آداب جنسی تائوئیسم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
نقاشی چینی مربوط به دوره امپراتوری تانگ از آداب جنسی تائوئیسم.

آداب جنسی تائوئیسم (به چینی ساده شده 房中术، به چینی سنتی 房中術، معنی لغوی: اتصال انرژی، اتصال جوهرها) آداب جنسی ای است که توسط برخی از تائوئیست‌ها انجام میشده و اعتقاد بر این بوده که انجامش تأثیرات مثبت جسمی و روحی دارد.

تکنیک‌های کنترل جنسی[ویرایش]

دستورالعمل‌های چینی آمیزش جنسی مربوط به سلسله دودمان هان شرقی (از سال ۲۵ تا ۲۲۰ میلادی) به تکنیک‌های کنترل جنسی تائوئیست‌ها اشاره می‌کنند. این تکنیک‌ها روش‌هایی برای «تغذیه اصل حیات» در نظر گرفته می‌شد که بوسیله آن تائوئیست می‌توانست به جاودانگی برسد. بجز این تکنیک، دو دستورالعمل دیگر به نام‌های «تنفس جنینی» و دآاویین «ژیمناستیک» نیز انجام می‌شده که توصیف آن بر جا مانده‌است: اصولاً تکنیک فشار آوردن بر روی مجرای منی برای جلوگیری از خروج منی بوده‌است. اینگونه تصور می‌شده که این کار باعث می‌شود بذر به محل اولش بازگشته، به سمت مغز بالا رفته و نهایتاً بازیابی شود. همچنین تصور این بوده که مایه زنانه جذب مجدد می‌شود و به طولانی شدن عمر زن کمک می‌کند.

منابع[ویرایش]

Mircea Eliade. «Sexuality». در The Gale Encyclopedia of Religion, Vol 12, 2nd Ed.. Macmillan Reference، 2004. pp. 389-390. شابک ‎۰۰۲۸۶۵۷۳۳۰.