آداب جنسی تائوئیسم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
نقاشی چینی مربوط به دوره امپراتوری تانگ از آداب جنسی تائوئیسم.

آداب جنسی تائوئیسم (به چینی ساده شده 房中术، به چینی سنتی 房中術، معنی لغوی: اتصال انرژی، اتصال جوهرها) آداب جنسی ای است که توسط برخی از تائوئیست‌ها انجام میشده و اعتقاد بر این بوده که انجامش تأثیرات مثبت جسمی و روحی دارد.

تکنیک‌های کنترل جنسی[ویرایش]

دستورالعمل‌های چینی آمیزش جنسی مربوط به سلسله دودمان هان شرقی (از سال ۲۵ تا ۲۲۰ میلادی) به تکنیک‌های کنترل جنسی تائوئیست‌ها اشاره می‌کنند. این تکنیک‌ها روش‌هایی برای «تغذیه اصل حیات» در نظر گرفته می‌شد که بوسیله آن تائوئیست می‌توانست به جاودانگی برسد. بجز این تکنیک، دو دستورالعمل دیگر به نام‌های «تنفس جنینی» و دآاویین «ژیمناستیک» نیز انجام می‌شده که توصیف آن بر جا مانده‌است: اصولاً تکنیک فشار آوردن بر روی مجرای منی برای جلوگیری از خروج منی بوده‌است. اینگونه تصور می‌شده که این کار باعث می‌شود بذر به محل اولش بازگشته، به سمت مغز بالا رفته و نهایتاً بازیابی شود. همچنین تصور این بوده که مایه زنانه جذب مجدد می‌شود و به طولانی شدن عمر زن کمک می‌کند.

زمان و مکان[ویرایش]

یکی دیگر از متن، مزایای بهداشت و درمان از شبستان، نشان می دهد که زمان خاصی برای مقاربت از دیگران بهتر بود. یک فرد تا به حال برای اجتناب از مقاربت در سه ماهه یا قمر کامل و در روز هنگامی که بزرگ باد، باران، مه، سرما یا گرما، رعد و برق، رعد و برق، تاریکی بر آسمان و زمین، گرفت خورشیدی و قمری، رنگین کمان و زلزله وجود دارد. داشتن مقاربت در این زمان که روح انسان آسیب برساند و زنان را به تبدیل شدن به بیمار می شود. کودکان را در این زمان درک خواهد بود دیوانه، احمق، منحرف یا احمق، لال، کر، فلج یا کور. unfilial و خشونت آمیز است.

نیز مهم در انتخاب روز مناسب برای مقاربت، در صورتی که فرد مورد نظر بچه ها. پس از این دوره، زن، اول، سوم و پنجم روز بهترین بود. اگر در این روزها مرد انزال بعد از نیمه شب، کودک به احتمال زیاد خواهد مرد. اگر دختر مورد نظر، مرد نیاز به انزال در روزهای دوم، چهارم و ششم پس از قطع دوره زن.

محل سکونت جنسی نیز مهم است. مردم مجبور بودند برای جلوگیری از تابش خیره کننده از خورشید، ماه و ستاره، داخله زیارتگاه، نزدیکی به معابد، چاه ها، کوره و privies، و مجاورت گورهای یا تابوت.

اگر این پیشنهادات به دنبال فرزندان خانواده خواهد بود خوب، عاقل و با فضیلت است. اگر آنها به دنبال ندارد، فرزندان را به بد و خانواده در نهایت میمیرند.

منابع[ویرایش]

Mircea Eliade. «Sexuality». در The Gale Encyclopedia of Religion, Vol 12, 2nd Ed.. Macmillan Reference، 2004. pp. 389-390. شابک ‎۰۰۲۸۶۵۷۳۳۰.