کوئیک سیلور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
نقره سریع
اولین حضور

مجموعه اول مردان ایکس، شماره چهار
ساخته شده توسط

استن لی
جک کربی
نام کامل پیِترو جنگو ماکسیموف
گونه انسان جهش یافته
وابستگی به تیم انجمن برادری جهش یافته‌ها
انتقام‌جویان
مردان ایکس و...
توانایی‌ها سرعت مافوق انسانی (برای مثال می‌تواند سریعتر از سایرین فکر کند یا به سرعت صوت بدود در حالی که اکسیژن و انرژی کمتری مصرف می‌کند)

کوئیک سیلور یا نقره سریع (به انگلیسی: Quicksilver) با نام اصلی پیترو ماکسیموف، یک شخصیت خیالی ابرقهرمان است که در کتاب‌های کمیک منتشر شده توسط مارول کامیکس حضور دارد، و توسط استن لی و جک کربی خلق شده است که برای اولین بار در مجموعه اول مردان ایکس (و در جلد چهارم) در مارس ۱۹۶۴ معرفی شد.

وی برادر دوقلوی جادوگر سرخ و برادر ناتنی پولاریس است و هر سه فرزند مگنتو هستند. نقره سریع و جادوگر سرخ ابتدا جزو انجمن جهش‌یافتگان شرور (به رهبری مگنتو) هستند و پس از جدایی از این گروه به مردان ایکس می‌پیوندند. در مأموریتی برای نجات تیم اول مردان ایکس از جزیره زنده کراکوآ، به نظر می‌رسد آن دو کشته شده اند اما در حقیقت زنده می‌مانند و بعداً به تیم‌های دیگر می‌پیوندند. شهرت این دو نفر بیشتر به خاطر عضویت آن‌ها در تیم انتقام‌جویان است.

این شخصیت در چهار فیلم از مجموعه فیلم‌های کمپانی مارول حضور دارد. آرون تایلر-جانسون در فیلم‌های کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان و انتقام‌جویان: عصر اولتران و ایوان پیترز در فیلم‌های مردان ایکس: روزهای گذشته آینده و مردان ایکس: آپوکالیپس و مردان ایکس ققنوس سیاه نقش او را ایفا کرده‌اند. نقره سریع یا همان کوییک سیلور در انتقام جویان: عصر اولتران جان می دهد تا جان شاهین چشم و بچه ای در دستش را نجات دهد قاتل او یکی از سربازان اولتران می‌باشد.


منابع[ویرایش]