگر ممکن است همانطور که جناب حجت فرمودند بحث همزاد بودن را بررسی کنید. طی مدت فعالیت این دو کاربر با اینکه تقریباً موضوع فعالیتشان یکی بوده اما گمان نکنم خودشان و زاپاس هایشان حتی یکبار هم نظر یکدیگر را نفی کرده باشند. احمد گراوند (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۱۷ (UTC)

درود، بررسی کردم. از نظر من نیازی به استفاده از ابزار مدیریتی احساس نمی‌شود.--آرتا ... ‏۱۹ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۳۹ (UTC)