عنکبوت سیاه (ناتالیا رومانوا)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
عنکبوت سیاه
بیوه سیاه-رومانوا.jpg
جلد عنکبوت سیاه شماره اول (آوریل۲۰۱۰) توسط دنیل آکونا
ناشر

مارول کامیکس
اولین حضور

داستان‌های در حال تعلیق شماره ۵۲ام (مارس ۱۹۶۴)
ساخته شده توسط

استن لی
دان ریکو
دان هک
نام کامل ناتاشا رومانوف
گونه انسان
جهان زادگاه زمین
وابستگی به تیم انتقام جویان
شیلد
صاعقه ها
بانوان آزادی‌بخش
انتقام جویان توانا
هم‌دستان شاهین چشم
نام(های) مستعار عنکبوت سیاه
توانایی‌ها پیری دیر
سیستم دفاعی تقویت شده
آمادگی جسمانی فوق‌العاده
قدرت مبارزهٔ تن به تن و مسلح
سیستم روانی تقویت شده

عنکبوت سیاه یا بلک‌ویدو (به روسی: Чёрная вдова) با نام اصلی ناتاشا رومانوف یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک منتشر شده از مارول کامیکس می‌باشد.[۱] این کاراکتر به وسیلهٔ نویسنده/ویراستار استن لی خلق، به وسیلهٔ نویسنده دان ریکو تکمیل و توسط هنرمند دان هک به تصویر کشیده شد. او اولین بار در داستان‌های در حال تعلیق شماره ۵۲ام (مارس ۱۹۶۴) حضور پیدا کرد. وی اولین بار به عنوان یک جاسوس روسی و دشمن مرد آهنی معرفی شد. او بعدها به آمریکا فرار کرد و مأمور سازمان جاسوسی شیلد شده و به تیم انتقام جویان پیوست. وی با این که اغلب با لقب زن افسونگر شناخته می‌شود، در راهنمای خریداران کامیک رتبهٔ سی و یکم را در لیست «۱۰۰ زن جذاب در کامیک» بدست آورده‌است.

اسکارلت جوهانسون این شخصیت را در فیلم‌های مرد آهنی (۲۰۱۰)، انتقام‌جویان (۲۰۱۲)، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (۲۰۱۴)، انتقام‌جویان: عصر اولتران (۲۰۱۵)، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (۲۰۱۶) و انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (۲۰۱۸) بازی کرده‌است. مارول استودیوز مدتی قبل ساخت فیلم انفرادی او را تأیید کرد و گفته شده که قرار است یک فیلم پیش‌درآمد با حضور شاهین چشم باشد.[۱]

شاهین چشم و عنکبوت سیاه[ویرایش]

شاهین چشم و عنکبوت سیاه در کمیک‌های ۱۹۹۹–۲۰۰۵

شاهین چشم و عنکبوت سیاه اوایل زندگی خودشان جنایتکار ماهری بودند و با هم همکار بودند؛ ولی مرد آهنی با آن دو جنگید و توانست آنها را به انتقام جویان دعوت کند و آن دو را تبدیل به ابر قهرمان کند. آنها کم‌کم به اعضای اصلی انتقام جویان هم تبدیل شدند و کمیک‌های زیادی از آنها شناخته شد. دان هک تصویر گر آن دو شخصیت بود و آن دو به زوج‌های عاشقی تبدیل شدند و با هم ازدواج کردند. آن‌ها عشق‌های اصلی هم دیگر بودند و جدایی برایشان سخت بود، پس با هم همکاری کردند و عضو سازمان شیلد شدند.

آنها با هم آموزش دیده‌اند و حرکات آکروباتیک هم می‌توانند بکنند و آن‌ها در بازی‌های زیادی بودند مانند لگو ابر قهرمانان مارول و بازی‌های …. آنها در فیلم‌های انتقام جویان ۲۰۱۲ و انتقام جویان: عصر اولتران حضور داشتند و شاهین چشم با بازیگری: جرمی رنر و عنکبوت سیاه با بازیگری: اسکارلت جوهانسون. آنها سلاح‌های مجهزی مانند تیر کمان الکتریکی، دست بند الکتریکی، تفنگ و … را دارند.

منابع[ویرایش]

  1. Wolverine: Origins No. 16 (Sept. 2007)