عنکبوت سیاه (شخصیت کمیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

عنکبوت سیاه نام چند تن از ابرقهرمانان تخیلی کتاب‌های کامیک منتشر شده از مارول کامیکس می‌باشد . اکثر این نسخه‌های این شخصیت در دنیای مارولبا بازی اسکارلت جانسون حضور داشتند.

کلیر وویانت[ویرایش]

کلیر وویانت اولین ابرقهرمان زن با نام عنکبوت سیاه بود.او توسط نویسنده جورج کاپیتان و نقاش هری سهل ساخته شد و اولین بار در کمیک های مرموز شماره ۴ام (اوت ۱۹۴۰) به تصویر کشیده شد.

ناتالیا رومانوا/ناتاشا رومانوف[ویرایش]

ناتالیا "ناتاشا" آلیانوانا رومانوا[۱] اولین شخصیتی است که نام عنکبوت سیاه را به داستان‌های کامیک مارول مدرن بازگرداند. او توسط سردبیر استن لی، نویسنده دان ریکو و نقاش دان هک آفریده شد و در داستان های ابرحواس شماره ۵۲ام (اوت ۱۹۶۴) برای اولین بار حضور پیدا کرد. این کاراکتر در تیم‌های متعدد ابرقهرمانی دنیای مارول مانند انتقام جویان، مدافعان، قهرمانان، شیلد و صاعقه ها شرکت کرد. او در رسانه‌های متعددی حضور داشت؛ اصلی‌ترین فیلمی که عنکبوت سیاه در آن حضور داشت مرد آهنی ۲ و انتقام جویان بودند که در هر دو فیلم اسکارلت جوهانسون نقش او را بازی می کرد.

یلنا بلووا[ویرایش]

کلیر یلنا بلووا دومین عنکبوت سیاهی است که در دنیای مدرن کامیک ساخته شد. او در ناانسان ها شماره ۵ام (اوت ۱۹۹۹) برای اولین بار دیده شد. بعدها در شوالیه های مارول ۱۹۹۹ در یک مینی-سری با نام عنکبوت سیاه به‌طور کامل معرفی شد. در دومین مینی-سری که باز هم عنکبوت سیاه نام داشت، ناتاشا رومانوف و بی‌باک او را تا سال ۲۰۰۱ همراهی کردند.

مونیکا چنگ[ویرایش]

مونیکا چنگ دومین عنکبوت سیاهی است که در مارول نهایی و کامیک های نهایی: انتقام جویان ظاهر شده‌است. علی‌رغم خاطرات دردناکش با عنکبوت سیاه قبلی (ناتاشا رومانوف)، از عوض کردن نام رمزیش خودداری می‌کند. در طی داستان معلوم می‌شود که مونیکا ریشه دوگانه آسیایی-آمریکایی دارد و همسر سابق نیک فیوری بوده‌است. ازدواج این دو زمانی که مونیکا متوجه رابطه نیک با چندین زن از خانوادهٔ چنگ از جمله مادر مونیکا می‌شود، پایان می پذیرد.

در انتقام جویان او مامور می‌شود تا دوباره کاپیتان آمریکا را دستگیر کند اما آخر سر کارش به مبارزه با کله‌سرخ می‌رسد.[۲] او همچنین مجازاتگر را دستگیر و در گروه استخدام می‌کند.[۳] او همیشه یکی از اعضای فعال نهایی‌ها بود. مونیکا به نهایی‌های جدید منتقل می‌شود که در آن با کشف خیانت فیوری به شیلد، در برابر این گروه قرار می‌گیرد.[۴] زمانی که فیوری به عنوان مدیر شیلد باز می گردد، او به نهایی‌ها باز می گردد و به همراه فرزندش (از فیوری) ،جولیوس چنگ، به تریسکلیون منتقل می‌شود.[۵]

منابع[ویرایش]

  1. Wolverine: Origins #16 (Sep. 2007)
  2. Ultimate Avengers #1-6
  3. Ultimate Avengers 2 #1
  4. Ultimate Avengers vs New Ultimates #1-6
  5. Ultimate Comics: Ultimates #1