سکس گروهی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
آمیزش جنسی گروهی
Édouard-Henri Avril (25).jpg
اثری از نقاش ادوار-آنری آوریل
ویژگی‌ها
نوع فعالیت بین بیش از دو غیر همجنس یا همجنس
محدودیت دیگر در بعضی باشگاه‌های سکس ورود همراه با زوج الزامی است.
تحریک
سلامت و ایمنی
بیماری محتمل در صورت آلودگی کسانی که سکس گروهی دارند احتمال داشتن بیماری‌های سرایت‌کننده در آن‌ها بیشتر است.
روش ایمن سازماندهی میمهانی‌های سکس بی‌خطرتر
ادیان
دیدگاه دیگر ادیان در بعضی ادیان از جمله اسلام،این عمل هوس نفس و از گناهان شمرده می‌شود و در بسیاری از فرهنگ‌ها سکس در معرض عموم تابو و غیرقانونی است.
پانویس
پانویس الکل و دیگر داروها ممکن است به عنوان عوامل خطر برای تماس جنسی ناخواسته
اثر پیتر فندی، ۱۸۳۵

آمیزش جنسی گروهی یا سکس گروهی (به انگلیسی: Group sex) به نوع خاصی از نزدیکی، آمیزش جنسی یا سکس گفته می‌شود که بین بیش از دو غیر همجنس یا همجنس انجام شود. تمرکز این مقاله بر روی سکس میان انسانها است؛ با این حال سکس گروهی میان گونه‌های دیگر فرمانروی حیوانات مثلاً قوچ و شامپانزه کوتوله (بونوبو) وجود دارد.

مانند هر نوع نزدیکی، سکس گروهی منجر به ارضا نیاز جنسی بین طرفین می‌شود. این گونه از سکس از هزاران سال پیش در نقاط مختلف دنیا موجود بوده‌است.[نیازمند منبع] اما امروزه این عمل بیشتر در جوامع غربی رواج دارد[نیازمند منبع] اما در نظر اکثریت جوامع غربی نیز عملی تابو است.[نیازمند منبع]

هر رفتار جنسی که توسط دو نفر انجام می‌گیرد، می‌تواند جزئی از یک سکس گروهی قرار گیرد. همچنین، تعدادی از رفتارهای جنسی فقط با بیش از دو نفر ممکن است. سکس گروهی که در طی آن یک مرد به چندین زن دخول می‌کند یا چندین مرد به یک زن دخول می‌کنند (نا همجنس) یا به صورت چندین مرد یا زن (همجنس) انجام می‌گیرد، برخی اوقات دخول دسته‌جمعی (gang bang) خوانده می‌شود.

ملاحظات سکس بی‌خطر در رابطه با سکس یک نفر بر یک نفر در مورد سکس گروهی هم صدق می‌کند. کسانی که سکس گروهی دارند ممکن است تعداد شرکای جنسیشان بیشتر باشد، و ممکن است به همین خاطر احتمال داشتن بیماری‌های سرایت‌کننده در آن‌ها بیشتر باشد یا بیشتر در معرض خطر ابتلا به آن بیماری‌ها باشند.

سکس گروهی در میان افراد همهٔ گرایش‌های جنسی از هر جنسیتی روی می‌دهد.[نیازمند منبع]

سکس گروهی در فرهنگ امروزی

نمایی از تابلوی دیواری منسوب به کاما سوترا، واقع در قصر شهر کوچمان در راجستان

سکس گروهی می‌تواند شامل سه نفر یا بیشتر از هر جنسیت یا گرایش جنسی باشد. خود رویدادهای سکس گروهی را می‌شود طبق نوع سکس طبقه‌بندی کرد؛ برای مثال، یک نشست سکس گروهی دگرجنس‌گرا تنها شامل سکس بین دو جنس مخالف خواهد بود. برخی ضیافت‌ها برای سکس گروهی ممکن است برای گروه یا گروه‌های خاصی از مردم در نظر گرفته شده باشند. در جامعهٔ همجنسگرایان مذکر، برخی باشگاه‌های شبانه، گرمابه‌ها، و گروه‌های اینترنتی هستند که سکس گروهی را برگزار می‌کنند و در آن شرکت می‌جویند. انواع مختلف سکس گروهی ممکن است شامل تعویض شریک جنسی باشد یا نباشد. در بعضی باشگاه‌های سکس ورود همراه با زوج الزامی است و معمولاً تماس فیزیکی واقعی بین افراد زوج‌های مختلف رخ نمی‌دهد. سکس گروهی ممکن است شامل فعالیت‌های سکسی خاصی باشد؛ به عنوان مثال، برخی شامل برده-اربابی و دگرآزاری هستند در حالی که سکس گروهی تابی‌لاو (Tobylove) و وانیل (vanilla) این‌گونه نیست.

در بسیاری از فرهنگ‌ها سکس در معرض عموم تابو و غیرقانونی است. همچنین بسیاری از گروه‌ها سکسی را که تک زوجی نباشد تقبیح می‌کنند. سکس گروهی معمولاً به‌طور خصوصی یا در مکان‌های زیرزمینی و مخفی مثل خانه ها؛ مناطق غیر مسکونی مانند جنگل ها؛ ساختمان‌های متروک یا باشگاه‌های خصوصی به وقوع می‌پیوندد. باشگاه‌های سکس غالباً تنها بر روی اعضا باز هستند، در حالی که مکان‌های کمتر رسمی (توقف گاه‌های کامیون، مناطق پردرخت، پارکینگ‌ها) می‌توانند نیمه-سری باشند. سکس گروهی همچنین گاهی اوقات در باشگاه‌های شبانه، حمام‌های عمومی، سالن‌های ماساژ، یا بارها رخ می‌دهد. سکس گروهی ممکن است جزئی از فعالیت‌های اجتماعی دیگر مانند میهمانی‌ها باشد، با این حال در برخی ضیافت‌ها مانند حمام‌های همجنسگراها اغلب مراجعه کنندگان از حرف زدن اجتناب می‌کنند.

با وجود (یا بخاطر) تابو بودن سکس گروهی، شرکت در سکس گروهی برای برخی یک رویاست، ولی شرکت منظم جستن در سکس گروهی در بیشتر فرهنگ‌ها غیرمعمول است.

ایمنی

از آغاز همه‌گیری ایدز، سکس گروهی عمدتاً فعالیت خطرناکی شمرده می‌شود. در پاسخ به خطر ابتلا از راه سکس، بعضی از افراد شروع به سازماندهی میمهانی‌های سکس بی‌خطر تر کردند[نیازمند منبع] تا به مردمی که از سکس گروهی لذت می‌برند راهی برای شرکت جستن ارائه دهند. چنین رویدادهایی غالباً شامل دخول یا سکس بدون کاندوم نیست، و بیشتر گرایش به استمناء گروهی، سکس دهانی محافظت شده، استفاده از اسباب بازی‌های سکسی، یا فعالیت‌های دیگر با حداقل خطر سرایت دارند. در بسیاری از مکانهایی که اغلب سکس گروهی روی می‌دهد، اغلب کاندوم، دستکشهای لاتکس، چرب‌کننده یا ابزارهای دیگری برای سکس کم خطر تر به مشارکت کنندگان ارائه می‌شود. با این وجود، سکسی که احتمال تبادل مایعات در آن است، یک عامل خطر اصلی برای اچ‌آی‌وی و بیماری‌های دیگر شمرده می‌شود. رضایت هم می‌تواند مورد مهمی برای شرکت کنندگان در سکس گروهی باشد، زیرا شرکت کنندگان منفرد ممکن است نخواهند اعمال خاصی را انجام دهند (مثلاً ممکن است تنها سکس بی دخول بخواهند) و برقراری حدود مشخص قبل از اینکه سکس گروهی شروع شود می‌تواند مشکل باشد. بیشتر انواع سکس گروهی سازمان یافته، مرزبندی‌ها و محدودیت‌هایی اعمال می‌کنند یا از رسومی پیروی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که سکس تماماً رضایتی است؛ به عنوان مثال، بعضی گروها اشارات غیرگفتاری (ارتباط چشمی، اشاره‌های دست) برای بیان رضایت یا عدم رضایت دارند. بعلاوه، الکل و دیگر داروها ممکن است به عنوان عوامل خطر برای تماس جنسی ناخواسته حین سکس گروهی دیده شوند.

فیلم

سکس گروهی در فیلم چشمان کاملاً بسته اثر استنلی کوبریک نمایش داده شده‌است. از دیگر فیلم‌های که به نوعی به موضوع سکس بیش از دو نفر اشاره کرده‌اند، می‌توان به پرتقال کوکی و خیالباف‌ها اشاره کرد.

جستارهای وابسته

منابع