مری جین واتسون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ام جی
Mary Jane Watson.jpg
اطلاعات انتشاراتی
ناشرمارول کامیکس
نخستین حضورحضور تک‌جلوه:
مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز شماره ۲۵ (ژوئن ۱۹۶۵)
مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز شماره ۴۲ (نوامبر ۱۹۶۶)
پدیدآوراستن لی (نویسنده)
جان رومیتا (طراح)
استیو دیتکو (طراح)
اطلاعات داستانی
نام کاملمری جین «ام‌جی» واتسون
گونهانسان
جهان زادگاهزمین
هم‌دستانپیتر پارکر
نام‌(های) مستعارمری جین واتسون-پارکر، زن عنکبوتی
توانایی‌هابه عنوان زن عنکبوتی:
بالا رفتن از دیوار
قدرت ابر انسانی ، سرعت و قدرت
حس عنکبوتی
هوش بالا
زوددرمانی

مری جین واتسون (به انگلیسی: Mary Jane Watson) معروف به ام جی یک شخصیت خیالی در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است. این شخصیت به دست استن لی ، جان رومیتا و استیو دیتکو ساخته شد و اولین بار در شماره ۲۵ از مجموعه مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز (ژوئن ۱۹۶۵) ظاهر شد. او علاقه زیادی به پیتر پارکر داشت و به خاطر همین با هم دیگر ازدواج کردند. مری جین هم زن عنکبوتی بوده‌است به خاطر گاز زدن دست او به دست یک عنکبوت آزمایشگاهی. ونوم دفعات زیادی مری جین را گروگان گرفته است و مرد عنکبوتی باید مری جین را نجات می داد. آن‌ها هنوز هم زن و شوهر هستند و رابطه‌شان به هم نخورده، اما در بین سال‌های ۲۰۰۰-۲۰۰۲ شاید رابطه‌شان به هم خورده بود. مری جین در بازی‌های زیادی مانند مرد عنکبوتی نامحدود و ... بوده‌است و در فیلم‌ها و برنامه تلویزیونی‌های زیادی بوده‌است مانند مرد عنکبوتی برنامه تلویزیونی و ... .

نقش این شخصیت را کریستن دانست در سه‌گانه مرد عنکبوتی سم ریمی، شیلین وودلی در دوئولوژی مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز مارک وب ایفا کرده‌ است. مری جین واتسون-پارکر در دردسرهای زیادی افتاده است و یکی از قربانیان خیالی در کمیک است و حتی در دنیای نهایی پیتر پارکر نامزد مری جین است.

اولین ظهور[ویرایش]

مری جین در اولین ظهور خود چیزی نبود جزء یک دختر ساده که در کمیک‌های مرد عنکبوتی حضور پیدا کرده بود. ولی مارول تصمیم گرفت که او را به عشق اصلی پیتر پارکر تبدیل کند. او بعد از عوض کردن لباس خود و با ظاهری زیبا به عشق پیتر پارکر تبدیل شد.

مری جین خود را به پیتر نشان می‌دهد

او بعد از سال‌های ۱۹۸۸ بارها توسط ونوم گروگان گرفت شد و یکی از مشهورترین گروگان‌های کمیک هم به حساب می‌آید. او با موهای قرمز و اندام‌های خوش به کمیک‌های مرد عنکبوتی روی آورد و به یکی از شخصیت‌های اصلی مرد عنکبوتی هم تبدیل شد.

اگر شما هم می گویید که مری جین و پیتر پارکر با هم دیگر ازدواج نکرده‌اند یا طلاق گرفته‌اند ، تا چند وقت دیگر ازدواج می‌کنند! مارول کمیکس می گوید:« تا چند وقت دیگر پیتر پارکر و مری جین واتسون با هم دوباره ازدواج می کنند ولی در واقع الان هم آن ها ازدواج کرده اند ولی دوباره ازدواج می کنند تا همه بفهمند پیتر پارکر و مری جین واتسون چه قدر هم دیگر را دوست دارند!».همچنین در یک کمیک بدون هیچ دلیلی رنگ موهایش طلایی بود[۱].

علاقه[ویرایش]

پیتر پارکر، مری جین را در دوران گذشته خیلی دوست داشت و علاقه زیادی و رمانتیکی نسبت به مری جین داشت. عمه می پیتر پارکر هم به مری جین علاقه‌مند شد و دوست داشت مری جین با پیتر پارکر ازدواج کند. مری جین فقط یک پدر و پیتر پارکر هم فقط یک زن عمو دارد و هر دو به زبانی بی خانواده هستند. در ۱۲ سالگی مادر و پدر هایشان اجازه ورود آن‌ها به خیابان‌ها را نمی‌دادند. آن‌ها آنقدر با هم بازی کردند و عاشق همدیگر شدند.

پیتر و مری جین برای همیشه[ویرایش]

مری جین و پیتر پارکر به هم دیگر نزدیک تر می شدند و در یک کمیک هم دیگر را بوسیدند و آن بوس باعث شد که دیگر فکر ازدواج به سرشان بزند! آن‌ها برای یک مدت به اروپا رفتند و بوسه ازدواج را با خود کردن. مری جین و پیتر پارکر در آن جا به مدت طولانی ماندند و خیلی پر شور و هیجان برای آن‌ها فراهم شد. با گاز گرفتن دست مری جین به دست یک عنکبوت ، مرد عنکبوتی و مری جین به مدت چند ماه با ابر تبه کاران جنگیدند و مری جین نام خود را زن عنکبوتی گذاشت.

پیتر پارکر به مری جین قول داد که رازهای بوسیدن را فقط با خودشان در میان می گذارد و به هیچ کس این راز را نمی‌گوید و مری جین هم پذیرفت.

ازدواج[ویرایش]

زن عمو می به پیتر پارکر گفت که بهتر است با مری جین ازدواج کند و پیتر هم پذیرفت. ازدواج آن‌ها در یک سالن بود که آن سالن در حقیقت سالن یکی از بستگان مری جین بود.

ازدواج آن‌ها با حمله جنایتکاران یک ازدواج سختی شد و پیتر پارکر سریع خودش را تبدیل به مرد عنکبوتی کرد. جنایتکاران زیادی به ازدواج مرد عنکبوتی و مری جین حمله کرده بودند و مهم‌ترین آن‌ها ونوم بود.

ازدواج مری جین و پیتر پارکر با حضور ونوم

منابع[ویرایش]

  1. «چیزهای جالبی که درباره مرد عنکبوتی نمی‌دانستید! قسمت 35». www.spidey.ir. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۹-۱۴.

en.wikipedia Mary Jane
Marvel Database-Wikia Mary Jane (Earth 616)
Mary Jane In Marvel.com