استراتژی پایدار تکاملی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در تئوری بازی‌ها، بوم‌شناسی رفتاری و روانشناسی تکاملی، استراتژی تکاملی پایدار (ESS) یک استراتژی است که اگر جمعیت از بازیکنان به تصویب رسید، می‌تواند توسط هر استراتژی جایگزین است که در ابتدا نادر نمی‌شود حمله کرد.ESS پالایش تعادل تعادل نش است. این است که تعادل نش است که «تکاملی» پایدار دارد: یک بار آن را در یک جمعیت ثابت، انتخاب طبیعی به تنهایی کافی است برای جلوگیری از جایگزین (جهش) استراتژی را از حمله به موفقیت است.

ESS برای تعریف یک کلاس از راه حل مشکلات نظری بازی، معادل به تعادل نش، که می‌تواند به تکامل رفتار اجتماعی در حیوانات به کار روند توسعه داده شد. تعادل نش ممکن است وجود داشته باشد با توجه به برنامه پیش‌بینی منطقی است، اما در زمینه تکاملی صدق نمی‌کند. نیروهای Teleological به عنوان پیش‌بینی منطقی می‌تواند نتایج آزمون و خطا فرایندها، از قبیل تکامل را توضیح دهد، و در نتیجه هیچ جایی در برنامه‌های بیولوژیکی است. تعریف ESS مستثنی از جمله تعادل نش باشد.

ESS که اولین بار در سال ۱۹۷۳ توسعه یافته، به‌طور گسترده‌ای در اقتصاد و بوم‌شناسی رفتاری استفاده می‌شود، و در انسان‌شناسی، روانشناسی تکاملی، فلسفه، و علوم سیاسی مورد استفاده قرار گرفته‌است.

تاریخچه

استراتژی‌های تکاملی پایدار و توسط جان مینارد اسمیت و جورج قیمت R. در مقاله ۱۹۷۳ طبیعت تعریف شده معرفی شدند. [۱] چنین است، زمان صرف شده بود نظیر مرور مقاله‌ای که برای طبیعت که این مقاله ۱۹۷۲ توسط مینارد اسمیت در قبل ازکتاب از مقالات با عنوان در تکامل است. [۲] ۱۹۷۲ مقاله است گاهی اوقات به جای استفاده از مقاله ۱۹۷۳ اشاره کرد، اما به احتمال زیاد به کپی از طبیعت در کتابخانه‌های دانشگاه بسیار بیشتر است. مقالات ارائه شده در طبیعت معمولاً کوتاه هستند، مینارد اسمیت در سال ۱۹۷۴ با انتشار مقاله‌ای دیگر در مجله زیست‌شناسی نظری [۳] مینارد اسمیت توضیح می‌دهد که بیشتر در ۱۹۸۲ کتاب خود را به تحول و تئوری بازی‌ها [۴] گاهی اوقات به جای این مورد استناد است. است. در واقع، ESS، مرکزی تبدیل شده‌است تا به تئوری بازی‌ها که اغلب بدون استناد داده می‌شود، به عنوان خواننده فرض بر این است تا با آن آشنا باشد.

مینارد اسمیت ریاضی یک بحث کلامی ساخته شده بر اساس قیمت، که او به عنوان خوانده شده در حالی که همکار مرور کاغذ قیمت رسمی. هنگامی که مینارد اسمیت متوجه شد که قیمت تا حدودی آشفته به اصلاح مقاله خود را برای انتشار آماده بود، او پیشنهاد برای اضافه کردن قیمت به عنوان نویسنده همکاری. مفهوم از RH مک آرتور مشتق شده بود [۵] و WD همیلتون [۶] کار بر روی نسبت جنس، مشتق شده از اصل فیشر، به خصوص هامیلتون (۱۹۶۷) مفهوم استراتژی بی‌نظیر است. مینارد اسمیت بود به‌طور مشترک در سال ۱۹۹۹ جایزه کرافورد برای توسعه خود را از مفهوم استراتژی تکاملی پایدار و استفاده از تئوری بازی‌ها را به تکامل رفتار تعلق می‌گیرد

منابع

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Evolutionarily Stable Strategy». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۲.