مک گارگان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
عقرب
Scorpion (Mac Gargan).jpg
مک گارگان به عنوان عقرب ، هنر به دست برت بلوینز
اطلاعات انتشاراتی
ناشرمارول کامیکس
نخستین حضوربه عنوان مک گارگان مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره ۱۹ (دسامبر ۱۹۶۴)
به عنوان عقرب مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره ۲۰ (ژانویه ۱۹۶۵)
به عنوان میزبانونوم مارول شوالیه ها مرد عنکبوتی شماره ۱۰ (مارس ۲۰۰۵)
پدیدآوراستن لی
استیو دیتکو
اطلاعات داستانی
نام کاملمکدونالد «مک» گارگان
گونهانسان
جهان زادگاهزمین
وابستگی به تیمانتقام جویان تاریک
صاعقه‌ها
شش فاسد
استادان شیطان
هم‌دستانونوم
کارنیج
کرگدن
مکمل شخصیتونوم
مرد عنکبوتی
توانایی‌هازور، سرعت، استقامت، توانایی و انعطاف ابرانسانی، توانایی چسبیدن به اکثر سطوح، اطلاعات و الهامات قبلی عقربی، زره عقربی با دم سایبرنتیک که سلاح‌های پرتابی دارد، تمام قدرت‌های مرد-عنکبوتی بعلاوهٔ دگرپیکری و مقاومت در برابر حس‌های عنکبوتی.

عقرب (به انگلیسی: Scorpion) یک شخصیت تخیلی و ابرتبه کار در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست استن لی و استیو دیتکو در مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره ۱۰ دسامبر ۱۹۶۴ خلق شد.

وقتی مک گارگان میزبان سیمبیوت ونوم بود به وحشیانه‌ترین عضو مارول تبدیل شد. لی پرایس و مک گارگان برایشان مهم نبود که ونوم آدم بخوره ولی بقیه جلوی ونوم را می‌گرفتند به جز آنجلو فورتوناتو وی فقط یک انسان ترسو بود. جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از مک گارگان در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده‌است.

وی به عنوان دشمن مرد-عنکبوتی به شمار می‌رود، وی بیشتر به صورت عقرب شناخته می‌شد که با ترکیب شدن با سیمبیوت ونوم به ونوم سوم تبدیل شد.

او که قدرت‌هایش شامل زور، سرعت، استقامت، توانایی و انعطاف ابرانسانی، توانایی چسبیدن به اکثر سطوح، اطلاعات و الهامات قبلی عقربی، زره عقربی با دم سایبرنتیک که سلاح‌های پرتابی دارد، تمام قدرت‌های مرد-عنکبوتی بعلاوهٔ دگرپیکری و مقاومت در برابر حس‌های عنکبوتی می‌شود، عضو گروه‌های ابرتبه‌کارانه‌ای چون انتقام جویان تاریک، صاعقه‌ها، شش خبیث و استادان شیطان است.


منابع