کوئیک سیلور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
کوییک سیلور
Quicksilver! (1).jpg
کوئیک سیلور در یک پنل از انتقام‌جویان جلد. ۳، (مارس ۲۰۰۱).
هنر به دست آلن دیویس
ناشرمارول کمیکز
ساخته شده توسطاستن لی
جک کربی
نام کاملپیِترو جنگو ماکسیموف
گونهانسان جهش یافته
وابستگی به تیمانجمن برادری جهش یافته‌ها
انتقام‌جویان
مردان ایکس و...
توانایی‌ها
  • سرعت مافوق بشری (برای مثال می‌تواند سریعتر از سایرین فکر کند یا به سرعت صوت بدود در حالی که اکسیژن و انرژی کمتری مصرف می‌کند)
  • ایجاد گردباد سرعت
  • درمان سریع سلولی
  • توانایی رد شدن از اجسام
  • ایجاد توهم به وسیله سرعت

کوئیک سیلور یا نقره سریع (به انگلیسی: Quicksilver) با نام اصلی پیتر ماکسیموف(pietro maximoff)، شخصیتی دوست داشتنی و فداکار و یک شخصیت خیالی ابرقهرمان است که در کتاب‌های کمیک منتشر شده توسط مارول کامیکس حضور دارد، و توسط استن لی و جک کربی خلق شده است که برای اولین بار در مجموعه اول مردان ایکس (و در جلد چهارم) در مارس ۱۹۶۴ معرفی شد.

وی برادر دوقلوی جادوگر سرخ و برادر ناتنی پولاریس است و هر سه فرزند مگنتو هستند. کوییک سیلور و جادوگر سرخ ابتدا جزوانجمن جهش‌یافتگان شرور (به رهبری مگنتو) هستند و پس از جدایی از این گروه کوییک سیلور و جادوگر سرخ به مردان ایکس می‌پیوندند و تحت تعلیم پروفسور ایکس قرار میگیرند. در مأموریتی برای نجات تیم مردان ایکس از جزیره کراکوآ، به نظر می‌رسد آن دو کشته شده اند اما در حقیقت زنده می مانند.پس از این کوییک سیلور در مردان ایکس می ماند و جادوگر سرخ به انتقام جویان می پیوندد.

این شخصیت در دو فیلم از مجموعه فیلم‌های کمپانی مارول حضور دارد. آرون تایلر-جانسون در فیلم‌های کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان و انتقام‌جویان: عصر اولتران و ایوان پیترز نقش او را در سری فیلم های ایکس من که شامل:مردان ایکس: روزهای گذشته آینده و مردان ایکس: آپوکالیپس و مردان ایکس ققنوس سیاه نقش او را ایفا کرده‌اند. نقره سریع یا همان کوییک سیلور در انتقام جویان: عصر اولتران جان می دهد تا جان شاهین چشم و بچه ای در دستش را نجات دهد که قاتل اواولتران می‌باشد. به گفته ی بعضی او قرار است در فیلم مورد انتظار دکتر استرنج درون دنیاهای موازی:جنون نیز حضور داشته باشد.و با این اتفاق خیلی از هواداران فداکارترین شخصیت ام سی یو کوئیک سیلور خوشحال می شود

منابع[ویرایش]