ترابری در ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

به طور کلی ترابری در سرزمین پهناور ایران شامل انواع ترابری موجود در دنیا است. و این خود به دلیل موقعیت مناسب جغرافیایی ایران در جهان و شرایط اقلیمی خاص ایران می باشد. به عنوان مثال دسترسی ایران به آب های آزاد از جمله موقعیت های جغرافیایی مذکور است، همچنین وجود دشتهای وسیع و هموار از جمله شرایط اقلیمی ایران می باشد.

انواع حمل و نقل موجود در دنیا به قرار زیر است:

۱- دریایی

۲- هوایی

۳- زمینی

حمل و نقل زمینی به دو دسته تقسیم می شود:

۱- ریلی

۲- راه شوسه

راه های شوسه به چند گروه تقسیم می شوند:

۱- آزاد راه

۲- بزرگ راه

۳- راه اصلی

۴- راه فرعی

۵- راه روستایی

۶- راه شنی

۷- راه خاکی

۸- راه مالرو

دریایی[ویرایش]

در ایران ترابری دریایی بین بنادر و جزایر ایران انجام می شود، به عنوان مثال خط دریایی بندرعباس-جزیره قشم، که قایق های مسافربری تندرو، مسافران را از اسکله مسافری شهید حقانی بندرعباس به اسکله مسافری شهید ذاکری قشم منتقل می کنند. و خط دریایی بندر سیریک-جزیره هرمز، که در مهرماه ۱۳۹۴ راه اندازی شده است.

همچنین حمل و نقل دریایی بین بنادر و جزایر ایران به بنادر کشورهای همسایه نیز برقرار است، به عنوان مثال خط دریایی بندرعباس-دبی که توسط کشتیرانی والفجر مسافران بین بندرعباس و دبی در کشور امارات متحده عربی منتقل می شوند.

جابجایی بار و کالا نیز بین بنادر مهم ایران(بندرعباس، بندر امام خمینی، بندر بوشهر، بندر چابهار، بندر انزلی، بندر امیرآباد و ...) و مهمترین بنادر جهان(دبی، شانگهای، بمبئی، هنگ کنگ و ...) انجام می گردد.

هوایی[ویرایش]

بیش از ۷۰ شهر ایران دارای فرودگاه هستند و عمده پروازهای داخلی توسط شرکت ایران ایر، که در سال ۱۹۶۲ تاسیس گریده و همچنین هواپیمایی ماهان، هواپیمایی نفت، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی تابان و ایران ایرتور، انجام می‌شود.

زمینی[ویرایش]

ریلی[ویرایش]

ایران همچنین دارای ۱۱٬۱۰۶ کیلومتر مسیر راه آهن است

جاده ای[ویرایش]

ایران مقدار قابل توجهی راه آسفالت دارد که عمده شهرها را به یکدیگر متصل کرده‌است. طول جاده‌های ایران تا سال ۲۰۰۷ ، ۱۷۸٬۱۵۲ کیلومتر بوده‌است که ۶۶% از آن، آسفالت است حمل و نقل در ایران بدلیل یارانه‌ای که از سوی دولت بطور غیر مستقیم و مستقیم پرداخت می‌شود به نسبت ارزان است. .

منابع[ویرایش]