الکترا (شخصیت کمیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
الکترا
الکترا.jpg
جلد الکترا جلد دوم، شماره سوم. توسط گرگ هورن
ناشرمارول کامیکس
نخستین حضوربی‌باک شماره ۱۶۸ام (ژانویه ۱۹۸۱)
ساخته شده توسطفرانک میلر (نویسنده / طراح)
نام کاملالکترا ناچویس
گونهانسان
جهان زادگاهزمین
وابستگی به تیمصاعقه‌ها
هند
شیلد
هایدرا
توانایی‌ها
  • اوج توانایی فیزیک انسانی
  • استاد هنرهای رزمی به ویژه نینجوتسو
  • کنترل ذهن و تلپاتی در سطح پایین
  • تسلط بر استفاده از انواع سلاح

الکترا ناچیوس (به انگلیسی: Elektra Natchios) که اغلب تنها با نام کوچک خود، الکترا، خطاب می‌شود یک شخصیت تخیلی در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. الکترا یک کونویچی -نینجای تروریست زن - یونانی می‌باشد که دو سای را به عنوان سلاح همیشه همراه خود دارد. وی معشوقه ابرقهرمان بی‌باک بود اما طبیعت خشن و زندگی سربازوار، این دو را از هم جدا کرده است.

الکترا توسط فرانک میلر خلق و برای اولین بار در بی‌باک شماره ۱۶۸ام (ژانویه ۱۹۸۱) ظاهر شد. این شخصیت به عنوان یکی از بهترین کارهای فرانک میلر شناخته می‌شود و با وجود این که مارول قول داده بود تا تغییری در این شخصیت بدون اجازهٔ میلر انجام ندهد، دیگر نویسندگان از وی در کتاب‌های زیادی استفاده کردند.[۱] برای مثال او به عنوان شخصیتی مکمل کنار ولوورین مردان ایکس قرار گرفت یا در چندین سری و مینی-سری ظاهر شد. وی در راهنمای خریداران کامیک رتبهٔ ۲۲ام را در لیست «۱۰۰ زن جذاب در کامیک» بدست آورده است.[۲] به گفتهٔ خود میلر، بدن این شخصیت از بدن لیزا لیون بدن‌ساز الگوبرداری شده است.

الکترا در فیلم‌های سینمایی بی‌باک (سال ۲۰۰۳) و اسپین-آف آن، الکترا (سال ۲۰۰۵)، حضور پیدا کرد و جنیفر گارنر به بازی این نقش‌ها پرداخت. او همچنین در سریال بی باک حضور داشت

منابع

  1. Brian Cronin (2007-06-29). "Comic Book Urban Legends Revealed #109". Comic Book Resources. Retrieved 2007-07-15.
  2. Frankenhoff, Brent (2011). Comics Buyer's Guide Presents: 100 Sexiest Women in Comics. Krause Publications. p. 22. ISBN 1-4402-2988-0.