کارنیج (کمیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کارنیج
Smcarnage.jpg
کارنیج در کامیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز شمارهٔ ۳۶۲ کلتوس کسدی به عنوان سیمبیوت کارنیج. هنر به دست مارک بگلی.
ناشرمارول کمیکس
اولین حضورتک‌جلوه

مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز شمارهٔ ۳۵۹ (مارس ۱۹۹۲)
'حضور کامل:

مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز شمارهٔ ۳۶۱ (آوریل ۱۹۹۲)
ساخته شده توسطدیوید میشلینی (نویسنده)
اریک لارسن (طراح)
مارک بگلی (طراح)
نام کامل
کلیتوس کسدی
کارل مالس
نورمن آزبورن
بن ریلی
موج‌سوار نقره‌ای
گونهسیمبیوت
وابستگی به تیمخانواده کارنیج/مکسیمم کارنیج
انتقام‌جویان حیرت‌آور
هم‌دستانشیریک
دیمو گابلین
کاریون
ونوم
نام (های) مستعاراسپایدر کارنیج
رد گابلین
توانایی‌هاسیمبیوت بیگانه‌

کارنیج (به انگلیسی: Carnage) یک شخصیت خیالی ابرشرور در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط مارول کمیکس است. این شخصیت اولین بار در شمارهٔ ۳۶۰ از مجموعه کمیک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ظاهر شد. کارنیج توسط نویسنده دیوید میشلینی، و طراحان مارک بگلی و اریک لارسن خلق شده‌است. کارنیج متعلق به نژادی آمورف (بدون ساختار فیزیکی) زیست فرازمینی و انگل تحت عنوان سیمبیوت است. این شخصیت اغلب به عنوان دشمن شخصیت ابرقهرمان مرد عنکبوتی، و همچنین دشمن دیرینه ونوم محسوب می‌شود. نخستین و قابل توجه‌ترین میزبان او، آدم‌کشی زنجیره‌ای در دنیای مارول به نام کلیتوس کسدی به‌شمار می‌رود. این شخصیت تاکنون میزبان‌های زیادی در اختیار داشته است و در عالم کمیک رکورددار آدم‌کشی است.

در سال ۲۰۰۹، کارنیج در فهرست برترین ابرشروران کتاب‌های کمیک وب‌گاه آی‌جی‌ان، رتبه ۹۰ را کسب کرد.

فیلم ونوم۲ به کارگردانی اندی سرکیس که در ۲۰۲۱ میلادی اکران میشود به جدال کارنیج و ونوم میپردازد.

تاریخچه[ویرایش]

سیمبیوت ونوم بچه دار شد و با یک آدم‌کش زنجیره‌ای به نام کلیتوس کسدی پیوند خورد و در نتیجه موجودی بیرحم به نام «کارنیج» به وجود آمد. کارنیج در سال ۱۹۹۲ در شماره ۳۶۰ کمیک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز پدیدار شد در واقع به این نوع انگل‌ها سیمبیوت می‌گویند. وقتی سیمبیوت ونوم به لباس مرد عنکبوتی چسپید و لباس او را سیاه کرد(البته پیش از آن به ددپول، یکی از شخصیت های ضد قهرمان معروف مارول چسبیده بود) . پیتر پارکر ابتدا از قدرت این انگل بسیار تعجب کرد اما بعد که متوجه شد این انگل قصد دارد او را برده خود کند به زور از شرش خلاص شد. سپس این انگل به مردی به نام ادی براک چسپید و ونوم به وجود آمد. ونوم بچه دار شد و بچه اش با قاتلی روانی به نام کلیتوس کسدی پیوند خورد و کارنیج به وجود آمد.

شخصیت[ویرایش]

کارنیج یک قاتل تمام عیار است، در بازی ویدیوئی مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز هم وقتی که نورمن آزبورن صاحب شرکت اسکورپ او را به شرکتش آورد و روی او آزمایش انجام داد کلیتوس وحشی شد و نیمی از اسکورپ را خراب کرد. کارنیج از قتل عام و هرج و مرج بسیار لذت می‌برد، او آنقدر قوی است که با ونوم دنیا را به نابودی کشاندند. کارنیج میزبان‌های بسیاری مانند مرد عنکبوتی، نورمن آزبورن، کلیتوس کسدی و … را داشته‌است.

کارنیج (کلیتوس کسدی) در یکی از انیمیشن های مرد عنکبوتی

منابع[ویرایش]