بیمه ما

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بیمه ما
نوعوابسته به بانک ملت
بنا نهاده۱۳۹۰
دفتر مرکزیتهران، ایران
مدیر عامل اجراییحجت بهاری فر
محصولاتبیمه عمر
نام‌های تجاریبیمه ما
مالکبانک ملت
شرکت‌های وابستهبانک ملت
وبگاه

'بیمه ما' یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی در ایران و یک شرکت سهامی عام است. این شرکت در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرد.[۱][۲] این شرکت توسط جواد فرشباف ماهریان رئیس کل وقت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نام‌گذاری شده‌است. «ما» در برخی از تبلیغات شرکت به صورت سرواژهٔ عبارت «ملت ایران» نیز با اندازهٔ کوچکتر از واژهٔ ما، به کار می‌رود؛ اگرچه نام، برند و علامت تجاری اصلی شرکت، «بیمه ما» است. شرکت بیمه ما بیست و سومین شرکت بیمه در ایران است. ده درصد سهام این شرکت متعلق به بانک ملت، پانزده درصد متعلق به کارکنان بانک ملت (تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت و تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت) و بقیه هم از آن چند شرکت سرمایه‌گذاری و اعتباری در زمینه فناوری و صنایع نفت است. در کارزارها، کمپین‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی این شرکت، شعار «دست ما در دست ملت»، برای بیان ارتباط و وابستگی سازمانی با بانک ملت به کار گرفته می‌شد.

در رتبه‌بندی سال ۹۶ شرکتهای برتر ایران از سوی سازمان مدیریت صنعتی (بر اساس داده‌های صورتهای مالی مربوط به سال مالی ۹۵)، شرکت بیمه ما در میان دویست شرکت برتر ایران (صد شرکت برتر دوم) قرار گرفت و رتبه ۱۵۱ را به دست آورد.[۳][۴] طبق اعلام رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۶ شرکت «بیمه ما» بالاترین نسبت توانگری را در میان شرکت‌های بیمه در سرزمین اصلی به خود اختصاص داده‌است.[۵]

زمینه فعالیت‌

بیمه ما در زمینه ارائه انواع خدمات بیمه‌ای از قبیل بیمه آتش‌سوزی، مسئولیت، مهندسی، نفت و انرژی، اشخاص و عمر انفرادی، اشخاص گروهی، اتومبیل و باربری و هواپیما فعالیت می‌کند.

مدیران عامل

  1. حجت بهاری فر (۱۳۹۶ تاکنون)
  2. مجید صفدری (۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶)
  3. سیدمحمدعلی علیپور یزدی[۶][۷] (۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴)

منابع

  1. صفحه شرکت بیمه ما در وبگاه بیمه مرکزی. وبگاه رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران. «بیمه مرکزی جمهوری اسلام ایران | شرکت‌های بیمه». www.centinsur.ir. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۸. دریافت‌شده در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۸.
  2. «آغاز به کار فعالیت شرکت بیمه "ما "». وب‌سایت بیمه مرکزی. ۲۳ تیر ۱۳۹۰. دریافت‌شده در ۲۷ تیر ۱۳۹۰.[پیوند مرده]
  3. http://imi100.imi.ir/Pages/RankingSecond100.aspx[پیوند مرده]
  4. «نسخه آرشیو شده» (PDF). بایگانی‌شده از اصلی (PDF) در ۲۱ فوریه ۲۰۱۸. دریافت‌شده در ۲۰ فوریه ۲۰۱۸.
  5. «سطح توانگری امسال شرکت‌های بیمه اعلام شد». خبرگزاری جمهوری اسلامی. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۳-۱۸.
  6. «علیپور یزدی مدیرعامل بیمه ما شد».
  7. «علیپور از مدیر عاملی بیمه ما کنار گذاشته شد».

پیوند به بیرون