سکس گروهی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
آمیزش جنسی گروهی
Édouard-Henri Avril (25).jpg
اثری از نقاش ادوار-آنری آوریل
ویژگی‌ها
نوع فعالیت بین بیش از دو غیر همجنس یا همجنس
محدودیت دیگر در بعضی باشگاه‌های سکس ورود همراه با زوج الزامی است.
تحریک
سلامت و ایمنی
بیماری محتمل در صورت آلودگی کسانی که سکس گروهی دارند احتمال داشتن بیماری‌های سرایت‌کننده در آن‌ها بیشتر است.
روش ایمن سازماندهی میمهانی‌های سکس بی‌خطرتر
ادیان
دیدگاه دیگر ادیان در بعضی ادیان از جمله اسلام، این عمل جز در موارد خاص (مثلا با دو کنیز) هوس نفس و از گناهان شمرده می‌شود و در بسیاری از فرهنگ‌ها سکس در معرض عموم تابو و غیرقانونی است.
پانویس
پانویس الکل و دیگر داروها ممکن است به عنوان عوامل خطر برای تماس جنسی ناخواسته
اثر پیتر فندی، ۱۸۳۵

آمیزش جنسی گروهی یا سکس گروهی (به انگلیسی: Group sex) به رفتار جنسی‌ای گفته می‌شود که بیش از دو نفر در آن شرکت کنند. شرکت‌کنندگان در رابطه جنسی گروهی می‌توانند از هر گرایش جنسی یا جنسیتی باشند. اساساً هر نوع فعالیت جنسئ که بیش از دو نفر در آن فعال باشند را می‌توان شامل سکس گروهی دانست، با این حال برخی از گونه‌های سکس گروهی، اسامی خاص خود را نیز دارند.

رابطه جنسی گروهی می‌تواند در یک مهمانی خصوصی جنسی یا در یک جمع نیمه عمومی انجام گیرد، اما ممکن است در سالن‌های ماساژ یا فاحشه خانه‌ها یا در بعضی از حوزه‌های قضایی در اماکنی که برای این امر تدارک دیده شده، مانند کلوپ‌های جنسی نیز انجام شود.

رویاپردازی جنسی پیرامون سکس گروهی در بین مردان و زنان رایج است.[۱][۲]

اشکال بسیاری از رفتارهای جنسی در گزارش‌های کینزی منتشر شده‌است اما وب سایت رسمی گزارش‌های کینزی اشاره‌ای به سکس سه‌نفره یا رابطه جنسی گروهی نکرده‌است.[۳]

سکس گروهی همچنین زیرمجموعه‌ای از ژانرهای فیلم‌های پورنو نیز محسوب می‌شود.

اصطلاح[ویرایش]

نمایی از تابلوی دیواری منسوب به کاما سوترا، واقع در قصر شهر کوچمان در راجستان

درواقع، هر رفتار جنسئ که با حضور بیش از دو نفر ترتیب داده شود را می‌توان به عنوان رابطه جنسی گروهی برشمرد، اما اصطلاحات مختلفی برای توصیف اعمال یا ترکیبات خاص این سبک از سکس مورد استفاده قرار می‌گیرد:

خودارضایی دایره‌ای[ویرایش]

خودارضایی گروهی در میان مردان که معمولاً در حالتی دایره وار کنار یک دیگر صورت می‌گیرد.

زنجیره دیزی[ویرایش]

شرکت‌کنندگان در حالتی دایره‌وار فرج‌لیسی یا ساک زدن را همزمان برای یکدیگر اجرا می‌کنند.

گنگ بنگ[ویرایش]

تعدادی از افراد، به‌نوبت یا به‌طور همزمان، با یک فرد رابطهٔ جنسی برقرار می‌کنند.

تری‌سام[ویرایش]

سه نفر با هم وارد رابطه جنسی می‌شوند که می‌تواند همزمان یا به نوبت باشد. (با عشق سه‌نفره اشتباه گرفته نشود)

فورسام[ویرایش]

رابطهٔ جنسی بین چهار نفر.

دخول همزمان[ویرایش]

روشی که در آن دو آلت به‌طور همزمان وارد مقعد یا واژن می‌شود، البته ممکن است یکی در واژن و دیگری نیز در مقعد وارد شود.

اسپینترین[ویرایش]

اسپینترین (به انگلیسی: Spintrian) اصطلاحیست که سوئتونیوس برای اشاره به روابط گروهی جنسی که توسط امپراتور تیبریوس در کاپری صورت می‌گرفت، مورد استفاده قرار می‌داد.[۴]

سکس در اتاق مشترک[ویرایش]

زوجین با هم در یک اتاق مشترک با دیگران، مشغول فعالیت جنسی می‌شوند اما هیچگونه رابطه‌ای با دیگر حاضران ائم از سکس ضربدری و تبادل شریکی صورت نمی‌گیرد.

ایمنی[ویرایش]

از آغاز همه‌گیری ایدز، سکس گروهی عمدتاً فعالیت خطرناکی شمرده می‌شود. در پاسخ به خطر ابتلا از راه سکس، بعضی از افراد شروع به سازماندهی میمهانی‌های سکس بی‌خطر تر کردند[نیازمند منبع] تا به مردمی که از سکس گروهی لذت می‌برند راهی برای شرکت جستن ارائه دهند. چنین رویدادهایی غالباً شامل دخول یا سکس بدون کاندوم نیست، و بیشتر گرایش به استمناء گروهی، سکس دهانی محافظت شده، استفاده از اسباب بازی‌های سکسی، یا فعالیت‌های دیگر با حداقل خطر سرایت دارند. در بسیاری از مکانهایی که اغلب سکس گروهی روی می‌دهد، اغلب کاندوم، دستکشهای لاتکس، چرب‌کننده یا ابزارهای دیگری برای سکس کم خطر تر به مشارکت کنندگان ارائه می‌شود. با این وجود، سکسی که احتمال تبادل مایعات در آن است، یک عامل خطر اصلی برای اچ‌آی‌وی و بیماری‌های دیگر شمرده می‌شود. رضایت هم می‌تواند مورد مهمی برای شرکت کنندگان در سکس گروهی باشد، زیرا شرکت کنندگان منفرد ممکن است نخواهند اعمال خاصی را انجام دهند (مثلاً ممکن است تنها سکس بی دخول بخواهند) و برقراری حدود مشخص قبل از اینکه سکس گروهی شروع شود می‌تواند مشکل باشد. بیشتر انواع سکس گروهی سازمان یافته، مرزبندی‌ها و محدودیت‌هایی اعمال می‌کنند یا از رسومی پیروی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که سکس تماماً رضایتی است؛ به عنوان مثال، بعضی گروها اشارات غیرگفتاری (ارتباط چشمی، اشاره‌های دست) برای بیان رضایت یا عدم رضایت دارند. بعلاوه، الکل و دیگر داروها ممکن است به عنوان عوامل خطر برای تماس جنسی ناخواسته حین سکس گروهی دیده شوند.

فیلم[ویرایش]

سکس گروهی در فیلم چشمان کاملاً بسته اثر استنلی کوبریک نمایش داده شده‌است. از دیگر فیلم‌هایی که به نوعی به موضوع سکس بیش از دو نفر اشاره کرده‌اند، می‌توان به پرتقال کوکی و خیالباف‌ها اشاره کرد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Joyal, Christian C.; Cossette, Amélie; Lapierre, Vanessa (2015). "What Exactly Is an Unusual Sexual Fantasy?". The Journal of Sexual Medicine. 12 (2): 328–340. doi:10.1111/jsm.12734. ISSN 1743-6109. PMID 25359122. S2CID 33785479.
  2. LEHMILLER, DR. JUSTIN J. (2018). TELL ME WHAT YOU WANT: the science of sexual desire and how it can help you improve your sex … life. ROBINSON. ISBN 978-1-4721-4223-8. OCLC 1013584575.
  3. Bernstein, Elizabeth. "New Research Delves Into Sexual Fantasies". WSJ. Retrieved 2019-10-09.
  4. Forberg, Friedrich Karl (1963). Manual of classical erotology (De figuris Veneris). Medical Press of New York. p. 233.

پیوند به بیرون[ویرایش]