شوخی‌های گوگل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

گوگل یک شرکت قدرتمند از نظر فناوری بوده و هست. اما این شرکت بزرگ، سرگرمی‌هایی هم برای مخاطبینش درنظرگرفته است. سرگرمی‌هایی که گاهی به‌صورت بازی و گیم هستند و گاهی به‌صورت تفننی و صرفاً برای شوخی.

کدهای تفننی گوگل[ویرایش]

solitaire[ویرایش]

ورق بازی پاسور با گوگل! با جستجوی solitaire در کروم، با سربرگ جالبی مواجه می‌شوید تصویر شاه و ملکه را روی کارت‌ها نشان می‌دهد. با کلیک روی شروع بازی، سطح سختی آسانی بازی را معین کنید و اولین بازی خود را با گوگل انجام دهید.[۱]

tic tac toe[ویرایش]

این بازی می‌توان یک بازی عالی فکری برای کودکان باشد. با جستجوی "tic tac toe" شما می‌توانید دوز ۶ خانه‌ای یا همان ضربدر و دایره بازی کنید. این بار شما می‌توانید درکنار سطح دشواری بازی، گزینه بازی با دوست را هم در اختیار داشته باشید.

flip a coin[ویرایش]

بازی معروف شیر یا خط؛ این مرتبه در گوگل!!! گوگل بازی قدیمی شیر یا خط را هم برای جستجوگرانش قرار داده‌است. طرف شیر، تصویر یک زن قرار دارد و طرف خط، یک ظرف آتش.

roll a die[ویرایش]

تاس‌ها متنوع گوگل به شکل‌های مکعب مربع، هرم و غیره، به شما اجازه می‌دهد بی‌نهایت تعداد با ۶ نوع تاس دارای ۶ رقم، قرعه کشی اینترنتی بکنید. در این ترفند در گوگل، شما می‌توانید جای تاسی که گم کرده‌اید را پر کنید.[۲]

askew[ویرایش]

askew از آن دسته جستجوهایی که در اول مطلب گفتیم صرفاً جهت شوخی اند. با جستجوی askew صفحه گوگل کمی کج و مات می‌شود.[۳]

what sound does a dog make[ویرایش]

صدای واقعی حیوانات را در گوگل بشنوید. با جستجوی what sound does a --- make (بجای --- نام انگلیسی حیوان مورد را تایپ کنید) صدای حیوان مورد نظر را بشنوید.

Super Mario Bros[ویرایش]

بازی نوستالوژی محبوب قارچ خور یا آقای سوپر ماریو. با جستجوی عبارت Super Mario Bros، در کنار نتایج جستجو، آجری این بازی معروف با علامت سؤال نمایش داده می‌شود که کلیک روی آن، صدای مشهور سری بازی‌های سوپر ماریو را با همان افکت معروف پخش می‌کند.

پیوند به بیرون[ویرایش]

کدهای بیشتر در https://elgoog.im/

منابع[ویرایش]