پرش به محتوا

ویکی‌پدیا:اسکریپت‌های کاربری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اسکریپت‌های کاربری
اسکریپت‌های کاربری ابزارهای قدرتمندی برای سفارشی کردن رابط کاربری ویکی‌پدیا هستند. اسکریپت‌های کاربری با با زبان جاوااسکریپت نوشته شده‌اند.

اسکریپت‌های کاربری برنامه‌هایی هستند که در جاوا اسکریپت به منظور استفاده در ویکی‌پدیا توسط کاربران نوشته شده‌اند. اسکریپت‌های کاربری شما را قادر می‌سازند تا کارهای زیادی انجام دهید یا گزارش‌های بهرتی دریافت کنید که در غیر این صورت نمی‌توانستید.

ملاحظات امنیتی[ویرایش]

برای حفظ امنیت، فقط کاربر دارنده حساب و مدیران رابط کاربری قادر به ویرایش اسکریپت‌های کاربری هستند و این صفحه‌ها به‌طور خودکار در برابر ویرایش توسط دیگران محافظت شده‌اند. به یاد داشته باشید که اسکریپت‌های کاربری قابلیت انجام تمام کارهایی را که شما در ویکی‌پدیا انجام می‌دهید دارند. اگر قصد دارید اسکریپت کاربری کاربر دیگری را نصب کنید، مطمئن شوید که او مورداعتماد باشد؛ فقط سالم بودن نسخه‌ای که شما آن را نصب می‌کنید مهم نیست؛ چرا که کاربر صاحب حساب همواره می‌تواند با خرابکاری در اسکریپت، برای تمام استفاده‌کنندگان از آن مشکل ایجاد کند. مخصوصاً اگر به دسترسی‌های حساس مجهز هستید، هیچ‌گاه یک اسکریپت کاربری را از کاربری که کاملاً مورداعتماد شما نیست نصب نکنید. اگر واقعاً به اسکریپت نیاز دارید، کد آن را، با ذکر نام سازنده/مترجم، در زیرصفحه کاربری خودتان کپی کنید تا دیگر کاربران قادر به ویرایش آن نباشند.

فهرست[ویرایش]

فهرست تعدادی از اسکریپت‌های کاربری پر کاربرد در ویکی‌پدیا:اسکریپت‌های کاربری/فهرست قرار دارد.

سوال‌های متداول[ویرایش]

  • کجا می‌توانم اسکریپت‌های کاربری و ابزارهای جاواسکریپت پیدا و نصب کنم؟
ویکی‌پدیا:اسکریپت‌های کاربری/فهرست
برای نصب ابزارهای پرکاربرد می‌توانید به صفحهٔ ترجیحات، زبانهٔ ابزارها مراجعه کنید.

پانویس[ویرایش]