بیمه ما

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بیمه ما
نوع خصوصی
بنا نهاده 1390
دفتر مرکزی تهران، ایران
مدیر عامل حجت بهاری فر
وبگاه www.bimehma.com

بیمه ما یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی در ایران و یک شرکت سهامی عام است. این شرکت در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرد.[۱][۲] این شرکت توسط جواد فرشباف ماهریان رئیس کل وقت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نام‌گذاری شده‌است. «ما» در برخی از تبلیغات شرکت به صورت سرواژهٔ عبارت «ملت ایران» نیز با اندازهٔ کوچکتر از واژهٔ ما، به کار می‌رود؛ اگرچه نام، برند و علامت تجاری اصلی شرکت، «بیمه ما» است. شرکت بیمه ما بیست و سومین شرکت بیمه در ایران است. ده درصد سهام این شرکت متعلق به بانک ملت، پانزده درصد متعلق به کارکنان بانک ملت (تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت و تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت) و بقیه هم از آن چند شرکت سرمایه‌گذاری و اعتباری در زمینه فن‌آوری و صنایع نفت است. در کارزارها، کمپین‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی این شرکت، شعار «دست ما در دست ملت»، برای بیان ارتباط و وابستگی سازمانی با بانک ملت به کار گرفته می‌شد.

در رتبه‌بندی سال ۹۶ شرکتهای برتر ایران از سوی سازمان مدیریت صنعتی (بر اساس داده‌های صورتهای مالی مربوط به سال مالی ۹۵)، شرکت بیمه ما در میان دویست شرکت برتر ایران (صد شرکت برتر دوم) قرار گرفت و رتبه ۱۵۱ را به دست آورد. طبق اعلام رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۶ شرکت «بیمه ما» بالاترین نسبت توانگری را در میان شرکت های بیمه در سرزمین اصلی به خود اختصاص داده است.[۳][۴][۵]

منابع[ویرایش]

  1. صفحه شرکت بیمه ما در وبگاه بیمه مرکزی. وبگاه رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران. «بیمه مرکزی جمهوری اسلام ایران | شرکت‌های بیمه». www.centinsur.ir. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در پنجشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۶. 
  2. «آغاز به کار فعالیت شرکت بیمه "ما "»(فارسی)‎. وب‌سایت بیمه مرکزی، ۲۳ تیر ۱۳۹۰. بازبینی‌شده در ۲۷ تیر ۱۳۹۰. 
  3. http://imi100.imi.ir/Pages/RankingSecond100.aspx
  4. http://imi100.imi.ir/ConferencesDocs/Report-96.pdf
  5. «سطح توانگری امسال شرکت های بیمه اعلام شد»(fa-IR)‎. به کوشش خبرگزاری جمهوری اسلامی. بازبینی‌شده در 2018-03-18. 

پیوند به بیرون[ویرایش]