آریاییان بومی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
According to Allentoft (2015), the Sintashta culture probably derived from the Corded Ware Culture. The Sintashta Culture is commonly thought to be the first manifestation of the Indo-Iranians.
Archaeological cultures associated with Indo-Iranian migrations and Indo-Aryan migrations (after EIEC). The Andronovo, BMAC and Yaz cultures have often been associated with Indo-Iranian migrations. The GGC, Cemetery H, Copper Hoard and PGW cultures are candidates for cultures associated with Indo-Aryan migrations.

آریاییان بومی عنوان تصوری بیشتر سیاسی است که طی آن گویشوران زبان‌های هندوآریایی را بومیان شبه‌قاره هند قلمداد می‌کند. همانگونه که گفته‌شد این نظر در سپهر سیاسی هندوستان تئوریزه شده و در ضدیت با دیدگاه مهاجرت هندوآریایی‌ها از بیرون هند به این سرزمین است و خواستار بازنگری تاریخ سنتی مردمان ودایی و پورانه‌هاست. همچنین مطابق با این نظر، مهاجرت آریایی‌ها از درون شبه‌قارهٔ هند به آسیا و اروپا رخ داده‌است که این هم در تضاد نظرات تاریخی و زبانشناسانه‌ٔ پذیرفته‌شده‌ای است که که خاستگاه زبان‌های هندوآریایی را بیرون از شبه‌قاره می‌داند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Indigenous Aryans," Wikipedia, The Free Encyclopedia, https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Indigenous_Aryans&oldid=698388988 (accessed January 23, 2016).