مری جین واتسون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
مری جین
Mary Jane Watson.jpg
ناشر

مارول کامیکس
اولین حضور

مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره ۲۵ (ژوئن ۱۹۶۵) (نا کامل)
مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره ۴۲ (نوامبر ۱۹۶۶)
ساخته شده توسط

استن لی (نویسنده)
جان رومیتا (نقاش)
استیو دیتکو (نقاش)
نام کامل مری جین "ام‌جی" واتسون
گونه انسان
جهان زادگاه زمین
هم‌دستان پیتر پارکر
نام(های) مستعار مری جین واتسون-پارکر ، زن عنکبوتی ، همسر و عشق اصلی پیتر پارکر
توانایی‌ها به عنوان زن عنکبوتی:
بالا رفتن از دیوار
قدرت ابر انسانی ، سرعت و قدرت
حس عنکبوتی
هوش بالا
زوددرمانی

مری جین "ام‌جی" واتسون (به انگلیسی: Mary Jane Watson) یک شخصیت خیالی ابر قهرمانانه و عاشقانه می‌باشد و انتشار شده توسط مارول کمیکس. این شخصیت به دست استن لی ، جان رومیتا و استیو دیتکو ساخته شد و اولین بار در مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره ۲۵ (ژوئن ۱۹۶۵) ظاهر شد. او علاقه ای زیادی به پیتر پارکر داشت و به خاطر همین با هم دیگر ازدواج کردند. مری جین هم زن عنکبوتی بوده‌است به خاطر گاز زدن دست او به دست یک عنکبوت آزمایشگاهی. ونوم دفعات زیادی مری جین را گروگان گرفته‌است و مرد عنکبوتی باید مری جین را نجات می داد. آن‌ها هنوز هم زن و شوهر هستند و رابطه شان به هم نخورده ، اما در بین سال‌های ۲۰۰۰-۲۰۰۲ شاید رابطه شان به هم خورده بود. مری جین در بازی‌های زیادی مانند مرد عنکبوتی نامحدود و ... بوده‌است و در فیلم‌ها و برنامه تلویزیونی‌های زیادی بوده‌است مانند مرد عنکبوتی برنامه تلویزیونی و ... . نقش او را در سه گانه مردعنکبوتی سم ریمی کریستن دانست ایفا کرده‌است. مری جین واتسون-پارکر در دردسرهای زیادی افتاده است و یکی از قربانیان خیالی در کمیک است و حتی در دنیای نهایی پیتر پارکر نامزد مری جین است.

اولین ظهور[ویرایش]

مری جین در اولین ظهور خود چیزی نبود جزء یک دختر ساده که در کمیک‌های مرد عنکبوتی حضور پیدا کرده بود. ولی مارول تصمیم گرفت که او را به عشق اصلی پیتر پارکر تبدیل کند. او بعد از عوض کردن لباس خود و با ظاهری زیبا به عشق پیتر پارکر تبدیل شد.


مری جین خود را به پیتر نشان می دهد


بعد در داستان‌ها شهرت زیادی یافت و همین طور به زن عنکبوتی هم تبدیل شد. او بعد از سال‌های ۱۹۸۸ بارها توسط ونوم گروگان گرفت شد و یکی از مشهورترین گروگان‌های کمیک هم به حساب می آید. او با موهای قرمز و اندام‌های خوش به کمیک‌های مرد عنکبوتی روی آورد و به یکی از شخصیت‌های اصلی مرد عنکبوتی هم تبدیل شد.


اگر شما هم می گویید که مری جین و پیتر پارکر با هم دیگر ازدواج نکرده‌اند یا طلاق گرفته‌اند ، تا چند وقت دیگر ازدواج می‌کنند! مارول کمیکس می گوید:« تا چند وقت دیگر پیتر پارکر و مری جین واتسون با هم دوباره ازدواج می کنند ولی در واقع الان هم آن ها ازدواج کرده اند ولی دوباره ازدواج می کنند تا همه بفهمند پیتر پارکر و مری جین واتسون چه قدر هم دیگر را دوست دارند!».

علاقه[ویرایش]

پیتر پارکر ، مری جین را در دوران گذشته خیلی دوست داشت و علاقه زیادی و رمانتیکی نسبت به مری جین داشت. عمه می پیتر پارکر هم به مری جین علاقه مند شد و دوست داشت مری جین با پیتر پارکر ازدواج کند. مری جین فقط یک پدر و پیتر پارکر هم فقط یک زن عمو دارد و هر دو به زبانی بی خانواده هستند. در ۱۲ سالگی مادر و پدر هایشان اجازه ورود آن‌ها به خیابان‌ها را نمی دادند. آن‌ها آنقدر با هم بازی کرند و عاشق همدیگر شدند.

پیتر و مری جین برای همیشه[ویرایش]

مری جین و پیتر پارکر به هم دیگر نزدیک تر می شدند و در یک کمیک هم دیگر را بوسیدند و آن بوس باعث شد که دیگر فکر ازدواج به سرشان بزند! آن‌ها برای یک مدت به اروپا رفتند و بوسه ازدواج را با خود کردن. مری جین و پیتر پارکر در آن جا به مدت طولانی ماندند و خیلی پر شور و هیجان برای آن‌ها فراهم شد. با گاز گرفتن دست مری جین به دست یک عنکبوت ، مرد عنکبوتی و مری جین به مدت چند ماه با ابر تبه کاران جنگیدند و مری جین نام خود را زن عنکبوتی گذاشت.

پیتر پارکر به مری جین قول داد که رازهای بوسیدن را فقط با خودشان در میان می گذارد و به هیچ کس این راز را نمی گوید و مری جین هم پذیرفت.

ازدواج[ویرایش]

زن عمو می به پیتر پارکر گفت که بهتر است با مری جین ازدواج کند و پیتر هم پذیرفت. ازدواج آن‌ها در یک سالن بود که آن سالن در حقیقت سالن یکی از بستگان مری جین بود.

ازدواج آن‌ها با حمله جنایتکاران یک ازدواج سختی شد و پیتر پارکر سریع خودش را تبدیل به مرد عنکبوتی کرد. جنایتکاران زیادی به ازدواج مرد عنکبوتی و مری جین حمله کرده بودند و مهم‌ترین آن‌ها ونوم بود.

ازدواج مری جین و پیتر پارکر با حضور ونوم

منابع[ویرایش]

en.wikipedia Mary Jane
Marvel Database-Wikia Mary Jane (Earth 616)
Mary Jane In Marvel.com