بانک کارآفرین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
بانک کارآفرین
نوع شرکت سهامی عام
نماد معاملاتی بورس تهران: KRAF1
صنعت خدمات مالی
دفتر مرکزی تهران، ایران
افراد کلیدی عطاالله آیت‌اللهی
محصولات بانکداری خرد
بانکداری شرکتی
درآمد ۱۵۲ میلیون یورو (۲۰۰۹)
کارکنان ۱٫۳۵۰ نفر (۲۰۰۹)
وبگاه karafarinbank.ir

بانک کارآفرین، بانک تجاری ایرانی است، که فعالیت خود را در ابتدا به صورت مؤسسه اعتباری غیربانکی، با مشارکت اعضاء جامعه مهندسان مشاور ایران، انجمن‌های مدیران صنایع، مهندسان مشاور معمار و شهرساز، همچنین گروهی از کارشناسان بانکی، با سرمایه ۳۰ میلیارد ریال و با نام شرکت اعتباری غیربانکی کارآفرینان، آغاز نمود.

پس از تصویب قانون تأسیس بانک غیردولتی، هیئت مدیره این مؤسسه، مراتب اخذ مجوز تأسیس بانک خصوصی را پیگیری نمودند و با افزایش سرمایه، طی دو مرحله، از سی میلیارد ریال به مجموعاً دویست میلیارد ریال، با درخواست تبدیل مؤسسه اعتباری کارآفرینان، به بانک کارآفرین، فعالیت رسمی این بانک آغاز گردید.

مدیر عامل بانک در ابتدا دکتر پرویز عقیلی کرمانی، پس از آن ولی‌الله سیف - رئیس فعلی بانک مرکزی ایران - و در حال حاضر مهندس عطاالله آیت اللهی می‌باشد. در یک دوره کوتاه نیز رامین پاشایی فام نیز سکاندار بانک کارآفرین بود.

در پایان سال ۱۳۹۴ تعداد شعب بانک کارآفرین ۱۰۹ شعبه و سرمایه آن، به هشت هزار و پانصد میلیارد ریال بالغ گردید. بانک کارآفرین، در بهمن‌ماه ۱۳۸۱ به‌عنوان نخستین بانک خصوصی، در فهرست بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت.

منابع[ویرایش]

وب‌گاه بانک کارآفرین http://karafarinbank.ir

پیوندبه بیرون[ویرایش]