بیمه سامان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بیمه سامان
نوع خدماتی، خصوصی
بنا نهاده ۱۱ اسفند ۱۳۸۳
دفتر مرکزی تهران، وزرا، شماره ۱۲۳
محدودهٔ فعالیت انواع رشته‌های بیمه اشخاص، اموال، خاص، مسوولیت و مهندسی
مدیر عامل احمدرضا ضرابیه
رئیس هیئت مدیره علی ضیائی اردکانی
محصولات بیمه‌عمر، بیمه درمان و حوادث، بیمه باربری، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسئولیت مدنی، بیمه مهندسی و خاص، بیمه مسافرتی، بیمه اتومبیل (شخص ثالث، بدنه)
مجموع دارایی ۶۱۸ میلیارد ریال (منقسم به ۶۱۸ میلیون سهم با ارزش اسمی یک هزار ریالی)
وبگاه si24.ir

شرکت بیمه سامان در اسفند سال ۱۳۸۳ به منظور انجام انواع معاملات مربوط به امور بیمه‌های بازرگانی در رشته بیمه‌های اموال، مسئولیت و اشخاص با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریال منقسم به ۲۰۰ میلیون سهم با ارزش اسمی یک هزار ریالی مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی گرفت و به عنوان ششمین عضو گروه مالی سامان در اداره ثبت شرکت‌ها به شماره ۲۴۱۰۵۹ به ثبت رسید. سرمایهٔ فعلی شرکت طی مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ آذر ۱۳۹۱، به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال و در مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ آذر ۱۳۹۴ به به مبلغ ۶۱۸ میلیارد ریال افزایش یافت.[۱]

این شرکت یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی است که به موجب مجوز شماره ۳۷۱۰۴۳ به تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۸۳ بیمه مرکزی ایران تأسیس گردیده‌است.[۱]

ترکیب سهامداران شرکت بیمه سامان با داشتن ۱۵۰۰ سهامدار شامل ۴۲٪ اشخاص حقوقی و ۵۸٪ اشخاص حقیقی است.

اعضای هیئت مدیره به منظور جلب رضایت مشتریان و ارائه سرویس مطلوب به بیمه‌گذاران در انتخاب مدیران ارشد و میانی اقدام به جذب نیروهایی متخصص و مجرب در امور بیمه‌ای با هدف مشترک ایجاد خلاقیت و تمایز در ارائه محصولات و خدمات در صنعت بیمه نمودند. مدیران بیمه سامان بر این باورند که با استفاده از آخرین دانشها و ابزارهای حرفه‌ای و اعتقاد بر اصل مشتری مداری تمامی نیازهای بیمه‌ای مشتریان را شناسایی کرده و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید. کادر کارشناسی بیمه سامان با برخورداری از تحصیلات دانشگاهی و آشنایی کامل با صنعت بیمه، زیر نظر مدیران با تجربه، سعی در حفظ منافع بیمه شدگان خود داشته و می‌کوشند با ارائه مشاوره در زمینه مدیریت ریسک، از بروز خسارات احتمالی برای بیمه گذاران پیشگیری نمایند.

این شرکت با همکاری سازمان‌های زیر تأسیس شده‌است:

  • بانک سامان
  • شرکت سرمایه‌گذاری بانک سامان
  • شرکت ایران و غرب
  • شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه
  • صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران
  • مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد
  • به همراه جمعی از اشخاص حقیقی و حقوقی با سوابق طولانی در صنعت بیمه، صنایع مالی و تولیدی[۲]

زمینه فعالیت[ویرایش]

بیمه سامان در زمینه بیمه‌های عمر و تشکیل سرمایه، درمان و حوادث، باربری، آتش‌سوزی، مسئولیت مدنی، مهندسی و خاص، مسافرتی، اتومبیل (شخص ثالث، بدنه) فعالیت می‌کند.

پشتوانه[ویرایش]

شرکت بیمه سامان دارای رتبه ۱ توانگری مالی به تشخیص بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در سال ۱۳۹۶ توانست با شرکت Munich Re، اولین و معتبرترین شرکت بین‌المللی بیمه اتکایی، قرارداد همکاری را در زمینه بیمه‌های عمر به امضا رساند تا بیش از پیش به شعار اطمینان، اعتماد و آرامش صحه گذارد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]