روگ (کمیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
روگ
RogueCoverv3.jpg
ناشر

مارول کامیکس
اولین حضور

Avengers Annual #10
ساخته شده توسط

کریس کلیرمونت
مایکل گلدن
نام کامل آنا ماری
گونه میوتنت
جهان زادگاه زمین
وابستگی به تیم انجمن جهش‌یافتگان شرور
مردان ایکس
انجمن اگزاویه
توانایی‌ها جذب قدرت افراد (تاحدی قوی که فرد را آنی می‌کشد)، پرتاپ حرارت و آتش، پرواز، سرعت بالا، پنهان کردن خود در تشعشعات آتشین، توانایی دیدن پرتو مادون قرمز

روگ (به انگلیسی: Rogue) یک شخصیت خیالی ابر قهرمان در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است، که اغلب با مجموعه مردان ایکس در ارتباط است؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۱۰ مجلهٔ انتقام جویان (Avengers Annual #10) در نوامبر ۱۹۸۱ معرفی شد. شخصیت روگ توسط هنرمند مایکل گلدن و نویسنده کریس کلیرمونت خلق شده است.

او به صورت غیرارادی خاطرات، قدرت بدنی و در مورد ابرقهرمان‌ها، توانایی‌های مخصوص آنها را تنها با تماس با آنها به دست می‌آورد. همین موجب می‌شود که او از تماس با دیگران خودداری بکند، که البته در بر گیرنده دوستی او با گامبیت نیز بود. با این حال او از شخصیت‌های محبوب کمیک‌های مارول است.

روگ، دختر زیبای جنوبی اهل میسیسیپی است که از خانه فرار کرد و توسط میستیک عضوی از انجمن جهش‌یافتگان شرور شد. او پس از مدتی از این گروه خارج شد و عضوی از گروه مردان ایکس شد.

روگ از اعضای مشهور اکس‌من از سال ۱۹۸۰ است. همچنین او در مجموعه‌های انیمیشنی، بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های اکس‌من حضور داشته‌است. آنا پاکوین نقش این شخصیت را در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس ایفا کرده است. نشانه روگ خطی از موهای سفید است.

منابع[ویرایش]