فلش تامپسون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
مأمور ونوم
Agent Venom.JPG
فلش تامپسون در قالب مأمور ونوم ولی شکل سابق‌اش است.
ناشرمارول کامیکس
اولین حضوربه عنوان فلش تامسون فانتزی شگفت‌انگیز شمارهٔ ۱۵ (اوت ۱۹۶۴)
به عنوان مأمور ونوم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز شمارهٔ ۶۵۴ (آوریل ۲۰۱۱)
به عنوان مأمور ضد-ونوم کمپانی ونوم (دسامبر ۲۰۱۷)
ساخته شده توسطاستن لی
استیو دیتکو
نام کاملیوجین «فلش» تامسون
گونهانسان
جهان زادگاهزمین
وابستگی به تیمشیلد
نگهبانان کهکشان
صاعقه‌ها
جنگجویان جدید
انتقام‌جویان مخفی
نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا
ونوم (همزیستی سابق)
ضد-ونوم (همزیستی کنونی)
هم‌دستاناندی بنتون
نام (های) مستعارمأمور ضد-ونوم
مأمور ونوم
ونوم
توانایی‌ها
  • دارای تفنگ، اسلحه، نارنجک و …
  • میزبان سیمبیوت

یوجین "فلش" تامپسون (به انگلیسی: Eugene Flash Thompson) یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط مارول کامیکس است. این شخصیت توسط استن لی و استیو دیتکو خلق شده‌است؛ و اولین بار در کمیک‌های فانتزی شگفت‌انگیز شمارهٔ۱۵ (اوت ۱۹۶۲) معرفی شد.

فلش تامپسون[ویرایش]

فلش تامپسون ستاره فوتبال است.در اوایل ساخته شدن فلش تامپسون وی پیتر پارکر را اذیت می‌کرد. او همیشه باعث مسخره کردن پیتر پارکر می‌شد. اما وی طرفدار مرد عنکبوتی است پیتر پارکر اول از ۱/۲ او بدش می‌آمد و از ۱/۲ دیگر آن خوشش می‌آمد. او در جنگ آمریکا هر دو پایش را از دست داد.

چهرهٔ انسانی فلش

مأمور ونوم[ویرایش]

مأمور ونوم (به انگلیسی: Agent Venom) این یک شخصیت تخیلی ابرقهرمان است. بعدها انسان خوبی شد اما دو پای خودش را نداشت. سیمبیوت ونوم در جسم فلش رفت ولی بد شد. اما شیلد به فلش دستگاهی وصل کرد که می‌توانست خودش با جسمش کار کند و البته دو پای خود را هم داشت ولی ونوم در حال تلاش است که بتواند به آن دستگاه نفوذ کند. پیتر با او دیگر رابطهٔ خوبی داشت و مأمور ونوم عضو گروه‌های ابرقهرمانانه‌ای همچون شیلد و جنگجویان جدید است ولی عضو گروه ابرتبه‌کارانه‌ای همچون صاعقه‌ها به رهبری ژنرال تادئوس تاندربولتس راس یا همان هالک قرمز است. وی به اندی بنتون سیمبیوت مانیا را داد. فلش و اندی همکار یکدیگر هستند و همین‌طور فلش مربی اندی است ولی جک اولنترن از هویت مأمور ونوم با خبر است.

ونوم[ویرایش]

فلش بعدها به فضا رفت و نام خود را عوض کرد و این نام را گذاشت: ونوم شوالیه کهکشان (به انگلیسی: Venom Space Knight) که اولین بار در کمیک‌های ونوم شوالیه کهکشان شمارهٔ ۱ (ژانویه ۲۰۱۵) ظاهر شد. وی عضو گروه نگهبانان کهکشان است و همین‌طور با آنها دوست است. اما ونوم توانست خود را از فلش جدا کند ونوم فعلاً در جسم ادی براک است.

مأمور ضد-ونوم[ویرایش]

در آن موقع فلش دو پای رباتی داشته بود. او ادی براک را می‌بیند و با او دعوا می‌کند ولی ادی براک تبدیل به ونوم می‌شود و فلش همان آزمایشی که ضد-ونوم را درست می‌کند روی فلش انجام می‌شود و نام خود را مأمور ضد-ونوم می‌گذارد. وی با کارنیج، مانیا و ونوم می‌جنگد.

منابع[ویرایش]

Flash Thompson at Wikipedia

پیوند به بیرون[ویرایش]

Flash Thompson at Marvel Database
Flash Thompson at Marvel Universe
Flash Thompson at Comic Vine