سکس گروهی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
تری‌سام
فورسام

رابطه جنسی گروهی یا سکس گروهی (به انگلیسی: Group sex) به رفتار جنسی‌ای گفته می‌شود که بیش از دو نفر در آن شرکت کنند. شرکت‌کنندگان در رابطه جنسی گروهی می‌توانند از هر گرایش جنسی یا جنسیتی باشند. اساساً هر نوع فعالیت جنسی که بیش از دو نفر در آن فعال باشند را سکس گروهی می‌نامند. با این حال برخی از گونه‌های سکس گروهی، اسامی خاص خود را نیز دارند. رابطه جنسی گروهی می‌تواند در یک مهمانی خصوصی جنسی یا در یک جمع نیمه عمومی انجام گیرد، اما ممکن است در سالن‌های ماساژ یا فاحشه خانه‌ها یا در بعضی از حوزه‌های قضایی در اماکنی که برای این امر تدارک دیده شده، مانند کلوپ‌های جنسی نیز انجام شود.

رویاپردازی جنسی پیرامون سکس گروهی در بین مردان و زنان رایج است.[۱][۲] اشکال بسیاری از رفتارهای جنسی در گزارش‌های کینزی منتشر شده‌است، اما وبسایت رسمی گزارش‌های کینزی اشاره‌ای به سکس سه‌نفره یا رابطه جنسی گروهی نکرده‌است.[۳] سکس گروهی همچنین زیرمجموعه‌ای از ژانرهای فیلم‌های پورنو نیز محسوب می‌شود.[۴]

اصطلاح[ویرایش]

نمایی از تابلوی دیواری منسوب به کاما سوترا، واقع در قصر شهر کوچمان در راجستان

درواقع، هر رفتار جنسی را که با حضور بیش از دو نفر ترتیب داده شود، می‌توان به عنوان رابطه جنسی گروهی برشمرد، اما اصطلاحات مختلفی برای توصیف اعمال یا ترکیبات خاص این سبک از سکس مورد استفاده قرار می‌گیرد:

خودارضایی دایره‌ای[ویرایش]

خودارضایی گروهی در میان مردان که معمولاً در حالتی دایره وار کنار یک دیگر صورت می‌گیرد.

زنجیره دیزی[ویرایش]

شرکت‌کنندگان در حالتی دایره‌وار فرج‌لیسی یا قضیب‌لیسی را همزمان برای یکدیگر اجرا می‌کنند.

گنگ بنگ[ویرایش]

تعدادی از افراد، به‌نوبت یا به‌طور همزمان، با یک فرد رابطهٔ جنسی برقرار می‌کنند.

تری‌سام[ویرایش]

سه نفر با هم وارد رابطه جنسی می‌شوند که می‌تواند همزمان یا به نوبت باشد. (با عشق سه‌نفره اشتباه گرفته نشود)

فورسام[ویرایش]

رابطهٔ جنسی بین چهار نفر.

دخول هم‌زمان[ویرایش]

روشی که در آن دو آلت به‌طور همزمان وارد مقعد یا واژن می‌شود، البته ممکن است یکی در واژن و دیگری نیز در مقعد وارد شود.

اسپینترین[ویرایش]

اسپینترین (به انگلیسی: Spintrian) اصطلاحی است که سوئتونیوس برای اشاره به روابط گروهی جنسی که توسط امپراتور تیبریوس در کاپری صورت می‌گرفت، مورد استفاده قرار می‌داد.[۵]

سکس در اتاق مشترک[ویرایش]

زوجین با هم در یک اتاق مشترک با دیگران، مشغول فعالیت جنسی می‌شوند اما هیچگونه رابطه‌ای با دیگر حاضران اعم از سکس ضربدری و تبادل شریکی صورت نمی‌گیرد.

در رسانه‌ها[ویرایش]

فیلم‌ها[ویرایش]

سکس گروهی در فیلم چشمان کاملاً بسته اثر استنلی کوبریک نمایش داده شده‌است. از دیگر فیلم‌هایی که به نوعی به موضوع سکس بیش از دو نفر اشاره کرده‌اند، می‌توان به پرتقال کوکی و رؤیاپردازان اشاره کرد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Joyal, Christian C.; Cossette, Amélie; Lapierre, Vanessa (2015). "What Exactly Is an Unusual Sexual Fantasy?". The Journal of Sexual Medicine (به انگلیسی). 12 (2): 328–340. doi:10.1111/jsm.12734. ISSN 1743-6109. PMID 25359122. S2CID 33785479.
  2. LEHMILLER, DR. JUSTIN J. (2018). TELL ME WHAT YOU WANT: the science of sexual desire and how it can help you improve your sex … life. ROBINSON. ISBN 978-1-4721-4223-8. OCLC 1013584575.
  3. Bernstein, Elizabeth. "New Research Delves Into Sexual Fantasies". WSJ (به انگلیسی). Retrieved 2019-10-09.
  4. MSc (۲۰۱۳-۰۷-۳۰). «Porn genres in a nutshell! Which is your favorite?». The Wo-ManManual EN (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۲۸ اوت ۲۰۲۱. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۳-۲۲.
  5. Forberg, Friedrich Karl (1963). Manual of classical erotology (De figuris Veneris). Medical Press of New York. p. 233.

پیوند به بیرون[ویرایش]