پرش به محتوا

روش‌های آمیزش جنسی

صفحه نیمه‌حفاظت‌شده
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

پوزیشن‌های مختلف جنسی

روش‌های آمیزش جنسی که معمولاً از آن‌ها با عنوان پوزیشن‌های سکس (به انگلیسی: sex positions) یاد می‌شود، روش‌هایی اند که افراد برای انجام عشق‌بازی و فعالیت‌های جنسی استفاده می‌کنند. روش‌های آمیزش جنسی معمولاً بر اساس موقعیتی که طرفین درگیر در رابطه جنسی اتخاذ می‌کنند، توصیف می‌شوند. روش‌های آمیزش جنسی لزوماً به دخول منتهی نمی‌شوند.[نیازمند منبع]

سه دسته اصلی برای عشق بازی های جنسی درنظر گرفته شده‌است که عبارت‌اند از سکس واژینال، سکس آنال و سکس اورال.[۱] فعالیت‌های جنسی همچنین سایر مواردی که موجب تحریک اندام تناسلی می‌شوند را نیز شامل می‌شود. مقعدلیسی، خودارضایی یک یا دوطرفه، که می‌تواند شامل مالیدن یا دخول با کمک انگشتان دست یا اسباب‌بازی‌های جنسی مانند دیلدو باشد، از جمله این فعالیت‌ها هستند. روش‌های بسیار زیادی برای انجام یک رابطه جنسی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها می‌تواند اعمال جنسی متنوعی را شامل شود.[نیازمند منبع]

تاریخچه

یک مجسمهٔ صحنهٔ معاشقه منسوب به امپراطوری شونگا (یک قرن پیش از میلاد)

راهنماهای آمیزش جنسی معمولاً راهنماهایی برای روش‌های آمیزش جنسی ارائه می‌دهند. این راهنماها تاریخچه بسیار کهنی دارند. در عصر یونانی-رومی یک راهنمای آمیزش توسط فیلینیس نگاشته شد که احتمالاتی مبتنی بر این مطرح است که او یک روسپی درباری(Courtesan) در عصر هلنیستی (قرن ۱ تا ۳ پیش از میلاد) بوده‌است. کتاب کاما سوترا از واتسیایانا (فیلسوف هندی) که معتقدند میان قرون یک تا شش، نگاشته شده به بدنامی میان راهنماهای آمیزش جنسی شهرت دارد. تفاوت در میان روش‌های آمیزش جنسی منجر به تفاوت میان ژرفا و زاویهٔ دخول می‌گردد. تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا روش‌های آمیزش جنسی دسته‌بندی شوند. آلفرد کینزی شش موقعیت بدوی آمیزش را دسته‌بندی کرد. از اولین متون زمان قرون وسطی در اروپا می‌توان به Speculum al foderi اشاره کرد که بعضاً به نام‌های «آینهٔ جماع» یا «آینه‌ای برای سپوزندگان» شناخته می‌شود. این متن در قرن پانزدهم به زبان کاتالان نگاشته شده و در ۱۹۷۰ کشف شده‌است.[۲][۳]

روش‌های همراه با دخول

این دسته از روش‌های آمیزش، مواردی را دربر می‌گیرند که در آنها آلت تناسلی مرد یا جسمی شبیه به آن[a] (مثل دیلدو و سایر وسایل مانند آن) وارد واژن، مقعد یا دهان شریک جنسی می‌شود.

دخول رو در رو

پوزیشن میسیونری با قرارگیری پاهای زن روی شانه مرد، یکی از متداول‌ترین روش‌های آمیزش جنسی.[۴][۵]

این روش، یکی از معمول‌ترین، طبیعی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین[۶] روش‌های آمیزش است که بسیاری آن را انجام می‌دهند و بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و به‌صورت تاق‌باز در زیر قرار گرفته و پاهای خود را به اندازه‌ای که احساس راحتی کند باز می‌کند و مرد در میان پاهای زن قرار گرفته و عمل دخول را انجام می‌دهد. این حالت یکی از راحت‌ترین حالت آمیزش است و به‌علت افقی قرار گرفتن مهبل یا بدن زن و جهت آلت مرد ورود و خروج به آسانی انجام می‌گیرد و دخول کامل است و جهت کامل‌تر داخل‌شدن آلت مرد پاهای خم‌شدهٔ زن بر روی شکم تا می‌شود در این‌صورت آلت زن کاملاً در معرض دید مرد قرار می‌گیرد و تماس آلت مرد با دیواره مهبل نیز تأمین می‌شود ضمناً مرد از روبه‌رو به سینه‌ها و صورت و بدن زن جهت تحریک بیشتر دسترسی کامل دارد.[۷] روش یاد شده پذیرفته‌ترین روش در آدمیان است.

در این حالت بهتر است که هر از چند گاهی مرد، تمام بدن خود را با بدن زن تماس بدهد، ولی در این میان توجه لازم به توانایی جسمی زن داشته باشد که باعث فشار و تنگی نفس زن نشود. در صورتی که مرد دو دست خود را به صورت عمودی در طرفین سینهٔ زن روی زمین قرار دهد که وزن بدن را تحمل کند، فعالیت جنسی از کیفیت بهتری برخوردار می‌شود به این علت که زن آزادی عمل و امکان تحرک بیشتری داشته و البته حس لامسه زن هم به دلیل تماس قسمت‌های بالای قسمت زنانگی با بدن مرد تحریک می‌شود و همچنین تنگی نفس در زن به وجود نمی‌آید.

فعالیت‌های جانبی

یکی از بهترین کارهای جانبی در این نوع آمیزش نوازش کردن و بوسیدن زن است. زن نیز می‌تواند با نشان دادن علاقه به نوازش شدن و به بوسیده شدن و کمک به حرکات بالا و پایین مرد و کشیدن نفس‌های عمیق و با احساس، مرد را تحریک کند. میزان لذت جنسی در این وضعیت ۷۰٪ برای مرد و ۳۰٪ برای زن است.

دوران بارداری

برای دوران بارداری می‌توان از این روش استفاده کرد ولی باید توجه داشت که برای جلوگیری از وارد شدن فشار به شکم و بچه، پاهای زن نباید زیاد باز شوند یا بالا برده شوند و همچنین بهترین حالت این هست که پاهای زن به صورت باز بر روی ران‌های مرد قرار گیرد و مرد به صورت نشسته که پاهایش در اطراف زن قرار دارد یا به صورت ایستاده در صورتی که زن در لبه تخت دراز کشیده‌است، عمل دخول را انجام دهد.

روش‌های کناری

روش پهلو به پهلو

به این روش آمیزش، اصطلاحاً پهلو به پهلو نیز گفته می‌شود. در این حالت هم مرد و هم زن به پهلو خوابیده و عمل دخول را انجام می‌دهند. البته می‌شود حالت اول را به این حالت پیوند زد، یعنی به همان صورت که مرد روی زن قرار گرفته بود دوتایی به پهلو بخوابند.

در مورد نحوهٔ قرار گرفتن دست و پاها، بهتر است که آن را به‌عهدهٔ زن گذاشته تا به هر صورتی که راحت‌تر است، آن‌گونه انتخاب کند. در این حالت از آنجایی که اکثر نقاط بدن مرد و زن با یکدیگر در تماس خواهند بود، لذت بیشتری عاید طرفین می‌شود. این حالت از آنجا که زن متحمل فشار زیادی نمی‌شود و آزادی عمل مناسبتری دارا خواهد بود، در بین خانم‌ها طرفداران زیادی دارد. همچنین این روش یکی از روش‌های مناسب برای دوران بارداری است.

موارد تکمیلی روش

در این روش به‌علت کم‌شدن حرکت بدن در زن و مرد برای بهبود بخشیدن به کیفیت آمیزش جنسی نوازش، بوسه و مالش بدن زوج مقابل پیشنهاد می‌شود و مرد در موارد تکمیلی روش، می‌تواند گردن و لاله گوش زن را ببوسد و با دست آزاد ماساژ سینهٔ زن را انجام دهد و زن با دست آزاد خود می‌تواند باسن و ران مرد را نوازش کند.

روش دخول از پشت

دخول واژینال یا مقعدی با روش آمیزش شیوه قاشقی
موقعیت نفوذ از پشت که معمولاً به آن "شیوه سگی" می‌گویند. به شریک دریافت کننده می‌توان به صورت واژینال یا مقعدی نفوذ کرد.

این روش از جمله حالات طبیعی و رایج است و اصولاً در تمام جانوران و پستانداران این حالت دیده می‌شود در این روش زن روی شکم دراز می‌کشد و سپس پاها را روی شکم جمع می‌کند و باسن در این صورت کمی بالاتر قرار می‌گیرد و مرد از پشت در حالت نشسته یا ایستاده دخول می‌کند. در این حالت شکم مرد کاملاً با باسن زن تماس پیدا می‌کند، ولی به علت قرار گرفتن باسن زن بین مرد و زن دخول کامل ممکن نیست[۸]

این روش را معمولاً برای رفع خستگی بدنی در حین آمیزش پیشنهاد می‌کنند. به علت اینکه زن کنترلی در انجام فعالیت جنسی ندارد برای افزایش لذت جنسی برای زن، حرکت‌های مکمل مانند در آغوش گرفتن زن، بوسیدن، نوازش کردن، مالش سینه‌ها، مالش کلیتوریس توسط مرد یا خودزن پیشنهاد می‌شود.

برای استفاده از این روش در زمان بارداری زن باید کف زمین خم شده و تمام قسمت‌های سینه و دستان خود را روی زمین بگذارد به‌طوری‌که هیچ فشاری بر شکمش وارد نشود. در این حالت بهتر است چند بالش نرم در زیر شکم و سینه زن قرار گیرد تا فشار کمتری بر زن وارد شود. در این روش مرد توانایی ورود و خروج کنترل شده آلتش را دارد.

آسیب‌ها

این روش از جمله روش‌های کم آسیب آمیزش جنسی است ولی باید به این نکته توجه کرد که در صورتی که زاویه بدن مرد بالاتر یا پایین‌تر از زن قرار گیرد احتمال ورود هوا به درون مهبل و ایجاد لخته خون و عوارض حاصل از حرکت لخته خون در بدن زن وجود دارد.

بهترین حالت در این روش

بهترین حالت از نظر آزادی عمل برای مرد و کیفیت رابطه جنسی برای زن به نحوی است که زن بر روی لبه تخت یا سطح بلند نرمی مانند دسته مبل یا لبه میز دراز بکشد به نحوی که بر روی پا ایستاده و شکمش بر روی سطح نرمی قرار گیردو مرد به صورت ایستاده عمل دخول را انجام دهد.

روش زن سوارکار

در این حالت زن باقرار گرفتن روی مرد همانند یک سوارکار، بر روی آلت مرد سوار می‌شود.
یک مرد و زن در حال انجام آمیزش جنسی با پوزیشن شمع کوب

در این روش مرد به پشت حالت تاق باز دراز کشیده و زن بر رو قرار گرفته و آلت مرد را در مهبل وارد می‌کند در این حالت زن می‌تواند روی مرد دراز بکشد در این صورت طرفین به بیشتر نقاط بدن یکدیگر دسترسی دارند و در حالت دیگر زن در حالی که پاهایش در طرفین مرد قرار دارد بر روی او می‌نشیند و حرکات افقی یا عمودی انجام می‌دهد در این حالت کلیتوریس کاملاً با اطراف آلت مردانه تماس دارد و این حالت در مواقعی انجام می‌گیرد که به دلایلی مرد قادر به انجام حرکات بدنی نباشد یا برای وی مضر باشد.[۷] برای مثال در مواقعی که مرد دچار کمر درد است این روش خیلی مفید است. این روش‌ها برای خانم‌هایی که جثه بسیار کوچکتری از شریک جنسی خود دارند نیز بسیار مناسب هستند.

درچه مواردی این روش مناسب نیست

باید توجه داشت این روش به علت اینکه آلت مرد به‌طور کامل در مهبل فرومی‌رود برای موارد زیر پیشنهاد نمی‌گردد:

 • برای شب زفاف یا زن‌هایی که برای بار اول آمیزش دارند
 • زن‌های حامله
 • زن‌هایی که جثه بزرگ دارند

مشکلات

به علت اینکه فشار حاصل از وزن زن بر روی آلت مرد زیاد است امکان بروز مشکلات زیر وجود دارد:

 • درصورت نشستن سریع زن بر روی آلت مرد امکان شکستن آلت مرد وجود دارد.
 • اگر به دلیل هیجانات حاصل از رابطه، این روش به آرامی انجام نشود و زن تمام وزن خود را روی بدن مرد متمرکز کند، باعث پاره شدن مویرگ‌های موجود در قسمت‌های پایینی آلت و مثانه مرد می‌شود که در دراز مدت برای مرد مشکل‌ساز است.
 • هنگام آمیزش با زنهایی که جثه بزرگ دارند امکان بروز آسیب‌های فوق برای مرد بیشتر هست.

مزایا

در این نوع آمیزش زن‌ها آزادی عمل بیشتری دارند و عمل حرکت آلت در مهبل را در کنترل خود دارند از طرفی چون زاویه مناسبی دارند این امکان را دارند که آلت مرد را به‌طور کامل داخل مهبل جای دهند. مرد می‌تواند برای ایجاد لذت بیشتر در زن، سینه‌ها و کلیتوریس را به آرامی ماساژ دهد.

حالت ضربدر

این حالت نوعی از حالت از پشت به پهلو با این فرق که وقتی مرد به حالت نشسته در میان پاهای زن که به پهلو دراز کشیده قرار گرفت زن و مرد هر دو پاها را به جای اینکه جمع کنند دراز می‌کنند در این حالت زن و مرد در هم رفته‌اند یک پای مرد در مقابل و پای دیگر در پشت زن به موازات بدن زن قرار دارد و پاهای زن نیز همچنین طرفین با کشیدن پاهای هم می‌توانند حرکات دخول را انجام دهند و در این حالت دخول عمقی است و نمی‌بایست حرکات ناگهانی و ضربه‌ای انجام گیرد زیرا برای زن ایجاد ناراحتی و درد در ناحیه تخمدان می‌کند.[۹]

روش آمیزش نشسته

این روش جزو روش‌هایی هست که سطح تماس بدن زوج به حداکثر می‌رسد با وجودی که حرکت و هیجان در فعالیت جنسی کاهش می‌یابد لذت جنسی از طریق حس لامسه و حرکات مکمل مانند بوسیدن، نوازش کردن، ماساژ دادن تأمین می‌گردد.

دخول واژینال یا مقعدی به‌صورت نشسته
دخول به‌صورت ایستاده

روش ایستاده

این روش برای زوج‌هایی پیشنهاد می‌گردد که مرد توانائی بلند کردن زن را داشته باشد و معمولاً به علت فشاری که بر مرد وارد می‌گردد و همچنین دلهره زن از واژگونی جنبه نمایشی و ایجاد تنوع دارد و لذت چندانی به نسبت روش‌های دیگر ندارد و برای بهبود کیفیت در این روش نشستن زن بر روی میز یا سطح بلند پیشنهاد می‌گردد.

دخول مقعدی

روش رو در رو (میشنری) با دخول مقعدی
یک پارتنر زن در حال میخ‌زنی یک پارتنر مرد

آمیزش جنسی مقعدی یا دخول مقعدی نام گونه‌ای از آمیزش جنسی است که در آن یک آلت مردی یا شبیه آن برآمده وارد مقعد شریک جنسی می‌شود. روش‌های مختلفی برای انجام آمیزش مقعدی وجود دارد که در زیر آمده‌است.

 • روش سگی: روشی است که طی آن دخول با بیش‌ترین میزان نفوذ انجام می‌شود که در صورت درازی بیش از حد آلت وارد شده به مقعد طرف مقابل می‌تواند موجب وارد شدن فشار به خم‌روده فرد شود.
 • آمیزش جنسی رو در رو: انجام آمیزش مقعدی در حالت رو در رو از دیگر روش‌های انجام آمیزش مقعدی است.
 • شیوه قاشقی: روشی که اصطلاحاً به روش ۹۹ نیز شناخته می‌شود حالتی است که در آن موقعیت دو شریک جنسی، همچون دو قاشقِ درهم‌قرارگرفته است.
 • شریک جنسی در رو: حالتی است که مرد در زیر و شریک جنسی در زیر قرار می‌گیرد.
 • پگینگ: زن با دیلدو بنددار با مرد به مانند استیل سگی سکس آنال برقرار می‌کنند.

روش‌هایی که لزوماً شامل دخول نیستند

آمیزش دهانی به تحریک آلت تناسلی با کمک دهان گفته می‌شود. در این روش ممکن است دخول صورت بگیرد و این عمل ممکن است قبل، در حین یا پس از معاشقه انجام شود. همچنین ممکن است به‌صورت همزمان (مانند روش ۶۹) صورت پذیرد یا این‌که تنها یکی از طرفین به این عمل اقدام کند.[۱۰]

آمیزش دهانی

قضیب‌لیسی

قضیب‌لیسی توسط یک زن

قضیب‌لیسی یکی از روش‌های آمیزش دهانی است که طی آن طرف مقابل به تحریک آلت جنسی مرد با دهان می‌پردازد.

 • در حالت نشسته
  • مرد به پشت دراز کشیده در حالی که شریک جنسی بر روی زانو و در میان پاهای مرد نشسته‌است.
  • مرد به پشت دراز کشیده در حالی که شریک جنسی در کنار پاهای مرد نشسته‌است.
  • مرد روی نیمکت، صندلی یا تخت نشسته‌است و شریک جنسی در مقابل او زانو زده‌است.
 • در حالت ایستاده
  • مرد ایستاده‌است در حالی که شریک جنسی در جلوی او زانو زده، نشسته (روی صندلی، نیمکت یا لبه تخت) یا خم شده‌است.
  • مرد و شریک جنسی هر دو ایستاده‌اند در حالی که که شریک جنسی به سمت مرد خم شده‌است.
  • مرد ایستاده‌است و شریک جنسی طوری بر روی تخت خوابیده‌است که سر او از لبه تخت به سمت عقب آویزان باشد.
 • درحالت دراز کشیده
  • در حالی که شریک جنسی به پشت دراز کشیده‌است، مرد در موقعیت رودرو و آلت جنسی او در دهان شریک جنسی قرار دارد.
  • در حالی که شریک جنسی به پشت دراز کشیده‌است، آلت جنسی مرد در میان پستان‌های شریک جنسی و در دهان او است.

فرج‌لیسی

فرج‌لیسی توسط یک زن

یک روش آمیزش جنسی است که طی آن فرج و واژن با دهان مورد تحریک قرار می‌گیرد. برخی از حالت‌های ممکن در این روش عبارت‌اند از:

 • زن ایستاده‌است و شریک جنسی در مقابل او نشسته‌است.
 • زن بر روی لبه تخت نشته‌است و شریک جنسی در مقابل او زانو زده‌است.
 • زن به‌صورت وارونه (بر روی دستانش) ایستاده‌است و شریک جنسی در مقابل او ایستاده‌است.
 • زن همانند شیوه سگی روی دست‌ها و پاهایش نشسته‌است و سر شریک جنسی از پشت در میان پاهای او قرار دارد.
 • زن همانند روش میشنری به پشت دراز کشیده‌است. شریک جنسی در میان پاهای او نشسته‌است.

روش ۶۹

در این روش هر دو شریک جنسی به‌صورت همزمان مشغول تحریک آلت جنسی طرف مقابل با کمک دهان خود هستند. این کار می‌تواند به‌صورت میشنری، پهلو به پهلو یا به‌صورت یکی ایستاده و دیگری وارونه انجام پذیرد.

قضیب‌لیسی و فرج‌لیسی همزمان
(معروف به پوزیشن ۶۹)

مقعدلیسی

مقعدلیسی یک زن توسط زنی دیگر

یکی از روش‌های آمیزش جنسی است که زیرمجموعه روش‌های آمیزش مقعدی محسوب می‌شود. این روش می‌تواند در حالت‌های مختلفی انجام شود.

 • شریک جنسی منفعل همانند حالت متداول در شیوه سگی بر روی چهار دست و پای خود نشسته و شریک جنسی فعال از پشت مشغول است.
 • شریک جنسی منفعل همانند حالت قرارگیری مردرو به پشت دراز کشیده در حالی که پاهاش رو به بالا است و شریک جنسی فعال در مقابل او قرا گرفته‌است.
 • هر دو شریک جنسی، در حالت ۶۹ قرار دارند.[۱۱][۱۲]
 • در حالتی موسوم به ترومبون زنگ‌زده، شریک جنسی مرد ایستاده‌است در حالی که شریک جنسی دیگر در پشت او زانو زده‌است و همزمان مشغول مقعدلیسی و مالیدن آلت جنسی مرد است.[۱۳]

روش‌های دیگر

دو زن لزبین در حال بوسیدن یکدیگر، همزمان یکی از زنان کُس دیگری را میمالد.
فروکردن مشت در واژن
انگشت کردن یک زن توسط یک مرد
 • انگشت کردن

انگشت کردن عملی است که طی آن، انگشت یا انگشتان فرد دست به درون مقعد یا واژن طرف مقابل فرستاده می‌شود.

 • مشت کردن

مشت کردن عملی است که طی آن، انگشتان فرد دست به‌صورت مشت شده به درون مقعد یا واژن طرف مقابل فرستاده می‌شود. این عمل نیازمند مقدار زیادی ماده روان‌کننده‌است. این عمل می‌تواند منجر به وارد شدن آسیب‌های جدی و حتی کشنده به مقعد یا واژن طرف مقابل شود.[۱۴][۱۵][۱۶][۱۷][۱۸]

روش‌های بدون دخول

دو زن در حال مالیدن واژن خود به یکدیگر با روش رو در رو

روش‌هایی که به‌عنوان روش‌های بدون دخول تلقی می‌شوند، روش‌هایی هستند که طی آن‌ها هر نوع دخول (آلت جنسی یا سایر اعضا) در آنها انجام نمی‌شود و معمولاً با مالیدن آلت جنسی به انجام می‌رسند. این روش‌ها می‌تواند صرفاً محدود به آلت جنسی شریک‌های جنسی محدود باش یا این‌که به بخش‌های دیگر بدن آن‌ها مانند مقعد توسعه پیدا کند. در زیر برخی از این روش‌ها اشاره شده‌اند.

دو مرد در حال مالیدن آلت‌های جنسی خود به یکدیگر

آلت به آلت مالی

مالیدن آلت تناسلی به آلت تناسلی فرد دیگر در هر دو جنس انجام می‌شود و معمولاً به‌صورت مالیدن آلت دو فرد همجنس است با این‌حال انجام آن میان دو فرد غیرهمجنس نیز غیرمعمول نیست. این روش از جمله روش‌های آمیزش جنسی بدون انجام دخول است که در میان جانوران هم دیده می‌شود.[۱۹][۲۰] دو حالت اصلی متداول برای این روش عبارت است از:

آمیزش جنسی گروهی

آمیزش جنسی گروهی یکی دیگر از روش‌های آمیزش جنسی است. اگرچه آمیزش جنسی گروهی به این معنی نیست که همه افراد شریک در آن، به‌صورت همزمان دارای تماس جنسی با یکدیگر هستند، با این‌حال برخی از روش‌های متداول در آن، مستلزم سه یا تعداد بیشتری از افراد مشارکت کننده‌است.[۲۱] در زیر برخی از روش‌هایی که زیرمجموعه روش‌های آمیزش جنسی گروهی قرار دارند، آورده شده‌اند.

سه نفره

یک مرد در حال دخول واژنی با یک زن و فرج‌لیسی زن دیگر به‌صورت همزمان
دخول همزمان مقعدی و واژنی دو مرد با یک زن

زمانی‌که سه نفر در آمیزش جنسی با یکدیگر مشارکت داشته باشند، به این نوع آمیزش جنسی، سکس سه‌نفره یا اصطلاحاً تری‌سام[b] گفته می‌شود. این سه نفر ممکن است سه مرد، سه زن، دو مرد و یک زن یا دو زن و یک مرد باشند. روشهای مختلفی برای انجام این نوع آمیزش جنسی وجود دارد که در ادامه آورده شده‌اند.

 • نفر اول مشغول رابطه دهانی با نفر دوم است، در حالی‌که خود مشغول رابطه مقعدی یا واژنی با فرد سوم است. بعضی مواقع به این حالت، روش اصطلاحاً اسپیت روست[c] گفته می‌شود.
 • روش ۳۶۹، روشی که در آن دو نفر مشغول انجام روش ۶۹ هستند و نفر سوم مشغول دخول به یکی از این دونفر است. این روش معمولاً شامل دخول نفر سوم به‌صورت شیوه سگی با نفر بالایی در وضعیت ۶۹ است.[۲۲]
 • یک مرد مشغول آمیزش جنسی مقعدی یا واژنی با شریک جنسی خود است، در حالی که فرد دیگری (زن یا مرد) مشغول رابطه مقعدی با خود او است.
 • سه شریک جنسی به‌صورت موازی در کنار یکدیگر ایستاده یا دراز کشیده‌اند به‌صورتی که یکی از آنها در میان دونفرشان قرار دارد. این روش، بعضی مواقع روش ساندویچی خوانده می‌شود. در این روش دخول دوگانه به صورت همزمان یا غیرهمزمان در مقعد و واژن نفر میانی انجام می‌شود.
 • دو شریک جنسی مشغول رابطه مقعدی یا واژنی با یکدیگر هستند، در حالی‌که یکی یا هردو مشغول یک رابطه دهانی با نفر سوم هستند.
 • هر سه شریک جنسی به‌صورت همزمان مشغول رابطه جنسی دهانی/مقعدی/واژنی با یکدیگر هستند. این روش، معمولاً چرخه آفتابگردان[d]خوانده می‌شود.

چهارنفره

زمانی‌که چهار نفر در آمیزش جنسی با یکدیگر مشارکت داشته باشند، به این نوع آمیزش جنسی، سکس چهارنفره یا اصطلاحاً فورسام[e] گفته می‌شود. روش ۴۶۹، روشی متداول در آمیزش جنسی چهارنفره است. در این روش، دو نفر مشغول انجام روش ۶۹ هستند و دو نفر دیگر به‌صورت همزمان مشغول رابطه مقعدی یا واژنی با دو فرد مشغول در روش ۶۹ هستند. این روش مانند روش ۳۶۹ است با این تفاوت که در طرف مقابل نفر چهارم نیز حضور دارد.

چندنفره

انجام بوکاکی توسط یک زن در مقابل چند مرد

روشهای چندنفره، روش‌هایی هستند که می‌تواند با کمک تعداد مختلفی از شریک‌های جنسی به انجام برسند. در ادامه برخی از آنها آورده شده‌اند.

 • زمانی که یک زن یا مرد با گروهی از مردان یا زنان مشغول رابطه جنسی شود به این روش اصطلاحاً گنگ بنگ گفته می‌شود.
 • گروهی از مردان مشغول خودارضایی و ریختن مایع منی خود بر روی صورت یک فرد هستند. به این روش اصطلاحاً بوکاکی گفته می‌شود.[۲۳][۲۴]
 • آمیزش جنسی گروهی از مردان در حالی که تشکیل حلقه‌ای داده‌اند و مشغول خودارضایی هستند. به این روش اصطلاحاً حلقه خودارضایی (Circle jerk) گفته می‌شود.
 • گروهی از مردان، زنان یا هردو، هر کدام مشغول آنجا رابطه دهانی، واژنی یا مقعدی با نفر کناری خود هستند که به این مجموعه اصطلاحاً چرخه آفتاب‌گردانی گفته می‌شود.[۲۵][۲۶]

دخول چندگانه

روشی است که طی آن، یک فرد مورد دخول چندگانه همزمان واقع می‌شود. دخول می‌تواند شامل استفاده از انگشتان دست یا پا، اسباب بازی‌های جنسی یا آلت جنسی مردانه انجام پذیرد. صحنه‌هایی از این نوع آمیزش در فیلم‌های پورنوگرافی به نمایش درمی‌آید.

اگر یک شخص از دو طریق مورد دخول قرار بگیرد، اصطلاحاً به این روش دخول دوگانه[f] یا به‌صورت مخفف دی‌پی (DP) می‌گویند. دخول دوگانه می‌تواند شامل دخول در واژن، مقعد، دهان یا همگی باشد. برخی از موارد این روش آمیزش، در زیر آورده شده‌است.

 • دخول دوگانه همزمان آلت دو مرد در مقعد فرد سوم. این روش معمولاً با عنوان روش دخول دوگانه مقعدی[g] شناخته می‌شود.
 • دخول دوگانه همزمان آلت دو مرد در واژن فرد سوم. این روش معمولاً با عنوان روش دخول دوگانه واژنی[h] شناخته می‌شود.
 • دخول همزمان آلت دو مرد در واژن و مقعد فرد سوم. این روش می‌تواند با کمک آلت تناسلی مرد یا دیلدو انجام شود.
 • دخول همزمان آلت تناسلی دو مرد در دهان و واژن یا مقعد فرد سوم.

جستارهای وابسته

واژه‌نامه

 1. Phallic object
 2. Threesome
 3. Spit roast
 4. Daisy chain
 5. Foursome
 6. Double penetration
 7. Double anal penetration
 8. Double vaginal penetration

منابع

 1. "Sexual Intercourse". Discovery.com. Archived from the original on 2008-08-22. Retrieved 2008-01-12.
 2. Michael R. Solomon, editor (1986). Text and Concordance of Speculum al foderi, Biblioteca Nacional MS. 3356. شابک ‎۰−۹۴۲۲۶۰−۶۰−۰
 3. Michael R. Solomon (1990). The Mirror of coitus: a translation and edition of the fifteenth-century Speculum al foderi. Spanish. شابک ‎۰−۹۴۰۶۳۹−۴۸−۳
 4. Keath Roberts (2006). Sex. Lotus Press. p. 145. ISBN 8189093592. Retrieved August 17, 2012.
 5. Wayne Weiten; Margaret A. Lloyd; Dana S. Dunn; Elizabeth Yost Hammer (2008). Psychology Applied to Modern Life: Adjustment in the 21st Century. سی‌انگیج. p. 423. ISBN 978-0-495-55339-7. Retrieved January 5, 2012.
 6. کاظم علی‌پور(۱۳۷۳). پرسش و پاسخ به مسائل جنسی و زناشوئی. انتشارات یادگار، تهران، چاپ اول، صفحهٔ ۴۳
 7. ۷٫۰ ۷٫۱ کاظم علی پور(۱۳۷۳). پرسش و پاسخ به مسائل جنسی و زناشوئی. انتشارات یادگار، تهران، چاپ اول، صفحهٔ ۴۳
 8. کاظم علی پور(۱۳۷۳). پرسش و پاسخ به مسائل جنسی و زناشوئی. انتشارات یادگار، تهران، چاپ اول، صفحهٔ ۴۴
 9. کاظم علی پور(۱۳۷۳). پرسش و پاسخ به مسائل جنسی و زناشوئی. انتشارات یادگار، تهران، چاپ اول، صفحهٔ ۴۵
 10. "Oral Sex Positions". Sexinfo101.com. Retrieved 2010-04-19.
 11. Adam Cowell. "Rimming". gaylifeuk.com. Archived from the original on 29 May 2014. Retrieved 12 March 2016.
 12. Morin, J. (1998). Anal pleasure and Health. Oakland, CA: Down there press.
 13. Tate, Jordan. (January 9, 2007) The Contemporary Dictionary of Sexual Euphemisms. Publisher St. Martin's Press شابک ‎۰−۳۱۲−۳۶۲۹۸−۶
 14. Cohen, C. E.; Giles, A.; Nelson, M. (2004). "Sexual trauma associated with fisting and recreational drugs". Sexually Transmitted Infections. 80 (6): 469–470. doi:10.1136/sti.2004.011171. PMC 1744939. PMID 15572616.
 15. Preuss, Johanna; Strehler, Marco; Dettmeyer, Reinhard; Madea, B. (2007). "Death after anal "fisting"". Archiv für Kriminologie. 221 (1–2): 28–35. PMID 18389861.
 16. Torre, Carlo (1987). "Delayed death from "fisting"". The American Journal of Forensic Medicine and Pathology. 8 (1): 91. doi:10.1097/00000433-198703000-00026.
 17. Fain, Dawn B.; McCormick, George M. (1989). "Vaginal "fisting" as a cause of death". The American Journal of Forensic Medicine and Pathology. 10 (1): 73–75. doi:10.1097/00000433-198903000-00019.
 18. Reay, Donald T.; John W. Eisele (1983). "Sexual abuse and death of an elderly lady by "fisting"". The American Journal of Forensic Medicine and Pathology. 4 (4): 347–350. doi:10.1097/00000433-198312000-00013.
 19. de Waal FB (1995). "Bonobo sex and society". Sci. Am. 272 (3): 82–8. doi:10.1038/scientificamerican0395-82. PMID 7871411.
 20. Paoli, T.; Palagi, E.; Tacconi, G.; Tarli, S. B. (2006). "Perineal swelling, intermenstrual cycle, and female sexual behavior in bonobos (Pan paniscus)". American Journal of Primatology. 68 (4): 333–347. doi:10.1002/ajp.20228. PMID 16534808.
 21. Wojick, Helen (October 2010). "Differences Between Threesomes, Group Sex and Orgies". The Swinger Blog. Archived from the original on February 7, 2012. Retrieved April 15, 2012.
 22. "Lifestyle Definitions - 369". Swinger Social Network. Archived from the original on 13 September 2013. Retrieved April 14, 2012.
 23. "Lifestyle Definitions - Bukkake". Swinger Social Network. Archived from the original on 27 January 2013. Retrieved April 14, 2012.
 24. "Bukkake". dictionary.com. Retrieved April 14, 2012.
 25. "Daisy Chain". Swinger Social Network. Archived from the original on 13 June 2013. Retrieved 26 July 2020.
 26. "Daisy Chain". Retrieved April 14, 2012.
 • «sex treaning». man's health.it. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۶ اکتبر ۲۰۱۱. دریافت‌شده در ۲۰۱۱-۱۰-۰۹.
 • «Better Sex Line - 102 Love Positions». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۸ اکتبر ۲۰۱۱. دریافت‌شده در ۲۰۱۱-۱۰-۰۹.

پیوند به بیرون

پرونده‌های رسانه‌ای مربوط به Sex positions در ویکی‌انبار