گنگ بنگ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

گَنگ بَنگ (به انگلیسی: gang bang) نام عملی است که فرد در حین آمیزش جنسی به اجرای اعمال دیگر جنسی برای اشخاص دیگر نیز می‌پردازد. در صورتی که فرد تمایلی به انجام این کار نداشته باشد و وادار شده باشد این عمل گنگ رِیپ (به انگلیسی: gang rape) خوانده می‌شود که نوعی از تجاوز جنسی است.

تری سام MFM نوعی گنگ بنگ

از سال ۱۹۸۰ به بعد این عمل در فیلم‌های پورن به نمایش درآمد اما در بیشتر مواقع در این فیلم‌ها تعداد مردان حاضر بین شش تا دوازده مرد بوده‌است در حالیکه حداقل آن سه مرد بوده‌است (به حضور دو مرد تگ تیم گفته می‌شود).[۱] در گنگ بنگ معمولا تعداد مردان از زنان بیشتر است ولی اگر تعداد زنان بیشتر باشد به آن ریوِرس گنگ بنگ (به انگلیسی: reverse gangbang) گویند[۲] و اگر این زنان سلطه‌گر باشند به آن فِمدام گنگ بنگ (به انگلیسی: femdom gangbang) گویند. بوکاکی نوعی گنگ بنگ است که منشا آن ژاپن است و بر روی شخص مرکزی که توسط شرکت کنندگان مرد انزال می شود تمرکز دارد.

در پورنوگرافی[ویرایش]

اگرچه از دهه ۱۹۸۰ فیلم‌های پورنوگرافی گنگ بنگ متعددی وجود داشته است، اما معمولاً بیش از شش تا دوازده مرد را شامل نمی‌شد. با این حال، با انتشار بزرگ‌ترین گنگ بنگ جهان (۱۹۹۵) با اجرای آنابل چونگ، صنعت پورنوگرافی شروع به تولید مجموعه‌ای از فیلم‌هایی کرد که ظاهراً رکوردهای جدید گنگ بنگ برای اکثر اعمال جنسی متوالی در یک بازه کوتاه توسط یک نفر را ثبت نموده و رکوردهای قبلی را بشکند.

این نوع فیلم‌ها از نظر مالی بسیار موفق بوده و جوایز ای‌وی‌ان را برای پرفروش‌ترین فیلم‌های پورنوگرافی سال دریافت کرده‌اند. با این حال، این نوع رویدادها عملاً غیررسمی بوده و ادعاهای رکوردشکنی اغلب گمراه‌کننده و جعلی می‌باشند. جاسمین سنت کلر "رکورد" خود را که ظاهراً با ۳۰۰ مرد در بزرگ‌ترین گنگ بنگ جهان ۲ به ثبت رسانده، به عنوان "یکی از بزرگ‌ترین معایب کسب‌وکار پورنو" توصیف کرد و اعلام کرد فقط حدود ۳۰ مرد که "به صورت استراتژیک قرار گرفته و فیلمبرداری شده‌اند" در این فیلم حضور داشته و تنها ده نفر از آنها در واقع قادر به اجرای آمیزش جنسی در مقابل دوربین بودند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «[۱]». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲۹ آگوست ۲۰۱۰.
  2. "reverse gangbang". Wiktionary (به انگلیسی). 2022-01-06.