بیمه تجارت نو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بیمه تجارت نو
نوع بیمه، خدمات، خصوصی
بنا نهاده اردیبهشت ۱۳۹۵ شمسی
دفتر مرکزی تهران
محدودهٔ فعالیت ایران، خاورمیانه[نیازمند منبع]
مدیر عامل سید محمد عباس‌زادگان
محصولات بیمه‌عمر، بیمه درمان و حوادث، بیمه باربری، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسئولیت مدنی، بیمه مهندسی و خاص، بیمه مسافرتی، بیمه اتومبیل (شخص ثالث، بدنه)
مجموع دارایی ۱۸ میلیارد ریال (منقسم به ۱۸ میلیون سهم با ارزش اسمی یک هزار ریالی) (۲۵۰۰ میلیارد ریال هنگام اخذ پروانه از بیمه مرکزی)
وب‌گاه http://tejaratinsurance.com/

شرکت بیمه تجارت نو یک شرکت سهامی عام و خصوصی بیمه در مالکیت بانک تجارت، شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان، پست بانک ایران، شرکت تدبیرگران فردای امید، سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی و سهامداران حقیقی است. پروانهٔ فعالیت شرکت در تاریخ ششم اردیبهشت ۹۵ از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر شد.

تاریخچه[ویرایش]

از میان ۲۰ بانک خصوصی کشورِ ایران، ۱۳ بانک در گروه مالی شرکتهای وابسته به خود، سهامدار عمدهٔ یک شرکت بیمه هستند. ۱۳ بانک خصوصی کشور که به صورت هلدینگ فعالیت می‌کنند، دارای سرمایه‌گذاری در شرکتهای بیمهٔ وابسته به خود هستند و سهامدار این شرکتهای بیمه که عموماً نام و در برخی موارد نشانی همسان یا شبیه به نام یا نشان بانکها دارند، می‌باشند. در دو مورد نیز دو بانک خصوصی، در سهام یک شرکت بیمه شریک هستند. شرکت بیمه تجارت نو نیز در سال ۹۵، یکی از شرکتهای بیمهٔ وابسته به بانک است که به دو بانک تجارت و پست بانک ایران وابسته است. بانک تجارت، یکی از آخرین بانکهایی بود که در سال ۹۵ اقدام به تأسیس شرکت بیمه و سرمایه‌گذاری در آن نمود.

شرکت بیمه تجارت نو فعالیت خود را با پشتوانه سهامدارانی از جمله از جمله بانک تجارت، پست بانک ایران، شرکت­های سرمایه‌گذاری غدیر و ایرانیان با سرمایه اولیه ثبت­ شده ۲۵۰۰ میلیارد ریالی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ آغاز و شروع به ارائه خدمات تخصصی در رشته‌های مختلف بیمه‌ای در بازار صنعت بیمه ایران کرد.

نماد شرکت بیمه تجارت نو در فرابورس ایران، «بنو» است. معاملات سهام شرکت در بازار فرابورس ایران انجام می‌شود و نماد آن در مهر ۹۵ افتتاح شد. ثبت رسمی شرکت در فروردین ۹۵ صورت پذیرفت. تاریخ نامه اداره ثبت شرکتها چهاردهم فروردین ۱۳۹۵ و تاریخ روزنامه رسمی، ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۵ بود. شماره ثبت شرکت ۴۸۹۳۴۱ است.[۱] پروانۀ شرکت در ششم اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر شد.[۲]

کارزار تبلیغاتی ورود به بازار بیمه تجارت نو[ویرایش]

شرکت بیمه تجارت نو، به منظور ورود به بازار و رقابت با سایر بیمه‌ها، کارزار تبلیغاتی محیطی را در تهران اجرا نمود که در آن بیلبوردهای تبلیغاتی اش، آدرس سایت این شرکت را به اشتباه درج نموده بود و این اشتباه تا پایان کارزار اصلاح نشد.[۳]

منابع[ویرایش]

  1. «روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران». www.rrk.ir. بازبینی‌شده در 2018-01-06. 
  2. «بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران». www.centinsur.ir. بازبینی‌شده در 2018-01-08. 
  3. "بیمه تجارت نو؛ در مسیری کهنه". پایگاه اطلاع‌رسانی صنعت. 

پیوند به بیرون[ویرایش]