ویکی‌پدیا:هات‌کت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
نشان هات‌کت

هات‌کت (به انگلیسی: Hotcat) یکی از ابزارهای جاوا اسکریپت الحاقی به رابط کاربری مدیاویکی است. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد که رده‌ها را به صفحات افزوده، رده‌های موجود صفحات را تغییر داده یا رده‌ها را از صفحات حذف کنند. هات‌کت همچنین رده‌های موجود را به عنوان پیشنهاد نشان می‌دهد.

نصب[ویرایش]

شما می‌توانید در صفحهٔ ترجیحات در قسمت ابزارها با انتخاب گزینهٔ هات‌کت و ذخیره کردن ترجیحات، این امکان را فعال کنید.

نکته‌های سودمند[ویرایش]

  • همزمان می‌توانید چند رده را در یک مقاله بیفزایید یا ویرایش کنید.
  • این ابزار به صورت خودکار رده‌هایی را که تغییرمسیر باشند یا از {{رده بهتر}} استفاده می‌کنند را می‌شناسد و نتیجه تغییرمسیر را به مقاله می‌افزاید.
  • در زمانی که نام رده را درون پنجرهٔ پایین می‌نویسید، می‌توانید نحوهٔ نمایش موارد پیشنهادی را به کمک جعبهٔ جستجوی ترکیبی تغییر دهید.
  • در صورتی که قصد استفادهٔ حرفه‌ای از این ابزار را دارید و برای شخصی‌سازی بیشتر، می‌توانید پارامترهای موجود در commons:Help:Gadget-HotCat#User_configuration را به زیرصفحهٔ vector.js خود بیفزایید.
  • معمولاً هات‌کت ویرایش شما را به شکل خودکار ذخیره می‌کند. در برخی زمان‌ها ممکن است دوست داشته باشید که به‌جای این کار، جعبهٔ ویرایش متن به شما نشان داده شود و خود شما شخصاً پس از وارسیِ تغییری که انجام خواهد شد، صفحه را ذخیره کنید. بدین منظور، کافی‌ست پس از تایپ نام ردهٔ موردنظر و قبل از کلیک کردن دکمهٔ انجام، بسته به نوع سیستم عامل خود، کلید ویژه‌ای را پایین نگه دارید (Ctrl در ویندوز یا لینوکس و Alt در اپل مکینتاش).

جستارهای وابسته[ویرایش]