ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

درخواست بازرسی کاربر مکانی است که کاربران درخواست بررسی آی‌پی کاربری را می‌نمایند که توسط بازرسان کاربر انجام می‌شود. برای آمار مربوط به بازرسی به این صفحه مراجعه کنید.

I قبل از بازرسی کاربر
II درخواست بازرسی


  • درخواست بازرسی را با ارائهٔ شواهد، به شکلی که در راهنمای درخواست بازرسی آمده مطرح کنید.
  • پس از ثبت درخواست، به ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر بروید و زیرصفحه‌ای که ایجاد کرده‌اید را در آن بگنجانید.
III پس از اعلام نتیجه
  • در مورد نتیجه بحث نکرده و درخواست بازنگری در بازرسی را نفرمایید.
  • از مدیران بخواهید تا در صورت وقوع تخلف کاربر را ببندند.Pirhayati

وضعیت:    منتظر تأیید منشی

دلیل درخواست: کاربر از روز 27 دسامبر شروع به ویرایش کرده است از همان اولین ویرایش به مانند یک کاربر وارد (Ahmadalibagheri) عمل کرده است افزودن 120K مطلب (تبلیغات صرف) کار یک کاربر تازه کار نیست بعد از ایجاد Ahmadalibagheri حساب Pirhayati اصل ویرایش نداشته است و در ضمن یک هشدار نقض سه برگردان نیز دریافت کرده است امروز هم یک حساب جدید برای نظرخواهی محدثه ضیاچی - هر سه رای ماندن داده اند

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر MSes T / C ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۳۱ (UTC)

Farhad2010

وضعیت:    انجام شد

دلیل درخواست: درود. پیشتر در دو مقطع مختصات ویرایشی کاربر Farhad2010 را برای بازرسان محترم فرستاده‌ام. آن مختصات دربارهٔ ایشان نیز صادق است به اضافهٔ یک مورد دیگر که بر می‌گردد به حریم خصوصی کاربر و از این‌رو توسط ایمیل به بازرسان اعلام خواهد شد. در صورت زاپاس بودن از آنجایی که حساب کاربر Farhad2010 بی‌پایان بسته شده‌است، دور زدن قطع‌دسترسی اتفاق افتاده‌است.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر مهرنگار (بحث) ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۱ (UTC)

تأیید می‌کنم که اطلاعاتی که مهرنگار از طریق ایمیل فرستاده، هم ضرورت بازرسی را نشان می‌دهد و هم محتوی جزئیاتی است که به خاطر محرمانگی بهتر است در ویکی منتشر نشود. بازرسی را هم به بازرس دیگر واگذار می‌کنم. — حجت/بحث ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۲:۲۳ (UTC)
یکسانند، کاربر:برانگیزاننده نیز زاپاس دیگر همان کاربر است. با احترام--Sahehco / گفتگو ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۳ (UTC)

5.62.209.251

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    رد شد

دلیل درخواست: یک جور ویرایش و هدف دادن یک کاربر در فحاشی‌ها، احتمالا چند آی‌پی یا حساب کاربری دیگر دارد.

زاپاس‌های احتمالی

  • کاربر اصلی: مشخص نشده

باتشکر پویان (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۱۰ (UTC)

@Ladsgroup، Yamaha5: نظر شما چیست؟ — حجت/بحث ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۵ (UTC)
چون آی‌پی با آی‌پی هست مشکلی ندارد. ولی خروجی هرچه باشد ارزشی ندارد چون آی‌پی در ایران متغییر است و اگر هر دو را هم الان ببندید فردا فرد چه بخواهد چه نخواهد آی‌پی دیگری دارد!یاماها۵ / ب ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)
به طورکلی توصیه می‌شود تا حد امکان IP را بازرسی کاربر نکرد مگر اینکه خرابکاری دامنه‌دار و مشکل‌دار باشد (آنهم برای بستن رینج) :)امیرΣυζήτηση ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۵ (UTC)
Х با توجه به نظر دو منشی عزیز، پیشنهاد منشی سوم رد شد! اقدام مدیرانه به شماست پویان عزیز. — حجت/بحث ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۲:۱۷ (UTC)

Mojijohnson

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    رد شد

دلیل درخواست: کاربر حدود یک ماه و نیم است دارد آمارهای جعبه اطلاعات بازیکنان رئال مادرید را به هم می ریزد (آمارهای اشتباه را با آمارهای صحیح جایگزین می کند و اطلاعات اشتباه به مقالات مربوطه می افزاید برای نمونه مورد آخرش با حساب جدید این / در تام وضعیت کاربر گزارش شده است اما اصلا مدیری رسیدگی نکرده است

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر MSes T / C ‏۲۰ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۵۴ (UTC)

@Ladsgroup: جهت بررسی به عنوان منشی. — حجت/بحث ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۱۲ (UTC)
ممنون از جناب حجت. کاربر:Modern Sciences درود. لطفا ذکر کنید که آیا تخطی از وپ:زاپاس رخ داده؟ مثلا آیا حسابی بسته شده‌است و ایشان باز حساب ساخته‌اند؟ به طور کلی در وپ:دبک‌ جزو مواردی که نباید بازرسی انجام گیرد نوشته‌است اگر کسی در حال خرابکاری است، ببندید و نیازی به بازرسی نیست. نمی‌شود که اگر در تام جواب نگرفتید بیاید اینجا! :)امیرΣυζήτηση ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۴۶ (UTC)

@Ladsgroup: بله به محض اینکه یکی از حساب ها به خاطر خرابکاری یک روز بسته می شدند کاربر برای ادامه خرابکاری یک حساب جدید باز می کرد قاعدتا حساب های پیشین پس از طی مدت بندایش یک روز باز بود کاربر می توانست به خرابکاری خود ادامه دهد (دو حساب زاپاس 23 ذسامبر بسته شده است) و نکته دیگر کاربر مدیدی در مقالات بسیاری خرابکاری می کرده است اما هیچکدام از کاربران (مدیر ویکی بان گشت زن و ... ) وضعیت وی را بررسی نمی کردند؟؟ حتی در تام هم گزارش شد اما بدون بررسی؟MSes T / C ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۵۹ (UTC)

اینها اردک هستند و کافی است به کاربر تذکر دهید و حساب اصلی را طولانی‌تر ببندید. اینکه بررسی نمی‌شد مشکل هست ولی مشکلیست که جای مطرح کردنش اینجا نیست. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۵:۰۵ (UTC)

@Ladsgroup: متاسفانه بنده دسترسی بستن ندارم. گزارشاتی هم که در تام می دادم (اکثرا بررسی نمی شد و بایگانی می شد)MSes T / C ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۵:۰۹ (UTC)

دوباره در تام گزارش کنید. در IRC سیخ بزنید. به مدیران ایمیل بزنید ولی هر کاری می‌کنید اینجا آوردنش صحیح نیست. من این درخواست را رد می‌کنم. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۵:۱۵ (UTC)
Х این سه حساب توسط مهرنگار بسته شده‌اند. اگر موارد جدیدی بود در تام من یا مهرنگار را هم پینگ کنید — حجت/بحث ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۴۸ (UTC)

Jilamo-sana

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت:    رد شد

دلیل درخواست: پیشتر حساب کاربر Jilamo-sana و زاپاس‌هایش به دلیل اثبات در بازرسی کاربر بسته شدند. ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/اکتبر ۲۰۱۶/Jilamo-sana. پس از آن چهار حساب در یک زمان ایجاد شدند و کار مقاله حسین محمدزاده صدیق را پی گرفتند. ویژه:مشارکت‌ها/Farzadghadri ویژه:مشارکت‌ها/Barısturk ویژه:مشارکت‌ها/İhsanbey ویژه:مشارکت‌ها/عقیلی22 از آنجایی که حساب اصلی بسته شده‌است اگر حساب‌ها یکسان باشند دور زدن قطع دسترسی اتفاق افتاده است. سپاس.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر مهرنگار (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۳۹ (UTC)

من هیچ مشکلی از بابت بازرسی ندارم. لطفا قبول زحمت فرموده و بازرسی کنید. من پس از آنکه مطلع شدم در ویکی‌پدیای فارسی علیه استادم مطالبی ناصحیح نوشته شده بلافاصله مجددا فعالیتم را در ویکی پدیا آغاز کردم.
در صورتیکه اثبات به زاپاس نشود، به دلیل ارسال گزارش نادرست، درخواست رسیدگی دارم. آدرس ایمیلم هم موجود است می‌توانید برایم ایمیل هم بزنید. بجای گزارش لطفا در بحث‌ها مشارکت کنید. تشکر فراوان. Farzadghadri (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۵:۵۷ (UTC)

سلام. اصلا نگران بازرسی نیستم. لطفا حتما انجام دهید تا از این افترا خلاص شویم. از توجه شما منون هستم. Barısturk (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۵۸ (UTC)

@Ladsgroup: جهت بررسی به عنوان منشی. — حجت/بحث ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۱۳ (UTC)
به نظر اردک می‌رسد. همگی اردک هستند. بدون استثنا در اولین ویرایش صاف سراغ صفحه بحث رفتند و با امضا کارشان را شروع کرده‌اند. جل‌الخالق! همه را ببندید. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۴۸ (UTC)
@مهرنگار: رونوشت:)امیرΣυζήτηση ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۴۹ (UTC)
سپاس. مهرنگار (بحث) ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۴۳ (UTC)