گوئن استیسی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
گوئن استیسی
Gwen Stacy.jpg
ناشرمارول کامیکس
اولین حضورمرد عنکبوتی شگفت‌انگیز شمارهٔ ۳۱ (دسامبر ۱۹۶۵)
ساخته شده توسطاستن لی
استیو دیتکو
نام کاملگوئندولین مکسین «گوئن» استیسی
گونهانسان
هم‌دستانمرد عنکبوتی
دد گرل
نام (های) مستعارگوئن عنکبوتی

گوئِندُولین مکسین «گوئن» استیسی (به انگلیسی: Gwendolyne Maxine Stacy) یک شخصیت خیالی در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است، که معمولاً به عنوان شخصیت مکمل در کنار مرد عنکبوتی حضور دارد. شخصیت گوئن استیسی توسط نویسنده استن لی و طراح استیو دیتکو خلق شده است؛ که برای اولین بار در شمارهٔ ۳۱ از مجموعه کمیک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز (دسامبر ۱۹۶۵) معرفی شد. او یک دانشجوی کالج بود، و قبل از اینکه بدست گابلین سبز (نورمن آزبورن) کشته شود علاقهٔ عاشقانه طولانی مدتی به پیتر پارکر داشت. نویسندگان و طرفداران مرد عنکبوتی اغلب بر سر این موضوع بحث دارند که آیا عشق واقعی پیتر گوئن استیسی می‌باشد یا مری جین واتسون (دوست‌دختر و همسر آینده پیتر).

برایس دالاس هاروارد نقش شخصیت گوئن استیسی را در فیلم مرد عنکبوتی ۳ (۲۰۰۷) ایفا کرده است، همچنین اما استون در فیلم‌های بازراه‌اندازی این مجموعه شامل مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز (۲۰۱۲) و دنبالهٔ آن مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ (۲۰۱۴) بازی نموده است.

خاستگاه[ویرایش]

اطلاعات زیادی از دوران جوانی گوئندولین استیسی در دسترس نیست. پدرش جرج استیسی، سروان اداره پلیس نیویورک سیتی بود و گوئن تا حد زیادی از او مراقبت می‌کرد. مادر گوئن زمانی که او بسیار جوان بود جانش را از دست داده بود. او در سنین نوجوانی برای تحصیل به یک دبیرستانی معمولی رفت. در دبیرستان گوئن به دلیل ظاهر زیبایش، تحت نام مستعار «ملکه زیبایی» شناخته می‌شد. اما او هرگز به خاطر این لقب به خود مغرور نشد و همیشه نمرات خوبی نیز دریافت می‌کرد و پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، وارد دانشگاه ایالتی امپایر (ESU) شد.[۱]

منابع[ویرایش]

  1. "Gwen Stacy (Character)". Comicvine.Gamespot. Retrieved February 13, 2018.