ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
میانبر:

درخواست بازرسی کاربر مکانی است که کاربران درخواست بررسی آی‌پی کاربری را می‌نمایند که توسط بازرسان کاربر انجام می‌شود. برای آمار مربوط به بازرسی به این صفحه مراجعه کنید.

I قبل از بازرسی کاربر
II درخواست بازرسی


III پس از اعلام نتیجه
  • در مورد نتیجه بحث نکرده و درخواست بازنگری در بازرسی را نفرمایید.
  • از مدیران بخواهید تا در صورت وقوع تخلف کاربر را ببندند.

علی الهیاری[ویرایش]

وضعیت:    اطلاعات بیشتر لازم است

دلیل درخواست: درود. انتخاب مجدد بازرسان کاربری برای ویکی‌فا، جنابان @Huji:و @Sahehco: را تبریک می‌گویم و امیدوارم وجود بازرسان محترم زین پس منشاء خیر و پیشرفت بیشتر و تسهیل در امر مبارزه با خرابکاری و زاپاس بازی باشد. این موضوع قدیمی هست و قبلاً در تام نیز مطرح شده است و منتظر تعیین تکلیف و انتخاب بازرس بودم. (مشارکت حساب‌ها در نظرخواهی‌های حذف و دادن نظر واحد برای اعمال پشتیبانی از هم اینجا و در اینجا) و... لطفاً رسیدگی فرمائید. سپاس آتروپات (بحث) ‏۱۴ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۰۰ (UTC)

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر آتروپات (بحث) ‏۱۴ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۰۰ (UTC)

نظر منشی: چندتای آنها وضوحا وپ:اردک هستند. احتمال زیاد کاربر با سیاست وپ:زاپاس آشنایی ندارد. آیا به کاربر توضیح داده‌اید که این کار خلاف سیاست‌هاست؟ :)امیرΣυζήτηση ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۰۲ (UTC)

سه نفر از دوستان دیگر@Hootandolati: و @مهرنگار: طبق زاپاس بازی در جریان بودند و طاهرا صحبت‌هایی با وی در خصوص حساب‌هایش داشتند که بنده از جای دقیق اطلاع‌رسانی آگاه نیستم و بهتر است به روشن شدن قضیه کمک کنند. جناب @Modern Sciences: نیز طبق اظهار خودشان در تام اطلاع‌رسانی کرده بودند که نمی‌دانم با چه کیفیتی بوده است. آتروپات (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۵:۵۰ (UTC)

درود. من با ایشان گفتگو کردم و ایشان گفتند چون پسورد قبلی را فراموش کرده‌اند، مجبور شده‌اند حساب دیگری بسازند[۱]. اما بررسی من نشان داد که با برخی از این حسابها همزمان فعالیت داشته‌اند. چه خوب است که دسترسی بازرس در ویکی‌فا داریم:) مهرنگار (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۰۲ (UTC)

بنده در یک برهه زمانی مشاهده نمودم دو مقاله تحت عناوین مرتضی کوه مسکن و ویلیام اللهیاری تقریباً مطالب یکسان ایجاد شده است جالبی اینجا بود که کاربری که هر دو مقاله ایجاد نموده بود با نام کاربری ویلیام اللهیاری ثبت نموده بود. در تام مطرح کردم که کاربر دارد برای خودش با عناوین مختلف مقاله می‌سازد ولی گزارش بنده در تام بررسی نشد تا زمانی که برای بار دوم کاربر:آتروپات این مسئله را در تام دوباره مطرح کردند بنده نیز گزارش پیشین خود را در تام بازگو نمودم MSes T / C ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۲۱ (UTC)

درود در صفحه اعلانات مدیران شماره ۶۳ این موضوع بیان شد و کاربر گرامی @IranianNationalist: موضوع در آنجا تذکر دادند ولی موضوع مورد توجه قرار نگرفت. بعداً قرار شد دوست گرامی @مهرنگار: موضوع را پیگیری کنند و همچنین @Derakhshan: عزیز هم در این مورد هشدار دادند؛ و حال تکلیف نظرخواهی ای که هم‌زمان این چهار !!!!!! نفر رای به ماندن دادند هم بماند برای زمان مناسب. عدم پیگیری یکی برای این بود که مهرنگار عزیز گفته بودند موضوع را شخصاً پیگیری می‌کنند و دیگر هم اینکه من هم به عنوان نامزد کننده مقاله ایجاد شده درگیر بحث حذف بودم و از دید شخصی این موضوع را اخلاقی نمی‌دانستم. اگرچه حدس می‌زنم مشابه این موضوع در مورد بحث نظرخواهی مرکز خلیج فارس هم وجود داشت. Hootandolati(بحث) «دوشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۵، ساعت ۲۱:۵۸ (ایران)» ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)

Sonia Sevilla[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست: بدنبال ویرایش‌های همسو و شرکت در نظرخواهی‌های ویکیفا بالاخص نبح، مدیریت، دیوانسالاری و غیرهم و وجود صدها ویرایش مشترک و ویرایش‌های یکسان و ترس از وجود زاپاس سفید و سیاه، (بررسی مشارکت‌ها، جزئیات پالایه خرابکاری و حتی ساعت‌هایی که وصل می‌شدند فرضیه زاپاس را تقویت می‌کند) و با توجه به اینکه کاربر سونیا مدتی قطع دسترسی بوده با این حساب‌ها ویرایش می‌کرده و بعد از باز شدن حساب سرتیپ را که بعد از یک شکایت مهدی و ترس از شناسایی زاپاس‌ها می‌بندد اما ویرایش با فرهاد ادامه پیدا می‌کند!، و با توجه به اینکه ایشان به صورت مشروط باز شده‌اند ضمن اینکه مشاهده شده که ویرایش‌های نمایشی برای دور زدن کاربران و عدم شناسایی هم صورت پذیرفته لذا درخواست می‌گردد بررسی صورت پذیرد. مقدار زیادی از تفاوت‌ها و مستندات غیر متنی نیز بصورت ایمیل ارسال می‌گردد. لازم بذکر است کاربران ویکیفا این حق را دارند در صورتی که تعارض و مواردی را در ویکی ببینند گزارش نموده و درخواست بررسی دهند و کاربرانی که مورد بررسی قرار می‌گیرند حق ندارند کاربران گزارش دهنده را مورد بازخواست قرار داده یا از ایشان شکایت نمایند. گزارش بازرسی توهین و بی‌نزاکتی نیست!

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر AFlorence (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۰:۲۴ (UTC)

کاربر:JDiamond و کاربر:Jamal Nazareth حساب‌های برادر من هستند که موضوعش حل شده است. ~ طبق این تعریف، شما یک نفر را جا انداختید:کاربر:Reyvand!! که مشارکت‌هایی در مقاله ربع نیشابور داشته که دقیقاً کپی کاری بوده. سپس، تاریخچه مقاله نیشابور را هم بنگرید، و همه کاربرانی که مشارکت داشتند، زاپاس من بنامید. --ސ ޚ ލ ٰ ا (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۰:۳۱ (UTC)
  • با سلام دوستان.

حساب کاربری farhadfarhad2015 متعلق بخودم است زمانی که با حساب farhad2010 در ویکی انگلیسی می‌خاستم وارد شوم وارد نمی‌شد و می‌نوشت حساب نامعتبر و چون قصد داشتم مقاله Farhad را ویرایش کنم چاره‌ای نبود که حساب دیگری بسازم خودتان هم می‌بینید که چهار ویرایش بیشتر با آن نداشتم؛ و حساب من با Sonia Sevilla متفاوت است چنان‌که در صفحه بحث: تاریخ نیشابور با ایشان وارد بحث شده‌ام. آدم که با خودش وارد بحث نمی‌شود، می‌شود؟ --Farhad2010 (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۰۲ (UTC)

وارد بحث با خود که چیزی نیست. داشته‌ایم کاربرانی که خودشان به خودشان نشان هم داده اند! پیوند پایدار. --Mehdi (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۲۱ (UTC)
جالب بود:) ولی من بخاطر توهین به ایشان یکبار بسته شدم. (البته آن بسته شدن به نظرم اشتباه بود، چون بعلت تعدد مدیران در آن زمان یک مدیر آمد تذکر داد و یک مدیر دیگر بلافاصله مرا بست) آدم که بخودش توهین نمی‌کند، می‌کند؟ --Farhad2010 (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۲۷ (UTC)
  • @AFlorence: درود بر شما. با توجه به اینکه درخواست بازرسی از سوی شما است لطفاً روشن نمایید:
  1. با توجه به وپ:زاپاس، داشتن حساب‌های کاربری ذخیره ناقض قانون نیست. کدام حساب(ها) و با چه مستندی استفادهٔ مجاز از حساب زاپاس را نقض کرده‌اند؟
  2. چه دلیلی بر یکسانی کاربر:سرتیپ و دیگر کاربران مذکور دارید؟ با احترام--Sahehco / گفتگو ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۳۱ (UTC)
  • سلام Sahehco، به عنواان یک کاربر نوعی مشکلی با این کاربر ندارم و حتی با ویرایش کردن با زاپاسش، اما بخاطر سامانه و اینکه در نظرخواهی های!!! متعددی بصورت ضربدری شرکت کرده و با حرکت نمایشی سعی در فریب کاربران دارد، مثلاً شرکت در نظرخواهی‌های مدیریتی مهرنگار و اینکه تا سه روز دیگر می‌بایست پایان یابد و قبل از جمع‌بندی می‌بایست این بازرسی بخاطر سلامت نظرخواهی صورت گیرد! و نظرخواهی‌های نبح و همچنین اسلوب و روش نوشتاری و ویرایشی وی که بیش از این هم ذکر شده، من به عنوان یک کاربر برای خودم معتقد هستم و همین باعث شد تا در دبک درخواست دهم، در این کیس خاص یک رابطه بین فرهاد و سرتیپ و یک رابطه بین فرهاد و سونیا وجود دارد که رابطه فرهاد و سرتیپ با باز شدن سونیا قطع می‌شود و حساب سرتیپ را می‌بندد، اما چون فرض دو تخلف (ویرایش در زمان بندایش و دور زدن قطع دسترسی و همچنین شرکت در نظرخواهی مدیریتی با دو حساب کاربری پیش میآید) من این مورد را گزارش دادم، دیگر موارد را به شما وا می‌گذارم و مدارک این گزارش را بخاطر اینکه تا پایان بررسی می‌بایست پوشیده باشد از طریق ایمیل می‌فرستم! با تشکر AFlorence (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۴۶ (UTC)
    لطفا پیوند به تفاوت را نشان دهید. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۶ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۴۶ (UTC)

از آنجا که کسی این‌جا درست (با پیوند و توضیحات) شواهد ارائه نمی‌کند، من خواستم به یک مورد اشاره کنم: در سال ۲۰۱۳ هم فلورانس به فرهاد در صفحهٔ بحثش (بعد از این که فرهاد در صفحهٔ بحث من به من توهین کرد) گفت که او همان سونیاست. این اشاره و واکنش فرهاد را اینجا ببینید. به نظرم با توجه به این که ظاهراً کاربر:AFlorence آشنایی دیرین با این حساب دارد، بهترین کسی است که می‌تواند توضیح بدهد چرا بازرسی لازم است. — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۲۹ (UTC)

اون گفته که «من سونیام» و شما هم راست راست نگاش کردین؟!×--ސ ޚ ލ ٰ ا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۴۷ (UTC)
لینک خراب بود پیوند صحیح :)امیرΣυζήτηση ‏۱۹ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۵۲ (UTC)

برای زاپاس‌بازی کاربر:Nughese هم باید بررسی بشه چون کاربری هست با حدود ۲۰۰ ویرایش که از الان به دنبال حاشیه و تهمت به کاربرانی چون AFlorence هست. فرهاد در اینجا گفته چون ویرایش‌های زیادی داره باید مدیران با او کنار بیایند. در اینجا مدیران ویکی‌فا رو به سخره گرفته. فرهاد در اینجا و اینجا به کاربر:wikimostafa توهین کرده. در سال ۲۰۱۵ پس از اقدام به توهین به مدیران ویکی‌فا در اینجا توسط کاربر:Huji بسته شد که پس از پایان بندایش شروع به توهین به بانوان ویکی‌فا کرد [۲]. پس از این بندایش و توهین به بانوان دوباره در اینجا به کاربران ویکی‌فا توهین کرده و جعل امضا انجام داده. برای فریب کاربران از هیچ کاری کوتاهی نمیکنه اینجا و اینجا و اینجا. مقاله‌هایی که فرهاد ایجاد کرده مثل تغییر مسیر برای یک نویسنده عرب و تبدیل ابهام زدایی به تغییر مسیر در اینجا بی فایده هست. تغییر نوشته‌های کاربران و تاریخ نوشته‌ها در صفحه بحث اینجا از استعدادهای فرهاداست. عذرخواهی می‌کنم بخاطر طولانی شدن مطلبم. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۹ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۵۳ (UTC)

متن بالا با کمی تلخیص از ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/Farhad2010 کپی شد؛ آن درخواست به دلیل تکراری بودن بسته شد. در تلخیص متن برخی القاب حذف شدند. — حجت/بحث ‏۱۹ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۴۶ (UTC)
جهت اطلاع عموم: کاربر:AFlorence شواهدی که بالاتر گفته بود می‌فرست را با ایمیل به من و کاربر:Sahehco فرستاد. دلیل ارسال از طریق ایمیل آن بود که در این شواهد، ایشان به یک شخص حقیقی نیز اشاره کرده و رابطهٔ حساب‌های بالا با آن شخص را نیز مطرح کرده‌است. از آن‌جا که این رابطه عمومی نیست، انتشارش در این‌جا نقض محرمانگی می‌بود در نتیجه کار فلورانس در اینجا درست بوده.
من و کاربر:Sahehco شواهدی که ایشان مطرح کرده بررسی می‌:نیم و اگر بازرسی لازم بود انجام می‌دهیم. اگر بازرسی نتیجه داشت، سعی می‌کنیم که در نتایج تا حد امکان جلوی انتشار اطلاعاتی که محرمانگی را مختل کند بگیریم — حجت/بحث ‏۲۲ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۵۵ (UTC)

نتیجه[ویرایش]

بررسی‌ها را عمدتاً جناب کاربر:Sahehco انجام دادند و من هم محض احتیاط بررسی مجدد کردم. نتیجه به قرار زیر است:

تصمیم بابت اقدام مدیریتی را به مدیران دیگر واگذار می‌کنیم. — حجت/بحث ‏۲۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۱:۳۱ (UTC)

پی‌نوشت[ویرایش]

ممکن است برای برخی سؤال پیش بیاید که چه طور بررسی قبلی که در متا درخواست شده بود نتیجه‌اش متفاوت بود. جواب آن است که به دلیلی که برای من مشخص نیست، اما احتمالاً ناشی از ناآشنایی ویکی‌بد مربوطه به شرایط ویکی‌پدیای فارسی (از قبیل ویژگی‌های آی‌اس‌پی‌های ایرانی و استفاده از وی‌پی‌ان) بوده‌است، ایشان به جای این که هر دو حساب را بازرسی کنند و نقاط مشترک را بیابند، فقط یکی را بازرسی کرده‌اند و در آی‌پی‌های آن دنبال دومی گشته‌اند و آن را نیافته‌اند. به علاوه اضافه شدن حساب سرتیپ به درخواست بالا در شناسایی یک الگوی مشخص کمک کرد و باعث شد کشف شباهت‌ها آسانتر بشود. — حجت/بحث ‏۲۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۱:۳۶ (UTC)

کاربر:Farhad2010[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    رد شد

دلیل درخواست:

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر دوستدار ایران بزرگ ‏۱۹ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۵۳ (UTC)

این قضیه باید حتماً روشن بشه چون فرهاد باعث بندایش من توسط مدیر کم کار شده اینجا. برای زاپاس‌بازی کاربر:Nughese هم باید بررسی بشه چون کاربری هست با حدود ۲۰۰ ویرایش که از الان به دنبال حاشیه و تهمت به کاربران بزرگی چون AFlorence هست. ضمناً مدیرانی چون آرمان، مرد تنها و درفش نیز باید به دلیل سهل‌انگاری و مماشات با خاطیان در اینجا و [۳] تنبیه بشن. فرهاد در اینجا گفته چون ویرایش‌های زیادی داره باید مدیران با او کنار بیایند. در اینجا مدیران ویکی‌فا رو به سخره گرفته. فرهاد در اینجا و اینجا به کاربر:wikimostafa توهین کرده. در سال ۲۰۱۵ پس از اقدام به توهین به مدیران ویکی‌فا در اینجا توسط مدیر شایسته بسته شد که پس از پایان بندایش شروع به توهین به بانوان ویکی‌فا کرد [۴]. پس از این بندایش و توهین به بانوان دوباره در اینجا به کاربران ویکی‌فا توهین کرده و جعل امضا انجام داده. برای فریب کاربران از هیچ کاری کوتاهی نمیکنه اینجا و اینجا و اینجا. مقاله‌هایی که فرهاد ایجاد کرده مثل تغییر مسیر برای یک نویسنده عرب و تبدیل ابهام زدایی به تغییر مسیر در اینجا بی فایده هست. تغییر نوشته‌های کاربران و تاریخ نوشته‌ها در صفحه بحث اینجا از استعدادهای فرهاداست. عذرخواهی می‌کنم بخاطر طولانی شدن مطلبم. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۹ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۵۳ (UTC)

متن قسمت‌های مرتبط را به درخواست مربوط به سونیا می‌افزایم — حجت/بحث ‏۱۹ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۴۴ (UTC)

رد شد تکراری با درخواست ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/Sonia Sevilla است. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۹ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۴۲ (UTC)

کاربر:KhabarNegar[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست: چرا فکر می‌کنید کاربر:بهمنیار زاپاس است:

حساب کاربر:بهمنیار در ۱۲ اوت ۲۰۱۶ ایجاد شد؛ اولین ویرایش کاربر ایجاد مقاله نتایج تیم ملی فوتبال زنان ایران با ابزار به‌ویکی‌فا بود، بعد از چند مشارکت محتوایی به کاربری در باب الگوهای کاربری تذکر میدهد، به کاربری با ابزار تذکر در باب ممنوعیت کپی‌کاری تذکر می‌دهد، توینکل خود را فعال می‌کند، شروع به گشت زنی در مقالات می‌کند، در وپ:نظرخواهی برای حذف، وپ:نظرخواهی برای انتقال، وپ:تام حضور پیدا میکند (در مشارکت‌هایش مشخص است)، از مدیری درخواست می‌کند از مدیریت استعفا دهد، در ویکی‌پدیا:درخواست برای دسترسی/ویکی‌بان/Rab.mj79 مشارکت می‌کند و در پی آن در وپ:اجرایی ایده‌ای مطرح می‌کند تا اینجا بنده به این اعتقاد رسیدم که این حساب یک وپ:شروع پاک است.

چرا فکر می‌کنید کاربر:بهمنیار با کاربر:KhabarNegar یکی است:

چرا فکر می‌کنید وپ:زاپاس نقض شده است:

خب فرضا هم کاربر:بهمنیار شروع پاکی برای کاربر:KhabarNegar است مگر قانونی را نقض کرده است؟ بله

حساب کاربر:KhabarNegar در ۲۳ اوت ۲۰۱۶ توسط مدیر کاربر:Darafsh بسته شد ولی کاربر:بهمنیار به مشارکت بعد از قطع دسترسی ادامه داد و این یعنی نقض وپ:زاپاس بعد از بندایش

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر آرمانب ‏۲۴ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)

نظر منشی بازرسی تایید می‌شود. کاربر پترن رفتاری مشابهی را بروز می‌دهد بدون اینکه برای اردک کافی باشد. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۴ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۲۲:۳۲ (UTC)
نامرتبط هستندحجت/بحث ‏۲۵ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۱۱ (UTC)