فرشتگان مقرب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
Paolo de Matteis - The Annunciation.jpg

فرشتگان مقرب یک اصطلاح برای بیان فرشتگانی است که درجه بالایی دارند (مقرب به معنای نزدیک است). این اصطلاح در ادیان ابراهیمی یافت می‌شود. میکائیل و جبرئیل در ادیان یهودیت، مسیحیت و اسلام[۱][۲] به عنوان فرشته مقرب ذکر می‌شوند. در بعضی منابع اسرافیل و یوریل نیز به عنوان فرشته مقرب ذکر شده‌اند. همچنین در بعضی منابع یهودیت سمائیل به عنوان فرشته مقرب ذکرشده. عزرائیل نیز از فرشتگان مقرب است.

در کلیسای کاتولیک رم برای اسرافیل، میکائیل و جبرئیل روز ۲۹ سپتامبر روزه می‌گیرند (قبلاً ۲۴ مارس برای جبرئیل و ۲۴ اکتبر برای اسرافیل) فرشته‌های مقرب عبارتند از:


آرمین: فرشته همراه و یاور لوسیفر

کارنا: فرشته ای زیبا رو و مهربان

کیارش: فرشته ای مغرور و طرد شده

میکائیل: فرشته محافظت رزق و روزی، انرژی‌های دون پایه و منفی را از اطراف شما می‌زداید و از شما در برابر شبکه منفی محافظت می‌کند (بلند قد با شمشیر نورانی بسیار پرقدرت و با جذبه الهی. مردی با لباس‌های سفید و پرتو رنگ بنفش)

جبرئیل: فرشته پیام رسانی و مکاشفه ارتباطات و مثبت اندیشی، بسیار قدرتمند(مردی با لباس سفید و پرتو رنگ سفید)

اسرافیل یا رافائل: شفابخشی و سلامتی، بسیار قدرتمند (مردی بلند قد با پرتو رنگ سبز لجنی)

عزرائیل: فرشته مرگ، صبر و بردباری. آموزش متافیزیک، بسیار قدرتمند (مردی با پرتو رنگ خاکستری روشن)

آریِل: محافظ طبیعت، فرشته صلح، مراقب حیوانات ومنابع طبیعی. فرشته‌ی دارایی و امنیت. دارای زیبایی. (زنی بلندقد با پرتو صورتی کم رنگ)

اسرانجائیل: فرشته عشق و روابط و دوست داشتن (رنگ صورتی تاسرخابی روشن باپرتو نور قرمز تا بنفش روشن ) دختری زیبا و خوش بر و روی که به شکل انسان ظاهر می‌شود.

ساندالفون: مردی با لباس‌های خاص و خلاقانه، یاری به هنرمندان. فرشته‌ی موسیقی‌دانان و انسان‌های خلاق. با پرتو رنگ فیروزه‌ای.

زادکیل: فرشته مرد آبی تیره (سرمه‌ای). اَبَرفرشته بهبود و ارتقای ذهن وحافظه.

جرمیل: زن، بالباس فاخر زنان قدیم، با پرتو بنفش متمایل به قرمز تیره. اَبَرفرشته بهبودِ عاطفه و روابط انسانی درمان عواطف انسانی.

هانیل: چندین دخترخندان و پرانرژی باموهای آبی و لباس سفید (رنگ آبی متمایل به سفید.) سلامت زنان و روشن بینی.

راگویل: مدیر فرشتگان ایجاد و بهبود روابط-رنگ آبی آسمان یا آبی دریا.(مرد)

ساموئل: مرد، به معنای سَم. فرشته‌ی محافظ انسان. نگهبان ارواح شیطانی و فرمانروای بهشت پنجم با بیش از ۲ میلیون سرباز و نگهبان که به اوخدمت می‌کنند. با پرتو رنگ سفید و بنفش.

شامیوئل: مردی با لباس سبز روشن. اَبَرفرشته یافتن و جست‌وجو و فرشتهٔ آرامش. با پرتو سبز بسیار کمرنگ

متاترون: مرد هدیه الهی محافظ کودکان متاترون “Metatron”:

ایشان با نور سبز با صورتی تیره دیده می‌شوند. براساس تنخ او پیامبر خنوخ بوده که پس از زندگی پارسا و مقدس خود در زمین، به فرشته تبدیل شده‌است. او مشکلات آموزشی و مسائل کودکان را برطرف می‌کند تا کودکانی بلورین و نیلی، (کودکان نابغه و روشن ضمیر) پرورش یابند. قبالا می‌گوید متاترون به موسی کمک کرد تا قوم یهود را از مصر به اسرائیل ببرد. در تلمود آمده که متاترون :در بهشت مراقب بچه هاست و همچنین از کودکان زمین مراقبت می‌کند.

رازیل: عقده‌های روحی وروانی رادرمان می‌کند و به ما رازهای درونی را می‌آموزد به رنگ رنگین کمان و زن می‌باشد.

منابع[ویرایش]

  1. قرآن، کتاب مسلمانان. در قرآن چندبار به جبرئیل و میکائیل قسم خورده شده.
  2. آرگا مگ

پیوند به بیرون[ویرایش]