انزال زنان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
در هنگام انزال زنان ، معمولا مايع با فشار و به حالت اسپری و يا فواره‌ای از داخل مجرای ادرار به بيرون می‌ريزد

انزال زنان (به انگلیسی: female ejaculation) به خروج مایع از غدد شبه پروستاتی زنانه از طریق میزراه یا اطراف آن در هنگام اوج لذت جنسی گفته می‌شود.[۱]و از غدد پاراترال جريان می‌گيرد. اين غدد تنها در زمان تحريک جنسی از خود ماده خاصی ترشح می‌كنند. درواقع اینطور می‌توان گفت که در اندام جنسی همه زن‌ها غده‌ای بنام پروستات و به اندازه تقریبی یک انگشت شست وجود دارد. این غده دور تا دور مجاری خروجی مثانه آن‌ها را احاطه کرده است و اطراف آن توسط بافتی ماهیچه‌ای احاطه شده است. این بافت ماهیچه‌ای ، بالقوه این قابلیت را دارد که درهنگام ارگاسم منقبض شده و محتویات خودش را بیرون بریزد. با وجود اینکه این مایع از مجرای ادراری خارج می‌شود اما هیچ شباهتی به ادرار ندارد.

تکنیک‌های رسیدن به انزال در زنان[ویرایش]

تکنیک‌های متفاوتی برای رسیدن به این مرحله و همچنین دوری ورزیدن از بازدارنده‌ها در طی مسیر، وجود دارد. در غده پروستات منطقه‌ای حساس وجود دارد که اصطلاحا به آن منطقه یا نقطه G گفته می‌شود. این نقطه در جایی در امتداد طول مثانه قرار گرفته است. تحریک نقطه جی توسط شریک جنسی یکی از تکنیک‌های مهم در رسیدن به انزال در زنان است. البته این را هم اضافه می‌کنیم که برخی از زن‌ها در جریان رابطه و تحریک جنسی قبل از ارگاسم و یا حتی بدون تحریک ناحیه G به حالتی مانند انزال می‌رسند.
توجه داشته باشید که زمانیکه ماده انزال در داخل مجرای ادراری جمع می‌شود، احساس تخلیه ادرار به فرد دست می‌دهد که در واقع با وقوع انزال احساس ادرار نیز خود به خود از بین می‌رود. اگر خانم‌ها یاد بگیرند که به جای نگه داشتن، خود را آزاد کنند، آنگاه متوجه می‌شوند که پس از تخلیه مجرای ادرار، احساس ادرار داشتن نیز به صورت ناخودآگاه از بین می‌رود. درواقع ترس از ادرار، باعث می‌شود بسیاری از خانم‌ها خود را همواره عقب نگه دارند و از لذت داشتن یک انزال طبیعی محروم گردند.

مشخصات مایع خروجی به هنگام انزال[ویرایش]

وقتی این مایع در مقادیر کم ترشح شود بیشتر بصورت مایع مخاطی روشن ، شیری و یا زرد رنگ است. البته هر چه بر حجم خروجی آن افزوده شود شفافیت رنگ آن نیز بیشتر می‌شود. هر چند در حجم کم ممکن است بویی خوش داشته باشد هر چه بر حجم آن افزوده گردد رنگش شفاف‌تر و بوی آن نیز کمتر قابل درک خواهد بود. همچنین برخی زنان گزارش می‌دهند که این مایع در آن‌ها در بعضی مواقع شفاف و بی بو و در مواقعی دیگر غلیظ و همراه با بوی تند است.
باید توجه داشت که هر چند حجم مایع انزالی از یک زن به زن دیگر متفاوت است با این حال هیچ یک از آنها کنترلی در حجم ترشح آن ندارند.
تنها نکته‌ای که در آخر می‌توانم به آن اشاره کنم، این است که انزال در زنان نه تنها از نظر بصری تحریک‌کننده می‌باشد، بلکه انجام آن احساس فوق‌العاده‌ای به هر دو طرف القا می‌کند. تخلیه جنسی و حس رضایتی که از این طریق به بانوان دست می‌دهد، با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.
با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد برای داشتن یک رابطه جنسی لذت‌بخش رعایت نکات زیر توصیه می‌گردد:

  • عشق بازی و نوازش را در حین رابطه جنسی و قبل از آن فراموش نکنید.
  • به هنگام شروع رابطه جنسی ریلکس باشید و بدنتان را در راحت‌ترین حالت ممکن قرار دهید.
  • بهتر است یک موسیقی ملایم هم شما را تا انتها همراهی کند.
  • نگران وضعیت بدن و نقص‌هایی که فکر می‌کنید دارد نباشید و تنها تمرکز خود را روی لذت بردن خودتان و همسرتان قرار دهید.
  • علاوه بر رابطه جنسی واژینال دیگر روش‌های رسیدن به ارگاسم مثل رابطه جنسی دهانی را تمرین کنید.

منابع[ویرایش]

  1. "Female ejaculation". Wikipedia. 2014-04-12.
  • Wikipedia contributors, "Female ejaculation," Wikipedia, The Free Encyclopedia, h
http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Female_ejaculation&oldid=603897257 (accessed April 21, 2014).